Topiknyitó: watson 2010. 11. 10. 12:58

Nyíltan Tolvaj Bűnöző a Fidesz frakció  

Az alkotmányból kiirtani a magántulajdon védelméhez még a saját szabályaikat is meghágja a Fidesz frakció:



"Elsőre nem ment át Lázár János alkotmánymódosítási javaslatának hétfőn elfogadott változata a parlamentben. A gépi szavazás adatai szerint csak a jelen lévő képviselők 66,5 százaléka támogatta"



"A parlamentben gyakran előfordul, hogy képviselők a gép hibája miatt nem tudnak szavazni. Ilyenkor általában automatikusan beszámítják a szóban közölt szavazataikat. A problémát most az jelentette, hogy erre már csak a határozat kihirdetése után került sor, márpedig kihirdetett határozatot a házszabály szerint utólag nem lehet megváltoztatni. A házbizottság ennek ellenére módosította az eredményt." link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 09. 17. 17:18
Előzmény: #816  dzol
#820
Ha kicsit is képben lennél akkor tudnád, hogy a magyar termelők önként és dalolva írták alá a cukorrépa termesztés kvótájukra a szerződést, hogy nem termesztenek tovább egy zsíros összeg fejében. Alapvetően igazad van a cukor helyzettel kapcsolatban, de a korrupt nyerészkedő magyar cégtulajdonosokat kihagytad az elméletedből. Lehet mindenkire haragudni a világban, de jobb lenne nyitott szemmel járni és tanulni.
Sony123 2011. 09. 17. 17:15
Előzmény: #796  Törölt felhasználó
#819
Amit nem értettél meg most mondom megint, hogy értsd!

Én a magyar emberekről beszéltem Magyarországon! ...és nem pénzről!

Azt látom, hogy itt most magyxar érdekeket képviselik és ezt kell megérteni!

Addig amíg a multikat engedjük, addig magyar munkahelyeket veszítünk!

Tehát rólad is írtam! ha itt akarsz élni csak egyféleképpen megy, dolgozni kell, adózni kell és nem külföldiek seggét nyelni!

Ha vissza tudjuk szerezni, azt amit külföldi tőke innen ellopott, akkor most itt nem lenne gond!

Csak az baj a magyar emberekkel, hogy magyarok legnagyobb ellensége!
Törölt felhasználó 2011. 09. 17. 16:08
Előzmény: #815  datoja
#818
Ráadásul nem is én találtam ki. :D
Hofi mondta egyszer, hogy neki mennyi időbe telik kitalálni egy poént, bezzeg a kommentátoroknak jön magától. Hát ez igaz a politikusra is. :D
dzol 2011. 09. 17. 15:57
Előzmény: #811  Törölt felhasználó
#817
A GDP ügyet már elismertem, hogy azt rosszul írtam, a többit tartom.
dzol 2011. 09. 17. 15:42
Előzmény: #809  ts3
#816
ts3: viszont cukorrépa annál inkább, látom nem a lényeget fogtad meg.
datoja 2011. 09. 17. 15:36
Előzmény: #801  Törölt felhasználó
#815
Kedves Tuksz!
Üdítő volt a 800-as és a 801-es hozzászólásod is.
Akkorát röhögtem,hogy felébredt az asszony! :(
És sajnos még igazad is van!
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2011. 09. 17. 15:21
#814
na, én mára léptem, jó olvasgatást, jó 7végét mindenkinek, a droidok pedig olvassanak valami értelmes tankönyvet :)

ja meg a nem droidok is :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2011. 09. 17. 15:13
Előzmény: #808  dzol
#813
"bizonyos érdekeltségi körök, a nemzetközi tőke, akinek minél nagyobb profit elérése a cél, akár kizsákmányolással is, ezt hívják vad kapitalizmusnak."

ez eleve egy nagyon heterogén halmaz... benne vannak közönséges bűnözők és a privatizáció során meggazdagodottak is, akik bizonyos része azóta nem is követett el (komolyabb) törvénytelenséget (erről szól az a mondás: csak az első milliókat ne firtassuk :) és itt persze EUR ill. USD pénznemről van szó...
adóelkerülő vállalkozók, stb. (akik közül sokan munkát adnak embereknek, szóval nem egy kategória az állam csecsén lógó herékkel) btw. én itt a jogosulatlan adó-visszaigényléseknél húznám meg a határt
külföldiek: nevezni fogsz (a saját hülyeségeden 1x, amikor rájössz pár dologra) :) de a külföld az egyik leginkább hasznos, és ez elég gáz az országnak, tehát hogy ennyire függünk tőlük

idejönnek, beruháznak, hiányt finanszíroznak, stb. know-howt és kapcsolatokat hoznak, mert az exportszektorunk döntő többsége joint venture-ök ill. zöldmezős beruházások révén, vagyis külföldi segítséggel jött létre
nem a 2 szép szemünkért hoztak ide tőkét, ez nyilvánvaló... egyetlen országot sem támogat a tőke puszira
szóval még 1x: a demagógia, a korrupció, stb. az igazi ellenség
Törölt felhasználó 2011. 09. 17. 15:11
Előzmény: #799  dzol
#812
Ezen beszartam. :) Tőled bármit elolvasni vétek agyhalott :D
Törölt felhasználó 2011. 09. 17. 14:58
Előzmény: #799  dzol
#811
cukornádat azt! látom a mezőgazdasághoz is értesz nem csak a makro-közgázhoz!:-)

Megsúgom neked nemaz volt a gond az előző hsz-eddel, h. nem írtad oda hogyan számolható a GDP

valami olyasmit írtál, h. 70% azt jelenti az állam a GDP 70%-át fordítja törlesztésre.

Kapaszkodj meg a párttagsági könyvedbe nem ezt jelenti! a 70% azt jelenti, h. az éves GDP 70%-a az adósságÁLLOMÁNY, kvázi a tőke...ennek egy része esedékes az adott évban, a nagyrésze után kamatot kell fizetni,...tehát az adott évi adósságszolgálat közel sem 70%

Más

Ha esetleg atlálkozol majd fontos elvtársakkal kérdezd már meg tőlük, h. miért ülnek fordítva a lovon és miért akarják visszafizetni/csökkenteni az adósságállományt?
Ha valaki a jelenlegi vezérkarból rendelkezne megalapozott ismeretekkel, illetve képes lenne absztrakt módon értelmezni a modern pénz fogalmát, pontosan tudná, h. ezek az adósságok egyrészt virtuálisak, másrészt soha-sehol-senki által nem lesznek visszafizetve, itt az egyetlen lényeges kérdés a likviditás fenntartása, az aktuális részletet tudd fizetni, akár még hitelt is adnak neked ehhez!

De nem mi most majd megmutatjuk, h. mi tudjuk csökkenteni, h. közben ebben a sakkjátszmában a MANYUP pénzek fele elég az a hozzád hasonló embereket, - akik már bocsánat alapösszefüggéseket/definíciókat sem ismernek - nem zavarja!
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2011. 09. 17. 14:57
Előzmény: #808  dzol
#810
nézd, én senkit nem akarok, nem is akartam bántani, de egy tudásszint alatt levőknél csak úgy tudod elérni azt, hogy gondolkodjanak is, hogy egy kicsit megtaposgatod az egójukat (amit btw. a kis tudás + nagy mellény kombináció miatt meg is érdemelnek)

amikor a bődületes baromságaid beírtad, akkor "egyből" utánanéztél a dolgoknak, miután kicsit durva voltam :)

én is láttam a filmet, amiből ihletet merítesz, és fogtam a fejem, hogy ilyen fontos témát hogy lehet ennyire elb...ni, ti. voltak benne nagyon jó mozzanatok, de az egész akkor is csak egy humbug ebben a formában
a tisztességes jogászokkal semmi bajom, szóval a filmben megszólalókkal talán még jóban is lennénk, de a szakértelmük akkor is kb. 0
a legértelmesebb dolgokat pont a mérnök(ök) mondták/-ta, bár ha most megnézném, biztos fel tudnám konkrétan idézni, mi volt abban a hülyítés...
szóval nézze meg mindenki, de gondolkozzon is, mert agyatlanul becumizni a dajkamesét az kb. uannyira égő, mint aki a fogyasztó-zombie módjára hőbörög, amikor elviszik tőle a hitelre kivitt suzukit, stb.
döntsük végre el: kommunizmus vagy kapitalizmus, mert a 2 együtt nem megy

a hitelek (jobban mondva: bevételek) nagy része btw. a korrupció mellett épp jóléti kiadásokra megy el...
ts3 2011. 09. 17. 14:45
Előzmény: #808  dzol
#809
"a magyar cukornádtermesztőktől csak nyomott áron vették meg a cukornádat"

"A másik az, hogy nem azért vagyunk itt, hogy egymást szidjuk,mint ahogyan te teszed, hanem, hogy eszmét cseréljünk, meggyőzzük egymást a saját igazunkról kutúrált módon"

Arról szeretnélek meggyőzni, hogy Magyarországon sosem volt cukornád termesztés :)
dzol 2011. 09. 17. 14:41
Előzmény: #797  upgrayeddAKS
#808
upgrayeddAKS:
"A külföld nem a magyarok ellensége"
Megint hozzá kell szólnom amit a másik srácnak írtál,valóban nem a külföld, hanem bizonyos érdekeltségi körök, a nemzetközi tőke, akinek minél nagyobb profit elérése a cél, akár kizsákmányolással is, ezt hívják vad kapitalizmusnak.
A másik az, hogy nem azért vagyunk itt, hogy egymást szidjuk,mint ahogyan te teszed, hanem, hogy eszmét cseréljünk, meggyőzzük egymást a saját igazunkról kutúrált módon, kifejtsük a véleményünket, mert egyelőre azt még szabad...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2011. 09. 17. 14:34
Előzmény: #805  yossarian78
#807
há' a kolompár izáúrá, az nem cukornád-termesztő? :)
vótt a rábszógásáursbá :)
gyűtöttek a szemműtétyire nekije pízzzt :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2011. 09. 17. 14:32
Előzmény: #800  Törölt felhasználó
#806
sőt: no taxation without representation :)
azaz: aki nem ment el szavazni egyik tetvedék bandára sem (fityisz, maszop), az ne fizessen adót :)
yossarian78
yossarian78 2011. 09. 17. 14:30
Előzmény: #799  dzol
#805
Magyar cukornádtermesztők! :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2011. 09. 17. 14:30
Előzmény: #802  dzol
#804
konkrétan az IMF hitelre célzol? :)
az előzményekből arra következtetek... márpedig az IMF(+EU) hitele

ad1 ott van a nagy része az MNB tartalékai között, és egy részét épp az agyhalott viktorka b...ta el MOL pakkra, amin bukott is a kis lelki-szellemi nyomorék kb. 200 milliárdot

ad2 a hitelt azért vették fel, hogy egy részéből a kifutó állampapírokat fizessék vissza, tehát a fenti MNB-s részén túlmenően állampapírok kibocsátása HELYETT vették fel a hitelt, vagyis hitel helyett vettek fel hitelt, ráadásul kedvezőbb kamatra vették fel, mint ahogy az állampapír-piacról finanszírozták az államadósságot

ekkora méretes öngólok után azért hajlandó vagy egy kicsit tanulni is? vagy csak már a zsigeri gyűlölködés megy?
szivacs
szivacs 2011. 09. 17. 14:25
Előzmény: #771  watson
#803
"180Ft-os CHF -1000mrd" azért maradjunk a reális számoknál! Beírnád a számításodat, hogy ez hogy jött ki?
dzol 2011. 09. 17. 14:24
#802
upgrayeddAKS:
Nos, valóban nem a megfelelő közgazdasági kifejezést használtam, de a lényegen nem változtat az Mszp felvette a hitelt, a pénz eltűnt, eladta az országot, a pénz megint csak eltűnt , a hitel megmaradt, a Fidesz törleszti, és ezért élünk szarul.
Törölt felhasználó 2011. 09. 17. 13:57
Előzmény: #800  Törölt felhasználó
#801
Amúgy Matolcsy most védelmi pénzt szed. (Majd beperli őket a maffia, hogy ez már védett termék. :DDD)

Topik gazda

watson
watson
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek