Topikgazda: 2007. 08. 17. 09:53

MOLly tulajok topikja  

Hi!



Ha az Otisoknak is van gyűjtőtopikja, ne aprózódjanak el apró témákba a Mollysok se.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
onoffon 2011. 06. 24. 09:36
Előzmény: #61736  wyl
#61740
A keresztneved nem Norbi véletlenül????
Törölt felhasználó 2011. 06. 24. 09:14
Előzmény: #61738  Törölt felhasználó
#61739
na, az nem rossz
zaronak is megfelelne
Törölt felhasználó 2011. 06. 24. 09:12
Előzmény: #61737  Törölt felhasználó
#61738
21200
Törölt felhasználó 2011. 06. 24. 09:09
Előzmény: #61736  wyl
#61737
sziasztok
hogy allunk?
pattanas lesz-volt?
wyl 2011. 06. 24. 08:59
Előzmény: #61735  Törölt felhasználó
#61736
Szia,
Örülök, ha segíthetek... ezután is megteszem, ha időm/kedvem engedi :-)

Mivel az ármozgást random, a következö perc mozgását senki sem tudja.(sokakkal ellentétben, akik bemondják a tutit, hogy x nap múlva 28k lesz a MOL, stb):-)
Csak elképzeléseket lehet felállítani az esetleges mozgásokra...
Vannak trendek, melyeket legcélszerűbb trendvonalakkal,mozgókkal meghatározni az adott TF-en. Persze nem árt pár ár és gyertya alakzattal is tisztába lenni.
Amikor töri az adott TF-en főtrendet, onnantól érdemes a korrekciós trendekre figyelni a korábban említett stratégia szerint.
Magasabb idősíkon célszerű vizsgálódni a belépőket illetően, mert ott erősebbek/szignifikánsabbak a historikus támasz/ellenállási szintek.
Tehát kinézed magadnak a trendet H4-en, pl a tegnapi dow-nál maradva és lemész alacsonyabb idősíkokra (jelen esetben H1-re esetleg M15-re is) a setup pontosítása érdekében. (lehet ott is találni olyan dolgokat, mely megerősíti a magasabb síkon látott elképzelésedet. Ebbe a poziba a H1-en korábban is be lehetett volna lépni egy más strattal, de ezt most nem részletezem.
Lényeges, hogy a korrekciós tr vonal érintésénél érdemes a 3. éríntésig kivárni, addig nehezebb meghatározni. A pozinövelést pedig csak akkor szabad növelni, ha az előző pozik együtthatása, azaz az átlaga nyereséges tud maradni.
Itt a tegnapi chart utolsó belépője H1 idősíkon.
link
Ezen az idősíkon, vagy még lejjebb jobban lehet látni a törési szintet.
Jelenleg a pánik zuhanást követően visszatesztelte a letört counter tr. vonalat és tapad hozzá. Ez is egy pullback. Látni továbbá azt is, hogy ezen az idősíkon kialakított egy dupla toppot is.
Sok minden múlik a belépőkön is, de az igazi hagsúly, (azaz a PÉNZ kereseti lehetőség) a pozikezelésen/követésen és az építékezés minőségén múlik.
Az nem baj, ha egymásután többször is kiüt a sl, az csak töredéke lesz/lehet a nyereségedhez képest, ha szigorúan betartod a játékszabályokat és megadod a kellő tiszetletet a piacnak.
Sok gyakorlással minden elérhető. A piac sohasem hibázik, mindig csak a trader. ha van egy begyakorolt TREND stratégia és egy testreszabott kockázatkezelés, azaz moneymanagement, akkor a pszihésen sem jelenthet gondot a tradelés, ugyanis, ha valamelyik ebből a hármasból hiányzik, akkor burul a játék ………
Törölt felhasználó 2011. 06. 24. 08:06
Előzmény: #61734  wyl
#61735
Wyl, aranyat ér minden szavad. Nem akarsz erről egy hosszabb anyagot összedobni? Itt többen isszuk, amiket írsz.
Néztem ezt a DJ chartot. Így utólag tök világos, hogy persze amikor a csúcsról visszafele jön, az a belépő short pozició.De azt honnan tudod real time, hogy ez most trendforduló volt, nem pedig csak egy apró korrekció, ami már másnap indul is tovább az ellenkező irányba, északnak? Írtad korábban, hogy trendirány eggyel nagyobb idősíkon nézve, mint a belépő. Ez mit jelent? Konkrétan megnézed a charton vagy elolvasod az okosok elemzéseit a támaszokról/ellenállásokról. Figyeled a piacot, merre mozdul. Átlépi a támaszt/ellenállást. Nézed a forgalmat, hogy mekkora erő van benne, de nem lépsz még. Aztán megvárod az első visszatesztet, ami megmutatja, hogy ez csak kiszúrás volt-e vagy tényleges törés, és csak akkor lépsz.
Ezt jól gondolom?
wyl 2011. 06. 24. 00:40
Előzmény: #61733  wyl
#61734
A lényeg lemaradt:)
link
wyl 2011. 06. 24. 00:39
#61733
Itt egy H4-es Dow charton mutatok egy egyszerű trendkövető startégiát. Korrekciós trend törésre épülő poziépítés.
Sárga kör a belépó, fölötte a SL piros vonal.
Természetesen lehet agresszívebb stop követés is alkalmazni.
Nem egyszerűbb, mint trenddel szembe menni és találgatni hol az alja?
wyl 2011. 06. 24. 00:13
Előzmény: #61731  Törölt felhasználó
#61732
Ok...:)
Nem a saját gépemen írtam, s ráadásul sötét is van, úgyhogy elnézést a sok helyesírási hibáért főleg a hosszú mag.hangzók. Remélem a mondandója így is átmegy......
Ui:
Nem elég ha tudod, de be is kell tartani ! :-)
Törölt felhasználó 2011. 06. 24. 00:06
Előzmény: #61730  wyl
#61731
ezt lehet lementem. :)
wyl 2011. 06. 23. 23:53
Előzmény: #61717  andrasone
#61730
"Miért baj az ha hígítok?"

Az alábbi hetes OTP charton kb ugyanolyan szituáció látható 7.300 körüli árfolyam mellett, mint amilyent most a MOL chartja mutat. Hasonló talán a fej-váll alakzat is, benézett a 200-as mozgó és a fibo 62% alá és ott táncol az árfolyama a hosszú up trendvonalon kb. 30%-ot eset a lok csúcstól, a MOL esése még a 20%-ot sem érte el.
Biztos ezt az értéket csábítónak tartotad volna.
megjegyzem nem csak Te, hanem mindenki......
link

És akkor most jöjjön az az időszak, amikor elkezd reménykedni a trader, aki nem védi meg a saját tőkéjét, a munkaeszközét, azaz fittyet hány a kockázatkezelésre.
Ez a fajta kereskedési szemlélet elöbb utóbb pszichésen padlóra küldi a tradert és akár olyan nyomokat is hagyhat mind mentálisan, mind anyagilag, hogy nem lesz képes felállni a KO-ból
Igen jó beszálló volt a trendcsatorna alja, de egy tapasztaltabb trader a tr, vonal x-edik éríntése után már ővatosabbá válik. Ettöl függetlenül jó set-up, de szigorúan a csati altt a SL !!! Az alsó piros karika nem ideális belépő leszámítva pár szerencsevadásznak, akik úgy érzik, hogy itt a tuti belépő. Persze ezt sokan érezték 10.000-töl százasával lefelé, hogy na most megfogom az alját, ha esetleg mégis lejjebb megy 2%-al, akkor majd ráhigytok megint és így tovább.....
Egy tapasztalatlan trader azzal sincs tisztában, aki 1500 körül belenyúlt, hogy mekkora kockázatot vállal fel. Így utólag bazi nagy szerencséje volt és közel sem volt tisztában olyan kockázatokkal, hogy bedöl a papír és államosítják a céget, mint ahogy abban az időben sok-sok usa és eu bankóriásokkal ez megesett.
Ilyenkor a tulajt, azaz a részvényest nulla közeli összeggel szokták kárpótolni.
A jó belépő, amit korábban is írtan egy trenvonal törés utáni visszatesznél (pullback) a legkisebb kockázatú, Ez a jelen esetben az alsó kék vonalra történő visszatesz 3000 környéke és szígorúan az alá rakott SL a kereskedés legfontosabb kelléke.
Elötte látni, amikor letörte az emelkedő trendcsatornát, majd visszatesztelte, no az volt az ideális a short belépőre…..
link

El lehet gondolkodni azon, hogy melyik volt a jó belépő. A 7.300-as, vagy a 3.000-es ?
Aki a 7300-as belépőt választotta SL nélkül, arra kb. ez várt
link
Aki pedig 3000-nél nyitott be az hátradőlve építhette tovább a pozijait……
Mint mondtam bejöhet párszor a leátlagolás, sőt még bele is ivódik a trader vérébe, hogy egyszerű és sokat hoz a konyhára. Deeeeee egyszer beüt a krack és akkor kezdődnek a bajok. Főleg ha mindezt kölcsönpénzből, hitelböl, tőkeáttéttel követte el maga ellen. Sok ilyen tragédiát ismerek. A kapzsiság és a félelem nem ismer határokat a tőzsdén…
Azt sem árt a buksiba bevésni, hogy minden trendforduló, de még a tőzsdekrackok is először korrekciönak látszanak. Aki erre nem figyel, nem rak be a tőkéjének védelmében sl-t, az könnyen saját csapdájába sétálhat. A stratégia nélküli leátlagolással mindez csak idő kérdése……
Törölt felhasználó 2011. 06. 23. 22:45
Előzmény: #61728  Törölt felhasználó
#61729
semennyire? :D
engem viszont erdekel, es mivel a jelenlegi szint szerintem tobb tekintetben is tamasz, ezrt batorkodtam belevenni. nemikepp elhamarkodottan.
Törölt felhasználó 2011. 06. 23. 22:39
Előzmény: #61726  Törölt felhasználó
#61728
Lac, nekem csak egy gondom van az erősen túladottsággal.
Ez a tény vajon mennyire érdekli azokat a befektetőket, akik holnap meg akarnak tőle szabadulni ?
Törölt felhasználó 2011. 06. 23. 22:19
Előzmény: #61717  andrasone
#61727
Dehogy baj, hogy higítasz ! :-)
Elhangzott a "portfolio építés" kifejezés, és csak azt szerettem volna pontosítani - de ahogy Wyl is írta, létezik ellentétes irányban is, ahogy Te csinálod.

Mindenkinek megvan a stratégiája, és én azt mondom, ne hallgasson senkire, ha úgy látja, hogy azzal sikeres. :-)
Törölt felhasználó 2011. 06. 23. 21:56
Előzmény: #61725  Törölt felhasználó
#61726
dobok egy hatast, ha felrantjak nullara zarora
Törölt felhasználó 2011. 06. 23. 21:55
Előzmény: #61723  Törölt felhasználó
#61725
mekkora kanocot csinalnak az amcsik!!!
Törölt felhasználó 2011. 06. 23. 21:55
Előzmény: #61723  Törölt felhasználó
#61724
szia
a beker aramat igy kis hazardirozassal rendbetettem, lenyomtam 21500 kornyekere
ma 20640ert pedig bovitettem egy picit
nagyon nagyon tuladott, ezert mertem en is belenyulni
no meg a chart miatt, amitt feltettem.
nezted?
Törölt felhasználó 2011. 06. 23. 21:50
Előzmény: #61722  Törölt felhasználó
#61723
Szia!

Stop kirakott, vagy megvan még a pakk?
Ilyen túladott szinten nyugodtan veszek bele, mint ahogyan ma is.
2060x-on vettem, már van is rajta 1,4% nyerő.
Most a MOL és olaj árfolyam nem mozog együtt szignifikánsan.
Törölt felhasználó 2011. 06. 23. 21:15
Előzmény: #61719  Törölt felhasználó
#61722
22K
wyl 2011. 06. 23. 20:57
Előzmény: #61711  Törölt felhasználó
#61721
Igen jól tudod Amszti, ezt nevezzűk leátlagolásna.
Nagyon sokan beleesnek ebbe a hibába és így lesznek hosszútávú befektetők a traderek.
Sokszor bejöhet, de, ha egyszer nem, akkor van a baj.
Nem kell ahhoz kis cégnek lenni, a nagyok éppúgy bedölhetnek. Nem egy nagy bank dölt be usa.ban, eu-ban és az otp se volt nagyon messze tőle 2 éve.
Csőd,államosítás,stb. Tehát nullát is érhet bármely rv.
Általában ezek a traderek nem is használnak stop loss-t , azaz kockázatkezelést.
Szóval trend ellen is lehet kereskedni, de a TREND MINDIG TOVÁBB TARTHAT, MINT A TRADER TŐKÉJE!!!
Amúgy van, létezik veszteség átlagolós srtatégia, de azt is csak a megfelelő kockázatkezelés mellett szabad használni.
Előszedtem a régi cuccaim közül egy ilyent.
Ha már mol topik, akkor ennél is a 1 egység 21k támasznál (ma200, fibo62%, stb) támasz az első belépő, de ha továbbra is ellene megy a piac a második 2 egység set-up 20k körül szinteken és szigorúan alatta a 3 egység stop loss egyéni habitus szerin 19-19,5k körül.
link

friss hírek További hírek