Topiknyitó: Portfolio 2013. 11. 04. 11:55

Rogán: itt a Fidesz devizahiteles javaslata  

Ugrás a cikkhez
Benyújtotta a Fidesz a saját devizahiteles javaslatát az Országgyűlésnek, amely ezt már holnap elfogadhatja - jelentette be Rogán Antal egy mai sajtótájékoztatón. A Parlament honlapján megjelent javaslatnak három fő eleme van: 1. lehetővé tennék,...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=191232
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
csendben 2013. 11. 15. 16:56
Előzmény: #558  Törölt felhasználó
#560
Csak a saját nevében beszélt! (gondolom!)
Ha ez így van,akkor igaza lehet! :-)
Civinjanos 2013. 11. 15. 16:54
Előzmény: #549  Phylaxa
#559
Ha szabad közbeszólnom, ez a „nyugodt tologatás” nem más, mint annyi, hogy az akarnokok, akik (a) nem értenek a bankhoz, az üzlethez, az emberi kapcsolatokhoz és/vagy ezt a képességüket nem használják (b) komoly hatalommal rendelkeznek, úgy döntöttek, hogy (a)-ban írtak dacára tudják a megoldást és azt ráoktrojálják azokra, akik ebből egyébként nem kérnének, mert képesek közösen megtalálni a megoldást. Ennek az eredménye, hogy az akarnokok nyugodtak, a nép egyre idegesebb, mert akiktől a megoldást várja, azok nem segítenek neki. Ekkor aztán nagyon, de nagyon elkeserednek.

Szóval, ha nincs demokrácia, azaz a politikai hatalom mindent visz, akkor a bankokra és az adósokra (is) váró sors egyre keserűbb, ezért igen sokan elkeserednek és nekimennek mindenkinek, akiket felelősnek tartanak a kiszolgáltatottságukért.

Namármost viszont ezt már ismerjük (a TV székház ostroma), úgy hogy én azért imádkozom, hogy Orbán maradjon hatalmon, mert, ha nem, akkor a baloldali puhapöcsűek által alakított kormányra Orbán ráereszti a csalódottakat és akkor aztán lesz itt nemulass.

Az akarnokok belepofáztak a gazdaságba, a gazdasági analfabéták beleugattak az üzletbe és ennek eredménye az, amit olvashatunk. Ne feledjük, hogy imádkoznunk kell az analfabéták és akarnokok diktatúrájáért, mert különben a csalódottak felégetik az országunkat.

A megoldás a konkrét ügyre az #510-ben. A vége ennek úgy általában az és csak az lesz, ha ebbe a folyamatba az akarnokok és analfabéták diktatúrája önmagától dől bele, csakúgy, mint 1988-1990-ben. Tehát azt el tudom képzelni, hogy ebből mi lesz. De hogy addig mi lesz? Nem tudom. Rettegek, hogy amíg eddig el nem jutunk, addig nem marad más, csak a: Kitartás!

Őszinte hívük
Törölt felhasználó 2013. 11. 15. 16:54
Előzmény: #553  Phylaxa
#558
Tehát a tényadatokon kívül maguk a hitelesek cáfolják azt, amit te csak úgy állítasz (természetesen és jó szokásodhoz híven konkrétumok nélkül).
csendben 2013. 11. 15. 16:54
Előzmény: #555  Törölt felhasználó
#557
Csak nehogy a vasmacskát dobják a mentőöv helyett... (a naszádról!)
csendben 2013. 11. 15. 16:52
Előzmény: #554  Phylaxa
#556
Én speciel nem rád gondoltam (vagy a többi topikolóra!).
De szerintem, nem vennél mérget az állításodra! :-)
Törölt felhasználó 2013. 11. 15. 16:52
Előzmény: #553  Phylaxa
#555
Szóval szerinted a nemfizetés emelkedése és a lakosság folyamatos hergelése, illetve a megmentősdi üzengetése között nincs összefüggés.

Hát ezt maguk a hitelesek is másképpen látják. Az árfolyamgátba NEM BELÉPŐK közel harmada azért nem lépett be, mert más mentő csomagra vár...
Phylaxa 2013. 11. 15. 16:51
Előzmény: #551  csendben
#554
Lásd pénznyelőnek adott válaszom. Csak gondoltam megfogalmazod és akkor könnyebb. :)
Phylaxa 2013. 11. 15. 16:49
Előzmény: #550  Törölt felhasználó
#553
Nincs bizony. De nálad bejött ezek szerint. :)
Phylaxa 2013. 11. 15. 16:47
Előzmény: #538  Civinjanos
#552
Amit látok az a lassú, nyugodt tologatása a dolgoknak. Én nem hiszek semmiféle erőszakban. Az égvilágon semmit nem ígértek se a bankok, sem pedig a magyar állam. Az emberek pedig tudják ezt, mert nem hülyék. Az, hogy mondanak dolgokat, az még soha sem változtatott semmin. Ennyit a félelem részéről. De ezek szerint profin csinálják a nagy semmit, ha már Ön is előhozta. :)

A szabályozást én előre nézve értettem egyébként. Tehát rengeteg havi kiadás érinti a társadalmat és ezt kellene szabályozni. Persze, nem muszáj, mehet a levesbe minden, ha valaki anarchiát akar.

Ami a CHF hiteleseket érinti, azt akkor kellett volna szabályozni amikor elindult. Ma már csak megmenteni lehet őket.Szerintem.
csendben 2013. 11. 15. 16:43
Előzmény: #549  Phylaxa
#551
Ha elolvasnád a linket,nem kérdeznél (talán!)....
Törölt felhasználó 2013. 11. 15. 16:37
Előzmény: #549  Phylaxa
#550
Szerinted a nemfizetés emelkedése és a lakosság folyamatos hergelése, illetve a megmentősdi üzengetése között nincs összefüggés?
Phylaxa 2013. 11. 15. 16:35
Előzmény: #547  csendben
#549
Minek az eredménye? :)
Phylaxa 2013. 11. 15. 16:35
Előzmény: #546  humika
#548
Teljesen felesleges bárkire is kenni a jelen helyzetet. Ugyanis az ügyfelek nem tudják fizetni azt amit a bankok várnak tőlük.

Azokat akik tudták fizetni, már régen megmentették. A többiek pedig fokozatosan csúsznak lefelé. Az, hogy a bíróságok így vagy úgy döntögetnek, annak semmi köze az egészhez, csak egy-egy esethez.

Ha valaki üzletet szimatol a fizetések fokozatos leállása miatt, akkor szerintem rossz nyomon jár. Az egyetlen üzlet amit olvastam az elmúlt 5 évben erről, az a PTK valamelyik paragrafusa. De ez egy hosszú és pénzbe kerülő procedúra.
csendben 2013. 11. 15. 16:16
Előzmény: #546  humika
#547
Itt az eredmény:

16:00 | Köszönjük, devizahiteles csomag: új csúcson a bedőlt hitelek

link

humika 2013. 11. 15. 15:09
Előzmény: #544  signal2
#546
Nem tudom, hogy minek kellett az embereket felhergelni? Mindenki azt várja, hogy mi lesz, csak az a kérdés, hogy meddig tudnak még várni.Mert innen már nincsen vissza út következmények nélkül.
Törölt felhasználó 2013. 11. 15. 15:09
Előzmény: #544  signal2
#545
Pedig mi más lenne, persze, hogy ez lesz.
signal2
signal2 2013. 11. 15. 15:07
Előzmény: #542  csendben
#544
Csak nehogy ez legyen a fõ szempont, amikor akció lesz...
Törölt felhasználó 2013. 11. 15. 14:24
Előzmény: #542  csendben
#543
Ez így igaz, sajnos.
csendben 2013. 11. 15. 14:21
Előzmény: #541  Törölt felhasználó
#542
A politika már annyira belemászott a kérdésbe,hogy abból,következmények nélkül (értsd:szavazók vesztése!),semmilyen módon nem szállhat ki. (szerintem!)
Törölt felhasználó 2013. 11. 15. 14:08
Előzmény: #540  Civinjanos
#541
"A semmisségen lehet a szerződés teljes és részleges semmisségét érteni. A részleges semmisséget megítélve a szerződés fontos paramétereit ütik ki a semmiség miatt, az adós főhet a levében, a bank módosítja a könyveiben a követelése mértékét és még mindig van idő pánik nélkül rendezni az ügyet. A teljes semmisség esetén az eredeti állapotot kell visszaállítani, amitől az Isten mentsen, ha ez a jogegységi döntés tartalma és értelme."

Pontosan ezt írtam én is. A tömeges teljes semmisség beláthatatlan következményekkel járna. Ezért nagyon rossz lenne, ha a jogegységi döntés ezt tartalmazná. Ugyanakkor a jelenlegi jogi és ezért pénzügyileg is káoszos helyzet se jó. Én ezért szorgalmazom a jogegységi döntést, aminek a tartalma nyilván akkor lenne szerintem ideális, ha a nyári Kúria döntéshez hasonló módon járna el, azaz egyes részek semmisségét állapítaná meg, azt korrigálná, és a szerződés lényegét érvényben hagyná.

"azaz ehhez az kell, hogy az állam vonuljon ki ennek a problémának a rendezéséből, mert alkalmatlan erre"

Az állam nem tud kivonulni. Mert a bíróság is az állami rendszer része. És jelenleg is sok ügy van bíróság előtt és egyre több kerülhet oda. Ha a megmentősdire gondolsz, akkor teljesen egyetértek, ki kell vonuljon. Válasszuk ketté és akkor szerintem pontosabb lesz: az állam szakmailag kezelje a kérdést, a politika vonuljon ki belőle.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek