Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 18:19

politika - rendőrség  

Tűrhetetlen a rendőrök részéről megnyilvánuló brutalitás.

Egyszerűen szándékosan ráúszították a rendőrséget a békésen tüntetőkre. Orbánnak inkább népszavazást kellet volna kedeményezni, ennek a mocskos söpredéknek az eltávolítására.

Én eddig bírtam cérnával, de most már nálam is betelt a pohár.

Lassan el fognak szabadulni az indulatok.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 21:04
Előzmény: #99  BuySell
#100
buysell, mit képzelsz ilyenkor a tőzsdére gondolni egy pénzügyi fórumon??? :))))
BuySell 2006. 10. 23. 21:02
Előzmény: #97  BuySell
#99
de ha már így szóba került a tőzsde, ki mit vár holnapra? hogy egy kicsit már a tőzsdéről is szóljon ez a tőzsdei oldal :) vagy keressek más topicot?
zolo 2006. 10. 23. 21:02
Előzmény: #97  BuySell
#98
nem kellett volna buysell, csíplek...a beírásaid miatt...
amit leírtam, komolyan gondoltam, akik nagyon kiállnak mellettük gondolkozzanak ezen el, jó lenne, ha felgyújtanák a kocsijukat, ha betörnék az ablaküvegeiket, szóljatok csak....
BuySell 2006. 10. 23. 21:00
Előzmény: #96  zolo
#97
zolo tudom, csak kijavítottam magam :)
zolo 2006. 10. 23. 20:59
Előzmény: #93  BuySell
#96
buysell: nem rád vonatkozott a megállapításom...:)
zolo 2006. 10. 23. 20:59
Előzmény: #92  zolo
#95
én csak egy dolgot kívánok, aki nagyon kiáll az olyan emberek mellett akik, a nemzeti ünnepet mocskos bekiabálással, motor berregtetéssel zavarják meg, nos azok milyen magyarok?? én azt kívánom továbbá, hogy az Ő ingó vagy ingatlanát törjék szét, komolyan! (pártállástól függetlenül)
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 20:58
Előzmény: #88  bpmcwap
#94
bp te sem lácc tovább az orrodnál ... .
a rendőrség arra van hogy a rendet fenntartsa, a rendelkezésére álló eszközökkel. ha vki feléjük megy és áttöri a kordont, megbontja a rendet akkor megérdemli a következményt. lehet tüntetni békésen, és lehet így is célokat elérni....aki provokál, megérdemli a reakciót arra. ennyi. azt verje meg a rendőr ha kell, mert AZÉRT VAN hogy a rendet őrizze. vannak keretek, tüntessenek abban. bp inkább neked kéne elgondolkodnod.. .

nem kéne a fasz politikusainknak (közt elnököt belevéve-sajnos) hozzájárulni itt a gázcsap kinyitásához és a gyufaosztogatáshoz....mert a végén ezek az emberek majd őket is elsöprik és akkor majd lehet pislogni kérem szépen, kezit csókolom.
BuySell 2006. 10. 23. 20:58
Előzmény: #92  zolo
#93
én is bocs : muszáj pontos j-vel van :)
zolo 2006. 10. 23. 20:57
Előzmény: #91  zolo
#92
és ez sok mindent megmagyaráz..no comment
zolo 2006. 10. 23. 20:56
Előzmény: #89  skera
#91
a hülyét ly-al írják..
BuySell 2006. 10. 23. 20:56
Előzmény: #88  bpmcwap
#90
bpmcwap, mekkora képmutató vagy elképesztő.

Különben én személyszerint nem féltek semmilyen nyereséget. Bocs de muszály megkérdeznem: neked van jelenleg részvényed vagy mindent eladtál pénteken nehogy a "nyereséged" lássa kárát?
skera 2006. 10. 23. 20:52
#89
Orbán hetek óta nem tudott tömeget vinni az utcákra!
Kitalálták, hogy a 1xy tagú Fidesz frakciónak minden nap egy tagja beszédet mond a Kossuth téren. Hallottatok ennek az utóéletérõl valamit? ........
Most végre tömeg volt az utcán és csak szervezni kellett mellé egy nagyGYÛLÉST!
EGYBÕL MINDENKIT BELE LEHET RÁNGATNI! MÉG A BÉKÉS FELVONULÓKAT, MEGEMLÉKEZÕKET IS, ÖREGEKET, GYEREKEKET.
Egybõl van tömeg az utcákon!
a fidesz politikai felelõsségrõl beszél? keressük meg a felelõsöket!
ki használta fel a megemlékezést és a megemlékezõket, kinek van politikai felelõssége abban, hogy ártatlanokat vont be a saját öncélú érdekeinek megvalósításához?????
eddig nem tudtak tömeget produkálni. most a tömeg közé álltak, a békés tömeg közé! és mi lett belõle..........
ki is a politikiai felelõs?
bpmcwap
bpmcwap 2006. 10. 23. 20:51
#88
Nem lehetne elgondolkodni egy kicsit???A rendőrök egyre undoritobb módon "örzik a rendet", a huligánok egyre nagyobb bandákba fognak verődni, ugyanakkor ott egy nagy része az országnak, akik EDDIG MÉG nem mentek ki az utcára, de ma például érezhetően többen vannak- nem 5000 huligánról beszélgetünk.Előbb utobb azok is kimennek akik nem is mennének utcára, de látják hogy hogyan oldják meg a helyzetet a rendőrök... Milyen eljárás az hogy fejmagasságba lőnek gumnilövedékekkel? Vagy hogy 10en álnak körbe másik 10rendrört hogy egy kiragadott embert xarráverjenek... Ez milyen már??? Erre harapni fognak előbb utobb!!!Erre megint nagyobb erőszakkal fgonak válaszolni!!!Már nem kell nagy ész fegyverhez hozzájutni!!!Mi lesz ha a huligánok legkozelebb nem a kezükügyébe kerülő köveket fogják dobálni hanem a kabátalól előhúzott kalasnyikovokkal válaszolnak majd??? Beszerezni annyi mint egy karton prilukkit... Itt már se szólásszabadság, se létbiztonság, se jogbiztonság, se semmi!!!Ez már nagyon durva!!!! Ezt nem lehet igy tovább folytatni!!!!Be kellene huzni a vészféket!!!!Ezzel csak egyre mérgesebb egyre véresebb lesz a "forradalom"... A kutyának nem kell ez a huje gyurcsánycsomag!!!Nem kell a multiknak elhuzhatnak az országból, nem kell a népnek, tüntethetnek, majd megunják, vagy lelövik, megverik őket a "rendőrök"... Most komolyan ez milyen mááár??? Azok akik meg a huje kis nyereségüket féltik még mindig mikor másokat kortól, nemtől függetlenül lelőnek, megvernek a "rendőrök".... Hát tudjátok.... szégyen gyalázat... ez itt a mai magyar gazdasági elit... bakker nem vagytok semmik... Lássatok már tovább attól a huje pár %os nyereségtől, legalább egy hétre legyetek magyarok, aztán majd lehettek megint véresszájú, pénzhajhászok.... öcsém.... hihetetlen...
BuySell 2006. 10. 23. 20:49
Előzmény: #86  Törölt felhasználó
#87
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 20:46
#86
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 20:44
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#85
Keményebb rendörség kellene,hogy az ilyen elszemtelenedett szélsőségeseket megállítsák.

A demokrácia nem egyenlő azzal,ha mindenféle torz gondolkodású ember annak nevében felborítja a békés hétköznapok nyugalmát az utcákon.

Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 20:39
Előzmény: #83  Törölt felhasználó
#84
el kéne küldeni azt az 5000 lázongót kőbányába és thats it... . ez már lassan sok, hogy 5000 barom ezt csinálja.
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 20:34
Előzmény: #81  BuySell
#83
Már a topic cime sem semmi.
BuySell 2006. 10. 23. 20:32
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#82
SirGeorge egyetértek veled ! bocs ha személyeskedésbe fodult.
BuySell 2006. 10. 23. 20:30
Előzmény: #78  mezuska
#81
hát a normális stílus valóban eddig tartott, kíváncsi voltam mikor jelennek meg az első komcsizó vicceskedő beírogatók, végülis elég sokáig kitartott ez a topic.
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 20:29
Előzmény: #78  mezuska
#80
Mezuska.Tudod,az indulatok.Én megértem.
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 20:29
Előzmény: #72  BuySell
#79
buysell,
léci ne vedd személyesre, mert az megöli a vitát, azt írtam "senkitől sem itt, sem máshol" nem fogadom el,
én az alábbi beírások közül sokban, meg a tévékből (kapcsolgatok ide-oda) visszatérően hallom a maszatolást,
ez ellen szólok,
az erőszakot elítélőket támogatom,
SG
mezuska
mezuska 2006. 10. 23. 20:25
Előzmény: #77  BuySell
#78
jj

a jozan észnek semmi köze a diplomád számához!!!
Elmentem mert itt is kezd utcai légkör lenni. Én azt hittem itt értelmes befektetök
beszélget, normális stilusba , tisztelet a kevés kivéltelnek, sajna alpári egyesek
hozzászolása
BuySell 2006. 10. 23. 20:15
Előzmény: #76  Törölt felhasználó
#77
Mokuka nagy poén volt ! mondok én is egyet:

túl korán értél vissza, nem nézed meg inkább hogy kint vagyok e a tüntetésen ? :))))
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 20:13
Előzmény: #75  BuySell
#76
habzik a szád BuySell...klikkelj egy csajos oldalra az kell neked:)))
BuySell 2006. 10. 23. 20:10
Előzmény: #74  BuySell
#75
mokuka te mint komcsi hogy mersz mást komcsinak nevezni?
BuySell 2006. 10. 23. 20:09
Előzmény: #72  BuySell
#74
"Fater, miért vagy velük" - kiabálta néhány tüntető a Felvonulási téren Kosáry Domokosnak, aki az '56-os emlékbizottság elnöke.

az írás az INDEX-ről származik. Csak hogy szemléltessük kicsit a demonstrálók szellemi és morális magaslatait, és hogy valójában miről is szól nekik ez az egész.
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 20:09
Előzmény: #72  BuySell
#73
nyugalom komcsikutyák... lassan aktualitását veszti ez a fórum, kormány volt-nincs:)))
BuySell 2006. 10. 23. 20:08
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#72
én nem mostam össze semmilyen pártrendezvényt semmilyen tünetéssel.
Most mit csináljunk ha pont egy időben volt a kettő? Nyílván nem a Fidesz-re összegyűlt emberek randalíroznak. Szerencsére azok között több a józaneszű rendes ember.
Kár hogy a vandálok őket próbálják "hátország" ként használni.

Olvasd el és meglátod hogy az emberek itt az ERŐSZAKOT ítélik el és tartják felháborítónak
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 20:04
Előzmény: #40  BuySell
#71
buysell,
hallottam, h egyezkedtek, nemtom mire jutottak, a paraván dolog mindenesetre átvágás volt,
de én a "megelőzést" nem errre mondtam, hanem, amikor feltűnnek a sötét alakok, azokra rámozdulni, a tömeg - hiszem - segítene kiadni őket,
senkitől (sem itt a fórumon, sem máshol) sem fogadom el, h összemossanak egy véleménynyilvánítást, egy tüntetést, egy pártrendezvényt valakik zavargásával, mert ez csak egy irányba vezet, ami irányt már többen itt ebben a fórumban is megemlítenek, mint kívánatost, h ne legyen véleménynyilvánítás, jobban tesszük, ha nem megyünk el ilyenre, meg (következő fokozat), minek ilyen (párt)rendezvény, és visszajutunk oda, ahonnak jöttünk...
(na, már megint demagóg lettem, mert túl sok mindent sűrítek egy nagy körmondatba, bocs)
SG
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 20:04
Előzmény: #59  mezuska
#70
Mezuska.ide csak 4-5 diplomával lehet beugrani?
BuySell 2006. 10. 23. 20:02
Előzmény: #67  BuySell
#69
Én Orbán választási csalását is elítélem, hogy azzal hitegette (és hitegeti) az embereket az önkormányzati választások előtt hogy ADÓCSÖKKENTÉS kell szerinte. Aztán azok előtt akik számítanak az ellenkezőjét mondja. Mi ez ha nem választási csalás? csak Ő nem bukott le.

Akik nem szeretik Orbánt vagy a politikáját azok is menjenek ki szétverni a berendezést?
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 20:01
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#68
oke,

akkor en csak hallucinaltam.....

("elk..rtad", "gyilkosok", "GYJ,takarodj...")

bocs
BuySell 2006. 10. 23. 19:59
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#67
SirGeorge, lehet hogy felültem lehet hogy nem.

De mégis azt mire használták volna SZERINTED? tábortűzhöz?
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 19:58
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#66
lám, mezus,
tessék csak itt alább két beírás:
1. osani írta : (előbb idéz vkit) „>>Ez nem demokrácia! És sajnos azokat az embereket verik most vissza, akik a véleményüket ki akarják fejezni azzal, hogy demonstrálnak a téren.<< (aztán hozzáteszi) De mivel akarnak demonstrálni??? Rongálással, vasgolyókkal, kövekkel, gyújtogatással...” látod, ez az! összemosni a Fidesz-gyűlést a garázdálkodókkal. (ez a demagógia, népcsalás)
2. buysell rögtön felült a híradóban bemutatott „lefoglalt” tárgyak látványának: „2. a zoknikba rejtett szénbriketteket te békés demonstárciónak tartod ?” (ezt demagógiának tartom)
félreértés ne essék, elítélem az ilyen zavargásokat, nem veszek részt ilyenben és látni sem akarok több ilyet, remélem a ma esti az utolsó és ezen az se segít, h megérteni vélem a felháborodásukat,
de a lényeget nem ebben látom, ez „csak” következmény, a lényeg a Böszme vezette választási csalás, amit szintén elítélek, és ezen az se segít, h megérteni vélem a hatalomhoz ragaszkodását,
SirGeorge
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 19:58
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#65
Csendben is vannak, tekerd fel a hangerőt. :)
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 19:57
Előzmény: #62  Törölt felhasználó
#64
Most megy a megemlekezes.

A "tuntetoknek" csak egy percig kellett volna csendben maradniuk...
BuySell 2006. 10. 23. 19:56
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#63
Továbbmegyek. Szerintem sokan eleve balhét remélve mentek oda . Az "ártatlan járókelők" is bámészkodni mentek oda, mintha valami tévéműsor lenne az egész. Látványosság
Olyan ez mint egy focimeccs. Elfoglaltság a szabadnapra.
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 19:55
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#62
"A rendőrök csak a dolgukat végzik."
ez igy igaz! pontosan annyira, mint az a nyilatkozat horn gy.tol, hogy o csak a torvenyes rendet vedte.

Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 19:54
Előzmény: #55  BuySell
#61
Ok, kicsit más. Mindig párhuzamosan veszek Népszabit és Magyar nemzetet. Utóbbiban volt a héten, figyelmetekbe ajánlom: Növeli ki elfödi a bajt címmel Kengyel Miklós, a pécsi jogi kar egyetemi tanárának nyílt levele Petrétei Józsefhez (szintén pécsi egyetemen tanított) és Kondorosi Ferenc államtitkárhoz , a rendőri intézkedésekkel és az azt követő sos ítélkezésekkel kapcsolatban. Nem hőzöngő szélsőjobbos, hanem egyetemi professzor véleménye.
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 19:53
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#60
A rendőrök MINDIG is hajlamosak voltak a túlkapásokra, NAGYON is sok felelősség hárul rájuk abban, hogy hogyan oldják meg a rájuk bízott feladatot. NEM kell agyonütni mindenkit, akkor sem, ha kapucnit visel októberben. Diktatúra van, nem DEMOKRÁCIA!
mezuska
mezuska 2006. 10. 23. 19:53
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#59
Az m1-en megy a müsor, intelligens honfitársaink ide is értek már sajnos,
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 19:50
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#58
Igazad van,de nem kell ott lenni.Aki ott van,annak számolnia kell azzal,hogy ö is a rendőrök áldozatává válhat.
A rendőrök csak a dolgukat végzik.
BuySell 2006. 10. 23. 19:49
Előzmény: #55  BuySell
#57
FŐLEG NEM KISGYEREKKEL VAGY 80 ÉVESEN
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 19:49
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#56
engem nem lepett meg, hetek óta folyamatosan megy a tömegek hergelése
BuySell 2006. 10. 23. 19:49
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#55
rider,

persze senki sem lát a jövőbe, SŐT én is bíztam benne hogy semmi különös nem fog történni. De a hírek már pénteken is arról szóltak hogy sokan inkább elutaztak a fővárosból.

Az elmúlt hetek eseményei legalábbis vésztjóslóak lehettek = inkább nem megyek oda
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 19:47
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#54
JJ, amúgy a vélemény (nem a tiéd), hogy aki odamegy az hülye, és hogy verjék szét az összes hülyét, az (elnézést, a párhuzamért), de tényleg olyan, mintha azt mondanánk, hogy a motoros arcok nézzenek le olaszliszkára, és rakjanak helyre mindenkit. Ez nem kóser.
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 19:46
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#53
JJ, tutti, higgy nekem. :-))
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 19:45
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#52
Egy ember van, aki nem tudja megoldani ezt a politikai helyzetet, szerintetek ki az?
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 19:45
Előzmény: #48  BuySell
#51
Én még szilveszterkor sem megyek tömegbe, nehogy egy pezsgős üveg fejbesomjon. De, a mai nap egészére nem lehet azt mondani, hogy mindenhol balhé volt nem?
Vagy lehetett látni, érezni a városban, hogy lesz valami?
Mondom nem vagyok paraméter a témában, de engem meglepett az egész mai felfordulás.
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 19:44
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#50
Ez biztos igy van?Magát nem védheti?
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 19:44
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#49
Kata.ki más lenne a felelős,mint gyf.
BuySell 2006. 10. 23. 19:42
Előzmény: #46  BuySell
#48
Az ilyen emberek álatlában csak utólag, a baj megtörténte után eszmélnek rá felelőtlenségük súlyosságára. És akkor jöhet a bűnbak keresés
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 19:41
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#47
JJ, egy rendőr tényleg nem dobhat civilek közé (még vissza sem) macskakövet.
BuySell 2006. 10. 23. 19:41
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#46
Lilia sajnos ilyenek a FELELŐTLEN SZÜLŐK, bevinni a gyereket a tömegbe. Ebből látszik az emberek irracionalitása, és közönye. Még a saját gyerekét se félti....

Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 19:40
Előzmény: #40  BuySell
#45
Csak azt nem értem, milyen szülő az aki kiviszi a gyerekét ilyen felfokozott helyzetben tüntetésre? És ha kiviszi, miért nem fogja szorosan a kezét, hagyja elveszni? Mérhetetlenül felelőtlenek, és ha a gyermekének baja esik, ki lesz a felelős?
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 19:38
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#44
A rendőrnél nem volt kenyér,mert ha lett volna,azt dobta volna vissza.Ugye,mert ugy kellene!Te biztos nem dobtad volna vissza azt a követ,ugye?Persze ,hogy nem,mert épp eszü ember nem megy az utcára ilyenkor.Úgy ahogy mi sem,párt hovatartozástól függetlenül.
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 19:36
Előzmény: #35  BuySell
#43
"ha épeszű valaki nem megy a belvárosba megemlékezni ilyen puskaporos hangulatban. Akik odamentek nagyonis tisztában voltak vele, hogy hova mennek"...

BuySell,
elobb mutattak egy gyerekes anyat, aki ment az utcan egy KARON ULO gyerekkel!!!!!
A "balnak Vedelmeben" tuntetesre SEm mennek gyerekkel, mert nincs hol tisztab tenni, megszoptatni, stb...nemhogy egy ilyen hangulatban...

IDOS EMBEREK, GYEREKES ANYAK minek mennek oda??????????
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 19:35
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#42
igaz, mondjuk ennyi kés nem nézki túl jól egymás mellett egy asztalon (pláne, h. olyan hír is volt, hogy megszúrtak egy rendőrt is), de a bócsa (nem tom hogy írják) golyók elkobzása már komolytalanabbnak tűnik. Bizotos egy hetvenéves bácsikától szedték el. A paprikáskrumpli főzéshez használt gázpalackot meg bizotsan öngyilkos merényletre akarta egy elkeseredett séf használni. OK, nem kéne ezzel viccelni, bocs.
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 19:35
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#41
ugy latszik ma mindket fel nosztalgiazik, imigyen emlekezve a multra..
.
korte, gyorsan szolj a zomszednek, hogy ne veszodjon a keresessel, ha jo iranyba megy, akkor a szemelyi is elegendo :)
BuySell 2006. 10. 23. 19:33
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#40
"rendőrség egyszer nagyon megengedő, másszor kőkeményen fellép, miért nincs megelőzés?"

A múlt heti folymataos egyezkedés a tüntetőkkel az nem megelőzés akart lenni?
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 19:30
Előzmény: #23  mezuska
#39
mezuska,
rembe, ha demagógiának tűnik, h ilyen tömören leírni, akkor bocs,
- ami a TV2-ben ment az úgy volt, ahogy leírtam (filmbejátszások a garázdákról, közben alul a felirat „Fidesz-nagygyűlés”)
- ami a Belvárosban történt, az meg ugyanaz, mint egy hónappal ezelőtt: tiltakozók, nézelődők, órákon át nem történik semmi különös, egyszer csak „a föld alól” (<- demagógia) előbukkannak kapucnis, sálas, bakancsos nagyhangú rohangálók és kitör a balhé, ide-oda vonulnak,
- a rendőrség egyszer nagyon megengedő, másszor kőkeményen fellép, miért nincs megelőzés? miféle eljárás az a válogatás nélküli ütlegelés, amit ma is folytattak? a rendőr dobálta a követ a tüntetőkre (igaz, hogy „csak” visszadobta), na, de lehet ilyet?
- a lefoglalt holmik ügyét azért vettem ide, mert az különösen bosszant. hogy jönnek ahhoz, hogy az esemény után pár órával máris bemutatják a széles nyilvánosság előtt VALAMInek a bizonyítékait, amivel kapcsolatban az eljárás még jó, ha épp megindult, bocs, de ki a demagóg (=népcsaló)?
és ehhez tettem én hozzá, hogy na, ez szeptemberben lejátszódott néhányszor és most tessék október 23-án ismét,
remélem, így már érthetőbb vagyok a mondanivalómat illetően (még akkor is ha politikailag nem értünk egyet)
üdv,
SirGeorge
ui: a "nem nekünk való..." szövegedet nem veszem komolyan, csak ugyanolyan érzelmi túllengés eredményének, mint amibe én is, más is esik ilyen kiélezett helyzetekben
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 19:30
Előzmény: #35  BuySell
#38
Hát azért nap közben irdatlan mennyiségű ember volt gondolom mindenfelé, jó idő, szabadnap. Ennyien azért nem hülyék. Nem vagyok pesti. Amúgy nem hittem volna, sőt szinte biztos voltam benne, hogy most már nem lesznek ekkora balhék.
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 19:30
Előzmény: #26  BuySell
#37
Részben értek csak egyet.

Egy ártatlan tüntető, vagy ártatlan járókelő teljesen mindegy, nem kellene össze-vissza verni. Valóban nem teljesítették azt, hogy két óráig elhagyják a teret, ez nem olyan nagy bűn, amennyiben békés maradt volna a tüntetés, hiszen a véleményüket fejezik ki azzal, hogy kiállnak demonstrálni. Az, hogy nem tudják garantálni, hogy ne kerüljenek be a tüntetésre olyan tárgyak, amelyekkel sebet lehet ejteni, az elég nagy baj, de előfordul, ilyen esetben a megfelelő biztonsági intézkedésekkel el lehet kerülni a bajt, DE ehhez nem kell kiüríteni a teret, és megfélemlíteni a tömeget. Békésen is el lehet rendezni a dolgokat. MINDENKI békét szeretne, és gazdasági stabilitást, és igazságot.
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 19:28
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#36
Még jó, hogy a politikai kockázat már kiárazódott a HUF piacról. Lehet, hogy a skinheadek vagy a rendőri vezetők shortolnak tőzsdén, vagy a HUF ellen ?? :-)
BuySell 2006. 10. 23. 19:28
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#35
rider, ha épeszű valaki nem megy a belvárosba megemlékezni ilyen puskaporos hangulatban. Akik odamentek nagyonis tisztában voltak vele, hogy hova mennek. És a rendőrök álljanak le és kérdezzék meg mindenkitől hogy ők randalírozni vannak-e itt ?
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 19:26
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#34
Elobb mutattak NAgy Imre unokajat, aki ment a megemlekezesre. Azt nyilatkozta hogy az unnepi hangulatot csaka tuntetok hangoskodasa zavarta meg.
Szegeny sirt.
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 19:25
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#33
Egyébként a rendőri vezetés is ritka nagy diletáns brigád, hogy sikerült a csürhét odanyomni a fideszesek mellé, azért ekkora tömeget már macerás lesz szétverni, áldozat nélkül (vagy kevés számúval).
szomszédom már az útlevesét keresi...
mezuska
mezuska 2006. 10. 23. 19:24
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#32
Fiorentina

Jo sok gazdasági, cikket és könyvet kellenne
olvasnod,ugy látom vannak hiánnyoságaid
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 19:22
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#31
"Ez nem demokrácia! És sajnos azokat az embereket verik most vissza, akik a véleményüket ki akarják fejezni azzal, hogy demonstrálnak a téren."

De mivel akarnak demonstrálni???
Rongálással, vasgolyókkal, kövekkel, gyújtogatással...

Ez sem demokrácia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 19:22
Előzmény: #26  BuySell
#30
Buysell, k. sok civil ment el csak a megemlékezésekre is, vagy gyűlésre, és nem tudják, hogy merre menjenek haza. Nem élő kordonnak álltak oda, csak odakeveredtek.
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 19:21
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#29
Nem tüntetni meg hőzöngeni kell, hanem dolgozni.Aki odamegty, az meg is érdemli, hogy szarráverjék.
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 19:19
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#28
Szabi 78 hülye fasz vagy!

Verjék szét a Te kocsidat a "tüntetők", vandálok!

Még keményebben kellene fellépni ellenük!!!!!!

Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 19:17
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#27
Baszki, m1 hiradó, egy kövérkés középkorú nő négykézlábra esve a rohamrendőrök lábainál és egy középkorú, 50-60 körüli, faterom korabeli úr odalép, hogy ne bántsák, úgy fülön cseszték a rendőrök gumibottal, hogy legott mint a homokoszsák úgy esett el az úr.

Basszák meg.
BuySell 2006. 10. 23. 19:14
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#26
ACfiorentina :

1. a Kossuth téri demonstárlók szegték meg az egyezséget.
2. a zoknikba rejtett szénbriketteket te békés demonstárciónak tartod ?
3. a nép szava szerintem békét akar, persze leszámítva a pár ezer skinheadet és szélsőségest.
4. egy épeszű "ártatlan" járókelő nem sétál be a rohamrendőrök és a huligánok közé.

ugye te is egyetértesz?
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 19:08
Előzmény: #23  mezuska
#25
Kedves Embertársak!

Lehet itt kommunistázni és csürhézni. Csakhogy az az igazság, hogy a jelenlegi kormány és a rendőrség karöltve, ismét egy lincshangulatot teremtett az országban. Elég szomorú azt látni a médiában, hogy a megindult rohamrendőrök a békésen sétáló járókelőt elkezdik agyba-főbe püfölni. 56 pont a demokráciáról, a függetlenségről szól. Kiüríttetik az előre bejelentett tüntetést? Hol van itt a demokrácia? Mutogatják itt a jobbnál jobb képeket a médiában, hogy az emberek immunissá váljanak az ilyen cselekmények ellen, és ezzel le tudják verni a tüntetést, hogy a saját érdekeiket tovább tudják képviselni. Kicsit párhuzamot vonhatunk Olaszországgal, ahol ugyanígy védekeztek a politikusok, ahol szintén eltussolták a szervezett bűnözéssel összefonódott kapcsolataikat. "Ezek a naponkénti támadások az emberek idegrendszere ellen nyilván azt is szolgálják, hogy elaltassák a lelkiismeretünket" Klaus Polkehn- Horst Szeponik:Meghal, aki nem hallgat című könyvéből egy részlet

Ez nem demokrácia! És sajnos azokat az embereket verik most vissza, akik a véleményüket ki akarják fejezni azzal, hogy demonstrálnak a téren. A jelenlegi kormány alkalmatlan a kormányzásra, és foggal-körömmel ragaszkodik a posztjához. Ennek ékes példája Gyurcsány bácsi beszéde, amikor a jövő évi költségvetésről úgy nyilatkozott, hogy ugyanennyi pénzből gazdálkodhat (az egészségügy is), mint ebben az évben. Kérdem, akkor a jelenlegi járulékok növelése, a még több adófajta megjelenése, "a dolgozó hangyák" kizsigerelése, az egészségügyben bevezetendő díjak a saját vagyon gyarapítását szolgálják? Mert úgy tűnhet, hogy a politikusokat pénzeljük, mi átlag emberek.

Ez egy rohadt nagy színjáték, amelyet nagy emberek találtak ki, és ezzel tönkreteszik az országot, hogy ezt kihasználva a gazdasági életben még több vagyont összeszedhessenek.

Elnyomják a NÉP SZAVÁT, NEM ENGEDIK AZ ELŐRE BEJELENTETT BÉKÉS TÜNTETÉST!!

VÁLTOZÁS SZÜKSÉGELTETIK, nagyon gyorsan, és minden egyes politikus összefogásával, oly módon, hogy kizárják a saját gyaraposodás igényét a fejükből. Sajnos a magyar mentalitás NEM ilyen, Ausztria is meg tudta oldani. Az afrikai országok még több adóssággal küszködnek, ehhez képest mi előkelő helyen állunk, úgyhogy egy politikus ne szabadkozzon MINDIG erre.
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 19:08
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#24
A kis cigánykirályt kellett volna jól megpakolni.
mezuska
mezuska 2006. 10. 23. 19:07
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#23
Sir

Nem gondoltam volna hogy TE az Anglilábam tanult értelméség ily demagog
vagy.Hát sajna nem valo nekünk ez a fene nagy szabadság meg demokrácia, addig
mig a fejekben nincs rend.
BuySell 2006. 10. 23. 19:05
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#22
SirGeorge, de miért mindíg a randalírozók kezdik a balhét ?
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 18:59
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#21
aki most a TV2 "híradó"-ját látja, annak ott a magyarázat, miért...
...hogy alul a felirat narancssárga keretben "Fidesz-nagygyűlés" legyen és mutogassák közben a zavargást,
ennyi és ezért, Magyarország 2006, vajon mi lesz a következő forgatókönyv, mert ezt (tüntetők közé, mellé kapucnis, sálas hőzöngők vegyülnek és garázdálkodni kezdenek, rendőrség fellép, HA már elég nagy a ramazuri, aztán mutogatják, hogy na, ennyi kést, meg annyi utcakövet foglaltak le) nem tudom hányszor lehet még eljátszani,,,
SirGeorge
BuySell 2006. 10. 23. 18:59
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#20
maui nem tudom de az Astoria felől nem tudtak felfejlődni a rendőrök az biztos. Ha a nyugati (alkotmány utca) felől kezdik kiszorítani az embereket (mint ahogy tették)akkor nem a rendőrök hanem a randalírozók döntik el hogy merre hátrálnak. Szerintem azért mentek az Astoria felé mert ott támogatásre számítottak a fidesz résztvevőktől. De nem feltételezem hogy ennyire tudatosak lettek volna.
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 18:55
Előzmény: #17  BuySell
#19
Laikusként azt gondolom, hogy esetleg az andrássy út felé terelhették volna őket. Úgy hallottam, hogy a nyugati tértől indúlt a buli.
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 18:53
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#18
A vélemény nyílvánítas az szabad. A békés tüntetésekkel, demonstrációkkal semmi baj nincsen. Azért élünk demokráciában. Az erőszakos feléppőkel van a baj. Jobboldali kormány pedig akkor legyen, amikor a választópolgárok a parlament választásokon - legyen az előrehozott vagy bármilyen - úgy döntenek. Én nem fogok ebben az esetben az utcára vonulni és randalírozni. Tenni fogom a dolgomat, dolgozni fogok , amit szerintem most is tesz a magyarok 99%a. Szvsz...
BuySell 2006. 10. 23. 18:51
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#17
"Hát ezt mondom én is. Miért éppen az Astoria felé???"

szerinted az Astoria felől odafértek volna a rendőrök ? helyes válasz : nem mert ott éppen Fidesz megemlékezés zajlott
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 18:48
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#16
Hát ezt mondom én is. Miért éppen az Astoria felé??? Csak nem a Fideszes rendezvény miatt?? MI ez ha nem provokáció???
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 18:47
#15
Ha jól tudom szabad vélemény nyilvánítás van. Nekem ez a véleményem a kommunistákról. Remélem egyszer lesz még jobb oldlai kormány Magyarországon.
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 18:46
Előzmény: #10  tgytoki
#14
Szerintem a rendörőknek kötelessége fenntartani a törvényes rendet. Eddig relatíve szakszerűen látják el a feladatukat. Amit nem nagyon értek - és nem is nagyon értek vele egyett - hogy miért az Astória felé kellett kiszorítani a tüntetőket, ahol több ezer békés demonstráló tartózkodik,tartózkodott.
BuySell 2006. 10. 23. 18:45
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#13
Lilia örülök hogy egyetértesz :)

Én különben meg vagyok elégedve a portfolio cikkeivel, de az ilyen topic-ok és a fórumok a portfolio oldalát is degradálják.
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 18:44
Előzmény: #10  tgytoki
#12
aki másnak vermet ás... a többit tudod!
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 18:43
Előzmény: #9  BuySell
#11
BuySell,
egyetertek...
en semí szoltam meg hozza politikai tartalmu topichoz/ban...de ennek a cime kicsit cibalta a cernaimat.....
tgytoki 2006. 10. 23. 18:41
Előzmény: #8  BuySell
#10
nagyon szeretném ha a rendörök most jól szétvágnák a pofájukat a sok kis büdös patkánynak.
BuySell 2006. 10. 23. 18:39
Előzmény: #8  BuySell
#9
kedves portfolio.hu, az ilyen topic címeket nem kéne moderálni mielőtt felkerülnek? A nívósabb oldalakon minenhol működik a moderáció, hogy ne lehessen akármit beírogatni, és csak az ÉRTELMES és KONSTRUKTÍV hozzászólások jelenhetnek meg.
BuySell 2006. 10. 23. 18:34
Előzmény: #6  BuySell
#8
Lilia nem pontosan onnan indult. A balhé akkor kezdődött amikor a "tűntetők" megindultak hogy visszafoglalják a Kossuth teret délután. Gondolom köszönhető ez ismét egy pár szabadlábon garázdálkodó uszítónak.
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 18:33
#7
na es a CNN elso oldalan mar megint ottvagyunk....

hejjj, de jo.....:(
BuySell 2006. 10. 23. 18:32
Előzmény: #4  BuySell
#6
bár nem tudom hogy a skinheadeket egyálatalán miért titulálják tüntetőnek.
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 18:32
Előzmény: #2  tgytoki
#5
en az index es az origo "percrol percre" likjeit lapozgattam at, mikor lattam a TVben az esemenyeket....

ahogy olvastam Orban beszedeig bekes volt minden, utana a tunetteok elkotottek egy tankot es megindultak a rendorok fele....
ertheto a rendorok reakcioja... (ennyit a bekes tuntetokrol)..

most meg kaosz van, mert a tomegben osszekeveredett a bekes tunteto a haragos tuntetovel, igy aztan (probalnak) oszlatni mindenkit.....
BuySell 2006. 10. 23. 18:32
Előzmény: #2  tgytoki
#4
Miért? talán haggyák hogy megtámadják a rendőröket és szétverjék a várost megint?
Aki csinálja ott a fesztivált vessen magára.

nem is beszélve az ott lakókról akik szenvedik a tüntetők önkényét
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 18:31
Előzmény: #2  tgytoki
#3
"Csintalan Elvtárs ezelött egy hónappal még azt pofázta, hogy szégyen hogy a rendőrség nem képes egy középületet megvédeni. Most már rendőri túlkapásról beszél. Egyáltalán miből gondolta a sok "békésen" tüntető, hogy a rendőrség azok után még elnéző lesz.
tgytoki 2006. 10. 23. 18:26
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
tudtam hogy ez lesz.ha a rendőrök keményebben fellépnek egyből rendőri brutalitásról pofáztok.

Topik gazda

szabi78
3 3 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek