Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 11. 16. 10:51
Előzmény: #2399  Törölt felhasználó
#2400
En is eltem mar Europa tobb orszagaban szamomra kihivas es imadok utazni. De attol meg szeretem a hazam nem hinnem hogy barkinek is joga van biralni masokat azert mert kulfoldre mennek...

Mas: Egy hat eves bika piac utan reszvenyeket tartani?
illetve kotvenyeket ilyen eladosodotsag mellett allamok szintjen? www.eudebtclock.org
Batorsag? vagy inkabb Botorsag?
Szerintem kene csinalni egy forumot meghivasos alapon zart korben egy kis szakmai muhelyt :)
Törölt felhasználó 2015. 11. 16. 10:41
Előzmény: #2395  Törölt felhasználó
#2399
daxlisgyuszi es tazsomaru regebbi problemak...
az helyett hogy informaciokat osztananak meg celjuk kulonbozo topikok tonkre tetele ill. olyan forumozok bantasa akik probalnanak a temahoz hozzatenni...

milyen ferdites, hazugsag es kamu duma hogy en elsunyogtam mo-rol, vagy hogy atverek embereket...

Nem sunyogtam en el mo-rol, dolgoztam eltem a vilag kulonbozo reszein es 1 egyszeru logikus dontes alapjan ugy dontottem, hogy mashol konyebben tudom magambol es eletembol a maximumot kihozni....
az en hazam Australia es mo-rol szarmazok...
es jo nehany dologra buszke vagyok a magyar szarmazasom miatt...
es buszke vagyok hogy a vilag legcsodalatosabb orszagaban elhetek...

Akik rendszeresen olvassak a forumot tudjak, hogy kik,ferditenek, keltenek hangulatot, szemelyeskednek...

Stingy peldaul jon hogy 40%-om van aranyban...
ez is ugyanolyan pontatlansag, mint mindenfele feltetelezgetes ill. hogy ki mikor es hol vett...stb.stb...(irtam persze nehez megertenni hogy en adtam 1700-tol lefele es azt is mikor kezdtem venni a banyaszokat ill. a fizikait,de nehez megerteni)
majd jon a szemlyeskedes, felrevezetes...a toppik temajaval kapcsolatban persze nincs igazan velemeny, na nem kocsma jellegu ill. b@szuk szet a topikot cellal...
a gyengebbek kedveert leirom hogy ezustben van kozel 30%-om es fizikai aranyban hamarosan 10% es picivel tobb mint 10% arany banyasz rv-ben es van nehany %-nyi opcioim GDX, GLD, SLW, SLV...

tudjatok mit, koszi szepen daxlisgyuszi,tazsomaru es stingy...
ennek igy nem latom ertelmet en 24h-ra tavozok ebbol a toppikbol...
szoval nyomhatjatok a szemelyeskedest, ferditest es hazugsagot...

Jo szorakozast!
Törölt felhasználó 2015. 11. 16. 10:20
Előzmény: #2386  Tazsomaru
#2398
:ÐÐ

világos beszéd.

)
Törölt felhasználó 2015. 11. 16. 10:18
Előzmény: #2391  Törölt felhasználó
#2397
inkabb ugy mondanam azt a huszonpar%-os hozamot 10%-os DD-vel, hogy eppen beleszaladtunk egy 5-7 eves jegybankok altal manipulalt es szinte minden eses megvetele kozpontilag a piacon...
nem mondom hogy nem fejlodtel,de lehet hogy hasonlo dolgokra fogsz rajonni par ev mulva mint azt 2000 utan tetted csak 1 kicsiket magasabb szinten...
Tudod mennyien ernek el 25-50%-os hozamokat/ev tokeattetel nelkul csak a rv piacon opciok es hataridos termekek nelkul....ez nem jelenti azt hogy ugyanigy fog folytatodni....
Törölt felhasználó 2015. 11. 16. 10:16
Előzmény: #2394  Törölt felhasználó
#2396
Egyszóval 9-9.5 éves távon :ÐÐ le is mehet, fel is mehet. :Ð

Köszönjük Mester!! Így már egészen biztos, hogy megint igazad lesz!

))
Törölt felhasználó 2015. 11. 16. 10:13
Előzmény: #2364  Törölt felhasználó
#2395
Köszönöm Kisvuk

Jo lenne ez a forum mert van par ember akinek igazan epito jellegü vélemènye gondolatai vannak pont az visz elore hogy kulonbozo emberek kulonbozo nezetei segitenek ravilagitani egy adott temara kulonbozo szemszogbol.

A Szemelyeskedest kene kinthagyni a forumon kivul azt gondolom...
Törölt felhasználó 2015. 11. 16. 10:09
Előzmény: #2385  Tazsomaru
#2394
Ezen mar vegig mentunk parszor....
(nem durrant ki az arany lufi) mivel nem volt lufiban, egy teljesen normalis korrekcion van tul...
Nem vasaroltam se 2011 elott se utana, sot adtam 1700USD-tol lefele 3 kontraktussal...
;)
(igaz hogy kerestem vele szep penzt,de ma mar tudom, hogy rengeteg fundamentalis informaciot figyelmen kivul hagytam)
98-2000 kozott peldaul 1 ounces kitermelesen a nemesfembanyasz cegek majdnem 1,5-2szer tobb hasznot ertek el atlagosan mint napjainkban....
ha valaki raszanja az idot es energiat az informaciok fenn vannak a neten...
mi is es masok is vegeztek tanulmanyokat es hozzaferhetok...akar 7-8$-ert ill. jelentektelen osszegekert nagyon komoly munkakat talalhatsz a neten....

jossz ezzel a grafikonnal allandoan....
nem tudom mit szeretnel kihozni belole,de nezz mar utana 1 piciket a kulonbozo tozsdeindexek arfolyamanak, na nem ugy hebe-hoba es pontatlanul, hanem piciket pontosabban es latni fogod, hogy jo nehany piacon vannak nem 3-4 ev hanem evtizedek ill. tobb evtized amikor az indexek nem kepesek pozitiv hozamot elerni....ez az ingatlanokra is igaz...

link

de volt az usaban is es europaban is amikor 20-25 evre volt szukseg csak hogy break-evenbe kerulj (a osztalekokat beleszamitva)...

nem csak en, de mastol is linkeltem, hogy nagy valoszinuseggel az S&P500 kovetkezo 10 eves hozama kozel 4,5-5,5% lehet (ez a pozitiv varakozas), ez alol kivetel ha hiperinflacio van,de akkor az arany kenterbe fogja verni a legtobb indexet...

Tettem fol videot az altalad aranylufinak velt dologrol is, sot arrol is hogyan manipulaltak lefele az arfolyamot....
(ezustrol ill. annak manipulaciojarol is tettem fel anyagot korabban es riportot is)
kb. olyan szinten olyan statisztikai elmozdulasokkal amire milliard ill. millio evek alatt kovetkezhetne be...
Ne aggodj az indexekre es kotvenyekre is hasonlo elmozdulasok varnak es akkor majd a csordaban lestek mint a borjuk az uj kapura...
(es akkor majd a horda koveteli majd a felelosoket, mint az SNB ugynel), sajnos nem fog tudni majd a magyar allam ujbol mindenkit kimenteni mint ahogy a devizahiteleknel tettek...(ugy nez ki gyorsan felejt a magyar nep is)

Nem tudom mikor es hol lesz ill. volt az arany arfolyam korrekciojanak vege...
es azt se tudom, hol lesz a kovetkezo csucs mielott jon majd 1 hasonlo meretu korrekcio, sem az idejet...
en leirtam a velemenyem, nem csak szamokat,de idot is meghataroztam, sot talan ha emlekszel meg fogadtunk is...bar ne aggodj nem kell majd a vacsit fizetned, mert veled nem ulok 1 asztalhoz...

Nem vagyok fanatikus, sot semmifele aranyekszert nem hordok...(bar 1 jegy gyuru nalam nem szamit ekszernek), sot a csaladban sem szokas nalunk aranyekszerekkel villogni...
(bar van az asszonynak 1 gyonyoru oraja ami tiszta aranybol van es 1-2 fulbevaloja,de a komolyabb ekszereknel nem az aranyat fizeted meg hanem az otvos munkat, ekszeresz munkajat, a gyemantot esetleg rozsaszin gyemanot vagy a gyongy meretet, szinet ill. hogy honan es melyik cegtol szarmazik)...

en tisztan a hozam/kockazat alapjan kezdtem nemesfemekbe fektetni,au banyaszokba lassan masfel eve, fizikai nemesfemekbe tavaly junius ota, mert nalam a "lefele" kockazat es hozam rendkivul jo lehetoseget kinal, ez a velemenyem es van jo nehany ember akik hasonlo velemenyen vannak, nem akarok neveket irni bar tettem fol tobb embertol videot...
(itt most nem olyan kisebb kaliberekrol beszelek mint en ill. 1-2 kisebb befekteto), hanem nagyagyukrol, a vilag leghiresebb es legjobb kereskedoi, befektetoi es jo nehany milliardos folyamatosan gyujtogeti vasarolja a fizikai aranyat, sot az aranybantaszokat...
azsia is vasarolja, sot egyre tobb befekteto vasarolja....
Komoly befektetesi bankok is vasaroljak a fizikait, sot arrol is tettem fol informaciot, hogy az au-ban levo 2-3 legnagyobb cegben hany szaz millio$-ert vasaroltak GS,JPM,CITI,HBSC es tarsaik reszesedeseket, nezz meg ill. hallgass meg eves, feleves jelenteseket ill. kik es milyen kerdeseket tesznek fel...
aztan majd rajossz, hogy folyamatosan megy a hirlevelek,mediabol valo felre tajekoztatas...
mikozben akik 6000 eves lufirol beszelnek, meg petrock-rol, kozben csondben vasarolnak, a comexen es egyebb hataridos piacokon pedig folyamatosan manipulaljak az arakat lefele...
vajon miert???
;)
2011-ben meg jo indulatuan mindenkinek vasarlasra ajanlottak, most meg eladasra...

Nem varok 40-50000$-os arfolyamot, sot 10000$-sat sem,de elkepzelhetonek tartok az en konzervativ megkozelitesem mellett (hogy a kovetkezo 9-9,5 evben a nemesfemek akar 8-10%-os hozamot is kepesek lesznek elerni,de az is elofordulhat kb. hasonlo valoszinuseggel mint ill. nagyobbal hogy tovabbi 20-25% eses vagy, hogy akar 2700-5000$-ig elmozdul az arfolyam ez pedig akar evi 15-17% folotti hozam lehetoseggel kecsegtet..
ez 1 olyan kereskedes ill. befektetesi lehetoseg ami tenyleg csak parszor fordul elo 1 elettartamban 5-10/1-hez kereskedes(hidd el en a 8%-al is boldog leszek mikozben befektetok millioi varjak majd, hogy akar break evenbe keruljenek az osztalekhozamuk mellett)...
nem csak nemesfemekben,de nemesfem banyaszokban, rv-ekben es opciokban is long oldalon allok ebben a szektorban es hidd el eleg turelmes vagyok....
Ne aggodj, majd megirom, ha esetleg fizikai aranyat, esetleg ezustot fogok adni esetleg bitcoint....sot majd azt is megirom mikor kezdek majd S&P vagy mas reszvenyindexet vasarolni megint...
(ez alol kivetel ha kitiltanak)

tudod mennyiert lehetet 98-ban banyaszni 1 ounces aranyat es mennyi volt az ara a piacon??
esetleg 2002,3,4,5 vagy 2011-ben vagy jelenleg???
milyen eselyt adsz annak hogy esik meg az arany arfolyam 40,50,60,70 esetleg 80%-ot???
es milyen eselyt adsz a kotveny ill. a rv piacon hogy hasonlo dolgok tortenek???
es milyen eselyt adsz arra hogy a rv indexek vagy a kotvenyek 8% vagy ennel magasabb hozamot vagy profitot/ev fognak hozni a kovetkezo 10,15 evben...
(szerintem erdemes lenne 1-2 elnagyolt grafikon helyett megnezni a szamokat es fundamentumokat ill. az eselyeidet latolgatni)
mert mi tortenik ha en tevedek, a nemesfemekbe fektetett tokem megorzi a vasarlo erteket???
es mi tortenik ha te tevedsz bukod a kotveny/rv portfoliod 40,50,60,70,80%-at nem baj majd kiulod, mert te JO KERESKEDO vagy???
es mi van ha nekem lesz igazam es csak 8%-os hozamot erek el rajta es mi van ha 10,15% feletti hozamot erek majd el rajta....???
es mi lesz ha te neked lesz igazad es kepes leszel 8-10%-os hozamot elerni...

szoval ki is az aki pontatlan informaciok alapjan ugymond teged idezve "gambler" mert lehet hogy kihuzzak a szamaidat, vagy a golyo eppen a te szamodnal all meg de mi van ha mellette???

Ja japan ujabb recesszioban vagy Kanada es a sort sorolhatnank...

Nyilvan mivel szeretsz az egesz resze lenni es jot tenni masokkal ezert nem osztod meg ha nem is ebben a forumban,de mashol hogy milyen opcois stratikkal probalkozol penzt keresni a piacon...

sokkal konyebb rombolni, meg hangulatkelto hsz-kat irni, ferditeni meg melle beszelni

tovabbra is varjuk a statisztikai adatokat, tanulmanyokat interjukat a temaban...
;)

Legyen szep heted!

u.i.: szerintem hanyagoljuk egymast, mindenesetre en nem irok neked legalabb 1 hetig!!!
Törölt felhasználó 2015. 11. 16. 09:24
Előzmény: #2391  Törölt felhasználó
#2393
Az FHB 2,5x előtt, volt, hogy napon belül 2x DT-ztem meg (vissza lehet keresni).
Ricsi idén 2 trade +ban lezárva, 3. is +szos.
Tanits mester-:)))))XDDDDDDDDDDDDDDD
DotCOm előtt kivetted, pont, kezed a biliből-:)))))))))))))

Törölt felhasználó 2015. 11. 16. 09:20
Előzmény: #2390  Tazsomaru
#2392
Jó, akkor elbaxtam, szerinted...............
Törölt felhasználó 2015. 11. 16. 09:20
Előzmény: #2389  Törölt felhasználó
#2391
amíg nem tudod megkülönböztetni a befektetést a piros-feketétől, addig nincs miről beszélni...nekem életem trade-je a 90-es évek bull piaca volt "fulltőkével, full" tudatlanul egy vagyont kerestem, és csak azért nem buktam el mind, mert teljesen véletlenül 2000 előtt más üzletbe kezdtem és kivettem a pénzt tőzsdéről.de ettől még nem futtatom magam, h mekkora ász voltam, mert évekig 100% feletti éves hozamom volt, hanem tisztában vagyok vele, h ez volt a mázli.a mostani stabil huszonpár % éves hozam, 10%-os ddvel meg már nem szerencse.
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 16. 09:17
Előzmény: #2389  Törölt felhasználó
#2390
ebben a topikban már szállóigévé vált:
mindenki úgy b@ssza el a pénzét, ahogy akarja.
:DDDD
Törölt felhasználó 2015. 11. 16. 09:11
Előzmény: #2387  Törölt felhasználó
#2389
Életem trade-je, full FHB volt, idén saját tőke full Ricsi, "értelmetlen" befektetőként, és én is mosolygok.
pomperj
pomperj 2015. 11. 16. 09:10
Előzmény: #2383  Törölt felhasználó
#2388
Ez szo szerint igy volt. En nem mertem csinalni, pedig akkor ez a moka koztudott volt.

Cserebe az altalam ismert legkockazatosabb, de nagyon sikeres befektetesi story:

20 eve egy baratom Malayziaba ment 3 hetre a valasa utan. Ott egy helyi 18 eves srac volt az idegenvezeto, aki elmeselte, hogy elete vagya egy elefantot venni. Es a turistakat annak hatan vinni korbe, nezni a latnivalokat. De apjaval egyutt is csak a fele penze van ra.

"Hany dollar egy elefant?"
"1600"
Adok neked most 800 Dollart. Vedd meg, es a haszont megfelezzuk 3 evig. Utana neked adom az elefant masik felet !"

Hazautazott, es el is felejtette. Aztan minden ev vegen meglepodott, mert utaltak neki penzt, 3 ev alatt 1900 Dollart.
A vegen kapott egy fotot is, az elefant szepen feldiszitve, es mellette a mosolygos malaj.
Törölt felhasználó 2015. 11. 16. 09:01
Előzmény: #2385  Tazsomaru
#2387
így működik az elme...a számára pozitív dolgokat kihangsúlyozza, ami meg nem fér bele a világképébe, azt bagatellizálja.
így van ez az aranyban hívőknél is.ezért kell vmilyen érzelemmentes stratégiát kidolgozni annak, aki nem csak hobbitőzsdés, mert az elme gyakran vezet tévútra...

jókat szoktam mosolyogni azokon, akik jól megmondják a tutit, h mikor mit kellett venni a MÚLTBAN és azon mekkora orbitális hozamot lehetett elérni.a szoci rszerben usd-ért vett aranyrudak meg sci fi kategória, nem realitás...
persze az nem számít, h aki 1980-ban vett aranyat, annak kb.25 évet kellett várni, h 0-ban legyen.de pl aki 2010-től idáig vett, az kb mindenki bukóban ücsörög.

az ilyen 50-szerezéseket meg nyugodtan lehet hanyagolni, mivel értelmes befektető egy portfolio részeként tart nemesfémet, ezért hiába 50-szerez az arany,a portfolio, ha jól van diverzifikálva, messze nem megy ennyit.
aki meg ilyen eszement 40% + arányban tart aranyat, az olvasgasson alapműveket a befektetésekről, diverzifikációról.(de elég, ha Paulson nevét beüti a google-ba:)))
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 16. 08:44
Előzmény: #2373  Törölt felhasználó
#2386
jösz ezzel az FXpiacos süket dumával már sokadszorra.
szerintem mielőtt legközelebb leírod, gondold át, hogy te nem egy piacot hagytál ott, hanem a HAZÁDból sunnyogtál el gyáván és így elég nevetségesen hangzik ez tőled.
mellesleg ugyanúgy kereskedek devizákkal csak a határidős piacokon itthon Magyarországról.
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 16. 08:33
Előzmény: #2374  Törölt felhasználó
#2385
akinek kedve van nezen mar utana, hogy az arany lufiba mekkora vagyonok tuntek el...
ja hogy az arany a 80-as években 50%-os visszaesest szenvedett el...
ott is voltak akik vettek aranyat, sot nehanyan nem mentek csodbe....
25-30 ev alatt mar az arany árfolyama majdnem break-evenbe vannak, persze ha nem nezzuk az inflaciot...
Jo kis befektetes volt, bar szerintem tobb mint 100 millió embernek piciket mas velemenye van errol,de meg lehet kerdezni Spanyol,Argentin es az Usaban is embereket szerintem ott is van nehany millio akik nem csak lehetoseget latnak arany vasarlasban hanem kockazatot is...

ée 2011-ben lehet megint kidurrant az aranylufi...

link
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 16. 08:24
Előzmény: #2383  Törölt felhasználó
#2384
igen, és cigarettát vinni Münchenbe a lágerekben eladni még jobb befektetés volt.

vagy a 80-as évek végén tudni előre a másnapi valutaárfolyamokat és így váltogatva a valutát havi 10-15% az még ennél is jobb befektetés volt.
:DDDD
Törölt felhasználó 2015. 11. 16. 08:16
Előzmény: #2343  pomperj
#2383
"Ha meg az USD arfolyamvaloban 20 korul volt, bar az szerintem a hivatalos MNB arfolyama lehett, de annyiert tenyleg nem lehetett venni valojaban. De akkori "torok buszos" piacon 40-ert, bizony lehetett"

Ismertem olyat, aki amikor megbukott Honecker, nyugat Berlinben 1:1-ben váltották a NDK-s márkát NSZK-sra, amikor a tényleges váltószám 7:1 volt, dúsgazdag lett az ingázásból.
Itthol vette a NDK-st, Berlinből meg NSZK-sal jött haza.
Törölt felhasználó 2015. 11. 16. 08:07
Előzmény: #2344  Tazsomaru
#2382
"magyarországon még a banki kamatokkal is jobb hozamot lehetett elérni hosszútávon, mint az arannyal.
Tazsomaru

A 70-es évek elején, amikor az részbeni átválthatóságát is eltörölték, 1 uncia 30 valahány $ volt, az pedig elég hosszútáv, 50x, meg a banki kamatnál kicsivel-:) nagyobb hozam.
buyandhold 2015. 11. 16. 07:54
Előzmény: #2348  tberki
#2381
" az arany onmagaban csak az erteket orzi, es nem hoz semmit a konyhara."

sajnos a magyarok pont most tanultak meg, hogy a befektetes nem igy mukodik...

Az elmult 6 evben az allamkotveny magas %-ot hozott. volt ev, hogy 12%-ot, mindezt adomentesen, TBSZ-en.
Megis ez lett az egyik legrosszabb befektetes, megpedig magasan. Ha csak dollarban tartottuk volna a penzt, akkor is tobb lett volna a hozam, hiaba nem kamatozott. Ingatlanrol ne is beszeljunk...reszvenyekrol plane ne, ugye azok sem hoznak havi fixet.

Nekem a tanulsag az volt, hogy 5 eves tavon nem csak a havi fix hozam szamit, hanem az arfolyam valtozas is.
Aranynal igaz, hogy a kamat 0, de az arfolyam annal jobban ingadozik.
(igaz nem fial havi penzt, de nem is viszi el, mint a reszveny, vagy akar az ingatlan)

Mint tobben irtak, diverzifikalni kell: ingatlanba es aranyba es allamkotvenybe is.
Nem a vagy-vagy a kerdes, hanem az "es".

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek