Topiknyitó: Portfolio 2018. 06. 06. 12:53

Nagy buktatókra figyelmeztetik a kisadózókat  

Ugrás a cikkhez
Töretlenül nõ a kisadók (KATA, KIVA) népszerûsége, mérnökök, programozók, fodrászok, ügyvédek ezrei választják ezen adózási formák valamelyikét. Mindeközben kevesen szembesülnek azokkal kockázatokkal, amelyeket ezen adózási
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lizabell
lizabell 2018. 06. 06. 15:51
Előzmény: #6  kardkovacsi
#8
Én pont ezért szoktam törvényt olvasni, nem cikkeket. Egyébként nincs erre kapacitása a NAV nak, hogy ezt ellenőrizze, KATA sokat nem piszkálják általában.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 06. 06. 15:46
Előzmény: #6  kardkovacsi
#7
kelet-európai alapvetés, hogy a szabályok úgy legyenek meghozva, hogy bárkit bármikor elő lehet venni ha akarják. aztán lehet örülni, hogy mégis hagyják az embert boldogulni, amíg tudja, hol a helye. akkor lesz egy szabály, ami alapján elkaszálható minden katás, ha épp úgy akarják. a többi már csak szándék kérdése.
kardkovacsi 2018. 06. 06. 15:43
Előzmény: #3  lizabell
#6
Ez az. De a cikk mást állít. Feltételezi, hogy az összes katás adózóhoz akinek 1 milliónál nagyobb számlája van egy irányba azt ellenőrizni fogják. Akiket én ismerek katásokat szinte mind kiveri ezt a szabályt. Elég egy 2 hónapos projekt munkát elvállalni és meg is van. Nem hiszem, hogy a több tízezer katásra lesz ereje a NAV-nak, vagy egyáltalán foglalkozni fognak-e velük. Ezért hülyeség amit állít mert ez csak feltételes. Ha ellenőrzés van és a NAV azt mondja, hogy ez burkolt munkaviszony. Baromira nem ugyanaz a kettő.
lizabell
lizabell 2018. 06. 06. 13:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#5
Nem, sajnos nekünk már nem lesz szerintem nyugdíjunk, de ezt már be sem  akartam írni..
Törölt felhasználó 2018. 06. 06. 13:06
Törölt hozzászólás
#4
lizabell
lizabell 2018. 06. 06. 13:03
Előzmény: #2  kardkovacsi
#3
Be kell jelenteni a kata bevallásban, ha esetleg ellenőrzik emiatt, akkor kell bizonyítani hogy nem burkolt munkaviszony. Inkább az a buktatója a Kata nak, hogy a járulékalap nagyon kevés, mivel az adó is minimális. Emiatt nagyon alacsonyak lesznek a nyugdíjak, de ezt a többség bevállalja az agyon adózás helyett.
kardkovacsi 2018. 06. 06. 12:53
Előzmény: #1  portfolio
#2
"Amennyiben ugyanis a kisadózó évi nettó egymillió forintnál nagyobb bevételt realizál ugyanazon személytől, úgy a törvény azt feltételezi, hogy a kisadózó és megrendelője/foglalkoztatója között munkaviszony áll fenn. " - nem inkább az van, hogy be kell jelenteni? Nem kell azonnal bizonyítani csak ha esetleg a NAV "megkéri" az illetőt.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek