Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tchongee
tchongee 2015. 04. 16. 11:20
Előzmény: #5292  Törölt felhasználó
#5300
Ha minden igaz TEBÉSZ segít az AB beadványban, de jogg ha mások is segítenek (jogászokra gondolok):

Már készül a beadvány is:

Tisztelt XY Úr!

Köszönjük levelét. Jelenleg nincs készen nálunk ilyen beadvány, még csak a jogszabály és a kialakult jogi környezet értékelésnél tartunk.
Amint továbbléptünk ez ügyben, jelentkezni fogunk.

Tisztelettel:
TEBÉSZ
Hmmz
Hmmz 2015. 04. 16. 11:19
Előzmény: #5296  detto71
#5299
ezt én is kérdeztem tőle, hogy MIÉRT, de konkrét választ nem kaptam. kicsit úgy hangzott mintha ő sem lenne biztos benne, de eröltette a dolgot, ám legyen. gondolom az is közrejátszott hogy 68.ra vették csak fel a tellót és már soxor elmondta ugyanezt.
tchongee
tchongee 2015. 04. 16. 11:17
Előzmény: #5291  Hmmz
#5298
Lehet, hogy erős de attól igaz itt sokan részvényt állampapírt vettek és nem a dollárjelek pörögtek a szemünk előtt mint egyeseknek. Én pl részvényekben ülök néha 1-2-3 év alatt van/volt egy-egy kötésem és néha évekig semmi hozamot nem realizáltam, fölvettem az osztalékot és azzal megelégedtem, ha viszont nem fizettek osztalékot 1-2 évig kivártam... aki viszont vállalati kötvényt vesz az a minimum hogy informálódik és nem az a lényeg, hogy Beava tag-e. Mit gondolt egy qestor kötvényes miből fizet 6,5 % kamatot, Eto stadion jegyeladásaiból. Persze egy Otp, Mol vagy ricsi kötvényt nagy nyugalommal és is jegyeznék...de mást?
Törölt felhasználó 2015. 04. 16. 11:16
Előzmény: #5292  Törölt felhasználó
#5297
-Mit mondjak erre vagyon trv. a "számonkérés"
erre meg áll-e?!
Visszamenőleg?!
detto71
detto71 2015. 04. 16. 11:14
Előzmény: #5294  Hmmz
#5296
miért kéne? Maximum azért ha a 10% önrészt is visszakarod kapni.

Így ez úgy hangzik, hogy lehet hogy a beva nem fog fizetni, majd a felszámolótól kapsz valamit 10 év múlva.

Persze ettől még beadhatja, baja nem lesz belőle, de ha elég neki a kártérítés akkor elég a BEVA.
Törölt felhasználó 2015. 04. 16. 11:11
Előzmény: #5294  Hmmz
#5295
Tényleg Kösz-
Hmmz
Hmmz 2015. 04. 16. 11:07
Előzmény: #5289  Törölt felhasználó
#5294
Ne éld bele magad, én is igy tudtam, aztán felhivtam a PSFN-t, és mondták hogy hozzájuk is be kell dobni nemcsak a bevához 6 milla alatt is. "mert nekünk itt több információ van", úgyhogy küldjem ide is.
Hát küld be oda is mi bajod lehet.
Törölt felhasználó 2015. 04. 16. 11:06
Előzmény: #5289  Törölt felhasználó
#5293
Mit gondolsz az megint egy dolog-
Bízzál csak,semmire nem kérnek Be
senkitől semmit-
Törölt felhasználó 2015. 04. 16. 11:04
Előzmény: #5238  Törölt felhasználó
#5292
Nagyon egyetértek ati kezdeményezésével igenis az AB-hez kell fordulni csak nyerhetünk vele ebben nekünk is segíteni kell Őt gondolok a megfogalmazásra , és én is beszélek jogászokkal. A másik ami most nagyon felidegesített! Ahhoz hogy a kártalanítás elkezdődjön az NNI-nek le kell zárnia a nyomozást. Jogász ismerősök szerint egy-két hónap! És itt a problémám amire eddig nem gondoltam ! A BAUMAG ügyet 6-7 évig vizsgálta az általam nem tisztelt nyomozó hatóság! Megpróbálok jogászokkal beszélni!!! És még egy fontos dolog ! itt mindenkinek segítenie kell a másikat össze kell tartani !!!!
Hmmz
Hmmz 2015. 04. 16. 11:03
Előzmény: #5286  tchongee
#5291
ez azért kicsit erős volt, ezzel az erővel rád is mondhatják, hogy nagyobb pluszra vágytál hát rába***tál, nem tudunk sajnálni. A quaestor ugyanúgy 25 éve nyomta mint a bc, sőt velük még el is hitették hogy beva tagok. Nem mondom az extra nagy pech hogy ők többen vannak és esetleg több kormányközeli érdekeltsége van, és ezért ott mentünk meg több szavazót. vagy az jobban vigasztal hogy neked olyanok nyúlták le a zsetont akik úgymond értenek is hozzá?
Törölt felhasználó 2015. 04. 16. 11:03
Előzmény: #5289  Törölt felhasználó
#5290
Törölt felhasználó 2015. 04. 16. 11:01
Előzmény: #5284  tchongee
#5289
Köszönöm mindenkinek a segítséget, most már értem! Nem volt 6 mill felett a jegyzett btel kötvény, így akkor a felszámolói határidő akkor nem is vonatkozott rám, mert nincs rá szükség ezek szerint ha jól értelmezem! Így egy dolgom van, beadni a beva-hoz az igényemet(amire 2016 márciusáig mindenkinek van ideje amúgy), és gondolom majd jelentkeznek, hogy hova kérem a transzferálást és majd a btel ha fizet a lejáratkor akkor lesz pénzem, amire amúgy nem nagy az esély.. így amúgy is veszett pénz lesz, (egy esélyem lenne amit írt tchongee kolléga is, hogyha a Bc nem is jegyezte le a kötvényt csak úgy fiktíven mutatja az egyenlegközlő mert akkor tényleg kártalanítana a beva de ez csak szép álom lenne.)
Törölt felhasználó 2015. 04. 16. 10:46
Előzmény: #5284  tchongee
#5288
MNB-Kirendelt Felügyelet BIZTOS NINCS határidőhöz kötve* ÜGY BONYOLULTSÁGÁRA
VALÓ TEKENTETTEL
tchongee
tchongee 2015. 04. 16. 10:45
Előzmény: #5285  Törölt felhasználó
#5287
Bassz*s, első írásod amit értek, van alany, állítmány, tárgy és értelmes is DDDDDDDDDDDDD
tchongee
tchongee 2015. 04. 16. 10:43
Előzmény: #5284  tchongee
#5286
Azért ne haragudjatok ki az a birka aki egy utazási irodába berakja a megtakarítását. Ha a fodrászod kiírja, hogy hajvágás 3500 Ft de ha van megtakarításod és le akarod kötni 10 millát 8% kamatot fizet, oda adod a pénzed? Drasztikusan hangzik de én ezeket és a questorosokat sem tudom nagyon sajnálni.
Törölt felhasználó 2015. 04. 16. 10:41
Előzmény: #5282  filter
#5285
Ne spekulálj tényleg ad be mindenhova-
másokat még erre se kérnek meg!!!!!!!!!!!!
BEVA Felé egy év a határidő-
Hitel Igény Adatlapot azt is tessék kiállítani- Nem dobják azt vissza-
Távol voltál.. -indokold meg- Kérem fogadják be- Nagy fiú vagy már Te-
tchongee
tchongee 2015. 04. 16. 10:37
Előzmény: #5281  Törölt felhasználó
#5284
Amennyiben megvannak a kötvényeid vissza fogod kapni, ha nincs akkor Beva 6,1 millió Ft-ig kártalanít, ha a fölött vagy akkor kellett volna beadni a hitelezői iényt a felszámoló felé...most is beadhatod 180 napig de már csak akkor kapsz valamit ha mindenkit kártalanítottak + marad még a polgári peres út.
Nem a kötvény van Beva alatt hanem a BC, szerintem akkor járnál legjobban ha kb 7 mill értékben lenne kötvényed ami nincs meg. akkor Beva kártalanít 6,1-ig a fölött pedig ha akarsz még pereskedhetsz vagy felszámolás után ha marad valami még kaphatsz vmit.
filter 2015. 04. 16. 10:37
Előzmény: #5277  farkasj41
#5283
szerintem lesz még ilyen ügy..
Tudjátok hogy mi a furcsa, hogy minden szinte egyszerre derül ki.. Eddig éveken keresztül meg semmi nem volt, nem érdekes?? valami van a háttérben valamilyen infó!
filter 2015. 04. 16. 10:35
Előzmény: #5281  Törölt felhasználó
#5282
A beva nem azt nézi mivel rendelkeztél, hanem azt hogy mi van meg fizikálisan, aminek a feltárása még tart, és 6,1 milcsit fizet max., ha minden klappol. De ha megvannak a kötvényeid azt vissza kapod. A BC beva tag ez a fontos.
Törölt felhasználó 2015. 04. 16. 10:25
Előzmény: #5279  detto71
#5281
Szia! Köszi a segítséget! Hosszabb távollét után most tudtam normálisan géphez kerülni, nem gondoltam volna hogy ilyen gyorsan lezárják a felszámolói határidőt:( Most akkor engem milyen hátrány ér?
Amúgy beléptem a számlámra, teljesen tökéletes az egyenleg(vagyis az nulla, hanem megvannak a kötvények mert nekem csak az volt semmi más), no tehát akkor elfogadottnak tekintem a számlakivonatot. Akkor most jön, hogy beadom a kárigényem a BEVA felé( de itt nem értem minek kell beadnom mikor vállalati kötvényre nincs is beva kártérítés?) De viszont mivel lejárt a felszámolói határidő így azt meg már nem tudom beadni. Most mi lesz velem? (Igazából nekem csak annyi kellene, hogy a kötvényeket át transzferálni a randomhoz vagy kbc-hez azt kész, nekem követelésem nincs a Bc-től azaz nem volt kp vagy részvény a számlámon csak btel kötvény amit meg nem fog a beva kifizetni.)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek