Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
zborde
zborde 2005. 08. 19. 14:55
Előzmény: #1999  Törölt felhasználó
#2000
Fura ez a 750-es szint, ha ennyire el akarják adni, akkor miért nem adják oda 740-ért? kb.1.3%
Mi értelme van 16K-t rárakni?
Törölt felhasználó 2005. 08. 19. 11:42
Előzmény: #1998  zborde
#1999
az, de nem teljesen ertem, vakon 750et bebetonozza, se fel, se le.. es barmennyi veheto
zborde
zborde 2005. 08. 19. 10:58
Előzmény: #1997  Törölt felhasználó
#1998
Úgy tűnik a 750 még erős.
Törölt felhasználó 2005. 08. 19. 10:35
Előzmény: #1995  zborde
#1997
Gyanús egy kicsit. 750-re mindig beállnak eladók. Ebből árfolyam visszautasítás lesz.
Törölt felhasználó 2005. 08. 19. 10:14
Előzmény: #1995  zborde
#1996
Széles Gábor visszavásárolja az Ikarust
Korábbi tulajdonosa, Széles Gábor visszavásárolja az Ikarust a francia-olasz Irisbustól - tudta meg a Magyar Hírlap. Az adásvételi szerződést várhatóan szeptemberben írják alá. Az elképzelések szerint a vállalat ismét nagy mennyiségben tervezi buszok gyártását, főként orosz piacra. Az adásvétel tehát nagy fordulatot hozhat a cégnél, amely jelenleg csak 100-150 darab autóbuszt készít mátyásföldi üzemében. (MH 11. old.)
(NAPI Online)
Király! Lesz újabb megrendelése a Rábának!!!! Erre lehet építeni...Ujra futóművek özönlik el az orosz piacot:)))
zborde
zborde 2005. 08. 19. 10:05
Előzmény: #1994  Törölt felhasználó
#1995
Kifulladt ?
Pedig olyan jól indult ...
Törölt felhasználó 2005. 08. 18. 17:43
Előzmény: #1993  zborde
#1994
van egy rossz hirem... en is vettem raba-t, pedig megfogadtam, hogy ezen a heten semmi pozit nem nyitok..
a zaroval meg megy az ugyeskedes, ki tudja 16:29:59kor megnyomni a gombot, nem jelent semmit; az atlag 750 korul van
nem megy semerre egy ideje, igy varhato, hogy elindul... es az iranyt illetoleg remelem szakit a multjaval. (bar ismetlem: vettem raba-t)
zborde
zborde 2005. 08. 18. 17:12
Előzmény: #1988  zborde
#1993
Meg vagyok lepve :(
zborde
zborde 2005. 08. 18. 16:37
Előzmény: #1990  prfecó
#1992
Hát nem t'm, ha Béla megjelenik akkor a Rába azonnal esik.
Nekem nem hiányzik sem "A" BÉLA sem a kocsmája.
Törölt felhasználó 2005. 08. 18. 16:32
Előzmény: #1990  prfecó
#1991
addig örülj
prfecó 2005. 08. 18. 16:15
#1990
Nagyon régen jártam a Rába oldalon.Most kezdem figyelni majd az olcsón beszerzett részvényeket - igaz jó ideig csak idegeskedtem miatta - , de láma veretes szövegeit nem látom sehol. Hiányzik Béla a csapos és a többi mindentudó.
zborde
zborde 2005. 08. 18. 15:57
Előzmény: #1988  zborde
#1989
Hamarosan 800-on lesz :)
zborde
zborde 2005. 08. 18. 15:56
Előzmény: #1987  Törölt felhasználó
#1988
Meglepődnék ha nem maradna felette :-)
Törölt felhasználó 2005. 08. 18. 15:53
Előzmény: #1986  zborde
#1987

Kikaptad a könyvet? :-)))

Záró árra leszek kíváncsi, továbbá ahogy írtam, felette tud-e maradni?
zborde
zborde 2005. 08. 18. 15:48
Előzmény: #1985  Törölt felhasználó
#1986
Nos 750-et mondtál??
:-)
Törölt felhasználó 2005. 08. 18. 15:42
Előzmény: #1984  zborde
#1985

Sajnos ez kevés. Aki igazán venni akar, és úgy látja, hogy ez egy nyerő pappír, az elkezdi ostromolni az eladói oldalt.

750 fölé tudna menni, és ott tudna maradni, akkor beszélhetnénk pozitív eseményről.

Azért csipegetni persze lehet.
zborde
zborde 2005. 08. 18. 15:26
#1984
A vételi oldalt szépn feltöltötték ...
Törölt felhasználó 2005. 08. 17. 12:54
Előzmény: #1982  Törölt felhasználó
#1983
"U.S. Treasuries debt prices rallied as July industrial output proved disappointing and profit warnings from the retail sector suggested energy prices were catching up with consumers. Benchmark U.S. 10-year yields were trading at around 4.21 percent.
* The dollar rose against the euro after a raft of U.S. economic data did little to change expectations the Federal Reserve will press on with its campaign of raising interest rates. report."
A walmart tegnap pont az infláció növekedésére hívta fel a figyelmet (estek is) Nem egyértelmű a dollár erősödő trend. Az arany erősödik. Szntem a dolcsi átmenteileg téblábol, majd megint gyengülnie kell.
Törölt felhasználó 2005. 08. 17. 11:06
#1982

Csatlakozom azokhoz, akik fantáziát látnak Rábában. Dollár erõsödni fog, és ez mindenképen jó a Rábának. A kínai acélõrület is lanyhul, olcsóbb lesz az alapanyag.

Termel, és nem rézfaszu baglyot gyártanak raktárra. Nem akarom felsorolni hány beindult pozitív szerzõdés van a cég birtokába, mint állami mint egyéb részrõl. Sok kicsi sokra megy.

Törölt felhasználó 2005. 08. 15. 10:31
Előzmény: #1978  Törölt felhasználó
#1981
MacZsolti, telitalálat, nagyon éles szemed van! -
:o)

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek