Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
egybankar2024 ma, 01:29
Előzmény: #1274236  pakk
#1274290
Szerintem meg az-az arrogáns, aki azt hiszi, hogy az "megalapozatlan" jobban néhány közgazdasági Nobel díjas életművénél. Vagy hogy lehiszik, hogy hamarabb ismernek fel bombabiztos alakzatokat, mint egy sokszáztrilliárd adatpontokból 40 év alatt tőkényre fejlesztett algoritmusok szuperszámítógépekkel kombinálva...
Ez a megoldás, már 82-ben is ledarálta péppé verte a profi kereskedőket...
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Renaissance_Technologies
Nudli
Nudli ma, 01:27
Előzmény: #1274282  dniel
#1274289
Szerintem a robot lenyege targyilagos es nincs rossz napja. Nem hat ra amit éppen "lát."  biztos atverheto de ezt inkabb a gazdaja hasznalja ki vagy elterelo hadmuveletet is csinálhet. 
Nudli
Nudli ma, 01:14
Előzmény: #1274286  GERI-inv
#1274288
Chartot nezem de belepesi pontot keresek nem alakzatot, nem rajzolok ra semmit.
Azt nezem honnan szokott pattanni. Pl otpt vennek   15,5k n de eldobnam 15 k alatt majd vennek 12500on. 12knal repulne utana mar csak 9500on vennek. Nem pontos mert otpnel a fontos szintek. A 250 650, 950 és a kerek 1000 ek. Kis piac vagyunk a hirek es srv mozgat. Ha kulfoldiek veszik es megindul a gozmozdony akkor piacin venni kell. 
Nudli
Nudli ma, 01:00
Előzmény: #1274282  dniel
#1274287
Amilyen az input olyan a kimenet. Egy bank sokkal tobb infot (big datA) adhat egy Al nek. A tozsdepszicho sem valtozik mar 100 eve. Azonos reakciok, felelmek  es remenyek. Ez rajzolodott regen a Ta alakzatokon. BULL PIACON MINDENKI KERES es azt hiszi nagyon ugyes. Aztán jon egy kis esés , ez mi? Medve? Majd vissza, ááá nem medve.. Vagy megis? Innen szep. 
GERI-inv
GERI-inv ma, 00:58
Előzmény: #1274284  Nudli
#1274286
Ez valamilyen szinten TA, lemegy veszel… célárat határozol meg stb.
Robotok nagyon jól kereskednek ideális környezetben… de amikor valamilyen hír közbejön robot off jön az ember. Szerencsére az anomáliákat a robot nem jól kezeli. A TA azért is működik egyre jobban, mert a robotokat is valami szerint programozzák. Van előnyük: gyorsak, sok információt tudnak feldolgozni egyszerre, de azzal nem tud mit kezdeni, ha Gulyással közöltetnek valamit a tv-ben… 
egybankar2024 ma, 00:54
Előzmény: #1274279  Greenbull
#1274285
Nem volt időm elolvasni, de nem hiszem, hogy olyan kockázati tényezőt találtak volna, amit korábban nem láttak. Személyes véleményem szerint Nida Iqbal, a MS EMEA banki elemzője nem annyira érzi a CEE papírokat.
 Valószínűleg majd újraszámolják a negyedéves számok tükrében
Nudli
Nudli ma, 00:48
Előzmény: #1274270  egybankar2024
#1274284
Igen. Kb ez. En is a hosszabb tavu reszveny  tartasban latom a magas tozsdei jovedelmet. De cserebe unalmas,  nem nezed indikativot a hireket zarot, nem kerdezed brokert kik veszik.nem nezed koteslistakat. Nekem most magasnak tunnek a reszvenyarak, ath - n van minden. Elegge leredukaltam most a tozsdet, varok egy visszaesest esetleg egy valsagot.  Van egy-ket stratégiai pakkom nem otp, nem is nezem az arfolyamat. Ha 20%ot lejjebb megy veszek. 
dniel
dniel ma, 00:47
Előzmény: #1274282  dniel
#1274283

Uj OTP elemzes... hetes ido keret ugy h robot menteshttps://youtu.be/4LSIP6sF7cw
dniel
dniel ma, 00:44
Előzmény: #1274281  Nudli
#1274282
En nem mondtam h nincs algoritmus de minnel nagyobb tf-en elemzel annal kisebb a jelentosege... AI meg mindig csak olyan allat faj ami csak a sajat farkat kergeti egy vegtelen hurokban es nincs intelektualis kepessege valojaban inteliganciaja sincs mert azt ismeri helyesnek amovel meg etetik nem tudja eldonteni h amit kap az helyes vagy nem csak egy vissza pofazo papagáj semmi tobb... agya is annyi mint egy kanárinak... Elliott pszihologia felismerni a piacon a mániát a félelmet a bizonytalansagot.... pszihologus diplomája nem lesz egy AI algoritmusnak sem mert nem rendelkezik intellektualis kepeseggel....
Vadadszak a stopokat likviditast stb persze igy van de azt emberek teszik oda nem a robotok ok csak utana mennek... a likviditas fontos es a zaj szurese... de nem vitatkozom aki ebben hisz h nem lehet elemezni mert mindent a gepek lezelnek nekem nincs ezzel semmi bajom... nekem sikerul eleg jo elemzeseket csinalni meg hana celt nem is mijdig erem el azniranyt legtobszor igen... pedig nem vagyok robot...
Nudli
Nudli ma, 00:32
Előzmény: #1274265  dniel
#1274281
Eleg régóta tozsdezem, a kezdetektol. Amikor a molt és és otpt bevezettek, egy arban voltak. Be kellett menni bankba beadni megbizast es postán értesítettek. Este meg néztem a gubcsi musorat vagy eloben tozsden vagy Andrássyn az arakat.  3xoztam a penzt, soros miatt likvidaltak a bef hiteles pozimat. Hős kor. Egy pillantás 1millio a 2. Mar-3 .mindig volt az emberekben igény lassa a jövőt. TA, ilyen olyan hullam, ilyen olyan alakzat. Akkor meg voltak szektorok valamelyik jo volt, bankok, olaj, tech.. Ma mar robotok kereskednek, napi 24 orat, rakapaszkodnak trendekre a kis hullamokat is lekereskedik. Maguk is trendeket hullamokat hoznak létre. Ha esik akkor minden esik. Hajszal pontosan tudjak bogy viselkednek brokerek alapkezelok hiszen ok idomitottak oket. Tudjak kisbefik hova rakjak a stopokat. Siman elvedzik a penzeket. 
GERI-inv
GERI-inv ma, 00:28
Előzmény: #1274278  Lolmachine
#1274280
Nagyon jó cikket találtál :)Azért lássuk be bankár barátunk más összegekkel zongorázik… ott más a befektetési stratégia. Ha milliárdokat kell mozgatni más technikát igényel, mint amikor pár misit vagy pár 10 misit.Nekem személy szerint a TA számított mindig is, belépési pontokat meghatározzam.A kereskedési módszerek kiegészítik egymást.Nézem a könyvet folyamatosan. Nézem a teljesült vételeket. Folyamatosan monitorozom a híreket, elolvasom az elemzéseket. Összefüggéseket keresek ágazatok között….Volt az a helyzet hiába hittem egy papírban láttam nagyon felrántották és eladtam. Majd sokkal olcsóbban visszavettem. Oké nem pont a csúcson … de így is egy profitális kör volt számomra. Lehet 1 milliárddal ezt nem tudtam volna megtenni, mert kis forgalmú részvényről volt szó és kiütöm a könyvet vele… így is volt már példa iceberggel szálltam ki egy papírból…Bankár esetén el tudom képzelni, h a vételét záró aukcióba berakja lesz ami lesz sacper kb… vagy ha lát egy nagy pakkot akkor azt kikapja, mert rá várt. Azért valljuk be, ha befektetési alapkezelők nem olyan szuper számokat hoznak… Nekem számít egy hullám teteje fele lépek be, vagy alján, ugyanúgy a kilépéskor is… elhiszem a privát vagyonkezeléskor sem zargatják az ügyfelet 5 percenként… megvan a megbízás jóváhagyása puff jöhet a papír. Van célár, alatta van mehet… majd eladjuk céláron…így is hozama lesz a brokinak.
Greenbull ma, 00:00
Előzmény: #1274274  egybankar2024
#1274279

Ha már az alulértékeltségnél tartunk, segíthetnél nekünk egy kicsit jobban megérteni a nagy elemzőházak célárait.
Szerinted az mitől van, hogy a Morgan Stanley valamikor májusban felvitte az OTP célárát 20.800 Ft-ról 21.600 Ft-ra, most meg hirtelen visszavágta megint 20.800 Ft-ra és eladásra javasolja a papírt.
Pozícióból beszélnek, vagy esetleg találtak olyan kockázati tényezőt, ami májusban még nem volt ismert?
Lolmachine
Lolmachine szombat, 22:30
#1274278
Ajánlom olvasásra: https://www.mnb.hu/letoltes/mnb-oktatasi-fuzetek-8-hun-digitalis.pdf ;
Az MNB is biztos mindenkit félre akar vezetni, hogy beszél a TA hasznáról és arról, hogy hol és milyen helyzetben van létjogosultsága. Ezt próbálom neked bankár elmagyarázni egész délután, de gondolom szándékosan nem akarod érteni. Az itteni kisbüfik többsége nem az általad felvázolt ligában focizik, így szükségük van kapaszkodókra, ki-be lépési pontokra. Mégegyszer: Gyere ide, mondd el a fundás meglátásaidat, de ne akard megmondani hogyan kereskedjek és milyen szempontokat vegyek még számításba. Ha nekem a Te gondolataid a pingvinekkel kiegészítve alakít ki egy stratégiát ami beleillik az általam preferált kereskedési modellbe, akkor engedtessék már meg nekem, hogy eszerint kereskedjek…
Ha minden igaz abból amit elmondtál, akkor nagyon hasznosak lennének a meglátásaid itt sokunknak, csak le kellene szállni a magas lóról. Nem vagy te itt senkinél több, csak mert bizonyos területen állításod szerint magasabban kvalifikált vagy mint a bolygó 99,99%-a… Nekem nem egy karrierista beosztottam van, aki ezt hiszi magáról, de szerencsére azon versenyeznek, hogy ki tud többet hozzáadni a közöshöz. Ha nem így tennének, mehetnének fórumokra írogatni! 😉
Azonban én itt a fórumon nem vagyok és nem is akarok senki lenni! Hozzáteszek amit tudok és szívesen veszem, ha más is ezt teszi. ;)
Végül néhány sor az MNB-s oktatási anyagból:
“A fenti módszerek közti lényegi eltérés ellenére a két megközelítés jól kiegészíti egymást. Amíg a fundamentális elemzés a „Mit?" kérdésre ad választ, vagyis hogy milyen eszközbe (részvénybe, kötvénybe, devizába, nyersanyagba stb.) érdemes befektetni (vagy melyiktől érdemes megválni), addig a technikai Elemzési módszerek a „Mikor?" eldöntésében segítenek. A technikai elemzés módszerével azonosítható szintek és a használt indikátorok segítenek az alul-, illetve felül- értékeltség kérdésében dönteni, valamint a stop-loss, illetve a take profitt szinteket meghatározni. Kizárólag fundamentumok alapján történő kereskedés azon befektetőknek testhez álló, akik készek, illetve képesek akár hosszú időn át is viszonylag nagy, nem realizált veszteséget eltűrni, bízva abban, hogy a fundamentumokkal kapcsolatos meglátásaik, a helyzetértékelésük, illetve az ez alapján hozott döntésük helyes, és az adott eszköz árfolyama végül számukra kedvezően alakul majd. A csak technikai elemzés alapján kereskedők ezzel szemben jellemzően rövid távú pozíciókat vállalnak, a módszertől gyors profit elérését várják.”
Sultan2024 szombat, 22:13
Előzmény: #1274273  egybankar2024
#1274277
Nézd én 1998-ban betettem 3 millát , és azóta kivettem adózás után 98 millát. Az időtáv persze nem piskóta, 26 év, és elég sok vonatkozás bekéredzkedne a hozam képletbe (infla, meg a teljesen random kivétel, mert az első években mindig kivettem a hozamot és a 3M körüli kereskedési tőkét tartottam). Voltak olyan range tradinges évek, hogy a BUX hozamot BUX határidővel 5-szörösen vertem. Volt pár bukó év is benne - érdekes mód nem az elején, hanem , amikor már azt hittem mindent tudok. Volt olyan évek, hogy 5-6 embernek 400 milláját kezeltem (egyébként ez nem ment túl jól, mert más pénzével óvatosabb voltam, mint a sajátommal) -ekkor MMTS mellett ültem pár évet... . A buy and hold sok évben meg tudja verni - főleg okos tőkeáttétellel - a ki- be- ugrálást, elsősorban a bullos időszakokban. De én mindig imádtam kontrázni, kurva sok pénzt kerestem BUX shorttal is. Az elmúlt egy évtizedben ITTHON nagyságrendileg 3K OTP-t pörgetek, ezt egy kis magán nyugdíj alapként kezelem, nem veszek már ki belőle, de nem is teszek hozzá. De fontos, hogy abszolút nem ez a fő tevékenységem, sőt...4 cégem van 4 szektorban, egész más a fókusz.
pakk
pakk szombat, 22:03
Előzmény: #1274273  egybankar2024
#1274276
Amíg trendel, addig nincs veszély. Mit csinálsz ha lefordul és forgalommal kezdik adni? Töri mondjuk a 200 naposat? Ja várj, a mozgó átlagok is hülyeség? Vagy azt figyelembe lehet venni? Vagy csak azt hogy alul-túlértékelt-e? 
egybankar2024 szombat, 21:54
Előzmény: #1274271  Zozo12
#1274275
Ugye azt érzed, hogy a fórumos kisbüfik nem sokat mozgatják a részvény árfolyamát forgalmát. Elég hülyeség lenne rájuk építeni
egybankar2024 szombat, 21:51
Előzmény: #1274272  Zozo12
#1274274
Szerintem nehéz/képtelenség megjósolni az aljât, korrekciókat végét stb. Főleg ha nem vagy képzett ornitológus, így azt kell nézni, hogy alulértékelt-e a papír vagy nem
egybankar2024 szombat, 21:49
Előzmény: #1274271  Zozo12
#1274273
Ugyanezt mondta pár hónapja pakk is, oszt mégsem adtak el egyetlen darab tl89-et meg tl90-et addig amíg meg nem jelentek az új certik...ha meg adják a certiket azt meg úgyis látnátok. 
Elmagyarázod, hogy miért érné meg nekem rábaszni egy illikvid piacra a certijeimet, és leverni vele a részvényárat??
Zozo12 szombat, 21:44
Előzmény: #1274270  egybankar2024
#1274272
Es aki most akar venni  azoknak mit tanacsolsz mikor vegyenek?
Zozo12 szombat, 21:42
Előzmény: #1274269  Lolmachine
#1274271
Pont az a celja hogy elbozonytalnitson mindenkit nekik több szazezer cerijük van szerinted kivel akarjak megvetetni?? Az arjegyző van hogy eltünik ha a piacra rabasszak akkor beverik az arfolyamot ha a kisbüfik megveszuk akkor viszont  tart valamit egy esetleges esesnel ha oda kerül a sor:) ennyi
egybankar2024 szombat, 21:41
Előzmény: #1274269  Lolmachine
#1274270
Párszor már leírtam, hogy annyi lett volna a célom, hogy belátassam legalább néhányotokkal, hogy az esetek döntő többségében szarabbul jár az aki ki be ugrál, abban reménykedve, hogy ő elkapja az alját/tetejét. Ez a stratégia még akkor is ritkán sikeres, ha nem venne le minden egyes tranzakcióért 0.3-0.4%-ot a bróker/befektetési cég. Ne kell nekem hinni, nézzétek meg a számtalan kutatást vagy vegyétek elő az előző évi kimutatásotokat számoljatok utána...
Szerintem eléggé nagy segítség, hogy leírtam milyen pozit tartok. Aki érti érti, aki meg nem, az vessen magára...
Lolmachine
Lolmachine szombat, 21:30
#1274269
Valamiért megint itt vagy. Segíteni nem akarsz, mellé beszélsz. Jöttél, hogy rombolj és elbizonytalaníts olyanokat, akiknek kapaszkodó ez a fórum. Vajon miért? Mi a célod?
Eskü visszanézem a felbukkanásaid körüli árfolyammozgásokat és ha találok benne valami logikát elnevezem bankarsignal-nak és ezentúl lekereskedem! 😅
pakk
pakk szombat, 21:17
Előzmény: #1274266  egybankar2024
#1274268
Ezt délután óta min. 3x írtad már le. Mindenki érti, hogy aki nem buy&hold az hülye és megtéveszt. Egyéb meglátás otp-vel kapcsolatban? 
dniel
dniel szombat, 21:15
Előzmény: #1274266  egybankar2024
#1274267
Nem akarunk senkit megverni.... Csak haldunk valami mentén amit értünk es amiben hiszunk. En abbol epitkezek amihez hozza ferek. Ez mellet dontottem ezen a vonalon kepzem magam es kutatok... Nem csak alkamazom q moddelt hanem kutatom tovabb igazitom meglqtasom szerint a mai korhoz adott instrumentumhoz.... nem celom senkit legyozni senkinel jobbnak lenni csak jo akarok lenni..  en csak magamat akarom legyozni h minden nappal tobb jobb legyek abban amit csinalok
egybankar2024 szombat, 21:09
Előzmény: #1274265  dniel
#1274266
A JP Morgan-nek AI-modelljei vannak, ami automatikusan kialakitja es vegrehajta kereskedesi strategiakat, sok mar a research analysteket is kepes teljesen kivaltani. Ti meg ezt akarjatok megverni az "meglatasaitokkal"...hajra
JPMorgan Chase unveils AI-powered LLM Suite; may replace research analysts | World News - Business Standard (business-standard.com)
dniel
dniel szombat, 21:00
Előzmény: #1274264  egybankar2024
#1274265
Nem akarjuk veluk felvenni a versenyt... regenyt irhatnek a tapasztalataimrol, de masok megtettek mar meg is teszik eznutan is..  Te re vagy kattanva a HFT-re. Ez mint q neve is utal ra High Fereq. Vagyis magas frekvencia. Egy napos vagy hetes chart elemzeset nem befojasolja de egy perces chartot mar valoszinu es ezzel tisztaban is van mindenki de nem csak ez befolyasoljq a fraktalokat hanem a likviditas is..m ezert pl a zajt kello tapasztalat alapjan illik es kel kiszürni... Ez mar halado hozza allast igenylo dolog ezert errol nem is beszeltem. Mint mondtam ez a hullam dolog sokkal bonyolultabb annal mint amit te ismersz rola.... 
egybankar2024 szombat, 20:49
Előzmény: #1274263  dniel
#1274264
Errol csak annyit, hogy meg a csapatom csinalt olyan modellt, ami egyedi tranzakcios adatokbol megnezte, hogy a kulonbozo devizavaltasi arfolyamok eseten a kulonbozo ugyfelek, kulonbozo tipiusu devizatranzakcioknal, atvaltasi osszeg eseten, fiokban vagy elektronikus csatornakon mennyi devizat valtott es ez alapjan adunk majd egyedi devizaarfolyamokat (egy masik orszagban).
A etoro, robin hood abbol el, hogy eladja a valos idejo tranzakcios adatokat a Two Sigmahoz hasonlo cegeknek, aki ezredmasodperc alapjan lekereskedik a szentimentvaltozasokat.
Ti a sok tizmilliard tranzakciora epulo algoritmusokkal es szuperszamitogepekkel akarjatok felvenni a versenyt a szaz eves megfigyelesre alapozo Eliott hullamaitokkal....
dniel
dniel szombat, 20:18
Előzmény: #1274252  egybankar2024
#1274263
Sokan a diplomások közöl sem értik meg Elliott elméletét, ahogy te is képtelen vagy rá... Egyik dolog, hogy hiányzik a nyitott gondolkodás mód, a másik meg annak megértése, hogy az Elliott hullám elmélet nem kereskedési rendszer ki is belépési pontok azonosítására hanem a piac modellezése tömeg pszichológia alapján, mely viselkedés/hangulat a fraktálokból ki olvasható. Szerepe az lenne, hogy meg becsüld hol jársz a trenden belül. A szabály rendszere és vezérlő elvei alapján intelligens becsléseket készíthetsz a várható mozgásokról. Sokan az miatt is szkeptikusan állnak hozzá, mert legtöbb esetben minimum 2 alternatíva létezik a folytatásra de inkább több. Én azt szoktam vagy próbálom magyarázni a beszűkült elmével rendelkezőknek, hogy úgy tekintsenek rá mint egy térképre, amin út elágazások vannak. Követni kel milyen útvonalat választ egy adott szituációban az ár és a modell segítségével elég jól meg lehet becsülni a várható mozgást a legtöbb esetben. Az elmélet elég bonyolult ha alkalmazni is szeretnéd az egyszerű 5 hullám előre 3 hátra magyarázat a legidealizáltabb magyarázata az elméletnek és sokan ezt az ideált keresik és nem értik miért nem működik náluk az Elliott... A valóságban a felszín alatt sokkal bonyolultabb és összetettebb dolgokról van szó mint sematikus ábráknak megfelelő hullámmintákat keresni, aki sikeres akar lenni a hullámok elemzésében nyitott hozzá állást és éveken át tartó kutatást elemzést és ami a legfontosabb a fraktálok üzenetének megértését követeli meg. Tehát össze foglalva Elliott nem kereskedési rendszer hanem leírása a piacnak egy modell/elmélet alapján, szabály rendszere van és azon felül vezérlő elvei, amik nem szabályok de segítenek abban, hogy tovább növeld az előnyt... 
Ha valaki azt nem képes elfogadni hogy a fraktálok a kollektív hangulatnak/cselekvéseknek/döntéseknek a kivetülései, nem lesz képes soha megérteni mi az Elliott hullám elmélet, mire való és hogyan kel használni...
Én már Elliott előtt felfedeztem hullám mintákat pl az OTP-ben, amikor még azt se tudtam ki az az Elliott... Viszont jó magamnak is 3. nekifutásra sikerült úgy megragadnom ezt a dolgot hogy legyen siker élményem is benne... Az áttörést az hozta meg amikor le szakadtam a már említett ideálokról és arról, hogy más elemzők rajzaiból próbáljak tanulni... Ugyanis rengeteg töménytelen menyiségben vannak rossz rajzok, amik azt ábrázolják a készítő mit szeretne látni és annak alátámasztására készül egy rajz... Elfogultan nem is lehet elemezni csak elfogulatlanul ezért van, hogy ha valami nem úgy vagy nem pont úgy megy én ki igazítom magam akár pólust is váltok mert én csak a látottak alapján mondok véleményt. Professzoraidnak tanulni kéne előbb és aztán véleményt alkotni. Ha bele ássa magát valaki rá jön, hogy az elmélet a tömeg pszihozis a tőzsdén modellezhető és állandó dolog azért is mert az ember örökké kapzsi marad és örökké retteg, pánikba esik... és ez a körforgás örök...
egybankar2024 szombat, 20:14
Előzmény: #1274259  Fibonacchi
#1274262

AlphaResearch | Edgar Company Search | SEC Filings
Ingyenesen ki lehet probalni azt a platformot, amit hasznalnak...soktizezer indikator alapjan hoznak automatikus kereskedesi strategiakat
Fibonacchi
Fibonacchi szombat, 20:10
Előzmény: #1274258  egybankar2024
#1274261

Neked becsípődtek a pingvinek????????????????
Na ez jó jel!!!
Akkor nem lehetnek szarok, ha még ilyen magasságokban is figyelnek rájuk!!

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek