Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2024. 07. 27. 20:08
Előzmény: #1274253  Fibonacchi
#1274260
Ha igazan jo vagy, akkor a 340 milliot is hazavihetsz egy evben: 
Two Sigma Salaries 2024 | $270k-$882k (6figr.com)
Amugy hidd el, egyik sem a multbeli arfolyambol probalja elorejelezni a jovobeli arfolyamot, hanem a korabbi informaciok arfolyamba valo beepulesese alapjan probalnak elorejelzo algoritmusokat epiteni es azokat az uj informaciok alapjan "score"-olni. Ez teljesen mas, mint amivel az itteni kollegak probalkoznak.
Fibonacchi
Fibonacchi 2024. 07. 27. 20:04
Előzmény: #1274257  Törölt felhasználó
#1274259
Mondd már meg a tutit!!
Csak hímőlsz-hámolsz!
Valami építőt légyszi!
Törölt felhasználó 2024. 07. 27. 20:03
Előzmény: #1274253  Fibonacchi
#1274258
Nem veletlenul 120 milliot a fizetese a Two Sigma-s quantitative researchereknek. Ha annyira jol teljesit a pingvinetek, akkor biztos felvesznek oda. Lehet tavolrol is dolgozni es meg diploma sem elvaras. 
 
Two Sigma Quantitative Researcher Salaries | Glassdoor
Törölt felhasználó 2024. 07. 27. 19:58
Előzmény: #1274254  Fibonacchi
#1274257
Nem egyaltan nem mond ellent, pont arrol szol, hogy barmilyen szabalyszeruseget vagy uj informaciot (pl. szentimentvaltozast) probalnak masok elott szamszerusiteni es ezredmasodpercek alatt lekereskedni, es emiatt ki sem alakulnak ezek a szabalyok (Alpha research-re keress ra)..
Aki azt hiszi, hogy a sajat kis abraival meg olyan megbizhatoan nyereseget hozo kereskedesi otleteket ismer fel, amit ezek a rendszerek nem tudnak felismerni, az teljesen naiv es/vagy fogalmatlan azzal kapcsolatban, hogy hol tart a technologia...
pakk
pakk 2024. 07. 27. 19:56
#1274256
Ki a tököm adja akkor a napi forgalmat, ki ad vesz ha a buy&hold a legjobb hozamot biztosító stratégia? 
Törölt felhasználó 2024. 07. 27. 19:51
Előzmény: #1274250  dniel
#1274255
Quantokat hasznalnak, nem fraktal meg hullamszamitokat. Mar egyetemista koromban is kaptam quantitative researches allasajanlatot a morgan stanleytol, illetve a Two Sigma Alpha Studio quantjai is dolgoznak nalam...
Szoval tudom miket hasznalnak arfolyammodellezesre es elorejelzesre...hidd el nem nem fraktalokat meg elliott hullamokat...
Fibonacchi
Fibonacchi 2024. 07. 27. 19:51
Előzmény: #1274253  Fibonacchi
#1274254

itt csak a folytatással van baj! : 
"de mindegyiket 1 ezredmasodperc alatt automatikusan lekereskedik a rendszerek..."
A kettő  azért üti egymást  nem??
A működőket nem kereskedik le csak a azokat amik nem működnek??
Kezd gázosodni.................
Fibonacchi
Fibonacchi 2024. 07. 27. 19:47
Előzmény: #1274252  Törölt felhasználó
#1274253

"igy nagyjabol tudom, hogy milyen elorejelzo indikatorok mukodnek es mik nem,"
Tedd már közkincsé, légy olyan jó!! :))))))))))))))))
Törölt felhasználó 2024. 07. 27. 19:42
Előzmény: #1274247  joe001
#1274252
Az MIT-n aktiv hallgato vagyok, es hozzaferek a legtobb ora/kurzus anyagahoz. Eddig 3 slide-ot talaltam TA-rol. Amugy mindenhol elmondjak, hogy van ilyen, de azon kivul nem sok mindent mondanak.
Sehol nem talalni egy elemzest vagy kutatast, ami ala tamasztva, hogy a fraktalok, elliott hullamot mukodnenek a mostani reszvenypiacon is.  Ha kiszamithatoan mukodnenek, akkor azt mar joval a kialakulasuk elott lekereskedne egy csomo algoritmus, mert az egy arbitrazs lehetoseg lenne...
Ket Data Scientistem a Two Sigma Alpha Studiojanal volt Quant, igy nagyjabol tudom, hogy milyen elorejelzo indikatorok mukodnek es mik nem, de mindegyiket 1 ezredmasodperc alatt automatikusan lekereskedik a rendszerek... 
Fibonacchi
Fibonacchi 2024. 07. 27. 19:32
Előzmény: #1274247  joe001
#1274251

Na végre, 10 centet raktam volna (sötét melósra)  , de nekem így is jó!
Köszi!
dniel
dniel 2024. 07. 27. 19:31
#1274250
Vegyetek mar eszre a bankár haverunk csak unatkozik... Ha annyora okos lenne mint amennyire aloadja magat tudná  hogy pl a diplomás hedge fund managerek is alkalmaznak technikai elemzőket es ami meg ezen is tul megy elliott hullam kuruzslókat is... Nobel dij ide vagy oda...
Fibonacchi
Fibonacchi 2024. 07. 27. 19:29
Előzmény: #1274245  Törölt felhasználó
#1274249

Csupan azert zavar, mert beszivatjatok a tudomanynak teljesen ellentmondo kuruzslasotokkal a szerenyetlen kisbufiket...
Kit szívattam én be???????????????? egytelen egy példát hozz csak! (nem fog  menni!)
Igen, vak tyuk is talalhat szemet, de ha osszemered barmilyen masik strategiaval, akkor az esetek 98 szazalekaban alulteljesit. Mindegy a ti lelketeken szarad...
Mi a jó stratégia?? Számokat kérek!  (Vétel, eladás ) Megoldásokat, előre célárakat. (valószínűségszámítás ne kell, azt megoldom!)
Ha tanultal volna valaha penzugyi matematikat, akkor nem kerdeznel ilyen dolgokat...meg nem allitanad azt, hogy nagy valoszinuseggel elore lehet jelezni.
Igazad van, nem tanultam pénzügyi matematikát (csak matematikát), egyetlen mondatot másolj be abból amiből az jön ki, hogy NAGY  valószínűséggel előre jeleztem a célár elérését!  (röhejes lenne)
Kezdesz beszorulni!
Tibor010101 2024. 07. 27. 19:23
Előzmény: #1274245  Törölt felhasználó
#1274248
Ha problémád van a TA rajzolókkal,akkor görgess tovább.Nem kötelező megnézni a rajzaikat és föleg minősíteni sem kellene. Nekem sokat segítettek a meglátásaik. Ahogy már előttem írták,ha tényleg segíteni szeretnél a fórumozóknak akkor tedd azt a gondolataiddal, de semmiképpen ne minősítsd az itt segítőket és rajzaikat. előre is köszönöm.
joe001
joe001 2024. 07. 27. 19:21
Előzmény: #1274244  Törölt felhasználó
#1274247
az alábbi pár egyetem  oldalain  pontosíthatod a használt tananyagot:
 A technikai analízis, mint a pénzügyi piacok elemzésének egyik módszere, sok egyetemen szerepel a tananyagban, különösen azokban az intézményekben, amelyek pénzügyi, közgazdasági vagy befektetési fókuszú programokat kínálnak. Az alábbiakban néhány neves egyetemet és programot említek, ahol a technikai analízis részét képezi a tananyagnak:
  • New York University (NYU) - Stern School of Business: Az NYU Stern kínál pénzügyi piacokkal és befektetésekkel kapcsolatos kurzusokat, amelyek részeként a technikai analízis is előkerül.
  • University of California, Berkeley - Haas School of Business: A Berkeley Haas üzleti iskolája szintén tartalmaz kurzusokat a pénzügyi elemzésről, beleértve a technikai analízist is.
  • Massachusetts Institute of Technology (MIT) - Sloan School of Management: Az MIT Sloan School of Management pénzügyi kurzusai között is található olyan, amely a technikai analízis módszereit tárgyalja.
  • University of Chicago - Booth School of Business: A Booth School of Business különösen erős a pénzügyi piacok elemzésében, és a technikai analízis is részét képezi a tananyagnak.
  • London School of Economics and Political Science (LSE): Az LSE pénzügyi és közgazdasági programjai között szintén megtalálható a technikai analízis oktatása.
  • University of Pennsylvania - Wharton School: A Wharton School of Business pénzügyi programjai széleskörű elemzési technikákat kínálnak, beleértve a technikai analízist is.
  • Stanford University - Graduate School of Business: A Stanford GSB pénzügyi programjai szintén tartalmazzák a technikai analízist.
  • Ezek az egyetemek és üzleti iskolák olyan kurzusokat kínálnak, amelyek a technikai analízis alapjaitól a haladó technikákig terjednek, és gyakran kombinálják a fundamentális elemzéssel és más pénzügyi modellezési módszerekkel. Az ilyen programok hallgatói átfogó ismereteket szerezhetnek a pénzügyi piacok működéséről és a befektetési stratégiákról. Elöre.
    agabor 2024. 07. 27. 19:18
    Előzmény: #1274242  farkasfu
    #1274246
    Különböző emberek, más-más idősíkon, stratégiával kereskednek. Ez szerintem így természetes. Aki kiválaszt egy céget funda, vagy más alapon, hosszú távra, azt nem érdekli a TA, legfeljebb a megvásárlás időzítésében segít. Aki rövidebb időtávban gondolkodik, annak viszont jó fogódzó. Én pl. szívesen nézem a pingvineket, annak ellenére, hogy van olyan TBSZ-em, amihez tavaly hozzá sem nyúltam. Valaki írta, hogy a certi nem erre való. Lehet, nekem a legrégebbi certim MTEL05, 2016.09.18-án vettem173 Ft-on (ma 889). De volt olyan részvény, amit csak napokra vettem, és vannak cégek, amiket jónak tartok, és az aktuális árfolyamtól függetlenül tartom. ANY (2014.11), Pannergy (2015.08) óta. Köszönöm mindenkinek, aki közzéteszi az ötletét! Nem értem, azt sem, amikor valaki lefelé látja a piacot, és mások nekiesnek, mintha az illető véleményétől mozogna. 
    Törölt felhasználó 2024. 07. 27. 19:03
    Előzmény: #1274243  Fibonacchi
    #1274245
    Csupan azert zavar, mert beszivatjatok a tudomanynak teljesen ellentmondo kuruzslasotokkal a szerenyetlen kisbufiket...
    Igen, vak tyuk is talalhat szemet, de ha osszemered barmilyen masik strategiaval, akkor az esetek 98 szazalekaban alulteljesit. Mindegy a ti lelketeken szarad...
    Ha tanultal volna valaha penzugyi matematikat, akkor nem kerdeznel ilyen dolgokat...meg nem allitanad azt, hogy nagy valoszinuseggel elore lehet jelezni. 
    Itt a matematikai bizonyitasa a reszvenyarfolyamokra:
    Stochastic process - Wikipedia
    Markov chain - Wikipedia
    Martingale (probability theory) - Wikipedia
    Lévy process - Wikipedia
    Törölt felhasználó 2024. 07. 27. 18:55
    Előzmény: #1274242  farkasfu
    #1274244
    Megkoszonem, ha belinkelned azt a "tankonyvet" amiben ez benne van, mert valahogy kimaradt mindharom egyetem tananyagabol, ahol befekteteseket vagy matematikai penzugyet tanultam. 
    Az is eleg, ha belinkeled azt a kozgazdasagi Nobel dijat, vagy legalabb tudomanyos cikket a "Journal of Financial and Quantitative Analysis"-rol, ami alatamasztja. Elore is koszonom!
    Fibonacchi
    Fibonacchi 2024. 07. 27. 18:53
    Előzmény: #1274241  Törölt felhasználó
    #1274243

    Szerintem aki más nyelvet beszél az TE vagy!
    Nem mondtam azt, hogy a Te fundás elméleted, rossz!!! (habár későn kapcsolódtam be)
    Te kötekszel az eleje óta a pingvinekkel!
    Miért is?? Kit akarsz meggyőzni?? Miről???
    Vázolj fel előre számokat!
    Én soha nem mondat senkinek , hogy a madarak alapján kereskedjen, azt sem mikor vegyen, mikor adjon el!
    Anno nekem sem mondták!! Kipróbáltam, "oszt jó napot" !
    Neked valamiért ezek a pingfingek nyomják a bögyödet !!!
    Az viszont kezd gyanús lenni, hogy egyik "picit komolyabb" kérdésemre sem tudtál  érdemi választ adni!
    farkasfu
    farkasfu 2024. 07. 27. 18:42
    Előzmény: #1274238  Törölt felhasználó
    #1274242
    Hidd el, hogy le is kereskedik! Tankönyvben szerepel, csak te nem látod a fától az erdőt! 
    Természetesen nem pingvinnek hívják és jelzik. Azt leírtam már százszor, hogy a pingvin egy szimbólum csak, az egyszerűség kedvéért találtam ki! Sok számítás van mögötte, ami nem látszik! Ha itt elkezdünk fraktálozni, stb. abból egy kukkot nem ért a többség! 
    Rengeteg "amatőr" van a fórumban, ta szinten! Van aki a vonalakat nem tudja, h mit jelentenek, de a gyertyákat is, csak a templombon ismerik egyesek! Ehhez kell igazítani az útmutatást is! Ennyi...
    Pingvint nem kell fényezni, lepörög a tolláról minden! :))
    Törölt felhasználó 2024. 07. 27. 18:37
    Előzmény: #1274239  Fibonacchi
    #1274241
    Ha ennyire jol jeleznel elore, akkor 1 millio forint kezdeti befektetesbol 5-6 ev alatt a hazai forbes dobogojan lenne a helyed...Nem erdekel a mol a korabban leirtak miatt, de szerintem felesleges folytatnunk ezt a beszelgetest, mert nagyon mas nyelvet beszelunk. Szep nyarat

    Topik gazda

    koi
    1 1 1

    aktív fórumozók


    friss hírek További hírek