Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
stacstac ma, 20:00
Előzmény: #1274323  Fibonacchi
#1274324
aranyos vagy - köszönöm 
 
minden tiszteletem a Tiétek - mindig csodálattal figyelem a szintjeiteket, ott valahogy mindig csinál valamit az árfolyam - vagy fordul, vagy csak egy kicsit megáll, vagy csak egy kicsit visszapattan
 
elképesztő - jó, hogy (itt) vagytok
 
jó spekit Neked és persze mindenki másnak is
Fibonacchi
Fibonacchi ma, 19:39
Előzmény: #1274306  stacstac
#1274323

Te fasza csávó vagy baszd meg !!!!!
Minden elismerésem !!!!!!!!!!!!!!
Yoakedvem ma, 19:31
#1274322
Az mitől lehet hogy részvényeladás után az átvezetési pénzszámla mínusz összeget mutat?
Bpali ma, 18:26
#1274321
Én örülök egybankár írásainak is, mert én meg egyértelmű TA túlsúlyt érzékelek.. 😂 Egyébként a legfontosabb a tapasztalat ( már ha valaki kihúzza 5-10-20 évig stb) Nehéz műfaj ez.. Megeszi az embert.. Elég egyszer hibázni s oda egy élet munkája.. Attól hogy pénzt keresel 1-2-4-5 éve még korántsem jelenti azt , hogy értesz is a tőzsdéhez. Jó pap is holtig tanul itt is.. Viszont minél jobb valaki annál kisebb a valószínűsége, hogy egy ilyen topik, általános faszságait elolvassa..😂 Farkasfutol többek közt azt megtanultam , nem kell mindenre reflektálni , kijavítani, belebonyolódni.. Az ember olvassa faszság faszság ebbe van valami ezt nem tudtam meg kb még 6 baromság..  az arány a 10ből jó esetben.. Napkőzben meg elkapja az embereket a gépszííj nem kell ölre menni..  
Bpali ma, 18:08
Előzmény: #1274312  gemes.bp
#1274320
Végre egy normális hozzászólás😂 De kb egész évben ez van
Lizi
Lizi ma, 17:53
#1274319
Na, akkor holnap emelkedünk vagy esünk?
Mit vegyek reggel, longot vagy shortot? 🙂
Zozo12 ma, 17:37
Előzmény: #1274317  eco
#1274318
https://youtu.be/4LSIP6sF7cw ;  probald igy benne maradt a mentes az elejen
eco ma, 17:13
Előzmény: #1274283  dniel
#1274317
Nekem nem nyílik meg.
eco ma, 17:13
Előzmény: #1274283  dniel
#1274316
Nekem nem nyílik meg.
Fibonacchi
Fibonacchi ma, 16:19
Előzmény: #1274305  dexter-atya
#1274315
Hát akkor " dícsértessèk"!
Nagyon örülök!
( bírom a profikat és a hitükben mélyen elmerülő apácákat is! )
Köszönöm a pingvintanoda nevében is!!
A profik ritkán szólnak, de sokat mondanak...
prob ma, 15:18
Előzmény: #1274304  egybankar2024
#1274314
Az AI öntanuló mechanizmusa nem más mint code review. Sok ezer megírt kódrészlet alapján "tanulja" meg mi szokott lenni a válasz a kérdésre. Az egy ezredmásodperc alatt hozott döntéseknél nem csinál mást csak összehasonlítja a múltban ilyen kérdésekre mi volt a válasz. Nem is tud mást csinálni hiszen összefüggéseket nem tud keresni. Azt le tudja kereskedni pl., hogy az OTP negyedéves jelentésében milyen számokat közölt mert ezeket könnyű perspektívába helyezni. Viszont egy Trump győzelem már összetetteb kérdés. Bár azt mondják a szingularitás még a mi időnkben eljön...
pakk
pakk ma, 13:27
Előzmény: #1274310  Greenbull
#1274313
De nekem van már 10k-s papírom :) engem hagyj ki ebből :) mondjuk "drága volt" a 4k-s legjobb bekerárúhoz képest, de szegény ember vízzel főz :D
gemes.bp ma, 13:23
#1274312
Beleolvastam a péntek zárótól számított bejegyzésekbe - 8 oldal - ennyi faszságot, okoskodást, egymás hülyítését, baszogatását olvasni egyszerre sok, még átpörgetve is. Ti a normál életben is így viselkedtek egymással?
GERI-inv
GERI-inv ma, 13:10
Előzmény: #1274310  Greenbull
#1274311
Abban mindenki egyet ért legalább, hogy várjuk a 19 000- 22 000-et! Induljunk :) 
Greenbull ma, 13:05
Előzmény: #1274303  egybankar2024
#1274310

Így már értem, köszi.
Érdekes volt ez a vita. Szerintem jót tett a fórumnak. Az biztos nem fog ártani, ha néha egy olyan ember is leírja a véleményét, aki teljesen más szemszögből látja a dolgokat. A legtöbben szerintem idővel megbocsátják neked a pigvin fóbiádat. :-)
Akkor irány a 19.000 Ft, Q2-re pedig új ATH!  
20.000 felett majd megkérjük bankár barátunkon keresztül Sanyi bácsit, hogy hajtson végre 1:2 arányú részvényfelosztást és akkor végre dniel és pakk is vehet majd 10K-ért OTP részvényt anélkül, hogy beszakadna az árfolyam. :-D
dexter-atya
dexter-atya ma, 12:01
Előzmény: #1274305  dexter-atya
#1274308
Spekizésböl megélni valódi munka, amihez rengeteg tanulás és több év tapasztalatra van szükség. Türelmet, fegyelmet, kitartást igényel és épp ezért roppant kevesen jutnak el addig. 
Kellenek  hozzá "megfelelő" (értsd nehezebben manipulálható) instrumentumok és az ármozgást követő ( ha nem az alap instrumentumot vesszük) megfelelő viszonylag türhető spreaddal rendelkező , kockázatkezelést lehetővé tehető mögöttes termék , ami nem extrém kasznós a felhasználók számára.   Pl. erste certik rövid távra a nem bétes instrumentumokra nem azok szvsz. a nyitvatartási idő és a nagy spreadok miatt.
stacstac ma, 11:52
#1274307
2024egybankar = egybankar2024 - bocs a névtévesztésért
stacstac ma, 11:51
#1274306
nagyon érdekes volt az elmúlt 2 nap eszmecsere folyama 
 
magamról annyit, hogy 10 év alatt végeztem el a közgázt, mikor 5 év után töröltek a hallgatói névsorból, akkor egy egyedi dékáni engedéllyel visszakönyörögtem magam, majd 2 év múlva újra ki akartak tenni, akkor átmentem a főiskolai részre, amit 2 év alatt elvégeztem ( a suliba szinte soha nem jártam be...)
 
MVP-ből 2x buktam meg, harmadikra 2-es - viszont imádom a tőzsdét és %-osan elégedett vagyok azzal a pénzzel, amit itt csinálok - egyébként van munkahelyem is, jópár családnak adok megélhetést  - a tőzsde csak szórakozás és szenvedély - plusz itt kitűnő a társaság is   :-)
  
1996-ban kezdtem tőzsdézni - 2008-2009-ben elbuktam minden pénzt, amit addig tőzsdével kerestem és még elbuktam 15M Ft felvett hitelt is itt a BÉT-en (amit 10 év alatt tudtam visszafizetni)
 
5 éve kezdtem újra figyelni a BÉT-et és 2 éve kereskedem (3 évig csak figyeltem és elemeztem) 
 
nekem 2024egybankar írásai tartalmilag tetszenek, a stílus kicsit karcos, de én erre érzéketlen vagyok
 
viszont az ide író TA hozzáértőkre szvsz nagy szükség van - most nem sorolok fel senkit, mindenki vegye magára, aki jóindulatúan és segítően bármilyen elemzést betesz ide a fórumra - NEKIK nagy köszönet
 
jó spekit mindenkinek és persze sok pénzt - irány a balcsi
 
dexter-atya
dexter-atya ma, 11:49
#1274305
 ” A tőzsdén nem szabályok vannak, hanem rendszerek. Ennek megértése nélkül, rengeteg csapdába fogunk besétálni. Túl sok paramétert használunk? Kiváló, jól eladható múltbeli eredmények, silány jövőbeni teljesítmény. A szabályokat felvéssük egy kőtáblára és áhítatosan tiszteljük őket. Ide nem lesz ez elég. Egy rendszert ápolni, folyamatosan monitorozni kell. Mennyire robosztus, hogyan reagál a környezet vagy paraméterek változására? El kell döntened minden pillanatban, hogy a rendelkezésre álló végtelen információ közül mit ignorálsz, és mit veszel figyelembe. Továbbá kezelned kell az egymásnak ellentmondó információk halmazát. “
Tehát mindenképpen rendszerekben nem  egy elmélet alapján célszerű gondolkodni az ármozgás valószínűsítésben “csak”  egy hullámelmélet adott esetben kevés lehet …. Tudomásul célszerű venni , hogy a gazdaság nem egyenlő tőzsde (főleg pár órás vagy hónapos időtávra tekintve , közhely:a tőzsde  a jövőt árazza ) illetve adott helyzetben a szentiment (félelem, kapzsiság ) tokkal vonóval ütheti a TA-t (pánik vagy fomo). Ja a napon  belül - től - pár hétig kereskedők több  mint 95%a bánatosan elkullog 1-3 év után kissé keserű tapasztalatokat szerezve.  
 "Ez az egyik legkellemetlenebb ebben a szakmában, az állandó, kíméletlen visszacsatolás. Minden egyes döntésedről kiderül, hogy jó vagy rossz. Egy ideig, főleg az út elején, még különböző magyarázatokkal mentegetheted magad, rosszak a piaci körülmények, irracionálisak a befektetők, de a nap végén csak a számlád állása számít osztjónapot. "
egybankar2024 ma, 11:43
Előzmény: #1274302  prob
#1274304
Az a gond, hogy már 3-4 éve is voltak olyan algoritmusok, amik élő beszédet elemeztek ki és kereskedtek le...
Pl a Two Sigma alpha research platformja, 1 század másodperc alatt feldolgoz egy negyedéves gyorsjelentést és a conf call leíratot. Magyarul még kevésbé tud, de angol beszédeket előben lekereskedik
https://alpharesearch.io/
egybankar2024 ma, 11:32
Előzmény: #1274301  Greenbull
#1274303
Nem azt mondom, hogy nem lehet vele próbálkozni, de nagyon nagy valószínűséggel alúl fogsz teljesíteni egy eft/bux hoz képest.
Egyrészt a befektetői szolgáltatok nagy átlagban lenyúlják a kereskedési eredmény 25%-45%-át. Miért ne árulnának valamit jó pénzért, amit 10 nap alatt lefejlesztettek az az IT-saik és miért szólnának, hogy jobban járnánk, ha kevesebbszer ugrálnánk ki be. Ők a nagy forgalomból élnek (pl nézd meg Erste Befektetési Zrt bevételét/profitját).
20-30 éve valószínűleg volt értelme, de ma már nagyon valószínűtleg stabilan extraprofitot keresni ezzel a megközelítéssel.
prob ma, 11:28
Előzmény: #1274290  egybankar2024
#1274302
Én bírom a "magabiztos" stílusod. Ezenkívül nem kicsit felkavartad az állóvizet és ez jó. 
Ami nekem kicsit furcsa, hogy a HTF-eket és az algoritmusokat állítod szembe a swing és a daytradereekkel mikor ezek az algoritmusok a Buy and Hold startégiát is megverik. Egy dologra mégsem képesek, ez pedig az asszociáció. Az algoritmus önmagában nem tudj értelmezni egy Varga beszédet, egy éjjel kiadott rendeletet az extraprofit adókról. Az algoritmusok TA vagy bennfentes információk alapján kereskednek. Nincs is értelme összehasonlítani a kettőt.
Valaki egyszer itt a fórumon írta az alábbiakat:
„ Üdvözlet a világ legkeményebb játékában. Sajnos itt a világ legélesebb, leggyorsabb, legintelligensebb, legjobban informált, makacsul irracionális és sok esetben etikátlan elméi ellen játszod a játékot. A számítógépek, botok, robotok ellen játszol, akik gyorsabban reagálnak nálad.  A tréderek ellen játszol, akiknek sokkal nagyobb tapasztalata van a tiednél.  A befektetési alapok ellen játszol, akiknek sokkal több pénze van, mint neked.  A bennfentesek ellen játszol, akiknek több információjuk van nálad.  Mások félre fognak informálni téged.  És egy belső hang mindent megtesz azért, hogy megtörjön abban, amit cselekedned kellene.  Így hát felejtsd el a gyors és könnyű pénzcsinálásról szőtt álmaidat! "
Greenbull ma, 11:19
Előzmény: #1274279  Greenbull
#1274301

Köszönöm, hogy válaszoltál!
Érdekes volt olvasni ezt a vitát közted és a TA hívei között. Felmerült bennem egy kérdés, ami nem hagy nyugodni.
Tegyük fel, hogy 100%-ban igazad van és a TA semmit nem ér. Ez esetben miért léteznek egyáltalán olyan szolgáltatások, mint az OTPDirektBróker? Amennyire emlékszem részvényt adni és venni lehetett régen a sima OTPDirekttel is.
Amikor előfizettem a DirektBrókerre, akkor kaptam valós idejű árfolyamgrafikont, valós idejű ajánlati könyvet, egy rakás indikátort (RSI, MACD, Bollinger szalag, mozgóátlagok stb.) vagyis ennek az extra szolgáltatásnak kb. 80%-a olyan elemekből áll, ami a technikai analízishez kapcsolódik.
Ha ennyire nem működik a TA, akkor miért árulják a bankok ezeket a csomagokat? Az ottani szakemberek nem tudják, hogy ez nem működik. Vagy nagyon is tudják és átverés az egész?
Amúgy hónapos időtavon kereskedő swingtraderként nekem is az a véleményem, hogy a TA annál jobban működik, minél magasabb időtávon használják. Daytradinget meg sem próbálom, ahhoz én hülye vagyok.

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek