Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 04. 20. 21:11
Előzmény: #5499  Törölt felhasználó
#5500
HMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM
Törölt felhasználó 2015. 04. 20. 21:11
Előzmény: #5498  Törölt felhasználó
#5499
megbetegedett a fórum, megjött a vénember
Törölt felhasználó 2015. 04. 20. 21:10
Előzmény: #5497  Törölt felhasználó
#5498
-mintha Ti hordanátok a Kalapot-
Törölt felhasználó 2015. 04. 20. 21:09
Előzmény: #5496  Törölt felhasználó
#5497
-hogy ti milyen magasan jártok-
eszem meg áll-
Törölt felhasználó 2015. 04. 20. 21:07
Előzmény: #5495  Törölt felhasználó
#5496
-na itt is egy külön kaszt!! -hát engem
oszt zavar?!?!
Törölt felhasználó 2015. 04. 20. 21:05
Előzmény: #5493  Törölt felhasználó
#5495
Ez van,ahol van vagyon hamar beállnak mögé

mi meg aztán várjunk sorainkra-
régen még rosszabból ment,nem kell
illusztrálnom...
jó tevés nem megy gyorsan-
még alsó hangon se-
Q-or meg egyszer volt Budán kutyavásár
ez jut eszembe
Törölt felhasználó 2015. 04. 20. 21:04
Előzmény: #5487  Törölt felhasználó
#5494
Hopeful - ebben a levélben az áll, hogy polgári jogi igényt is előterjesztett a levél írója.
Tényleg tettetek ilyet? Hogy csináltátok?
Törölt felhasználó 2015. 04. 20. 21:00
Előzmény: #5492  Törölt felhasználó
#5493
se szó nem kimaradt illesz oda-
Törölt felhasználó 2015. 04. 20. 20:59
Előzmény: #5490  Törölt felhasználó
#5492
-persze engem az vigasztal- (némiképp igen)
Törölt felhasználó 2015. 04. 20. 20:59
Előzmény: #5470  tchongee
#5491
Nekem trend portfólióm volt, valamelyest változott az összetétele, mivel volt, amit zártak,tehát nőtt a kp, de változott a portfólió aktuális értéke is. Nem tudom, hogy a most nyilvántartott papírokból (magyar állampapírok) és a kp-ból mi van meg.
Törölt felhasználó 2015. 04. 20. 20:57
Előzmény: #5488  Törölt felhasználó
#5490
A brókercég arra jogosult ügyfeleit a BEVA kártalanítja majd.
Nézzük beljebb 4000db-ól én is kártalanítanék
6 milásig-
De Sose feledjük RÉGEN ARZÓ GRANDÓT SE ADTAK ILYENEKRE
tchongee
tchongee 2015. 04. 20. 20:55
Előzmény: #5487  Törölt felhasználó
#5489
már küldtem...
Törölt felhasználó 2015. 04. 20. 20:47
Előzmény: #5486  Törölt felhasználó
#5488
link
-Mondjuk,már ezen lehet merengeni-
Q-tor Szempontok erre a két cégre nem állnak meg-
Törölt felhasználó 2015. 04. 20. 20:15
Előzmény: #5486  Törölt felhasználó
#5487
Lehet küldeni:

Nemzeti Nyomozó Iroda

1062 Budapest, Aradi utca 21-23.

Tisztelt Cím!

Alulírott:

Név:

Születési hely, idő:

Anyja neve:

Személyazonosító okmány száma:

Lakcím:

Levelezési cím:

További elérhetőségek: tel.: e-mail:

Mint a Buda-Cash Zrt. „f.a.” ügyfele, és azon belül a XXXXX számú számlatulajdonosa ezúton kérem, hogy hatáskörükbe tartozóan a Nemzeti Nyomozó Iroda Vagyon-visszaszerzési Egysége által, 2015. április 3-án, a Buda-Cash Zrt. „f.a.” vagyona tekintetében elrendelt zárlatot – a 29022/105/2015. bü. számú ügyben – soron kívül feloldani szíveskedjenek.

A vagyonzár feloldásának indokai a következőek:

A vagyonzár elrendelése meggátol abban, hogy a Buda-Cash Zrt. „f.a.”-nál nyilvántartott és a felszámoló által egyeztetett magánvagyonomhoz hozzáférjek, ugyanakkor a zárlat elrendelése óta eltelt két hétben semmilyen információt az ügyemben nem kaptam.

Az intézkedés alkotmánysértő, mivel a tulajdonomhoz fűződő jogaimat korlátozza, sérti a magántulajdonommal való szabad rendelkezési jogomat.

A befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló, 2007. évi CXXXVIII. Tv. 136. §-a alapján „(1) A befektetési vállalkozás felszámolása során a) az ügyfél által a befektetési vállalkozásnál letétbe helyezett pénzügyi eszköz, illetve nyilvántartott pénzeszköz, b) az ügyfél tulajdonában lévő vagy őt megillető pénzügyi eszköz és pénzeszköz, valamint c) az árutőzsdei szolgáltatás tárgyát képező eszköz a befektetési vállalkozás, illetve az árutőzsdei szolgáltató bármely, az ügyfél javára vezetett számláján nem képezi a felszámolási vagyon részét. Az eszközök kiadása iránt a felszámoló a felszámolási eljárástól függetlenül, soron kívül intézkedik, ha az általa vezetett nyilvántartás és a befektetői követelések egyezősége alapján az ügyfelekkel történő elszámolást akadályozó körülmény nem merül fel.”

Követelésem egyezik a felszámoló által vezetett és részemre megküldött nyilvántartással, így nem merülhet fel akadályozó tényező a magánvagyonom soron kívüli kiadásával kapcsolatban. A fentiek alapján a zárolt cégvagyon fogalmába a követelésem nem tartozhat bele, nincs jogalapja annak, hogy a közölt pénzösszegemet zárolják.

A zárlat elrendelésének indokaként a büntetőeljárás során alkalmazandó vagyonelkobzást, mint várhatóan kiszabott büntetés jelölték meg.

A bűntető eljárásról szóló 1998. évi XIX. Tv. 159. §-a alapján

„(1) A zár alá vétel a dolog, a vagyoni értékű jog, a követelés, illetve a szerződés alapján kezelt pénzeszköz feletti rendelkezési jogot függeszti fel. Zár alá vételt a bíróság rendel el.

(2) Ha az eljárás olyan bűncselekmény miatt folyik, amellyel kapcsolatban vagyonelkobzásnak van helye, illetve ha polgári jogi igényt érvényesítenek, és alaposan tartani lehet attól, hogy a kielégítést meghiúsítják, ezek biztosítására dolog, vagyoni értékű jog, követelés vagy szerződés alapján kezelt pénzeszköz zár alá vétele rendelhető el. A zár alá vétel elrendelhető a vagyonra, a vagyon meghatározott részére vagy egyes vagyontárgyakra is.”

A Büntető Törvénykönyvről szóló 2012. évi C. Tv. 74. §-a (5) bekezdése alapján

„Nem rendelhető el vagyonelkobzás

a) arra a vagyonra, amely a büntetőeljárás során érvényesített polgári jogi igény fedezetéül szolgál,

b) arra a vagyonra, amelyet jóhiszeműen, ellenérték fejében szereztek,

c) az (1) bekezdés b) és c) pontja esetében, ha a vagyon törvényes eredete bizonyított.”

A magánvagyonom törvényes eredete számlatörténeti bontásban igazolható, egyben polgárjogi igényt is előterjesztettem. Ugyanakkor arról felvilágosítást nem kaptam, hogy a vagyonzárat az illetékes bíróság rendelte-e el.

Az előzőeket összefoglalva: a vagyonzár alkalmazása a személyemet illetően alkotmány- és törvénysértő.

A fentiek alapján kérem, hogy a szükséges intézkedést, soron kívül megtenni szíveskedjenek, egyben jelzéssel élek, mely szerint jelen levelemet a Fővárosi Főügyészség (1054 Bp., Akadémia u. 13.) részére is megküldöm.

Budapest, 2015. április 16.

Név és aláírás

A postacím: Nemzeti Nyomozó Iroda 1903 Budapest, Pf.: 314/15. tértivel küldjétek!
Törölt felhasználó 2015. 04. 20. 20:09
Előzmény: #5483  tchongee
#5486
Mégsem mozdul meg senki, annyira nem hiányzik a pénz a károsultaknak. Majd 10 év múlva pár % mint baumagnál.
tchongee
tchongee 2015. 04. 20. 18:59
Előzmény: #5483  tchongee
#5485
tchongee
tchongee 2015. 04. 20. 18:58
Előzmény: #5483  tchongee
#5484
CímlapVéleményWikileaks: Orbán szervezte a zavargásokat.
Wikileaks: Orbán szervezte a zavargásokat.
Hírszerkesztő

2015. március 01

A Hír Tv két nappal a zavargások előtt már szerződött a közvetítésre

Wikileaks sokat számára kellemetlen pillanatokat szerez, főképp annak, akinek van takargatni valója. Ez a hírcsatorna tisztességes, avagy maffiás úton hozzájut titkos dokumentumokhoz, és nyilvánosságra hozzák. Sok politikus szeretné eltüntetni a Wikileaks-et. A fentiekben bemutattam röviden a Wikileaks tevékenységét, melynek magyarországi anyaga is van.

Egy elcsípett távirat 2006 októberi zavargások kapcsán.
"A táviratot Budapestről küldték Washingtonba, és bizony elég világosan kitűnik belőle, hogy a budapesti amerikai követség információja szerint a Fidesz kapcsolatot tart fent „az erőszakos tiltakozókkal”. Sőt, a táviratból arra is lehet következtetni, hogy a Fidesz által szervezett demonstráció helyszínének kiválasztásában is látott a követség valamiféle kapcsolatot a molotovkoktélokat dobáló csőcselék és Orbán Viktor pártja között. Majd a követségi jelentés így folytatja: „Bármennyire is a legjobb oldalát láttuk a nagykövetekkel a nemrég tartott találkozón Orbán Viktornak, ez a kaland [mármint Orbán összeköttetései a szélsőséges demonstrálókkal] azt bizonyítja számunkra, hogy Orbán még mindig hajlandó a tűzzel játszani." galamuscsoport.hu

Evvel még nincs vége. Figyeljetek a dátumokra! 2006. szeptember 17-én vasárnap került nyilvánosságra az őszödi beszéd. Ez köztudott. A beszéd hatására (spontán) zavargás tört ki Budapesten.

Szeptember 15-én pénteken egy magyar hírtelevízió (Hír Tv) ajánlatot tett két brit hírcsatornának azzal, hogy a hétvégén "érdekes" dolgok fognak majd történni Pesten, és szívesen tudósítanának a brit tévék számára is. Hogy is van ez?

Kis magyarázat a fidesz és a Hír Tv kapcsolatára: Feltehetően fidesz befolyáltsága és pénze alatt működik a csatorna és csak is fidesz fényezésével foglalatoskodnak. Olykor meghívnak bal oldali politikusokat, melyeket a porba akarnak alázni a riportjukkal.

De a fentiekkel a Hír Tv kimerítette az államrend erőszakos megdöntésére tett kísérletben való közreműködés bűncselekményét?

Zéé
tchongee
tchongee 2015. 04. 20. 18:57
Előzmény: #5482  Törölt felhasználó
#5483
Én is úgy látom, hogy ezek csak a tüntetéstől, zavargástól tartanak (igaz ők is így kerültek hatalomra link netadó, questorosok tüntetése - ezek csak az erőből értenek
Törölt felhasználó 2015. 04. 20. 18:43
Előzmény: #5481  Törölt felhasználó
#5482
Valaki szervezhetne már egy tüntetést!! Hátha akkor idén még minket is kifizetnének. Így minek fizetnének, már lassan el is felejtettek minket.
Hungáriások felszámolása is kezdődik, gondolom ők is beelőznek.
Törölt felhasználó 2015. 04. 20. 18:18
Előzmény: #5480  Törölt felhasználó
#5481
persze kérdés, hogy azokból mennyi.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek