Topiknyitó: Portfolio 2012. 02. 20. 15:46

Nyílt fenyegetést kaphat Magyarország Brüsszelből  

Ugrás a cikkhez
A biztosi testület napokon belül azt javasolhatja a Tanácsnak, hogy függesszék fel a Magyarországnak 2013. január 1-től esedékes kohéziós pénzügyi kötelezettségvállalások egy részét - közölték hétfőn jól értesült brüsszeli források a BruxInfo...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=163152
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 02. 22. 14:41
Előzmény: #135  csendben
#140
Én is pont erre várok, illetve én inkább arra, hogy adatokat is lássak erre vonatkozóan!!!

De ezek szerint már megint nem leszel az, aki adatokkal szolgál nekem... :-(
Törölt felhasználó 2012. 02. 22. 14:41
Előzmény: #137  Törölt felhasználó
#139
Neked jól kimosták az agyadat (már ha volt egyáltalán), vagy sokat fizetnek ezért.
bigyula 2012. 02. 22. 14:41
Előzmény: #137  Törölt felhasználó
#138
"Szemben bigyulával, én úgy gondolom, hogy vehetek valamit hitelből úgy, hogy később kapom meg rá a forrást, sőt a hitelnek éppen ez a lényege..."

Igen, Te valóban tőzsdézhetsz hitelből, de az állam NEM TŐZSDÉZHET HITELBŐL!!! Mit szólnál, ha jönne a végrehajtó, és arra hivatkozna, hogy az állam eltőzsdézte a házadat, autódat, stb.?

"Azt meg te írtad, hogy még nem lett a teljes MNYP eszköz nem lett felhasználva, ami helyes is, hiszen jöhetnek még olyan napok, amikor ebből kell a lejáró hiteleket kifizetni, mert nem lesz piaci forrás."

Semmi kifogásom nem lett volna a MANYUP államosítással szemben, ha tényleg az egészet adósságcsökketntésre fordítják az utolsó fillérig. Végül is, arra hivatkozva államosították, hogy ez a pénz "hiányzott" a mindenkori költségvetésből, és ezért kellett hiteleket felvenni.
Törölt felhasználó 2012. 02. 22. 14:36
Előzmény: #129  Törölt felhasználó
#137
Az tőzsdézik, aki árfolyamnyereség érdekében vesz bármilyen eszközt...

Szemben bigyulával, én úgy gondolom, hogy vehetek valamit hitelből úgy, hogy később kapom meg rá a forrást, sőt a hitelnek éppen ez a lényege...

Azt meg te írtad, hogy még nem lett a teljes MNYP eszköz nem lett felhasználva, ami helyes is, hiszen jöhetnek még olyan napok, amikor ebből kell a lejáró hiteleket kifizetni, mert nem lesz piaci forrás.
Így a MOL-t majd az MSZP-DK koalíció fogja eladni, a 2015-ös tárgyévi államadósságnövekedés csökkentése érdekében ;-) !
Törölt felhasználó 2012. 02. 22. 14:22
Előzmény: #126  Törölt felhasználó
#136
soha nem vitatkozom fityeszessel.
csendben 2012. 02. 22. 14:22
Előzmény: #133  Törölt felhasználó
#135
Nekem az is megfelelne,ha volnál szíves a "struktárális deficit" fogalmát meghatározni! :-)

Légyszí!!!!
bigyula 2012. 02. 22. 14:20
Előzmény: #127  Törölt felhasználó
#134
Szerinted, ha holnap kitalálják, hogy mondjuk APPLE részvényeket vesz a kormány, és erre bevezetnek egy külön
adót, az rendben van?

Másként fogalmazva: a kormámyt senki sem kötelezte, hogy elköltsön majdnem 2 milliárd eurót a MOL pakett megvásárlásakor. Ha volt ennyi pénz a kasszában, akkor vissza is fizethették volna a fennálló adósság egy részét. De, legalább azt a kb. 3 milliárd eurót, amit a Bajnai kormány lehívott a hitelkeretből, de nem költötte el, és amiről az új kormány azt állította, hogy "üres a kassza, de egyébként sincs szükségünk az IMF-re".
Törölt felhasználó 2012. 02. 22. 14:19
Előzmény: #125  csendben
#133
Biztosan nem túlságosne elfogadott és megbecsült, ha egyszer sehol nincs nyoma... :-)

De ha te végre tudsz olyan oldalt, ahol idősorosan szerepel a strutúrális deficit, tőled is szívesen veszem! ;-)
Törölt felhasználó 2012. 02. 22. 14:18
Előzmény: #129  Törölt felhasználó
#132
Otter, te is benne voltál a tokossal folytatott vitában. Te is nyomtad a szöveget, hogy adósságtörlesztésre megy a pénz. Ebben is hazudtak.

45% ment adósságtörlesztésre, 1340 mrd Ft.

A második kérdésem: most is jó üzletnek tartod-e hosszútávon 1340 mrd explicit államadósságcsökkenésért cserébe 3000 mrd Ft-nyi implicit adósságot vállalni?
Törölt felhasználó 2012. 02. 22. 14:16
Előzmény: #108  bigyula
#131
nem is neked írtam .. de te voltál éppen a legutsó :o)

végigolvastam a cuccot , és valamelyiknél levő "büntetik az országot ha elvonják " féle verzió valahogy nem fért a fejembe ..

és már nem először olvastam , hallottam ezt máshol is
csendben 2012. 02. 22. 14:15
#130
"Érthetetlen, hogy az Európai Bizottság miért hagyta figyelmen kívül a tényeket: Magyarország költségvetési hiánya - az Európai Unióhoz való csatlakozásunk óta először - 3% alatt volt 2011-ben és 3% alatt lesz idén is, amellyel a nyolcadik legalacsonyabb hiányt tudhatjuk magunkénak az Európai Unióban. Mivel az Európai Bizottság a 2013-as költségvetési hiányt 3,25%-ra becsülte, a kormány újabb intézkedéseket hozott, melyek 0,4%-kal csökkentik a jövő évre várt deficitet, amely így szintén 3% alatt marad. Ezen döntésekről a miniszterelnök tájékoztatta az Európai Bizottság elnökét" - fogalmaz Giró-Szász András kormányszóvivő és Szijjártó Péter miniszterelnöki szóvivő közös közleményében.

Az már alapvetően nagy baj,ha ezt az EU-nak nem sikerült hiteltérdemlően bebizonyítani......
A hívők meg majd háborognak,de ettől a pénzcsap elzáródott!

Ellenben: ki is lehetne nyitni,hisz a kormány kezében 2/3-os eszköz van!!!
Törölt felhasználó 2012. 02. 22. 14:15
Előzmény: #116  Törölt felhasználó
#129
Otter, lebuktattad a vezéreidet:

"De azt aztán végképp le illene vonni, ami részeként a MNYP vagyonból származó értékpapírok egy részét "átváltották" MOL részvénnyé!!!"

Tehát az MNYP vagyonból vették a MOL-t. Világos. Akkor tehát az MNYP-k helyett az állam tőzsdéz az emberek pénzével. Szerinted is hazudtak az MNYP államosításkor? Igen vagy nem?
csendben 2012. 02. 22. 14:11
Előzmény: #123  Törölt felhasználó
#128
Az EU szerint, a 2010-es év sem sikerült (lehet,hogy tévednek!),a 2011 pedig teljes egészében a "narancs" éve volt.
Az,hogy lenyúlták a manyup vagyont,az egy dolog,de az,hogy még így se teljesült a cél,az azért megdöbbentő...
(és nem csak számomra...).

1994-1998: lehet ezen csámcsogni,csak ma éppen 2012.02.22 van.....
Törölt felhasználó 2012. 02. 22. 14:11
Előzmény: #124  bigyula
#127
De azt nem mondták, hogy ha ebből MOL részvényt vesznek, akkor azt úgy veszik, mintha nem ebből vennék... :-(
Törölt felhasználó 2012. 02. 22. 14:08
Előzmény: #122  Törölt felhasználó
#126
Most égeted magad?
...vagy komolyan azt gondolod, hogy ez a hsz. javítja az imázsodat? ;-)
csendben 2012. 02. 22. 14:06
Előzmény: #120  Törölt felhasználó
#125
Aha....

"struktúrális hiány mutatót": ez valami új közgazdi fogalom? :-)

bigyula 2012. 02. 22. 14:06
Előzmény: #116  Törölt felhasználó
#124
"Nyilvánosak?
Akkor te vagy az emberem, kérlek küldd el a hivatkozást oda...!!!"

Már a MANYUP államosítás ötletként való felmerülésekor felhívták a magyar és EU-s szakértők a kormány figyelmét, hogy az ebből befolyó pénzekkel nem elfogadható a költségvetési lyukak tömködése.
Törölt felhasználó 2012. 02. 22. 14:04
Előzmény: #119  csendben
#123
Miért is kellene elfeledni?

Emlékezz!
2010-ben a Fidesz tartotta az MSZP-SZDSZ:) 2009-ben megszavazott költségvetési hiányát (ha nem is volt könnyű dolga ez).
2011-ben többlettel zárt a költségvetés, igaz ehhez kellett egy jelentősebb egyszeri bevétel is, de 1994-1998 között is az egyszeri bevételek nyújtottak segítséget a tervek teljesítéséhez!
Törölt felhasználó 2012. 02. 22. 14:02
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#122
Kedves ótvar.Nem vagyok mszp-s,de a degeneráltakat nem bírom.
bigyula 2012. 02. 22. 14:02
Előzmény: #116  Törölt felhasználó
#121
"De azt aztán végképp le illene vonni, ami részeként a MNYP vagyonból származó értékpapírok egy részét "átváltották" MOL részvénnyé!!!"

A MANYUP vagyonból 1340 milliárd Ft állampapírt bezúztak. Ez volt a nagy adósságcsökkentés tavaly nyár elején. A MOL részvényeket a Bajnaiék által lehívott IMF hitelből vették, mert akkor még nem volt bevétel a MANYUP vagyonból!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek