Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2024. 07. 27. 18:34
Előzmény: #1274236  pakk
#1274240
Te mit csinalnal, ha egy rakos betegekkel foglalkozo forum paran azt terjesztenek, hogy a raolvasastol, tenyerjoslastol, ervagastol elmulna a rak es veletlenul se vegyenek igenybe orvosi kezelest, kemoterapiat stb.? Nagyjabol ezt csinaljatok, amikor masoknak adtok tanacsot. En csak annyit mondtam, hogy a tudomany jelen allasa szerint sokkal rosszabb a varhato hozam, a TA alapont torteno ki-be ugralasokkal, mint egy buy-and-hold strategiaval...
Nem tudom, hogy ti hogy alszotok nyugodtam, amikor a teljesen szakmaiatlan "meglatasaitok" alapjan vesziti el egy csomo kisbufi a vagyonat? 
Fibonacchi
Fibonacchi 2024. 07. 27. 18:26
Előzmény: #1274233  Törölt felhasználó
#1274239

Persze azért matekból én sem vagyok teljesen hülye! 
Az 55-öt a 45-tel könnyen összehozom épp úgy mint az 51%-ot a 49%-kal!
De látom a MOL kérdése megfogott!! (pedig nem nem nehéz)
Ezért felteszek egy másikat!
Anno 19590-ről hány db részvénynek kellett  forgalomban lennie ahhoz, hogy az árfolyam 7738-ra essen?
Törölt felhasználó 2024. 07. 27. 18:24
Előzmény: #1274232  farkasfu
#1274238
Nem magamat fenyezem, csak probalom elmagyarazni, hogy a penzugyi matematikanak es befekteteselemzesnek, arfolyammodellezesnek van egy tudomanya, amiert jonehany kozgazdasagi Nobel-dijat is kiosztottak. Egyiket sem TA-s kapta... Hidd el, hogy meg a befektetesi alapok sem TA alapjan dontenek. 
Nem en reklamozom, hogy a pingvinem mennyire megbizhato es sosem teved. Ha barmilyen tudomanyos alapja lenne annak amit javasolsz, akkor azt mar reg lekereskedtek volna az arbitrazs lehetosegeket ezredmasodpercek alatt levadaszo matematikai algoritmusok...
Ne feledd, hogy a betegek egy resze tuleli a halyogkovacs kezeleset is, de joval nagyobb a tulelesi aranya azoknak, akik a modern orvostudomanyt valasztjak...
farkasfu
farkasfu 2024. 07. 27. 18:22
Előzmény: #1274234  Fibonacchi
#1274237
Egyszerű! 
Az oldalról, minden hsz-ből, kimásolok egy szót! 😃😃
pakk
pakk 2024. 07. 27. 18:21
#1274236
Na tessék, kaptatok egy öntelt, arrogáns, lekezelő 🐵-t, pedig volt nektek egy féligvicces bohócotok meg egy batmanbalinotok 😂
Fibonacchi
Fibonacchi 2024. 07. 27. 18:18
Előzmény: #1274232  farkasfu
#1274234

Azt nem értem, hogy ami az én fejemben motoszkál  azt Te, hogy tudod leírni ilyen spontán???
Na, még 1 kérdéssel több lett! :))))
Törölt felhasználó 2024. 07. 27. 18:12
Előzmény: #1274231  Fibonacchi
#1274233

Ha elolvasod ezeket a Nobel dijas penzugyi matematikai elmeleteket akkor nem kerdeznel ilyeneket. A Mol arfolyamvaltozasat meg szinte teljes egeszeben a kormanyzati dontesek es az ukran-orosz haboruval kapcsolatos informaciok mozgatjak, meg fibok meg hullamok.
Erdemes lenne utanaszamolnod, ha valaki 55%os valoszinuseggel talalja el (45%-kal hibazik), hogy masnap fel vagy le megy az OTP arfolyama (nem a pontos zaroarfolyamot, csak az iranyt) es azt tokeattetel nelkul lekereskedi, akkor azzal a vilag egyik legjobb kereskedesi eredmenyet tudna elerni....Mar 51%-kal is baromi jo lenne... 
Efficient-market hypothesis - Wikipedia
Martingale (probability theory) - Wikipedia
Fundamental theorem of asset pricing - Wikipedia
Random walk hypothesis - Wikipedia
Expected value - Wikipedia
Stochastic process - Wikipedia
farkasfu
farkasfu 2024. 07. 27. 18:09
Előzmény: #1274214  Törölt felhasználó
#1274232
Úgy látom, h neked minden baromság, amit nem te csinálsz! Idejössz egy bróker stílussal, mint aki az ügyfelei befektetéseit, eredményeit, magának könyveli el! hmm 
Mi van azzal a nagy fundás hittel, amikor korrekcióz az árfolyam?? A funda nem változott, de mégis ellenkező irányú a korrekció! A ta, az ilyet, nagy valószínűséggel, előre jelzi és a mértékét is! 
Miért az előre számított pontokon tornyosulnak az eladók, hogy realizáljanak?? Vagy a támaszoknál a vevők... 
Nem a kisbüfikről beszélek, hanem a nagyokról! Persze a ta baromság, amit mi csinálunk, ezt már mondtad! Én nem mondom, hogy baromság a funda, mert anélkül "nem megy"! Megadja az irányt, ha kell évekre is, de addig és közben, mi van? A befektetők jönnek/mennek, adják és veszik! Hol száll ki, vagy be egy profi? 
Nem nézi meg, vagy készít, készíttet egy ta-s elemzést hozzá?? De még mennyire, hogy figyelembe veszi!!! Nyilván nem a miénket a fórumon, mi nem egy nagy alapkezelő szinten adjuk, vesszük, kereskedünk...! 
 Ja és nem kötelező megnézni a chartokat, annak, aki baromságnak tartja! Amúgy azt észrevettem, hogy akkor van a legtöbb leminősítés a chartokkal, elemzésekkel kapcsolatban, ha magas a 🐧 találati arány! Gondolom, nem mindenkinek az elképzelésével passzol... hmm 
Nem kell félni, lesznek kudarcok is! Ez tőzsde és nem lehet mindent előre kiszámolni!!
Fibonacchi
Fibonacchi 2024. 07. 27. 18:01
Előzmény: #1274229  Törölt felhasználó
#1274231

Ha ez így lenne akkor mindenki a 10 "Nobel-est" követné és már rég összedőlt volna a kapitalizmus ( ezen belül a tőzsde is) , amely egy romlott dolog, de ennél jobbat még sajnos nem találtak ki!
Ne utólag mutogass, hanem előre!!!!!!!!!!!!
Én is vettem, 10k alatt Oti részvényt (csak úgy mellékesen megjegyzem, de ki a fszt érdekel! )
"Asszem neked pingfingfóbiád lett! "
Nem válaszoltál a MOL-os felvetésemre!!!!
Fibonacchi
Fibonacchi 2024. 07. 27. 17:52
Előzmény: #1274226  Marika113
#1274230

Nem kell lennie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (mi a trend? , hol fordul ? )
  (és ez bene a lényeg!)
Ez nem  "Pitagorasz tétel""!!!!!!! (3,4,5)
Fibo:) (0,1,1,2,3,5)
Aztán jönnek a szintek (0.382, 0.618), és  sok más :)))  (rsi, csatik, 3szögek, zászlók, trendvonalak)
(funda és politikusaink) :)))))))))))))))))
Persze más m15-ön és más  óráson, naposon és hetesen is! :)
De nem bonyolult!
Közel sincs a "tuti"-hoz, de nem rossz a rátája! :)))))))))))))
Törölt felhasználó 2024. 07. 27. 17:41
Előzmény: #1274224  Lolmachine
#1274229
Nem kioktatasnak szantam, mindossze abban szerettem volna Nektek segiteni, hogy belatassam veletek, hogy a TA-s megkozelites az esetek tulnyomo tobbsegeben nem vezet magas hozamra. 6 es 3 honapja is adtam egy befektetesi javaslatot, es most meg megmutattam, hogy mennyivel jobb hozama van, mint a TA-s eredmenynek...
Nem en mondom, hogy amit csinaltok az teljesen tudomanytalan, hanem a 10 kozgazdasagi nobel-dij, meg a tartosan sikeres befektetesi alapok mindegyike.
Szakmai korokben a 3/5 eves befektetesi hozam meg a befelemzoi szigorlat eredmenye a legjobb ``hitelesegi`` mutato, es nem a pingvin meg a hullamrajzolgatas...
Asszony, csalad es karrier is rendben. 
En sem kivanok tobb idot pazarolni a forumra.
farkasfu
farkasfu 2024. 07. 27. 17:38
Előzmény: #1274226  Marika113
#1274228
A pingvinnek nem az a szerepe, hogy eldobáljuk a részvényeket! 
Marika113
Marika113 2024. 07. 27. 17:30
Előzmény: #1274223  Fibonacchi
#1274227
Kinek a nyomása van a "kufárkodó" bankokon??????????
A "Marshall-segély"  nincs ingyen és, hogy egy ellenpéldával éljek a "jüan" sincs!!!
Ez a rész mind igaz. Én fundás vagyok. TA-val azért nem foglalkozom, amit leírtam. Amikor a 20.000 db-ol lett 19600 ez egy fikció, azóta inkább funda.
Marika113
Marika113 2024. 07. 27. 17:28
Előzmény: #1274223  Fibonacchi
#1274226
Nagyjából értem én is pingvint, de egyszer már faragtam rá, hogy nem az volt aminek kellett volna lennie, aztán alig tudtam visszavenni...
pakk
pakk 2024. 07. 27. 17:26
Előzmény: #1274224  Lolmachine
#1274225
Lehet vmi ta-s “hülyegyerek” elvitte az asszonyt 🤣🤣🤣
Lolmachine
Lolmachine 2024. 07. 27. 17:15
#1274224
Részemről nincs vita. 😊
Csak azt próbáltam kifejteni, hogy nem az a kérdés mikor ad/vesz, hanem, hogy a fundás tudományával mit tud hozzátenni a fórumhoz, amivel segíti az itteni kisbüfit. Stratégiát meg majd mindenki talál ki magának … nem ismételném önmagam.
A válasz, hogy jelentés előtt nem mond semmit.
Pedig pont olyan kérdéseket tettem fel, hogy ha valaki tényleg akkora zseni, mint aminek Ő saját magát beállítja, akkor azokra anélkül tud válaszolni, hogy belsős infókat adna ki. Olyat nem kérdeztem. A kérdéseim ugyanakkor inkább gondolatfonalnak szántam, hogy véleményem szerint miben tudná segíteni a fórum közösségét. 🙂
Pont leszarom a bizonyítványát, a vagyonát, meg a befektetési eredményeit - már bocs.
Ide jár ismeretlenül önigazolásért. Miért?
Miért itt akar érvényesülni, elismerést szerezni?
Máshol nem kapja meg? Lefelé bukott esetleg karrierben? Mi a francért kell belekötni az élő fába is és kioktatni itt mindenkit, ha nem valamilyen frusztrációját akarja kivetíteni?
Csak az lehet jó, amit Ő mond, mindenki más hülye itt, csakhogy igazából nem mond semmit… 
Na mindegy, részemről többet nem kívánok vele foglalkozni.
Fibonacchi
Fibonacchi 2024. 07. 27. 16:44
Előzmény: #1274222  Marika113
#1274223

Fején találtad a szöget!
Kinek a nyomása van a "kufárkodó" bankokon??????????
A "Marshall-segély"  nincs ingyen és, hogy egy ellenpéldával éljek a "jüan" sincs!!!
A pingvin=C , (egy célár) ,  értem  hogyan működik, de elmagyarázni nem tudom, ehhez is Ff kell !
Én amatőr vagyok és még tanítói vénáim sincsenek!
De nem nehéz! Majd biztos jön és felvázolja úgy, hogy érthető legyen, hisz olyan "soxor" megtette már!
Matek az egész! :)
A funda is nagyon fontos kétség kívül, de ehhez sem értek csak itt tanulgatom azt is!
Segítsük egymást az mindennél fontosabb!
Marika113
Marika113 2024. 07. 27. 16:25
Előzmény: #1274220  Fibonacchi
#1274222
Kis halak vagyunk ez így van. A kelet-európai főleg osztrák, magyar bankok részvényárfolyamát az oroszországgal való kufárkodás rontja erőteljesen. Ez az én privát véleményem. Ameddig fent van az ukrán-orosz háború illetve ausztria, magyarország erősen kereskedik Oroszországgal addig nyomás alatt lesz, mind a Rafi, mind az Erste, mind az OTP. Ez az én véleményem. 
Marika113
Marika113 2024. 07. 27. 16:23
Előzmény: #1274209  Fibonacchi
#1274221
Ha megtudnám tanulni a pingvineket annak örülnék. Én a ROE, PE, EPS, BVPS stb. rátákhoz, számokhoz értek piszkosul. Grafikonokhoz nem, Bencze Balázs könyvéhez se türelmem se időm nem volt. Annyit tudok, hogy a fenti számokban kiváló az OTP. Továbbra is strong buy.

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek