Topiknyitó: Portfolio 2010. 08. 24. 19:22

Ősszel mégis megállapodhat a kormány az IMF-fel! (4.)  

Ugrás a cikkhez
Õsszel valószínűleg folytatódnak a gazdaságpolitikai tárgyalások a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), amely megbeszélések megállapodással zárulnak majd - küldte emailben a váratlan fordulatot tükröző választ a Nemzetgazdasági Minisztérium a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=137602
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
user24 2010. 08. 25. 17:53
Előzmény: #75  Törölt felhasználó
#80
ja. azt kéne megérteni, hogy "olyan, hogy nem múlik rajta semmi" olyan nincs. (főleg nem a gazdasági életben.)
már a gyerekemet is arra tanítom, hogy mindenkitől mosolyogva búcsúzunk, mert nem tudni mit hoz az élet. istenem. milyen anyja-apja volt ezeknek? semmit se tanítottak nekik meg?!!!
...amúgy úgy tűnik hamarosan bemutathatja viki a tudományát.
azt majd önfikázhatja magát az adók miatt. meg viheti magának a vekkert.
hát... egyszer hopp máskor kopp.
Törölt felhasználó 2010. 08. 25. 17:52
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#79
bocs, lemaradt: a választásokig odázza, természetesen...

Törölt felhasználó 2010. 08. 25. 17:51
Előzmény: #73  jumbo2
#78
a hitelkeret szerződés elutasítása hozamemelkedést okoz minden más feltétel változatlansága mellett. a hitelkeret szerződés nem kötelezi a kormányt kölcsönfelvételre. a tárgyalás megszakítása belpolitikai célú, ezzel mutatja viktor a zembereknek, hogy tökös gyerek, de méginkább elodázza annak bevallását, hogy lesz megszorítás. ebből tehát az következik, hogy orbán belpolitikai céljait magasabb hozamfelárral finanszírozzák a zemberek az adóikon keresztül. szimpla hazaárulás.
Törölt felhasználó 2010. 08. 25. 17:43
Előzmény: #71  pandatag
#77
"Azért én már régen szeretnék legalább egy kis táblázatot látni az utsó 25 évre vonatkoztatva, hogyan alakult az államadósság:)))"

Lapozz vissza, volt itt párszor néhány tanulmány belinkelve, ami '70-től mutatta.
Törölt felhasználó 2010. 08. 25. 17:42
Előzmény: #73  jumbo2
#76
"Egyébként pedig a figyelmedbe ajánlom, hogy a világ összes politikusának, bankjának, cégének mindig is az volt a taktikája, hogy pozitív képben próbálja feltüntetni az országát/bankját/cégét. Ezt tette Orbán is."

Na nem mondd. Ennek éppen az ellenkezője történt. Emlékeztetnélek a Kósa-Szíjjártó nyilatkozatokra. Ilyen rövid a memóriád?
Törölt felhasználó 2010. 08. 25. 17:42
Előzmény: #73  jumbo2
#75
Drop:

"Értem.
Ebben az esetben miért olyan nagy probléma az IMF-től való elszakadás kísérlete? Úgysem műlik rajta semmi."

Már hogyne múlna rajta. Éppen ezért van szükség rájuk, mert egyedül mondhatja magát Orbán tökösnek, de ha L vagy W alakú a válság, akkor ugyan hogyan finanszírozzuk majd magunkat? A piacról most tudjuk, most. És ha majd nem fogjuk tudni, akkor mi lesz?

Szerinted egy W alakú válság esetében az újabb mélypontnál hogyan finanszírozná az országot Orbán?
user24 2010. 08. 25. 17:39
Előzmény: #73  jumbo2
#74
mert állítólag ők a legolcsóbbak. persze ez nem tuti. én még sose vettem fel nemzetközi hitelt ;) de az okosok ezt mondják.
aztán ha már így összerúgták a port és mégiscsak a pénzükre szorulunk, akkor ők se lesznek annyira barátságosak már mint eddig.
hát igen.
viki ezt elkúrta. jó mélyen ;) mert egy megalomán barom.
de ez van. a többség ilyennek szereti.
jumbo2 2010. 08. 25. 17:27
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#73
"Én meg hónapokkal ezelőtt leírtam: minden azon múlik, hogy a globál környezet hogyan alakul, a válság hogyan és mikor ér véget (V, W, L, stb. alakú). "

Értem.
Ebben az esetben miért olyan nagy probléma az IMF-től való elszakadás kísérlete? Úgysem műlik rajta semmi.

Egyébként pedig a figyelmedbe ajánlom, hogy a világ összes politikusának, bankjának, cégének mindig is az volt a taktikája, hogy pozitív képben próbálja feltüntetni az országát/bankját/cégét. Ezt tette Orbán is.
Ettől se rosszabb, se jobb nem lesz.
user24 2010. 08. 25. 17:26
Előzmény: #71  pandatag
#72
"akik elsősorban a politikai kockázatok, illetve a munkanélküliség miatt aggódnak "
elsősorban én is ezek miatt aggódom...
mellesleg lehet vicces, de ha milliomosok mennek tönkre-nem 1-1, hanem sok-, akkor az tényleg gáz és lehet zokogni, uis. sokan élnek belőlük.
pandatag 2010. 08. 25. 17:21
#71
Azért én már régen szeretnék legalább egy kis táblázatot látni az utsó 25 évre vonatkoztatva, hogyan alakult az államadósság:))) az utolsó 8 év "sikertörténete" különösen érdekelne. Hogyan használtuk fel, mennyit és mire költöttünk. Érdekelne a multik/kkv-k támogatása, befizetései az államkasszába, nem különben a bankkonszololidációkra fordított összegek.Pár mondatos elemzés a privatizációkról, egy apró kis statisztikát az állami vagyon alakulásáról 25 év távlatában.
4év múlva pedig az Orbán kormánytól is szeretném látni ugyanezt. De addig is szórakoztassuk magunkat e "független gazdasági szaklap" érdekfeszítő cikkeivel, mint pl:
"Rég nem látott pesszimizmus uralkodik az amerikai milliomosok körében
Jelentősen esett az amerikai milliomosok bizalmi indexe, utoljára tavaly júniusban volt ilyen mélyen a mutató értéke. Ez igen pesszimista hangulatot jelez az amerikai milliomosok körében, akik elsősorban a politikai kockázatok, illetve a munkanélküliség miatt aggódnak - derül ki a Spectrem Group felméréséből.":)))
Hát gyorsan hozzon valaki egy lavórt, hadd zokogjam ki magam.
exley 2010. 08. 25. 17:17
Előzmény: #69  user24
#70
Kolbász töltő versenyen bizonyított Gyulán.
"kolbászból lesz a kerítés"
user24 2010. 08. 25. 17:14
Előzmény: #67  Phylaxa
#69
Ahogy én látom nemigen tartottak türelmi időt... Elég tempósan kezdték el széttúrni a mindenféle demokratikus kontroll lehetőségét.
Egyáltalán nem volt ez uborkaszezon.
Nagyonis keményen dolgoztak az utóbbi hónapokban. Csak az a baj, hogy nem jobbá hanem éppenhogy roszabbá tették a rendszert. Jobban mondva jobbá tették a saját részükre.
Orbánék régebben is a zavarosban halászást segítették elő a törvénykezésükkel, most se tesznek másként.
Miért akar egy kormány megszűntetni átláthatóságot és kikerülni kontrolokat?
Ezen nincs mit szépíteni. A "munkájuk" erősen hasonlít a keleti országoltól megszokott stílusra.
Magyarország eddig se volt demokratikus ország, most meg már végképp nem az.
A w-vel kapcsolatban meg egyenlőre nemigen látom, hogy mire alapozod az optimizmusodat? A statisztikák elég lehangolóak...
Törölt felhasználó 2010. 08. 25. 17:08
Előzmény: #67  Phylaxa
#68
stukturális problémákat stukturális reformokkal kell kezelni. a bankadó nem ilyen. a fiúk hazudnak és/vagy nem értik mekkora nagy baj van a világban. remélem csak hazudnak és akkor történik valami októbert követően. és furcsa módon, az a valami a jobber kollégáknak nem fog tetszeni, mert kiderül, hogy az egészségünk, az oktatásunk üzlet. jelenleg pedig lopás
Phylaxa 2010. 08. 25. 16:58
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#67
Én ennél rugalmasabb vagyok és szerintem megengedhető, hogy 4 hónapos türelmi időt kapjanak. Egyébként minden uborkaszezonbeli ökörség mellett az IMF-nek is az az érdeke, hogy világos és egyértelmű tárgyalási pozícióban levő partnerrel tárgyalhasson.Valószínűleg tudták is ők ezt akkor is amikor elutaztak. Azzal pedig, hogy a fejlett piacok milyen grafikon mellett fognak mozogni ezzel ők sem lehetnek tisztában,hiszen még mindig egy pozitív rábeszélési hullámban tartunk és persze próbálják védeni a nyugdíjalapokat. Annyit finomodott talán a dolog, hogy nem lesz W. Az ősz már sokszor hozott tisztulást. Szerintem most is az lesz. Kell is a kobakoknak.
user24 2010. 08. 25. 16:51
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#66
na, ez így korrekt.
Törölt felhasználó 2010. 08. 25. 16:48
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#65
Az meg jó duma, hogy várjunk. Ugyan már, ennyi idő már nem kevés: Lásd Megyó - most mindegy, hogy jó-e amit lépett vagy sem. 2006-ban nyáron meg már masszívan ment a Fidesz részéről a Gyurcsány hazudik duma és szeptember közepén már kiszivárgott az öszödi beszéd.
Törölt felhasználó 2010. 08. 25. 16:41
Előzmény: #61  Phylaxa
#64
"Az, hogy az IMF-nek és az orzágnak is egy közös érdeke van miszerint a költségvetés végre legyen plusszos és ne zúgjunk bele abba ahonnan már nincs visszaút ezzel egyetértek. Nem tudom milyen formában akarják ezt elérni. Kíváncsian várom. 4 hónap és a választások végleges megnyerésével végre bele is foghatnak."

Az elmúlt 3 hónapban nem tettek semmit, ami az egyensúly, a hosszú távú stabilitás, az adósságcsapda elkerülése, a struturális reformok, a gazdasági növekedés irányába hatott volna. SEMMIT. Csak bebetonozták a haverokat mindenféle pozícióba (ez nem gond, más is ezt teszi, tette volna - mondjuk itt is volt néhány kirívó eset, mint a médiafőnök 9 évre választása), jelentősen meggyengítették a demokrácia kontroll, elszámoltatási, átláthatósági intézményeit (ez már súlyos probléma), és tettek néhány populista látszatintézkedést (ezek között volt, ami rendben volt, volt ami jó is lehetett volna, de otrombán intézték, stb.). És semmit nem tettek abból, amiért igazán 2/3-ot kaptak. Sőt nemhogy nem tettek, még a szavazóik sem tudják, hogy vajon majd tesznek-e és mi lesz az. Tervek sincsenek. Egy biankó felhatalmazást kaptak, amivel eddig kizárólag maguknak éltek (azat visszaéltek). Ennyi történt.
Phylaxa 2010. 08. 25. 16:28
Előzmény: #60  szivacs
#63
A belső piac és vásárlóerő megteremtése nélkül tuti, hogy nem fog sikerülni. Az export bőven megférhet emelett. Én ezt szajkózom évek óta és fogom is szerintem jó darabig. Sajnos nem vagyok ennél okosabb. Ennyi. :)
szivacs
szivacs 2010. 08. 25. 16:24
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#62
Végy egy szeletet a te fejedből, nézd meg mikroszkóp alatt, erősen hasonlítani fog a szivacsra :)

Egyébként próbáltál már pénzt nyelni?
Az érmét nem ajánlom, kétszer is problémás (bár legalább újra felhasználható marad), a bankjegy meg fullasztó, akkor már inkább a nokedli ! :)
Phylaxa 2010. 08. 25. 16:24
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#61
Azokból a törvényekből amelyek eddig megszülettek, én egyetlen egyről tudok ami csökkenti az adóbevételt. Ezzel maximálisan nem értek egyet, mivel az, hogy a jól keresők azon része amelyik a mondjuk havi 400 feletti jövedelmére sokallja a 33%-os adókulcsot az menjen a fenébe. Én nevetségesnek tartom. Egyáltalán nem fog jobban élni mintha csak 16%-ot fizetne erre. De az államnak bizony hiányozni fog.

Az, hogy az IMF-nek és az orzágnak is egy közös érdeke van miszerint a költségvetés végre legyen plusszos és ne zúgjunk bele abba ahonnan már nincs visszaút ezzel egyetértek. Nem tudom milyen formában akarják ezt elérni. Kíváncsian várom. 4 hónap és a választások végleges megnyerésével végre bele is foghatnak.
szivacs
szivacs 2010. 08. 25. 16:18
Előzmény: #55  Phylaxa
#60
Stimmt.
Ja volt még egy olyan is, hogy kukkantsunk be a kasszába, oszt ami fényeset találunk azt adjuk gyorsan el, de ez is csak egyszer működött :-(

Új ötlet? A tutit csak pénznyelő tudja, mindíg meg is mondja itt nekünk, csak azt nem értem, hogy van rá ennyi ideje és miért ránk fecsérli értékes éveit?!
Ha bármelyikünk tudná a megoldást, gyanítom, hogy nem ide írogatna.
Egyébként a bonyolultnak tűnő problémák megoldása állítólag mindíg rendkívül egyszerű, ezért is nem gondol rájuk senki.
Lehet, hogy el kellene kezdeni dolgozni, értéket előállítani, azt itt tartani és anbból megélni, amit MI hoztunk létre. Jól élnénk!
(ajjaj, spexeknek munkáról beszélni, boccs!)
Törölt felhasználó 2010. 08. 25. 16:16
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#59
nagyobb tortát említett. azt hiszem ez volt a paradigmaváltás lényege. de nincs elég hozzávaló
Törölt felhasználó 2010. 08. 25. 16:11
Előzmény: #55  Phylaxa
#58
És ha már itt vagyunk, elárulod, hogy az Orbánféle (mikor nemhogy még ki se jöttünk a válságból, hanem az adósságcsapda öngerjesztővé válásának határán vagyunk) lazítsunk a költségvetési szigoron, hagy legyen nagyobb a hiány politika miként is szolgálja az eladósodottság csökkenését?
Törölt felhasználó 2010. 08. 25. 16:09
Előzmény: #55  Phylaxa
#57
Phyl, valóban, a '70-es évek óta zajlik az adósságból élés. És pont az a legnagyobb baj, hogy a fejekben még mindig ugyanaz van, mint 30 éve. Kádár. És ez nemhogy javulna, hanem jó esetben csak szinten maradt, nem kis részben köszönhetően a baloldali populista pártjainknak, akik még most is gázárakkal kampányolnak.

Nem a hitellel van a probléma, hanem azokkal a fejekkel, akik inkább felveszik, minthogy rendbetegyék a gazdálkodást. És ez nem csak a kormányokra, hanem az emberekre is igaz (mikro és makro szinten is).
Törölt felhasználó 2010. 08. 25. 16:04
Előzmény: #52  szivacs
#56
Találó a neved, valami ilyesmi anyag lehet a fejedben is:)
Phylaxa 2010. 08. 25. 16:03
Előzmény: #52  szivacs
#55
1974 óta ezt csináljuk persze a devalválással együtt. Új ötlet 1990-ben merült fel, miszerint eladunk mindent amit csak megvesznek. Ennek a teljesülésével merült még fel egy új ötlet, miszerint azokat az alapvető dolgokat is privizni kell, amiket muszáj mindenkinek haszálnia élete során. Amiket sikerült annak az égbe emelték az árait és fokozatosan szorítják ki belőle a lakosságot. Új ötletet nem hallani azóta, csak azt, hogy még az iskolával és az egészségüggyel nem sikerült megtenni, mert az emberek bugyuták és nem fogják fel. Új ötlet valóban kellene, de sajnos bármelyiket is nézzük piacellenes. Szóval új ötlet? :)
Törölt felhasználó 2010. 08. 25. 15:55
Előzmény: #52  szivacs
#54
valóban ezt írtam volna?
Törölt felhasználó 2010. 08. 25. 15:45
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#53
egyetértek
szivacs
szivacs 2010. 08. 25. 15:31
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#52
Hűdejó ötlet!
Szóval szerinted vegyünk fel hitelt importfinanszírozásra, aminek a tőkéjét és a kamtait majd a következő hitelből fizetjük vissza, ami mellé meg még majd újabb hitelt veszünk fel importfinanszírozásra, aminek a tőkéjét és a kamtait majd a következő hitelből fizetjük vissza, ami mellé meg még majd újabb hitelt veszünk fel importfinanszírozásra, aminek a tőkéjét és a kamtait majd a következő hitelből fizetjük vissza, ami mellé meg még majd újabb hitelt veszünk fel importfinanszírozásra, aminek a tőkéjét és a kamtait majd a következő hitelből fizetjük vissza, ami mellé meg még majd újabb hitelt veszünk fel importfinanszírozásra, aminek a tőkéjét és a kamtait majd a következő hitelből fizetjük vissza, ami mellé meg még majd újabb hitelt veszünk fel importfinanszírozásra, aminek a tőkéjét és a kamtait majd a következő hitelből fizetjük vissza, ami mellé meg még majd újabb hitelt veszünk fel importfinanszírozásra, aminek a tőkéjét és a kamtait majd a következő hitelből fizetjük vissza, ami mellé meg még majd újabb hitelt veszünk fel importfinanszírozásra, aminek a tőkéjét és a kamtait majd a következő hitelből fizetjük vissza, ami mellé meg még majd újabb hitelt veszünk fel importfinanszírozásra, aminek a tőkéjét és a kamtait majd a következő hitelből fizetjük vissza, ami mellé meg még majd újabb hitelt veszünk fel ... 8
Törölt felhasználó 2010. 08. 25. 15:24
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#51
Én meg hónapokkal ezelőtt leírtam: minden azon múlik, hogy a globál környezet hogyan alakul, a válság hogyan és mikor ér véget (V, W, L, stb. alakú). De én se találtam fel a spanyolviaszt, kicsi, nyitott, 1 nagy tömbbe integrálódott ország lévén egy világméretű globalizáció közepette nem is lehetne ez máshogyan.
Törölt felhasználó 2010. 08. 25. 15:02
Előzmény: #35  Commodore64
#50
tegnap már leírtam:
Ha a DOW esik az ország megy a levesbe, ha a DOW emelkedik akkor lehet majd vagánykodni, hogy milyen ügyesek vagyunk, ha szerencséjük van akkor a DOW emelkedni fog, de nem hiszek a szerencsében, semmi nem támogatja az emelkedést, csak a mértéktelen pénznyomtatás ...
A többi meg csak hablaty, amiről feleslegesen beszéltek...
Törölt felhasználó 2010. 08. 25. 14:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#49
ezzel a magára vessen a hitelező kitétellel több baj is van. az egyik ezek közül az, hogy pl. az oroszok nem adnak majd gázt, csak ha előre fizetünk. és persze nem forinttal. és a gáz helyébe minden importcikket behelyettesíthetsz.

egyes, leülhetsz
Törölt felhasználó 2010. 08. 25. 14:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#48
Olvasd végig, miket írtál gyermekded, alaptájékozatlanságok soráról tanúskodó hozzászólásodban. Csak ezekkel nem vagy tisztában:
- államadósság finanszírozása, állami hitelfelvétel;
- kormány jogállása;
- nemzetközi szervezetek, szerződések viszonya a hazai jogrenddel.
Törölt felhasználó 2010. 08. 25. 13:18
Törölt hozzászólás
#47
Törölt felhasználó 2010. 08. 25. 12:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#46
Bissone, e megközelítésen nincs mit megbeszélj itt, mert a nálad csak egy kicsivel hozzáértőbbek számára is üvölt, hogy mekkora sületlenségeket hordtál össze.
Törölt felhasználó 2010. 08. 25. 12:53
Törölt hozzászólás
#45
Törölt felhasználó 2010. 08. 25. 12:50
Előzmény: #32  vetranio
#44
"feketevipera: ha te ezeket az ígéreteket kp-nek vetted, és el is hitted akkor őszintén sajnállak"

Hm, érdekes, Gyurcsány esetében nagyonis számítottak az ígéretek. Vagy csak hazudtátok, hogy átvert benneteket?

Mert abban egyetértek, hogy nem kell politikusi ígéretekkel foglalkozni, de ez ne csak az egyikre legyen igaz. Kezeljük egyformán: vagy mindkettőért hőbörgünl, hogy hazudott, vagy mindkettőre legyintünl, hogy ugyan, csak politikus.

És akkor azt se felejtsük el, hogy egy dolog marikanéniket hülyének nézni, és egy más szint ugyanezt megpróbálni megtenni az EU-val, IMF-el, stb. Orbánék pedig ezt teszik.
Törölt felhasználó 2010. 08. 25. 12:41
Előzmény: #35  Commodore64
#43
most sajnálkozzak?

Senki nem lett kötelezve hitelfelvételre
watson
watson 2010. 08. 25. 12:20
Előzmény: #22  guildenstern
#42
"Orbán Viktor szerint ... nem lesz dolga az IMF" :))
nehogymár ez legyen arra cáfolat hogy nem tárgyalnak az IMF-el! ;)

Tárgyalni fognak, meglátjátok. Miután az Imf is a piac részese és piacról akarnak finanszírozni, ezért tárgyalni fognak velük is, aztán mérlegelnek hogy honnan mennyit finanszíroznak. Ez így normális, kár ezt politikai kijelentések sarkításával félreértelmezni.
Törölt felhasználó 2010. 08. 25. 12:14
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#41
Inkább egy bizonyos helyen azt se tudják mit írnak, beszélnek. Pláne nem angolul.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek