Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 05. 30. 18:16

Morvai Krisztina a Jobbik listavezetője Az Este című műsorban (2009. május 28.)  

link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
togyozo 2009. 06. 08. 22:14
Előzmény: #498  commander8
#520
Valójában nem teljesen értem, hogy egy EU illetve globalizáció ellenes párt miért indul az EU parlamenti választáson?

A másik meg az, hogy nem tudom feltűnt-e, de a Jobbik olyan megyékben szerepelt nagyon jól, amik régebben MSZP-s fellegvárak voltak. Szóval lehet, ogy a szoci meg a jobbik-os szavazó nem is áll olyan távol egymástól?
Phylaxa 2009. 06. 08. 22:11
Előzmény: #515  Törölt felhasználó
#519
Egyébként ezt nem is értem, hogy miért akarsz nekem bármit is elhinni. Én nem ezért írtam le amit írtam. Nem egyezik amit láttunk és tapasztaltunk. Megéretettem és tudomásul vettem. Érezd jól magad továbbra is a világodban. Én máshogy éltem meg és szeretném, ha változások lennének. Komoly változások.
ujonc 2009. 06. 08. 22:08
Előzmény: #516  Phylaxa
#518
Bocsánat, Phylaxa.
ujonc 2009. 06. 08. 22:07
Előzmény: #515  Törölt felhasználó
#517
Na helló!

Szerintem mind a kettőtöknek igaza van! (már megint, igaz pénznyelő?) Pénznyelő, te az országnak azon részét látod akik jobban élnek, 100 ezer ember, Philaxa meg azt a 9800ezer embert látja akik rosszabbul.
Na most ez a 100ezer annyival jobban él, hogy statisztikailag 10millió ember él jobban.
Így aztán mind a kettőtöknek igaza van.
Csak azt nem értem Pénznyelő, hogy akkor miért töltöd itt naphosszat a drága idődet.
Phylaxa 2009. 06. 08. 22:05
Előzmény: #515  Törölt felhasználó
#516
"Amit te írsz, az nem a valóság. Hanem a valóság egy időben és térben meglehetősen korlátozott, ismereteid és képességeid által behatárolt pontossággal felmért, a saját világnézeted mint szűrő által eltorzított erősen szubjektív esetleges megfigyelés. Ilyenből pedig sok van. Konkrétan annyi, ahány ember van."

Korrekt. Majd meglátjuk kit igazol.
Törölt felhasználó 2009. 06. 08. 21:55
Előzmény: #512  Phylaxa
#515
"Det ettől még a valóság ez amit állítok"
Ez jó. Én meg ezzel nem tudok és nem is akarok mit kezdeni. Pláne egy gazdasági szaklap fórumain. Én legalább a jövedelmi átlagokról (meg fogyasztás, stb.) adtam némi adatot. Te erre olyat állítasz, amit se eddig, se most SEMMIVEL NEM TUDSZ alátámasztani. Így meg értelmetlen a vita. Mert én is leírhatom:

Az emberek márpedig jobban élnek. Járom az országot és hidd el, az a valóság, amit mondok.

Elhiszed? Akkor én miért higgyem el a te valóságodat? Az mitől tényebb, mint az előbbi példa állításom? Semmivel.

Amit te írsz, az nem a valóság. Hanem a valóság egy időben és térben meglehetősen korlátozott, ismereteid és képességeid által behatárolt pontossággal felmért, a saját világnézeted mint szűrő által eltorzított erősen szubjektív esetleges megfigyelés. Ilyenből pedig sok van. Konkrétan annyi, ahány ember van.

"Sokat jártam az országot és sok helyen megfordultam"
Én is.
Phylaxa 2009. 06. 08. 21:46
Előzmény: #510  commander8
#514
Fejlődéspárti vagyok és nagyon örülök a fejlesztéseknek. Kellett is nagyon. Kár, hogy olyan drágán csináltak sok mindent, hogy emiatt nem tudtunk jobban fejlődni. Ezt sajnálom. De mindig figyeltem, hogy mi fejlődik és mik épülnek. Remélem, hogy ezzel nem állnak le. Inkább ésszerű árakon fejlesztenek és akkor több minden készül majd el.
Törölt felhasználó 2009. 06. 08. 21:44
Előzmény: #510  commander8
#513
Kár h nem tudsz reagálni.
"Ugyanakkor szvsz. azt is kár elhallgatni, hogy az elmúlt 20 évben többet fejlődött az ország, mint az azt megelőző 40-ben."Ha sorolnál néhány gazdaságit +köszönném!
Phylaxa 2009. 06. 08. 21:40
Előzmény: #509  Törölt felhasználó
#512
30 évvel ezelőtthöz képest neked tanulmány kell? Figyeld légyszíves, hogy melyik mondatomat vetted ki! 30 évvel ezelőtt nem voltak lecsúszott emberek. A lehetőségük sem volt meg rá.

Az eltelt 20 évben viszont bőven megvolt a lehetőség és sajnos bele is estek sokan. Egyre többen. Nem tudnak tervezni értsd meg ezt az egy mondatomat. Nem tudnak. Nincs rá lehetőség. Gondolom, hogy az elmúlt 20 évre várnál egy tanulmányt. Nos én nem olvastam ilyet. Det ettől még a valóság ez amit állítok. Sokat jártam az országot és sok helyen megfordultam. Felkapnám a fejem, ha valaki elmondaná ahogy élnek az emberek valójában. EZ az én véleményem. Ugyanaz mint a munkahelyek.....vedd a fáradtságot ha érdekel és keress munkát különböző szakmákkal. Meg fogsz döbbenni. Sajnálom, hogy nincs rá statisztika. EZ van.
commander8 2009. 06. 08. 21:22
Előzmény: #510  commander8
#511
Bocs, de most mennem kell.
Mindenkinek további jó fórumozást kívánok.
commander8 2009. 06. 08. 21:12
Előzmény: #508  Phylaxa
#510
Sajnos tény, hogy ma Magyarországon az emberek közérzete nem a legrózsásabb. Ennek megvannak az okai. Szvsz.
Válság, rossz politikai vezetők, (beleérteve valamennyit), Ezenkívül olyan vérlázító tettek, (Olaszliszka, Sztojka család, meg még modhatnám) amitől nyilván az is sötétebbnek látszik mint ami valójában.
Ugyanakkor szvsz. azt is kár elhallgatni, hogy az elmúlt 20 évben többet fejlődött az ország, mint az azt megelőző 40-ben.
Törölt felhasználó 2009. 06. 08. 20:55
Előzmény: #508  Phylaxa
#509
"Egyre több a lecsúszott és máról holnapra élő ember aki nem tud tervezni semmit. Nem tudom, hogy kielégítő-e a válaszom."
Nem. Mert ezt nagyonis igazolni kellene. Most ne az utolsó 1 évvel gyere, mert a válság miatt, meg a hazai megszorítások miatt teljesen egyértelműen igaz a fenti kijelentés az elmúlt 1-2 évre. 5-10-20-30 évekről volt szó ilyen vitáink során. Ilyen időintervallumon is fenntarod a fenti kijelentést? Ha igen, mire alapozod? Szeretnék látni tőled néhány adatot, tanulmányt erre vonatkozólag. Enélkül üres állítás.
Phylaxa 2009. 06. 08. 20:45
Előzmény: #497  Törölt felhasználó
#508
Te szándékosan értesz félre? Ki a fene beszélt arról, hogy ne használjuk a KSH adatait?! Én arról beszélek már elég régóta méghozzá ellentmondás nélkül, hogy a KSH adataiból nem tudsz meg mindent. Egyszer megkérdeztem tőled, hogy mennyi ember kap kézbe a munkájáért netto 120 ezer forintot.....nos nem tudtál válaszolni erre. Arra sem tudsz, hogy az emberek fele aki bérből és fizetésből él netto mennyit kap kézbe. Ezek a tények. Nem tudod meg a KSH adatiból. Az emberek nagy része bizony lecsúszott. Ez az igazság és a trend folytatódik. De ha te tudsz valamit ami ezt megállítja akkor örömmel veszem tudomásul. Most éppen a lakosság értelmezéséből jutottunk el ide. De futhatunk pár kört még. Egyre több a lecsúszott és máról holnapra élő ember aki nem tud tervezni semmit. Nem tudom, hogy kielégítő-e a válaszom. A Józsi bácsi példáját azért hoztam fel, mert ez lenne az alapbiztonság. Nem romantika vagy álmodozás miatt írtam. Szerintem ne kavarjunk bele más dolgokat. Nem primitív senki....mégha megpróbálják annak nézni, akkor sem. Persze félre beszélni lehet, de attól még nem az a valóság.
commander8 2009. 06. 08. 20:38
Előzmény: #506  Törölt felhasználó
#507
Köszönöm Gudakes.
Rólad tudom, hogy érted amit írok, és nem érted félre, nem magyarázod félre.
Szóval kössz.
Törölt felhasználó 2009. 06. 08. 20:32
Előzmény: #505  commander8
#506
Kár, hogy csak egy + jelet tudtam adni erre a hozzászólásra! :)
commander8 2009. 06. 08. 20:15
Előzmény: #502  watson
#505
Megismétlem, amit az előbb írtam. Az egész politikai elittel nekem is bajom van. Az elmúlt 20 évben valamilyen politikai szerephez jutott ebben az országban -kivétel nélkül- az mind felelős azért a helyzetért ami kialakult.
Ez a "magatokfajtázás" a jobbik terminológiája. Új, veretes, ropogoós, de leginkább megfelel az utcai politzálásnak. Mondjuk ezen nincs mit csodálkozni.
Tudod hogyan viszonyulok én a buzikhoz, meg a kábszeresekhez. Hát úgy, hogy nem is veszek róluk tudomást. Nem megyek oda tojást dobálni, meg szitkozódni, mert sem időm, se kedvem.
Ha attól besz@rsz, hogy én mit gondolok magamról, az a te bajod.
Én viszont azt képzelem magamról, hogy ugyanolyan választópolgára és állampolgára vagyok ennek az országnak mint bárki, azzal a kegészítéssel, hogy van önálló véleménye, amit el is mond, ír ott is ahol nem éppen ezt várják tőle.
Mindazonáltal arra büszke vagyok, hogy mindig is elítéltem ha valaki faji alapon politizál, és még mondhatám.
commander8 2009. 06. 08. 19:57
Előzmény: #501  commander8
#504
Elnézést az indulatos hsz-ekért, de egyzserűen nem értem, hogy miért felejti el mindenki a történelmet.
Miért akarjátok selyempapírba csomagolni azt amitől az embeernek forog a gyomra.
Törölt felhasználó 2009. 06. 08. 19:54
Előzmény: #501  commander8
#503
Szerintem a haláltáborokig ne menjünk vissza. Mert akkor Trianonig is visszamehetünk. Vagy Mohácsig. Szégyen volt annyi embert lemészárolni, ezt nem tagadja senki. De volt itt egyéb szégyenteljes esemény, rengeteg. A mával kéne törődni.
watson
watson 2009. 06. 08. 19:51
Előzmény: #498  commander8
#502
Bár nem vagyok a Jobbiknak se képviselője se aktivistája de rohadtul zavar a "magatokfajták" általánosítása, antiszemita fasisztoid zsidózása. Már a törvényeink szintjén is Ti különböztetitek meg a zsidókat a cigányokat és a homokosokat...

Nehogy megdobáld tojással a kábszeres buzikat! Ó jaj, és már egy papírgalacsinért is zárjuk börtönbea nektekl nem tetszőket... egészségügyről meg oktatásról meg ne is beszéljetek a parlamentben, csak szórjátok a segélyeket munka nélkül hátha akad még 17% szavazótok!

"Inkább azzal foglalkoznátok, hogy megértessétek a csürhétekkel, aki szétverik Budapestet most már rendszeresen, hogy ezt a közpénzekből kell helyreállítani, meg kifizetni."

Hát igen, ehelyett a magatokfajták inkább uszítjátok a népet, ahelyett hogy magatokba néznétek, igyekeztek lejáratni a nektek nem tetszőket, vandál, huligánokkal azonosítani.
Felháborodtok a magyar történelmi zászlón, összemossátok más ideológiákkal, és szó nélkül tűritek annak gyalázását és az izraeli zászló efölé emelését nyílt plakátokon megsemmisült haverotoktól.
Szégyen, hogy ennyire fasisztoid, antiszemita kampányt lehessen folytatni.

"Hidd el nem rátok van szüksége ennek az országnak" És ezt ki is nyilvánította szépen. :))

"Attól, hogy most sikerült átmosni egy kicsit a magyar társadalom agyát, még nem lesztek szalonképesek. "
Beszarás hogy mit képzelsz magadról...
Kicsit nézz már szét magadban hogy kire van szüksége ennek a "kurva országnak" aztán beszélj róla hogy ki a szalonképes!
commander8 2009. 06. 08. 19:48
Előzmény: #500  Törölt felhasználó
#501
Ha az országot, meg a népet akarod megvédeni, akkor állj be katonának.
Látom te sem olvastad a korábbi hsz-imet. Gyurcsánnyal sem vagyok odáig. Az szdsz- el sem. De Orbánnal sem, meg Surjánnal sem.
Ami pedig a csürhét illeti. Ha az szétveri a várost, akkor csürhe, jobb szót erre nem tudok.
Egész egyszerűen nem vagyok képes felfogni, hogy ma a hazámban ilyenről egyáltalán vita van. Ott, ahonnan elhurcoltak a német haláltáborokba 200 ezer embert legyilkolni. Felfoghatatlan, hogy emberek nem tudnak különbséget tenni neonácik és más politikai erők között.

Topik gazda

zoli0072
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek