Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ktamask péntek, 19:55
Előzmény: #1283215  Imrus55
#1283220

én biztosan nem.
máskor meg kérik a reált, most meg mínusz jár érte..
Peterbond péntek, 19:54
Előzmény: #1283210  wawa2
#1283219
Ha megnézed a Richter egész nap 1% pluszban volt és csak a végén kötötték le. OTP tartotta magát. Ekkor már 97 ezer certi elkelt és el is tűnt az árjegyző ( 4 és 5 között nem néztem szóval nem tudom végül visszajött-e ). A mutyizást meg hagyjuk már mert minimum egy héttel előre lehetet tudni hogy most fog jönni ez a certi. Volt egy másik 2-3 hete ( csak ugye az el se tudott indulni végül ) is. Ne néz túl sok összeesküvés elméletes videót mert ott is mutyit látsz ahol nincs.
orbitalis péntek, 18:55
Előzmény: #1283207  Attila01
#1283218
en is agyaltam rajta de van kevesbe rizikos papir etf-ben. asszem a quality is ment most rendesen.
einstein péntek, 18:06
Előzmény: #1283216  pakk01
#1283217
Ez nem így van. A Te esetedben ha elfogy a papircetli a trend szerű emelkedés vagy esés miatt és vissza kell venned, akkor buksz. Hacsak a short és long paporfecnik nincsenek egyensúlyban, már pedig nincsenek, ezt könnyű belátni.
Hogy mi az Erste metodikája, az tök mindegy, de hogy fedez minden egyes certit az biztos. Hogy ezt saját állományból, kölcsönből vagy egyéb módon az mimdegy. A lényeg az ő szempontjukból az egyensúly. Nem az elmoudulás ténye, hanem a forgalom. Az hozza a pénzt. Nem spekulál, szolgáltat. Kicsit olyan mint a pénzváltó, ha a közép árfolyam 400ft akkor 405ér kapsz tőle 395ért megveszi, de a háttérben megvan a 400 amin elszámol. 
pakk01
pakk01 péntek, 17:49
#1283216
Kinyomtatok 200k papírfecnit. Vehetsz belőle amennyit akarsz. Van longos is, meg shortos is. 
Azt mondom, hogy a papírfecni ára a rv árának változása alapján változik. Ha felmegy az árfolyam többet ér, ha lefelé akkor kevesebbet. Shortosnál fordítva. 
Adok egy árjegyzőt, hogy szinte mindig legyen valaki, akinek el lehet adni a fecnit, vagy aki megveszi tőled x áron. 
Van egy feltételem, hogy a papírfecnit széttépem, ha elér egy bizonyos általam meghatározott árat a rv árfolyama. Van nagyon olcsó papírfecni, de annak a kiütési ára nagyon közel van az árfolyamhoz, de van drágább is, annak messzebb van. 
Fizetsz nekem heti 30 forintot papírfecninként, de beépítem az az árba, neked nem kell ezzel foglalkozni. 
Lejárat nincs, tartod amíg tartod. Eladhatod másnak is, de csak abban a sávban amit én szabok meg. 
Kérdés: vettem vagy adtam el én 1 db részvényt is aki a papírfecnit megcsinálta? 
Imrus55 péntek, 17:38
Előzmény: #1283214  ktamask
#1283215
...azért nem írtam reált...mert le-mínuszoltok érte! .....+330.- a  mai nap
ktamask péntek, 17:32
#1283214

Z-ről mindenki hallgat, főleg a shortosok.
Z 19030 HETES!!
Először 19k felett!
szép kis zöld kalapács.
stacstac péntek, 17:31
Előzmény: #1283209  ktamask
#1283213
DAX/NDQ és árupiac esetén akkora a piac likviditása, hogy kiütési áron szinte korlátlan mennyiségű pozit tud zárni az árjegyző
ktamask péntek, 17:30
Előzmény: #1283206  stacstac
#1283212

Sokszor én is leírtam már itt többeknek, hogy valós részvényekkel történik a kereskedés., tehát elhiszem, amit írtok. Nem annyira kételkedem benne, de 200.000 db certi "likvidálása" nehezen kivitelhető másodpercek alatt, pont a KO szinten.
Ha történik kötés 17250-en, 17200-17100-on, miért átlagolnak?
Aki előbb vette, a magasabbra jogosult, aki később, az a kisebb maradványra, logikusan.
Értem persze a logikusságát az átlagolsának is, de ez a KO "érték", így nem sokat ér.
stacstac péntek, 17:29
Előzmény: #1283209  ktamask
#1283211
a maradványérték az ERSTE által eladott mögöttes részvények likvidálásban történő eladásának az átlagára és a kibocsátási érték közötti rész/különbség lesz - így, ha ez pozitív, akkor az ERSTE nem bukott semmit az árfolyamon (ezért is fontos neki, hogy a kibocsátási ár fölötti átlagáron tudja eladni a teljes mennyiséget)
 
jó spekit Neked
wawa2 péntek, 17:27
Előzmény: #1283205  Beze
#1283210
Minden nulla körül zárt (mol, richter, mtelekom). Ez is ott zárt volna, ha nincs ez a rohadt certi mutyi. Ezt is mára kellett tenni, amikor bizonytalanság volt a hitelminősítés miatt.
ktamask péntek, 17:25
Előzmény: #1283204  Peterbond
#1283209

visszanéztem m5-ön.
5 perces gyertya 17310>>> 17000, a TL95 KO-ja.
tehát a 17253-as KO-val, 17000-on tudott "érdemben" realizálni, tehát -250ponttal lentebb, így logikus az 500 maradvány helyett a 250.
Nem olvasok apró betűs részeket, de nekem az rémlik, hogy ha a KO alatt történik "kötés!", akkor ott van megállapítva a maradvány.
Természetesen értem, hogy ez a piac hibája, hogy nem áll bent 17250-17200 között 500.000db VEVŐ, aki megvenné a kihullott certiket, de akkor ez így az Erste részéről is egy balkövés, hibás kereskedés.
pl.DAX és Nasdaq certiknél nagyon szépen szinte MAX maradvány van mindig, persze ott van lóvé bőven.
stacstac péntek, 17:19
Előzmény: #1283202  myrath
#1283208
#1283206-ben leírtam részletesen, hogy mi történik
 
jó spekit Neked
Attila01 péntek, 17:19
#1283207
Sziasztok
Nem kifejezetten OTP topic, de kapcsolódik az OTP-hez
Mi a véleményetek az OTP alapkezelős BUX ETF-ről? Hosszú távra akarom venni, vagy vegyek inkább sima OTP részvényt? 
https://www.otpbank.hu/otpalapkezelo/hu/a_bux_etf
stacstac péntek, 17:18
Előzmény: #1283200  ktamask
#1283206
minden certi KO esemény után az ERSTE az összes általa eladott TL certi mögötti részvény mennyiséget eladja (vagy TS certi esetén éppen visszaveszi - ezért szokott a TS cert kiütése után az árfolyam felfelé elmozdulni) - ezért szokott a TL KO esemény után az árfolyam beszakadni - nagyon sok ilyen KO eseményben részt vettem már és a kötéslistában meg a könyvben is látszott a részvények likvidálása - KO esemény után nehéz helyzetben van az ERSTE, mert ha nem tudja a kibocsátási és a kiütési ár közötti átlaggal eladni a certik mögötti részvényeit, akkor Ő maga még azon is bukik (hiszen a maradványérték nem lehet negatív szám Ft-ban) - ezért nem borítja rá azonnal a könyvre, hanem szépen de nagy tételekben adja el a részvényeket - szerintem sok esetben a nagyobb tételekre keres vevőt
 
kérlek, hogy keress vissza legalább egy ilyen KO eseményt a kötéslistában, és nézd át a történéseket - ha ezt megteszed, akkor látni fogod, hogy így történik, ahogy leírtam - illetve nézz meg a kötéslistát abból a szempontból is, hogy milyen kötések vannak benne egy-egy részvény certi adásvétel után (árjegyzői részvény eladás vagy vétel, csak az árjegyzőtől megvett, vagy neki eladott certik után van, ha Te tőlem veszel certit, akkor azt a kötést nem fogja követni árjegyzői részvény adás/vétel) - emiatt igazán csak akkor fogod látni ezeket a dolgokat, ha éppen gép előtt vagy és látod, hogy az árjegyzőtől vett éppen valaki vagy neki adott el valamilyen részvény certit (ez lehet TL vagy TS is) és akkor utána fogod látni a mögöttes részvény adást/vételt amit az ERSTE megtesz
 
nem haragszom, ha nem hiszed el, mert semmi jelentősége nincs valójában - úgyhogy, ha nem szeretnél utána járni, nekem az sem probléma - mindenképpen továbbra is bírni foglak és szívesen olvasom az írásaidat, mert hasznosak
 
jó spekit Neked   :-)
Beze
Beze péntek, 17:14
#1283205
Örüljetek a nyerőnek
Én ma se kaptam 
Peterbond péntek, 17:12
Előzmény: #1283200  ktamask
#1283204
Azert 200.000 nem volt. Nagyon sokat eladtak kiutes elott. Nekem is volt tobb ezer es tenyleges kiutesre talan ha 5-e kerult. Es valoszinuleg nem egyben csapta a piacra de valahogy ki kellett jojjon a 2XX maradvanyertek amin sikerult zarni a poziciokat. Pl ha nincs mogotte reszveny akkor miert nem 500on zarta a poziciot es kesz. Hisz ha nincs eladas csak zaras akkor milyen maradvanyerteket szamol? 
Bpali péntek, 17:09
Előzmény: #1283201  danko
#1283203
Majd esik 50 Ft ot akkor itt lesz az egész brigád..
myrath péntek, 17:09
Előzmény: #1283196  stacstac
#1283202
Az árjegyző egy software, ami a kibocsátást és a certi árát hangolja össze a mögöttes termék árával. Az nem vesz és nem ad el a prompt piacon semmit. 
danko péntek, 17:03
Előzmény: #1283187  Bpali
#1283201
Várom is a nagy tudásúakat mi a véleményük. Igaz dniel meg a haverjaid?

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek