Topiknyitó: euler 2020. 04. 18. 23:20

ORBÁN VÉGJÁTÉKA  

Topik indítónak egy cikk:
2022: Orbán legyőzhető
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dehogynincs
Dehogynincs 2023. 03. 09. 15:09
#6660
Nyárra az alattvalók életszínvonala 50%-kal emelkedik. Télen éheztek és fáztak ...
euler 2023. 03. 09. 08:50
#6659
A létezés alacsony szintjén vegetáló magyar társadalomban két hónap alatt  10 %-kal nőtt azok száma akik szerint jó irányba mennek a dolgok.
Pedig csak azt hiszik, hogy ha túlélték a telet, megúszták a háborút, tetőzött az infláció és még van mit enniük, az már fordulat. Hát nem.
signal2
signal2 2023. 03. 08. 19:58
Előzmény: #6657  euler
#6658
Szakkifejezéssel élve semmi komparatív előnyünk nincs az akkumulátorgyártáshoz.
euler 2023. 03. 08. 19:29
Előzmény: #6648  euler
#6657
"Vagyis se nyersanyag, se gáz, se áram, se víz, se munkás nincs Magyarországon. Semmi, ami az akkumulátorok gyártásához kell. Mindent ide kell hozni. Az egyetlen dolog ami van, az az állami támogatás." - foglalja össze egy tanulmány.
A magyar kormány éppen megismétli az 50-es évek hibáit, csak most nem külföldi megszállók nyomására történik ez, hanem saját meggyőződésből.
Rákosi iparpolitikáját idézi az akkumulátorgyárak erőltetése
euler 2023. 03. 08. 09:28
#6656
Hm ...
Tegnap este több tízezer ember vonult tüntetni a grúz parlament elé. A tüntetők szerint az ország Moszkva felé sodródik, és veszélyben van Grúzia európai integrációja is. 
A kormány speciális alakulatokat küldött a tüntetők feloszlatására, akik könnygázt és vízágyukat vetettek be. A tüntetők Molotov-koktélokkal válaszoltak.
A jelenleg USA-ban munkaviziten tartózkodó grúz elnök, Szalome Zurabisvili támogatta a demonstrálókat, és kijelentette, hogy meg fogja vétózni a törvényt. (Azok a cégek vagy magánszemélyek, akik legalább 20%-ban külföldről kapnak bevételeket, "külföldi ügynöknek" minősülnek - nem ismerős?)
Arrafelé ilyen egy tüntetés:
https://www.youtube.com/watch?v=le4f06837BI
euler 2023. 03. 07. 11:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#6655
"Az igazság megfelelési elmélete" kapcsán bemutatott eszmefuttatás/terelés szép ugyan, de nem topiktéma.
Sehmet 2023. 03. 07. 10:42
Törölt hozzászólás
#6654
euler 2023. 03. 07. 08:57
#6653
A svéd Aftonbladet keddi vezércikke szerint nem szabad ugyanazt a hibát elkövetni, amit a Törökországgal kapcsolatban elkövettek: a túlzott békülékenység csak bátorította Erdoğan elnököt, hogy még többet követeljen.
Azt írják, a magyar kormány elvárja a tiszteletet, akár egy gengszter, ahelyett, hogy kiérdemelné azt.
https://444.hu/2023/03/07/kedden-talalkozik-a-fideszes-delegacio-a-svedekkel
bigyula 2023. 03. 06. 19:06
Előzmény: #6651  euler
#6652
Sehmet! Miért nem derülhet ki az igazság?
euler 2023. 03. 06. 17:40
Előzmény: #6649  kukker
#6650
Oké, maradjunk ennyiben! :)
kukker 2023. 03. 06. 17:33
Előzmény: #6648  euler
#6649

Nem engedtem el semmit a füle mellett, hanem arra próbálok rámutatni, hogy lóg a lába kifele a lónak!
:)
euler 2023. 03. 06. 17:28
Előzmény: #6646  kukker
#6648
Úgy látom sok mindent eleresztesz a füled mellett.
Foglaljuk össze:
- EU piac előnyei
- kisebb szállítási költségek
- ingyen munkahely, akár kínai vendégmunkásoknak is 
- kedvező adózás (adóparadicsom)
- biztosított víz- és energia, engedélyezés
ÉS! A haszon simán mehet vissza Kínába. 
Tehát ITT jobban megéri nekik mint Kínában. Nekünk pedig tiszta ráfizetés, ha csak a pénzmozgásokat nézzük akkor is.
bigyula 2023. 03. 06. 17:16
Előzmény: #6646  kukker
#6647
Ami a mai (tegnapi) akksitechnológia, az holnap (5 év múlva) elavult lesz.
kukker 2023. 03. 06. 16:51
Előzmény: #6644  signal2
#6646

"Beteszi a lábát az EU-ba, kisebbek a szállítási költségek."
Ez oké.
De akkor még egyszer:
Ez egy brutál nagy üzlet.
Ezt mondják róla, hogy mekkora tuti dolog, ugye...
Még egyszer megkérdem: ha van egy ilyen tuti dolog, hogyan engedheti el Kína az ilyen "pénznyomdát", az ilyen munkahelyteremtő dolgot, stb-stb-stb....
Nekem ez kellene:
Ide adózzon.
Itt teremtsen munkahelyeket
Én legyek az iparági verseny nyertese, hogy itt van a termelőcég
Ezzel növelem a monopóliumomat és így az árakra hatással vagyok
Stb-stb....
És mégsem ott éri meg, hanem valamiért pár csillió kilométerrel odébb.....
Hogy legyen jó mondjuk Magyarországnak, na!
Mi Kína, lemondunk erről.
Igaz, mellényzsebből kifizetnénk állami támogatást, van itt pár millió ócco munkaerő meg minden, de nem-nem, menjen csak az ilyen fontos iparág egyik nagy szereplője a világ másik felére nyugodtan, elengedjük ezeket a dolgokat.
Nem tudom értelmezni továbbra sem és kész!
:)
euler 2023. 03. 06. 16:31
Előzmény: #6643  kukker
#6645
Hol kapna még a világon máshol 320 milliárd forintnyi támogatást a fogadó államtól?
Exportálja az energia- és vízigényt, valamint a környezetszennyezést, az állam intézi nekik még az engedélyeket is, kiemelt beruházásként.
Nem hülyék a kínaiak.
signal2
signal2 2023. 03. 06. 16:20
Előzmény: #6643  kukker
#6644
Beteszi a lábát az EU-ba, kisebbek a szállítási költségek.
kukker 2023. 03. 06. 16:18
#6643

Nem a topik címéhez köthető - azt gondolom - de nem találtam jobb politikai helyet hirtelen.
Egy kérdés, egy logikai vonal: Ha a CATl akkumulátorgyár akkora üzlet meg minden hiper-szuper, akkor hogy van az, hogyan lehetséges az, hogy egy kínai vállalatot "elenged" Kína az országból, és nem támogatja otthon ezerrel, hogy ne "vigye ki" a GDP-t meg a munkahelyek lehetőségét meg a profitot, meg ott legyen az akkumulátor kéznél, stb-stb.... Szóval ez hogy van? Miért is van illetve lehetséges?
Hogyan engedne el, hogyan enged el Kína egy ilyen jellegű arany tojást tojó tyúkot?
Hol a hiba a rendszerben, mert ez így szerintem valahogy "büdös" így.
Egyszerűen nem értem, hogy pont Kína aki "versenyben van" az elektromos autók terén - is - meg amúgy kell a munkahely nyilván ott is, meg GDP növelés meg profit szedés meg minden, hogyan enged el egy ilyen arany tojást tojó tyúkot, egy "álomgyárat"? De tényleg??? :D
Az a Kína, aki akkora erőszakos a gazdasági lépései - azon is - kapcsán, hogy nem értem ezt, hogyan lehet?
Nekem nem jön ki a matek sehogyan sem.
De biztos az én bajom ez.
(ez is :)... )
euler 2023. 03. 06. 16:05
Előzmény: #6641  euler
#6642
A párhuzam Magyarországgal kiveri az ember szemét. 
Apró eltérés, hogy Orbán ellen még nem indult korrupciós váddal eljárás, az Alkotmánybíróság és a Bíróság  meg már olyan amilyen ...
.
"Hetek óta komoly tüntetések vannak Izraelben a jogrendszer átalakításának terve ellen, miszerint egyebek között a politikusok felülbírálhatnák a legfelsőbb bíróság végzéseit. Ez a hatalmi ágak eddigi egyensúlyának megbontását, ezzel a demokrácia súlyos sérülését jelentené Izraelben a tiltakozók szerint. 
Külön pikantériát kölcsönöz a kormányzati szándéknak az a tény, hogy Netanjahu épp egy korrupciós per fővádlottja. Sokan vélik úgy, hogy a bíróság ellenőrzésével próbálhatja meg elkerülni az esetleges börtönbüntetést."
Izraeli elit pilóták megtagadták a gyakorlatozást az igazságszolgáltatási rendszer átalakítása miatt
euler 2023. 03. 06. 15:47
#6641
A pártpropagandán tengődő fidesznyikek tájékoztatására:
Izraelben rendszeresek a százezres tüntetések a kormány antidemokratikus reformjai ellen.
(Itt szerepelt közös molinón kis hazánk viktátora Putyinnal, Erdogánnal, Netanjahuval és Khomeinivel.)
.
" ... legutóbb a tartalékos katonai pilóták jelentették be, hogy nem hajlandók résztvenni a hétvégi gyakorlaton, ezzel is tiltakozva a jogállam leépítése ellen. A 40-ből 37 pilóta csatlakozott az akcióhoz, akik a gyakorlat helyett összegyűlnek és az izraeli demokráciáról fognak közösen beszélgetni. (...)
Most gondoljatok bele, hogy ha már 2010 után egy hasonló széleskörű társadalmi ellenállás indult volna be Magyarországon Orbán viktatúra-építő projektjével szemben, akkor vajon hol tartanánk most. Sajnos a magyar nép tökéletes alapanyagot szolgáltatott ahhoz, hogy szolgává tegyék."
https://www.facebook.com/PendulumBlog

Topik gazda

euler
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek