Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 02. 07. 09:31
Előzmény: #12484  Törölt felhasználó
#12500
szia,

Én is úgy tudom, volt vizsgálat február elején. Szokásos vizsgálat...Majd következett egy más jellegű, átfogó felügyeleti vizsgálat, mely nem volt szokásos....Ezt előzte meg az "állítólagos"önfeljelentés. Lépéselőnyben voltak, akik most még rács mögött vannak és volt rá lehetőség, hogy kitakarítsák a céget. Nem tudjuk mi történt pontosan! Nem is fogjuk!
Nagyon bosszantó lehet így utólag, hogy az "utolsó pillanatban" értékesített rv. csomag ellenértéke köddé vált...gondolom BEVA felett vagy...Nálam is van hasonló történet...
Valóban, aki dolgozik hibázik. De egyre kevésbé bízhatunk abban, hogy bármely feltárt hiba kapcsán akár azt elérjük, hogy valaki foglalkozzon a problémával....
gy1944 2016. 02. 07. 09:25
Előzmény: #12498  gy1944
#12499
Ismer-e valaki olyan helyet, ahol arhiv KELER OTC tranzakciók elérhetők?
gy1944 2016. 02. 07. 08:50
Előzmény: #12494  Törölt felhasználó
#12498
Lehet hogy csak egy elirás a honlapon, ezt visszamenőleg nem lehet biztosan tudni. De az is lehet, hogy a nagy bejelentés előtt már dolgozó vizsgáló biztosról van szó, aki a Keler kikapcsolásával tesztelte, hogyan működik a BC back office ügyfeleknek szóló rendszere tényleges tranzakciók nélkül is. Valami ilyen kellett ahhoz, hogy ne szúrjon szemet az eltűntetet ügyfélvagyon.
Az én Trendemnél a februári és márciusi egyenlegközlő nem utal arra hogy közben eltűnt valami. Voltak nyitott EUR poziciók a februárin, ami EUR összeggel megjelent a márciusi papiron. Diszkont kincstárjegyek száma nem változott. Benne van az ismertetőben, hogy hiányzó értékpapírként számolják el, azaz az utolsó 180 nap átlagán.
Törölt felhasználó 2016. 02. 07. 08:41
Előzmény: #12495  Törölt felhasználó
#12497
Szia,

Nézd meg, a februári egyenlegközlőn szerintem még 10.000 alapcimleted,és időszak záróban is szerepelnek a darabszámok. Ez az egyenlegközlő azt mutatja, mi volt az egyenleged, mikor átvette a felügyeleti biztos a BC-t.
A márciusiban, (felügyeleti biztos tevékenységét záró egyenleg) már nem látsz záró egyenlegeket ezeknél a dkj-eknél, helyette a magyar forint egyenleged nőtt az elszámolt értékkel. Ez annyit jelent, hogy lejárat előtt visszaváltották. Ha volt határidős pozid, melyet zárt a felügyeleti biztos, és annak a negatív egyenlegét számolta el belőle a pénzszámlán, akkor jogos a visszaváltás. Ha a pénzszámládon nyitóegyenlegbe volt elég HUF az elszámolásra, jogtalan a visszaváltás.....ha beva felett van a számlaegyenleged, akkor jelentős kár keletkezett a visszaváltások miatt....ha alatta akkor kevesebb...
filter 2016. 02. 07. 07:34
Előzmény: #12495  Törölt felhasználó
#12496
Nekem a legutolso egyenleg közlön dkj 150401 10000ft. Volt es a drabszám is stimmel!
Törölt felhasználó 2016. 02. 07. 01:24
Előzmény: #12428  Törölt felhasználó
#12495
Szia Edit!

"Nem hagyták kifutni. A D150527-et 9918.28 és a D150401-et 9948 ft-on számolták el. Ne kérdezd meg, hogy miért.Ha mégis megkérdezed, a válaszom: CSAK."

Nekem is ez a két DKJ szerepel a februári és a márciusi BC-s egyenlegközlőmben. A D150527 9958.94 (Március), a D15041 9983,99 (Március) értéken szerepel. A darabszámok ugyanazok maradtak. Neked váltottak vissza belőle? Miből ered a különbség, hogy Neked más értéken számolták el? Köszi a választ!
Törölt felhasználó 2016. 02. 06. 23:26
Előzmény: #12487  gy1944
#12494
Az elírás mint indok, elég érdekes, mert 2 helyen is ez a dátum szerepel ! A felsorolásnál és az aláírásnál is !! Én a jövő kedvéért kimásolom !
Hmmz
Hmmz 2016. 02. 06. 22:28
Előzmény: #12492  Törölt felhasználó
#12493
Mit gondolsz miért dolgoznak ilyen drágán a kormány tanácsadók? legalább ennyi tuti eszükbe fog jutni ;)

te beva határ közelében vagy amúgy?
Törölt felhasználó 2016. 02. 06. 22:18
Előzmény: #12491  Hmmz
#12492
Nagyon megengedő vagy. Ez eszembe se jutott.
Hmmz
Hmmz 2016. 02. 06. 22:16
Előzmény: #12489  Törölt felhasználó
#12491
még az is lehet hogy a kelernél dátumot irták rosszul a weben, legalábbis én erre fognám :)

filter 2016. 02. 06. 22:13
Előzmény: #12487  gy1944
#12490
Ez hogy lehet???
Mindenkit átvertek???
És a média???
Senkinek nem tűnt fel???
Törölt felhasználó 2016. 02. 06. 22:03
Előzmény: #12487  gy1944
#12489
Jézusom! Jól látom, hogy a dátum február 16. ?
Ez hihetetlen. A bedőlés február 24-én volt, aznap rendelték ki a felügyeleti biztost. A felszámolást március 5-én rendelték el, akkortól működik felszámoló a cégnél. Ez egészen elképesztő!
Törölt felhasználó 2016. 02. 06. 21:45
Előzmény: #12478  Törölt felhasználó
#12488
Igen, egész pontosan. Egyezett a darabszám, és a lejárat is februárban, márciusban és a BEVA levélben.
gy1944 2016. 02. 06. 21:43
Előzmény: #12484  Törölt felhasználó
#12487
link

Most mikor kezdett a MNB biztos?
HPeter76
HPeter76 2016. 02. 06. 21:16
Előzmény: #12485  Törölt felhasználó
#12486

............................................................. ..................
................

6.2.3. Ügyfél számláinak egyenlege
6.2.3.1 Az értékpapírszámla egyenlege a rendelkezés
re álló, az elszámolás alatt lévő (kizárólag
eladási megbízással terhelhető) és az elszámolt
értékpapírokat mutatja.

Mért kell gyártani különböző összefüggéseket..

>>Korneóle.a megmaradt pénz ÁTADTÁK<<
>>Mindezt Per esetén eléd tárják..
Gondolod az Államnak kell a Te pénzed..



Üres Kasza maradt,mért nem lehet azt megérteni
Akinek volt(maradt) értékpapír+pénz a Ép.számláján
mondjam az "aktív állomány".. Ezútán nem kell téríteni
BEVÁT...
Rosszabbik változat Énútánam nem találtak semmit.
Valójába nem is voltam...
Hiszen ezt a legkönnyebb bebizonyítani ügyfél felé.
-mondom per estén...Ez az összeg Nálad jelzet dátumon
át se ment a Keleren.
Volt ere metodika,hogy nyúlták le a pénzt..
-korábban erről már beszámoltak...
Törölt felhasználó 2016. 02. 06. 18:22
Előzmény: #12484  Törölt felhasználó
#12485
Még egy gondolat.
Csak az nem hibázik, aki nem dolgozik...
Személy szerint nem hibáztatok senkit, de mi ügyfelek vagyunk ebben a legártatlanabbak, hiszen nem mi rendelkeztünk a saját ügyfélvagyonunk felett 11 hónapig!
Ha hibáztak, akkor ne az ártatlan ügyfelek igyák meg ennek a levét, hanem vállalja fel akire, akikre tartozik és
hozzák helyre a dolgokat az arra illetékesek még ha arcvesztéssel is jár a dolog. Ez lenne a korrekt eljárás, szerintem.
Törölt felhasználó 2016. 02. 06. 18:06
Előzmény: #12482  Törölt felhasználó
#12484
Üdvözllek DHL !

Nekem a kp. 95%-a köddé vált úgy, hogy február elején még teljes bizonyíthatósággal megvolt !!!
A felügyelet emberei február elején már kint voltak a számlavezető fiókban (!), - ezt vezető bróker erősítette meg nem egyszer, nem kétszer telefonos beszélgetésünkkor, sőt rögzített vonalon is több ízben, mikor rákérdeztem. Minden évben kijönnek február elején, pár napig a helyszínen vizsgálódnak, majd ahogy jöttek, mennek is. Ne aggódjak, ez a rutineljárás,stb. - mondta nekem az irodából több bróker is !
Nem kapcsoltam, vagyis későn mikor már nem lehetett kereskedni, 23-án vagy 24-én, amikor reggel 8:00-tól felfüggesztették a kereskedést. Előtte néhány munkanappal adtam el egy meglévő és hiánytalannak és kiadhatónak bizonyult r.csomagot !!!
Akkor bizonyosan megvolt az ellenértéke a számlámon, most meg 4%-al akarnak kifizetni !!
Ez így, ebben a formában inkorrekt eljárás, nem járultam hozzá semmilyen formában ahhoz, hogy más követelését a saját számlapénzemből elégítse ki a felügyeleti biztos !!!
Hozzák nyilvánosságra tételesen, hogy mit ügyködött, milyen tranzakciókat végzett és főleg kinek a megbízásából, kinek a felhatalmazására ????
Én ilyen megbízást nem adtam, engem nem hívott, nem értesített, csak egyszerűen megkárosított. Ez ahigy mondod, minimum lopás, sikkasztás kategória !!!
A felszámoló nyilván már kész helyzetre lett kinevezve.
Ez már a veszett fejsze esete lehetett.
De akkor se korrekt ez velünk szemben.
Ha elbaltázták, akkor hozzák helyre és kárpótolják az ügyfeleket 100%-ig, ez a minimum, ha van gerincük.
Egyébként erre való hivatkozással, mármint, hogy az ügyfélvagyon jelentős mértékben megvan, - ezért maradtunk ki a kárpótlásból !!!- gondolom erre még mindenki emlékszik.
Hát ha a az ügyfélvagyon 90-95%-nak eltünése után megmaradt 5-10% jelentős, akkor nem tudom erre mit lehet mondani...
filter 2016. 02. 06. 17:33
Előzmény: #12482  Törölt felhasználó
#12483
Akartam én is jelezni akiknek jogtalanul eladtak dkj t, állítolag ők kaptak egy új egyenleget akkor tájt márciusban, és azon már látni hogy váltottak e vissza jogtalanul lejárati idő előtt!!
Törölt felhasználó 2016. 02. 06. 17:23
Előzmény: #12479  Törölt felhasználó
#12482
Szia Doncorleone!

Nem kérdés,át vagyunk verve. Többszörösen vagyunk meglopva, ki jobban, ki kevésbé... Nagyon sokan lehetnek, akik az egyenlegközlőket nem is tudják/akarják értelmezni. Nem nézik meg, mi történt a számlájukon abban az egy hétben.Február 23 -március 4 között. BEVA feletti számlákon súlyos összegek vannak eltüntetve csak a dkj visszaváltogatással is!!Egyes ügyfelek számlái állták a negatív egyenlegek elszámolását...Ezért nincs megfelelő kommunikáció,csak érintettek számára megalázó kussolás! Értelmes egyszerű kérdésekre sehol ( Réti, MNB,PSFN ) nem kapsz választ!!
Igaz, a cég egy napig sem tudott volna működni ezekkel a számokkal!Az egyik legnagyobb forgalmú deviza-desk működött a BC-nél...azonnali fedezeti letétfoglalással, külső letéti helyekre átvezetve.
Sokan nem fogják ennyiben hagyni...

filter 2016. 02. 06. 15:33
Előzmény: #12480  filter
#12481
Bocs
Mert nem mindenkinek lett visszaváltva!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek