Topiknyitó: Hathor 2019. 08. 30. 10:33

NUTEX részvényesek topikja  

Nutex részvényesek topikja!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Civinjanos 2023. 05. 21. 13:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#41660

Kedves 3 legutóbbinak:
-
az írásim adatokra és nyilatkozatokra épülnek. Amire most t. Zsolti hivatkozik 13-i, azaz 8 napja lehetett először funda alapon írnom bármit is.
-
Megtisztelő, hogy írnak nekem. még inkább így lenne, ha el is olvasnák, ami írok.
-
A kereskedéssel a világon semmi baj nincs, nem lehet, nem is írtam ilyesmit. Az álláspontom az, hogy egy tőzsdei társaságot alapjaiban érintő hírt a bennfenteseknek közzé kell tenniük; tudomásommal ez még nem történt meg.
Lujoska 2023. 05. 21. 13:37
Előzmény: #41654  Seismic
#41659

Nutika alias legend of tanya!
TamasRFC 2023. 05. 21. 13:19
Törölt hozzászólás
#41658
d_mode
d_mode 2023. 05. 21. 13:11
Előzmény: #41656  zsolti78
#41657
Változnak az idő :)
Napról-napra már :))))
zsolti78 2023. 05. 21. 12:59
Előzmény: #41649  Civinjanos
#41656
Na ez új, eljutottunk a csődtől az 58 Ft-ig. Kezdetnek nem rossz :)
Mi változott? Mert eddig az volt, hogy meneküljön mindenki, mert mindenkit át lesz verve.
Mikor jön a következő korrekció a 100+ árfolyamra? ;)
TamasRFC 2023. 05. 21. 12:36
Törölt hozzászólás
#41655
Seismic
Seismic 2023. 05. 21. 12:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#41654
Holnap meg "lőn világosság"
TamasRFC 2023. 05. 21. 12:31
Törölt hozzászólás
#41653
oxylant
oxylant 2023. 05. 21. 11:38
Előzmény: #41651  Civinjanos
#41652

Dehogy, nem hagyott ki uram semmit!
Én profundálisan nem ásom el itt ennyire magam..
Nem nyújtom a tésztát, figyelek, bróbálok nem befolyasolni senkit ezen az aszájos vidéken.
Szép az idő, gyerünk ki mozogni a szabadba!!😁🙏👍
Civinjanos 2023. 05. 21. 11:28
Előzmény: #41650  oxylant
#41651

Oxy, kérem
-
ha a bipolaritás felmerül, az inkább háromosztatú.
-
Az első mindig magának a cégnek az elemzése. A Grabo esetében azt egyértelműen, csődhelyzetnek vélem, ami látok. Mindazonáltal felvázoltam a csoda lehetőségét is, azzal, hogy két politikai kockázat lelőni láttatja ezt a menekülési vonalat.
-
A második egy üzletben való részvétel iránti motiváltság okozta következmények elemzése. Az egyértelmű, hogy eddigi tevékenységük miatt a nutexes menedzsereknek egy ilyesfajta akvizíció lehet az egyetlen exitjük, ugyanis az a partnertaposás, ami 15 éve folyik, az gyakorlatilag minden tisztességes, fejlődést ígérő projekt  lehetőségét kizárja. A Grabo finanszírozására - úgy tűnik - csak az összenutexezés maradt.
-
A harmadik a pszichológia, amelyre vonatkozóan az érintett szemlélődő tapasztalatát 11 harcos év után további 15 esztendeje szereztem/szerzem. Kétség kívül egy igen nagyvonalú, mazochista és magabiztos tömeget lehet felismerni azokban, akik újra, újra és ismételten élvezik teletömni a nutexes menedzserek zsebét; magát a hígítást, majd az öntést. 
-
Vagy valamit kihagytam?
oxylant
oxylant 2023. 05. 21. 10:50
Előzmény: #41649  Civinjanos
#41650

Értem Uram!
Nem elodázva az objektív és organikus tényeket, jelen helyzetben én a pszichológiai befolyásoltságra akartam csak  rámutatni, mint az értékpapír piac mozgásait /is/ befolyásoló tényekre....
[Nagy igény lenne a még megmaradt befektetők körében 1- 1, e piacot befolyásoló sztorikra!!]
A többit a történelem fogja visszaigazolni, szerintem.👀
További szép napot Önöknek [ is!!].😁
Ui.:Szívesen olvasom én is a szakma megnyilvánulásait, de tényként a bipoláris vélekedéseket is érzékelem.😏
Civinjanos 2023. 05. 21. 10:32
Előzmény: #41647  oxylant
#41649
Úgy tűnik, a beszállás késő, de még nem túl késő... A pontos időzítés a jó kiszállás feltétele.  Ehhez:
-
41023
-

a 13,5 milliárd forintos saját tőke értékből számított 58 forintos Nutex árfolyamra (a) az alultervezett amortizáció, (b) az ambíciózus árbevételi és nyereség adatok és (c) a kamatköltségek várható reális szintje (d) a piaci környezet várható alakulása, valamint (e) a File-Csereklei-Huber belépéssel elérhető menedzsment-erő változás szintje miatt érdemes kritikával (fejcsóválva) tekinteni. Nem zárható ki, hogy a deal létrejöttét követő napokan, hetekben meglesz ez a szint (nota bene: talán még magasabb is), viszont nagyon komolyan értékelendő, ugyanis a (f) meglévő refinanszírzási probléma egyszerre lesz apokalipsis és armageddon azaz egy rövid euforikus időszak után 150 usque 200 milliónyi Nutex részvény lesz eladó (háromfelől is öntés – lásd a 40712-es sorszámú hozzászólásomat), ami miatt egy jelentős árfolyamesés majd stagnálás várható. 
Civinjanos 2023. 05. 21. 10:20
Előzmény: #41646  balentum
#41648

41298   Nos… haladjunk, mert, aki nem hisz a csodában, az nem realista (copy right by: Lao Ce)  - A csoda: 537 munkahely megtartása (megj.: 20%-os létszámcsökkentéssel ez csak 440 fő, akik maradnak) 10 millió forintos támogatással 4,4 milliárd forintnyi állami kötelezettségvállalással (és tőzsdei papírokkal fedezve); 3,5 milliárd friss pénz a Nutextől, összesen kb. 8 milliárd kötelezettség lenne fedezve. Maradt a további 8 milliárd kötelezettség a 30 milliárdos eszközállománnyal szemben, a kamatköltségek a felére csökkenhetnének, a reális 3 milliárd/év kamatköltség helyett számolhatnánk 1,5 milliárddal – ez a 8 milliárd feltehetően a banki hitelállomány (lásd a megjegyzést alant), azaz (talán, lásd alant!) refinanszírozható; viszont az állami 4,4 milliárdot (mondjuk) 10 év alatt kell(ene) visszafizetni (vásárolni) akkor ez nem 1,5 milliárd/év, hanem több, mégpedig 1,9 mrd forint, ami a tervezett árbevétel 10%-a. Ennyit a kamatokról, ez is sok, de ez másodlagos kérdés. - Mindent egybe véve és a lényeget kiemelve a 8 usque 16 milliárdos adósságállomány refinanszírozása a leggyengébb láncszem. Ugyan nem tervezték (a refinanszírozás kérdése fel sem merül a vagyonértékelésben), de a „yesman”-ek által készített tervek szerint – bár ezt nem tervezték - ez évi kb.: további 400 millióval (lenne) törleszthető. Mellékszál ugyan, de írjuk le: Tekintve, hogy a Nutex egyetlen tulajdona a Grabo lesz, a refinanszírozás szorításában osztalék sem a Grabo-tól, sem a Nutex-től nem várható. Magyarul az osztalékelsőbbségi részvények kibocsátása a kisbefektetőket elvakítani szándékozó parasztvakítás, ezek a részvények mind mehetnek a kukába… Nos, ez az évi 400 millió forintos törlesztés 8 milliárd esetében 20(húsz), 16 milliárd esetében 40 (negyven) éves futamidőt jelent; mindkettő non sense. De vannak csodák: talán lesz egy bank(konzorcium), amely 20 évre meghitelezi a Grabo-t… - De várjunk csak! Mi a helyzet a magyar bankrendszerrel manapság? - A hazai bankok az Európai Unió Bíróságának ítélete szerint a devizahiteles ingatlanállománnyal nem rendelkeznek/rendelkeztek, mivel ezek a – mindösszesen kb.: 7,5 billió (1 billió = 1000 milliárd) forintnyi - devizahiteles szerződések semmisek. A semmisségi alapon vélhetően ezen hitelek nagyrészét az adósok már (forintban, így-úgy) visszafizették, tehát minimum kb.: 3 usque 7,5 billió forintos mérleghelyesbítés, eszközérték-leírás szükséges a devizahitelezésben részt vett bankok beszámolóiban. (Miért is: hipp… volt zálogjoggal biztosított ingatlanállomány, de hopp…, nincs; mert a szerződések semmisek, emiatt az eredeti állapot helyreállítandó.) A mérleghelyesbítést követően miből fognak a mi igen faszán átstrukturált tulajdonosi hátterű (háromszoros hip-hip hurrá a mi dr. Orbán Viktorunknak!) magyar bankjaink hitelezni? Ha nem helyesbítik ezeket a banki beszámolókat, miképpen értelmezhető Magyarországon a jogállamiság? Worst case: se’ banki forrás, se’ EU-s forrás (minek következtében se’ állami segély)… mi maradt a Grabo-Nutex kisbefektetőinek?
oxylant
oxylant 2023. 05. 21. 10:14
Előzmény: #41646  balentum
#41647

Ja-ja!
👀
balentum
balentum 2023. 05. 21. 08:42
Előzmény: #41645  oxylant
#41646
Azt nem tudom, de úgy néz ki, hogy a egyelőre a "főpróba" jól sikerül.:)
A forgalmat elnézve már itt is vannak nézők, de a java csak most jön.
Mire felgördül a függöny már bőven telt ház lesz és akkor már késő lesz jegyet venni.
A keddi várható kamat csökkentés lehetőség lesz a beszállóra az állampapírosoknak is.
Aki késik lemarad.:)                                                                                                      
oxylant
oxylant 2023. 05. 21. 08:31
Előzmény: #41644  balentum
#41645

Hali!
Úgy látom, h. a páholyba + székeket kell behozatni!😁
Lassan nyílik a függöny, kezdődik az előadás!👍🙏
[ Hány felvonásos lesz a bérleti??👀]
balentum
balentum 2023. 05. 21. 08:14
#41644
Én nem tudom mi lesz itt, de a grafikon alapján bika erős a Nutex, irány észak!!!
https://invst.ly/104s7h
Úgy látom a múlt heti profit realizálásom után a a "fülesbögre" fülének korrekciójakor kénytelen leszek visszavenni, sőt.....
Szóval hajrá Nutex!!!:)) 
Hathor
Hathor 2023. 05. 21. 08:09
Előzmény: #41641  Bpali
#41643
Gyurcsi papa, Colop, Matrix ur ismet kirugva.
Hozzateszem mielott ezt is ram fogjak, nem en voltam.
Ilyen ez..
Bpali 2023. 05. 20. 19:56
Előzmény: #41640  atyaégadjamég
#41642
Éna  multkor nem hittem neki meg a topik 90 százaléka... hihetetlennek tűnt hogy megindul..aztán láthatjuk hol tart az árfolyam...ezek után miért ne lehetne igaza...
Bpali 2023. 05. 20. 19:53
#41641
ez meg törölte magát...Érdekes egy topik...Felbukkant pár uj vagy régi arc.és ennyi volt neki...

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek