Topiknyitó: Portfolio 2017. 12. 09. 07:14

Nyugdíjkatasztrófa közelít: néhány év, és felére eshetnek a nyugdíjak Magyarországon  

Ugrás a cikkhez
Magyarországon napról-napra nyilvánvalóbb, hogy félmillióval kevesebb - munkaerõpiacra beérõ - gyerekkel és 600 ezernél is több kivándorlóval, illetve tartósan külföldön dolgozóval - azaz a mai adatokhoz képest legalább 1,1
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Mikieger85 2017. 12. 13. 11:33
Előzmény: #316  madxa
#320
?? Mi hiányzik munkaerő-mobilitás terén? Észak-finnországtól kezdve szicíliáig ugyanolyan egyszerűen vállalhatsz munkát, nem kell külön engedély hozzá, pályázol és ha felvettek mész. A beárazást pedig a szabad piac végzi, azaz ha esztergályosként Svédországban 8x annyit keresel, mint Bács-Kiskunban, akkor elmégy oda, ahol jobban fizetnek. Így előbb-utóbb ott is megfizetik a munkaerőt, ahonnan a "felesleg" elment. Romániában már beindult ez a folyamat,  csak a magyar vállalkozórétegnek kellene még új szót tanulnia ("fizetésEMELÉS")... Illene tudnia annak, aki ide ír...
 
Nem volt ám kötelező a közösséghez csatlakozni, sőt, ha nem tetszik, ki lehet lépni.
Törölt felhasználó 2017. 12. 13. 11:32
Előzmény: #316  madxa
#319
Korábban olyat írtal, hogy azok mennek nyugatra, akik maguk képtelenek boldogulni. Most meg mégis értékesnek tartod ezt a munkaerőt, akikért kár, ha elmennek, ezért vagy tartsuk itt őket, vagy fizettessük meg az arukat?
Törölt felhasználó 2017. 12. 13. 11:30
Előzmény: #315  salve
#318
Egy rendszerváltáshoz az ellenzék nagy részét is el kellene zavarni, a kommunista Karácsony példaul közéjük tartozik, nem azért mert lefekszik az MSZP-nek, hanem mert a Fideszt populista vonalon próbálná überelni, lásd alapjövedelem, hazai pályan nem látok esélyt a Fidesz megverésére.
Törölt felhasználó 2017. 12. 13. 11:25
Előzmény: #314  Törölt felhasználó
#317
(Azt megjegyzem, szerencsére a narancskomcsik is hibáznak, pl. az oktatás azért nem omlott még teljesen össze, mert nem igazán sikeres az eddigi anti-reformjuk.)
madxa 2017. 12. 13. 11:19
Előzmény: #311  Mikieger85
#316
Nem ,ezt nem azért HÍVHATJUK le ha képesek vagyunk arra,hogy teljesítsük ehhez a Brüsszel által támasztott feltételrendszert.
Hanem azért mert átengedtünk területeket és ezért mi is hozzáférhetünk keretekhez.
.
Azért ezt is illene tudni annak aki ide ír.
Ebben is tévedtem.
.
Igen ennek a munkaerő mozgásnak kellene nagyon gyorsan megteremteni a "legalitást".
Pontosan úgy mint a sportolók esetében!
Van "nevelő" egyesület és annak fizetnie kell annak a klubnak ahol hasznosítja a tudását!
Minden szakmát be kell árazni.
Hidd el, erre nem vevő az EU!
Pontosan ezért bővítették keleti irányba a közösséget, hogy hozzáférjenek az ott élő  munkaerőhöz.
.
Ezt sem látod?
salve 2017. 12. 13. 11:19
Előzmény: #312  Mikieger85
#315
nana, eddig nagyon úgy tűnt hogy téged nagyon is érdekel! :-)
de: engem tényleg nem érdekel!
viszont: te voltál kiakadva azon hogy itt visszajön a kommunizmus
erre válaszoltam azt hogy sebaj, csináljátok meg az új rendszerváltást
tényleg csak egy titka van annak: csinálni kell! - ha tökösek lennétek, hidd el, menne!
nem itt nyafogni a fórumon, ahogy te is teszed - mert tényleg csak mikiegerek vagytok! még Karácson Gergő is az pedig amúgy szép hosszú gyerek :-)
Törölt felhasználó 2017. 12. 13. 11:15
Előzmény: #304  salve
#314
Azt értem, hogy fontos, hogy előadd itt a hivatalos pártpropagandát. Azt viszont nem értem, hogy miután agyondícséred Orbant, miért hazudod azt, hogy te nem dícséred Orbánt?
Mellesleg az nagyon egybites érv, hogy szerinted nincs életképes alternatíva, mivel ezt évről-évre jobban mondhatod majd, hiszen X év múlva még kevedebb olyan ellenzéki lesz, akinek volt valaha kormanyzási tapasztalata, illetve egyre csökkenő média felületük lesz, így a szervezettségre is egyre kevesebb lesz az esélyük. Ez az érv a 80-as évek végén ugyanúgy felhozható volt a rendszerváltás ellen, hiszen a rendszerváltó pártoknak nem volt semmilyen tapasztalata, a 90-ben hatalomra jutott kormány ezért el is követett egy csomó hibát, csakhogy ezzel együtt is kellett a rensszerváltás, és ezzel egsütt is sokat tett az a kormány. Én inkább bíznám az országot olyan amatőrökre, akik ugyan sokat hibáznak, de az irány jó, mint ortodox kommunistákra, hívják azt MSZMP-nek vagy Fidesznek, akik lehet, hogs kevesebbet hibáznak, de a (szándékos nemzetromboló) céljaikkal nem tudok azonosulni.
Mikieger85 2017. 12. 13. 11:13
Előzmény: #310  salve
#313
Ne lepődj meg, hogy egy idő után árulás miatt ki lesztek b@szva az EU-ból és a NATO-ból:
 
https://www.politico.eu/article/moscow-spooks-return-to-hungary-raising-nato-hackles
Mikieger85 2017. 12. 13. 11:09
Előzmény: #310  salve
#312
A magyar választás közeleg, megkoronázhatjátok a királyotokat, engem nem érdekel.
Mikieger85 2017. 12. 13. 11:08
Előzmény: #303  madxa
#311
Ja, "csupán" olyan apróságok árát állja Brüsszel, mint kórházfelújítások, útépítések, stb. Ezt nem a magyar adófizetőnek kéne kicsengetnie? Ezt kapjuk cserébe a munkaerőért.
http://kapitalizmus.hvg.hu/upload/2017/04/Br%C3%BCsszel-Nyugat.jpg
 
#305: ha a német Mo.-ra költözhet, akkor miért baj az, ha a magyar meg átköltözik németbe? Egységes gazdasági zóna, mindenki megy oda, ahol boldogul, nem?
salve 2017. 12. 13. 11:08
Előzmény: #308  salve
#310
tehát mikikém, világosítsd már fel a miki elvtársaidat, hogy közeleg a választás, valamit villantani kéne már elvtársak! :-)
madxa 2017. 12. 13. 11:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#309
"2010-óta kb 50 adóemelés és új adóbevezetés történt, az áfa világbajnok is Magyarország!  Akkor mennyit is lopott el a vezér a magyar emberektől? "
Az adóztatás lopás?
Esetleg csak akkor lopás ha az orbán kormány szedi az adót?
Bajnai esetében nem volt lopás az adóbeszedés?
 
salve 2017. 12. 13. 11:06
Előzmény: #302  Mikieger85
#308
tévedsz, nem nekem kellene házifeladatot adnod :-)
tudod kinek kellene adnod?
a mikiegerekből álló, jelenlegi ellenzéki pártoknak :-)
tehát mikikém, világosítsd már fel a miki elvtársaidat, hogy közelege a választás, valamit vinnatani kéne már elvtársak! :-)
salve 2017. 12. 13. 11:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#307
ezt a szöveget eddig minden 4 éves ciklus végén a választás előtt fél évvel, mindig szétkürtölte az aktuális ellenzék az egész országban
tehát semmi újat nem mondtál ezzel!
valami más ötlet?
andare 2017. 12. 13. 11:00
Törölt hozzászólás
#306
madxa 2017. 12. 13. 10:56
Előzmény: #294  Törölt felhasználó
#305
A környékünkön már gazdálkodik német fiatal aki nem ajándékba kapta hanem vette a földjét.
Hozzá vendégségbe érkező barátai is kacérkodnak az ötlettel, hogy áttelepülnek.
.
Ezért írtam, hogy ez nem lesz annyira gyors mint a kinti munkavállalás.
salve 2017. 12. 13. 10:56
Előzmény: #302  Mikieger85
#304
te írtad:
"Orbánék visszatérése a kommunista rendszerhez a normális/gazdaságilag fenntartható?
 
Csak szólok, Mo.-gon a kommunizmus gazdaságilag nem életképes. Akkor se volt, amikor Kádárnak hívták a főnököt és most se, hogy Orbán viszi a céget"
erre reagáltam azt hogy sebaj, fel kell mutatni az alternatívát és meg kell nyerni a választást
 a többi csak mellébeszélés, a múlton nem érdemes vitázni hogy mi miből következett
a jövőévi választást símán megnyerheti az ellenzék, ha meg tudja győzni az embreket arról, hogy van jobb programja és fel tudna hozni minket mondjuk a csehek szintjére
a kádárrendszerben a maihoz képest tényleg nem volt sajtószsbadság, és mégis mindenki tudta (mert a bőrén érezte, országszerte), hogy mi az ábra
tehát ne kifogásokat keress(etek), hanem gyertek elő a jobb programotokkal
ismétlem, én nem dícsérem Orbánt. csak megállapítottam hogy per pill nem látszik sehol az alternatívája
madxa 2017. 12. 13. 10:52
Előzmény: #297  Mikieger85
#303
"Hányszorosát is küldi a kivándoroltak oktatási költségeinek Mo.-ra Brüsszel??"
.
Egy Ft-ot sem kapunk erre ajándékba.
Te ezt nem tudod?
Azt hittem ezzel is tisztában van az aki ide véleményt ír!
Ebben is tévedtem.
Mikieger85 2017. 12. 13. 10:51
Előzmény: #299  salve
#302
Ötlet1: nézz már körül, hogyan teljesítenek a posztkommunista szomszédok
Ötlet2: az állítólag szép gazdasági fejlődésből vond már ki a gonosz Brüsszel által átutalt összeget
A házi feladat a tiéd, nem fogok neked utánajárni, egyszer már megtettem.
Mikieger85 2017. 12. 13. 10:46
Előzmény: #299  salve
#301
Jé, még 1 troll...
Egy dolgot mondj, amit nem a 2009 óta tartó nemzetközi fellendülésnek köszönhetünk, hanem Orbánnak!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek