Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2015. 11. 18. 19:58
Előzmény: #2477  Törölt felhasználó
#2480
Oroszországban kétségkívül az volt:)

az ócska személyeskedéseddel pedig menj a pic@sába...
Törölt felhasználó 2015. 11. 18. 19:54
Előzmény: #2477  Törölt felhasználó
#2479
murugyához: link

))
Törölt felhasználó 2015. 11. 18. 19:52
#2478
Brent Johnson keszitett 1 elemzest a Santiago Capital-tol...
a lenyeg tomoren, hogy az elmult 10 evben az S&P500 semmifele novekedest nem ert el ha csak azokat a napokat nezzuk amikor a FED nem kommunikalt....
(ebben az osszes ules es kozlemeny benne van)

magyarul ha eleg sokaig mondogatjuk az embereknek a piacnak, hogy a gazdasag egyre jobb helyzetben van es ezeket alatamsztjuk nehany ugyesen manipulalt statisztikai adattal akkor szepen mindenki megeszi a meset....
(sajnos a tenyek 1 egeszen mas valosagrol szolnak)

Nincs azzal semmi baj ha egyesek hisznek az esti meseben, telapoban es a husveti nyusziba...,de ha el jon az igazsag pillanata akkor nem illene panaszkodni....
;)
Törölt felhasználó 2015. 11. 18. 19:51
Előzmény: #2472  pitcairn2
#2477
"miért az USD-t fetisizáljátok a hihetetlenül "informatív" chart-jaitokkal?"

azért, mert ha igazad lenne, akkor rubelben nézve az arany az elmúlt 2 év legnagyobb biznisze lett volna. :ÐÐ

link

nem tudom, mit akarsz elérni azzal. h. komplett murugyának tetteted magad.

))
pitcairn2 2015. 11. 18. 19:51
Előzmény: #2470  Törölt felhasználó
#2476
mint lentebb írtam a nagyszüleim korosztálya nem bizsut hordott...
pitcairn2 2015. 11. 18. 19:49
Előzmény: #2469  Törölt felhasználó
#2475
" ezt figyelembe véve gyak. esélytelen a pénzkeresésre aki követi az általad javasoltakat."

4 éve izzadtságúan rugdalják lefelé a nemesfémárakat masszív pénznyomtatás és 0 százalékos alapkamat mellett...

a fundamentális kép kb. 2000 környékén volt ennyire kedvező a nemesfémek szempontjából...

soha rosszabb "feleőtlen" "beetetést"

pitcairn2 2015. 11. 18. 19:46
Előzmény: #2469  Törölt felhasználó
#2474
tök mindegy hogy mit csinál állítólag "hosszútávon" ha a makrogazdasági fundamentumok miatt indokolt a felülreprezentálása...
pitcairn2 2015. 11. 18. 19:44
Előzmény: #2468  Törölt felhasználó
#2473
az a nagy büdös valóság, hogy még otthon is találkoztam 1946-ban vert ezüst forintérmékkel (a 80-as években...)

ugyanis azt akkoriban __reflexszerűen__ elrakta mindenki:)

gondolom az arannyal is így volt az emberek többsége (pl. a nagyanyám még nem "bizsut" hordott pedig nem volt kimondottan gazdag...)

különösen mivel 1949-ban lényegében minden egyéb (ingatlan)vagyont egy tollvonással lenyúlt állambácsi...

pitcairn2 2015. 11. 18. 19:41
Előzmény: #2468  Törölt felhasználó
#2472
a sztori inkább a magyar inflációról szólt ill arról a segghülye gyakorlatról, hogy a number 1 tartalékvalutában denominált chart-okkal bolondítjátok a nagyérdeműt...

miért nem FRANCIA FRANK-ban gondolkodtok???

vagy OLASZ LÍRÁBAN???

ott volt aranypiac és HIPERINFLÁCIÓ is...

miért az USD-t fetisizáljátok a hihetetlenül "informatív" chart-jaitokkal? :)
emerald 2015. 11. 18. 18:16
Előzmény: #2470  Törölt felhasználó
#2471
Srácok, sok az adrenalin....😀

KB58 nick kérte h aki tud adjon tanácsot hogyan kereskedjen az arannyal.

Lassan itt a mikulás és a karácsony, egy jócselekedet/ajándék több örömet ad annak aki adja, mint annak aki kapja....😍
Ennek szellemében ha valakinek lenne mondandója ahhoz amit kérdezett, írja le ha ideje engedi.

Törölt felhasználó 2015. 11. 18. 17:39
Előzmény: #2468  Törölt felhasználó
#2470
A komcsik 1949-es bejövetele után az 1995-ös teljes devizaliberalizációig lehetetlen volt legális úton annyi valutához jutni, amiből kilószámra lehetett volna (legális és certifikált) befektetési aranyat vásárolni külföldön.

A magyar befektetési aranypiac pedig abszolút rendszeridegennek számított volna, így nem is létezett. Ékszerarannyal valóban lehetett akkoriban is bohóckodni, de gondolom itt nem ilyen jellegű "befektetés"-eket akar a múltba vetíteni pitcairn kolléga.

))
Törölt felhasználó 2015. 11. 18. 17:36
Előzmény: #2399  Törölt felhasználó
#2469
"Stingy peldaul jon hogy 40%-om van aranyban...
ez is ugyanolyan pontatlansag, "

"a gyengebbek kedveert leirom hogy ezustben van kozel 30%-om es fizikai aranyban hamarosan 10% es picivel tobb mint 10% arany banyasz rv-ben es van nehany %-nyi opcioim GDX, GLD, SLW, SLV... "

elnézést, h én, mint gyengébb, 40% aranyat írtam.
kösz a pontosítást! tehát nemesfémekben és ehhez szorosan kapcsolódó cégekben, valamint szintén ezekkel szorosan korreláló derivatívákban van a portfóliód több, mint 50%-a.

nézd, felőlem nyilván mindenki azt csinál a pénzével, amit akar. de ha ilyeneket írsz, és melléteszed, h Ausztráliában élő alapkezelő vagy(tehát profi) akkor boccs, de le fogom írni a véleményemet, h ezt senki ne kövesse, mert nem egészséges a vagyonára, ha túl nagy súlyt ad egy nagyon korreláló termékcsoportnak, ami ráadásul hosszú távon alulteljesíti a rv-eket, kv-eket.
hozzátéve, hogy stat.kimutathatóan az aktív alapkezelők majd 90%-a alulteljesíti a rá vonatkozó indexet, szóval ezt figyelembe véve gyak. esélytelen a pénzkeresésre aki követi az általad javasoltakat....(még ha egy két ötlet időnként be is jön-48/52;))
Törölt felhasználó 2015. 11. 18. 17:25
Előzmény: #2457  pitcairn2
#2468
"ékszerarany azonban folyamatosan volt.."
ezt senki sem vitatja.te befektettél volna ékszer aranyba?
mai árak: 18k arany eladási ár:18Mft/kg, a színaranyat meg 9,7MFt/kg-ért veszik.(törtarany árban.)az akkori bid/ask is kb hasonló lehetett:))
kár ennyire beleállni a sztoriba,mivel a hsz-eidből tisztán lejön, h nem éltél abban a rszerben.az, h pom/j elsztorizgat itt ifjonc korából felsejlő emlékeket, még nagyon nem az volt a gyakorlat;)
(pl, ha lerajzoltad ezt:$ nyilvános helyen, és észrevett a rendőr, akkor legjobb esetben két füles kíséretében letöröltette, és ez nem az Eldorádó filmes mese, hanem a nagy büdös valóság a 80-as évekből...)

Törölt felhasználó 2015. 11. 18. 17:18
Előzmény: #2464  Bugac
#2467
Kedves Bugac

Mar irtam masoknak is es most megint megteszem kerjen egy ip cimet portfoliotol.
Nem vagyok Kisvuk:)
Egyszeruen csak rosszindulat es a gusztustalan viselkedes melett nem birok elmenni megertheti
Telefonrol irtam az elozo bejegyzest azert a helyesirasi hibak de ha jol emlekszem az on bejegyzese utan talan ketszer javitott :)
Bar hozateszem nyelvtanbol a legjobb jegy amit kaptam 3as volt :) nezze el nekem.

Isten meg ne keverje bele mert ha valaha is fogott volna Bibliat a kezeben tuti nem mocskolodna itt.
Kerem fogadja meg az elozo bejegyzesben tett meditaciora vonatkozo ajanlatom.
Törölt felhasználó 2015. 11. 18. 17:18
Előzmény: #2464  Bugac
#2466
Kedves Bugac

Mar irtam masoknak is es most megint megteszem kerjen egy ip cimet portfoliotol.
Nem vagyok Kisvuk:)
Egyszeruen csak rosszindulat es a gusztustalan viselkedes melett nem birok elmenni megertheti
Telefonrol irtam az elozo bejegyzest azert a helyesirasi hibak de ha jol emlekszem az on bejegyzese utan talan ketszer javitott :)
Bar hozateszem nyelvtanbol a legjobb jegy amit kaptam 3as volt :) nezze el nekem.

Isten meg ne keverje bele mert ha valaha is fogott volna Bibliat a kezeben tuti nem mocskolodna itt.
Kerem fogadja meg az elozo bejegyzesben tett meditaciora vonatkozo ajanlatom.
Törölt felhasználó 2015. 11. 18. 15:22
Előzmény: #2449  pitcairn2
#2465
Erre csak a szerző tudna válaszolni!
Bugac 2015. 11. 18. 15:09
Előzmény: #2420  Törölt felhasználó
#2464
Kedves Tomi!

Már mások is írták, én most megerősítem: maga alattomos!

Továbbá megkérem önt, hogy olyan helyesírással és értelmezhetetlen tartalommal, amit maga művel, ne emlegesse a magyar nyelv vonatkozásában az édesanyanyelv kifejezést!

Köszönöm az együttműködését.
Isten áldja!

pitcairn2 2015. 11. 18. 13:53
Előzmény: #2462  pitcairn2
#2463
jav.:

szóval ha vmi nem tetszik akkor őket szidjátok a KIS kórusotokkal...
pitcairn2 2015. 11. 18. 13:52
Előzmény: #2461  Törölt felhasználó
#2462
sokszor kifejtettem, hogy nemesfém-mániát várok az elkövetkező években, amit az ezüst esetében akár 90%-os negatív korrekció is követhet (akárcsak 1980-ban... az igazi tuti nemesfémellenes kampány... persze addig még van néhány hektikus évünk...)

és nem én hoztam össze ezt a bullshit-et hanem jegybankár barátaink

szóval ha vmi nem tetszik akkor őket szidjátok aki kórusotokkal...

és próbáljátok meg azt észben tartani, hogy milyen topic-ra írogattok, mert a terminológiátokkal élve ez "szektaterület":)

Törölt felhasználó 2015. 11. 18. 13:45
Előzmény: #2460  pitcairn2
#2461
Ezt a témát már legalább ötször átcsócsáltuk. Kit akarsz meggyőzni? Ha úgy látod, hogy a fizikai arany felhalmozása bombaüzlet, akkor vásárold. Ilyen egyszerű ez.

)

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek