Topiknyitó: Portfolio 2012. 02. 20. 15:46

Nyílt fenyegetést kaphat Magyarország Brüsszelből  

Ugrás a cikkhez
A biztosi testület napokon belül azt javasolhatja a Tanácsnak, hogy függesszék fel a Magyarországnak 2013. január 1-től esedékes kohéziós pénzügyi kötelezettségvállalások egy részét - közölték hétfőn jól értesült brüsszeli források a BruxInfo...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=163152
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
csendben 2012. 02. 22. 12:51
#100
Van itt pénz!

link

szivacs
szivacs 2012. 02. 22. 12:49
Előzmény: #95  szivacs
#99
Nem, az sem lehet az ok, benne vagyunk az üldözőbolyban, a szökevények (görög, olasz, belga) viszont nagyon távol vannak, 100% fölött.
rockmaster 2012. 02. 22. 12:34
Előzmény: #96  bigyula
#98
igen, lényegében a mostaniak 2 éve nem csinálnak semmit. Ugyanott vagyunk, mint 2 éve... vagyis még rosszabb helyzetben: elszigetelődve Európától politikailag és morálisan:(
datoja 2012. 02. 22. 12:27
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#97
Penznyelo!
Te kinek vagy az embere?
Tisztellek,becsüllek a hozzászólásaidért.
Úgy tűnik,komoly tudással és intelligenciával rendelkezel.
A hozzászólásaid alapján,s mivel szinte éjjel-nappal aktív vagy,
ráadásul több fórum témában is,úgy gondolom,te is fizetett
aktivista vagy.Ez engem nem zavar,sőt szerintem ilyen emberekre
is szükség van,hisz nélkülük nem pörögne sok oldal,gyérebb
lenne a látogatás.A portfoliónak külön szerencséje,hogy ilyen
kvalitásra talált,mint te vagy.
Ha meg ez nem igaz,kérlek,bocsáss meg nekem,de én ezt a következtetést vontam le.
A kérdésem költői.Lehet,még privátban sem adnál őszinte választ.Lehet,hogy a
helyedben én sem.
Csak gondolkozz el rajta!
Lehet,hogy mások is úgy /hasonlóan/ gondolkodnak mint én?
bigyula 2012. 02. 22. 12:18
Előzmény: #93  szivacs
#96
Nem tudom, nem derül ki az ábrából, hogy melyik Magyarország. De, biztos nem az, amelyikben 2%-os többletre számítanak. :)

Idén valószínűleg meglesz a 3% alatti hiány, de elvileg jövőre kifut a válságadók egy része, így megint nem lesz tartható a 3% alatti hiányt. Hacsak nem kezdenek el végre struktúrális reformokat csinálni. Nem véletlenül aggódik az EU a 2013-as hiány miatt.
szivacs
szivacs 2012. 02. 22. 12:17
Előzmény: #93  szivacs
#95
Akkor talán az államadósságunk szintje lóg ki nagyon a többiekétől, azért kezdik velünk?

link
Törölt felhasználó 2012. 02. 22. 12:14
Előzmény: #85  datoja
#94
tudom, nem is volt aznap taggyűlés.
szivacs
szivacs 2012. 02. 22. 12:11
Előzmény: #91  bigyula
#93
General government deficit for 2012
Ez a hivatalos eu várakozás 2012-re a tagállamokra.
2% többlet és 9% hiány között vannak a tagállamok, szerintetek melyik Magyarország?

link

datoja 2012. 02. 22. 12:00
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#92
Attól még lehet precíz.
Kinek a pap,kinek a papné.
Nekem a lánya kéne!
Sajnos még nem alakított pártot.
Pedig szívesen fektetnék bele! :)))
bigyula 2012. 02. 22. 11:56
Előzmény: #87  datoja
#91
Azért, egy kicsit pontosítsunk: Nem Orbán nem tetszik az EU-nak, hanem az, amit, és ahogyan csinál (immár 2 éve, úgyhogy volt előzménye). A mostani büntetés viszont nem erről szól. Az, hogy rajtunk alkalmaznak egy szabályt először, az maximum pech. Majd másokon is fogják alkalmazni (több országgal szemben is van folyamatban ilyen eljárás).
Törölt felhasználó 2012. 02. 22. 11:55
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#90
Penznyelo, tőled is szívesen veszem, ha mutatsz egy forrást a hivatalos struktúrális hiány adatsorra, illetve annak évenként számszaki levezetésére, még akkor is, ha esetleg egy ilyen tényadat (léte és értéke) rossz fényt vethet a 2011. kormányzati évre! ;-)
Törölt felhasználó 2012. 02. 22. 11:45
Előzmény: #85  datoja
#89
Otter nem precíz, hanem a munkáját végzi. Fizetett Fidesz kampányember.
Törölt felhasználó 2012. 02. 22. 11:45
Előzmény: #77  datoja
#88
Ez még hagyján!

De az már sokkal furcsább, ha a nyugdíjjárulékot évente szedi be az állam, akkor az nem "zabra", ha 13 évente, akkor "zabra".

No, ez a bla-bla!
datoja 2012. 02. 22. 11:41
#87
A lényeg:az EU szoc-lib bandájának nem tetszik Orbán miniszterelnök.
Mondjuk nekem se,de ez gusztus dolga.
Az viszont,hogy ezért egy népet akarnak büntetni,gusztustalan.
Törölt felhasználó 2012. 02. 22. 11:41
Előzmény: #62  Törölt felhasználó
#86
"A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) tegnapi közlése szerint az államháztartás helyi önkormányzatok nélkül számolt pénzforgalmi hiánya 1734 milliárd forint volt 2011-ben, ez a GDP 6,2 százaléka – állapította meg az OTP Elemzési Központ."

Az egyszeri bevételek nélküli áht hiány 6,2%. De ez nem azonos a struktúrális deficittel! S még köze sincs ahhoz! (A struktúrális deficit lényege teljesen más!)

Ez egy olyan érték, ami valójában semmire sem jó, hiszen a kiadásokat minden egyes ember a bevételeivel összhangban alakítja ki, azaz ha egy extra bevétel nincs, akkor biztosan másként vagy más forrásból költekezik, azaz úgy a bevétel és a kiadás, mint az egyszeri bevétel és egyszeri kiadás része az egésznek és nem egészséges ferdén nézni a folyamatokat!!!

Egyébként, ha mást nem is, de a MOL-tranzakció bő 500 Mrd Ft-ját mindenképpen le kellene vonni ebből, még akkor is, ha ferdén akarnánk mérni, hiszen az nem elköltött összeg, hanem "befektetett", s gondolom ezen a fórumon különbséget tud tenni mindenki az autóvásárlás és a részvényvásárlás között...

Szóval, ha csak a MOL-t vonjuk le az áht egyenlegéből, akkor is 1234 Mrd Ft lesz a hiány, azaz a GDP 4,4%...
(Bár hasznűálati értéke ennek sincs sokkal több, mint ha a tényleges hiányt beszoroznánk egy véleltlen-számmal... ;-) )
datoja 2012. 02. 22. 11:34
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#85
Viperakapitány !OTTER-rel ne birkózz! Ő egy precíz ember.
Törölt felhasználó 2012. 02. 22. 11:25
Előzmény: #83  Törölt felhasználó
#84
...ugyanakkor megértelek, még csak február vége van, még nincsenek végleges számok!

Akkor nézzük a korábbi évek tényadatait!

Én egyszerűen nem találok semmi hivatalos adatot erre vonatkozóan.
Sem MSZP, sem FIDESZ, sem DK, de még eurostat, ksh, NGM-PM vonatkozásaban sem...
De te, aki ezt a mutatót előszeretettel használod, boztosan rendelkezel nem csak pontatlan becslések linkjeivel, hanem auditált és alátámasztott adatokkal is! (Különben biztosan nem tekintenéd mérvadónak ezt a mutatót, hiszen ha egy mutatónak nincs hiteles és részleteiben kifejtett, ellenőrizhető forrása, akkor azzal nem szabad foglalkozni, hiszen megbízhatatlan!!!)

Az, hogy egy fórumozó egy ilyen mutatót lebegtet még belefér, hiszen sokan vannak, akik nem veszik a fáradságot és nem néznek utána a tényeknek és azokat könnyen meg lehet győzni egy nem hivatalos becslésre való mutogatással, DE az viszont elfogadhatatlan, hogy ez EU olyan mutatót használ fel bíráskodásra, aminek nem is létezik hiteles forrása!!!

Vagy ha van, kérlek mutatsd meg, viperakapitany!
Törölt felhasználó 2012. 02. 22. 11:15
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#83
"A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) tegnapi közlése szerint az államháztartás helyi önkormányzatok nélkül számolt pénzforgalmi hiánya 1734 milliárd forint volt 2011-ben, ez a GDP 6,2 százaléka – állapította meg az OTP Elemzési Központ. Ugyanakkor módszertani okokból és amiatt, hogy bizonyos tételek egyszeri tételnek tekinthetők indokolt ezt az egyenleget összesen +289 milliárd forinttal korrigálni. A központi alrendszer így eredményül kapott alacsonyabb pénzforgalmi hiánya 1445 milliárd forint, ami a GDP 5,2 százaléka."

Ügyes! A MNYP-i egyszeri bevételt levonják (így alakul ki a 1734 Mrd Ft), de egyszeri kiadásként csak 289 Mrd Ft-ot írnak jóvá, holott önmagéban csak a MOL visszavásárlás 507,6 Mrd Ft volt...

Mindenestre ezzel a torzítással is csak 5,2% lesz a mutató (ami persze nem a sturktúrális hiány mértéke és nem is a egyszeri bevételekkel és egyszeri kiadásokkal csökkentett egyenleg!!!
datoja 2012. 02. 22. 11:09
Előzmény: #77  datoja
#82
A költségvetési hiány legegyszerűbb csökkentése:
egy törvény,mely kimondja,hogy a jövőben az állampolgárok megtakarítása egy közös
egészet képez,a köz vagyonát.Ehhez adóként mindenkinek kötelező befizetni a teljes
jövedelmét.
Cserében mindenki kap napi 1600kcal élelmiszert,havonta egy szappant,iskolai
képzést max.4elemi (írás,olvasás,számolás alap fokon),szükség esetén orvosi ellátást.

Szerintem ha ezt bevezetnék,az unijóban mindenki tapsikolna,hisz a hiány rövid időn belül drasztikusan csökkenne.

Vagy akkor meg az lenne a baj?
Törölt felhasználó 2012. 02. 22. 11:03
Előzmény: #78  csendben
#81
Ahol konkrét (igazolható-cáfolható) számok szerepelnek és nem csak az azokból leírtan is csak becsült hányados...

1.) Van egy alap tényadat, azaz az adott évi költségvetési hiány (2011-ben többlet).
2.) Vannak egyszeri bevételek (2011-ben MNYP).
3. Vannak egyszeri kiadások (2011-ben MOL, MÁV-BKV, ÁFA, stb.)
4.) 1.-2.+3.
5.) Van egy adott évi GDP adat.
6.) 4./5., s így lesz meg a tényadat!!!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek