Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 10. 20. 23:55
Előzmény: #6039  Törölt felhasználó
#6040
Pénznyelő.Az az ökörség, hogy a világgazdaság mindenkori helyzetével nem függ össze a magyar tőzsde alakulása.
Szerinted. Csak azzal, ha szeretett kormányod uralkodik, akkor jó nekünk itt a tőzsdén.

1998-2002. Nézd már meg. Nem magyarázom a nyilvánvalót. Én is így vagyok ezzel. Sem időm, sem kedvem ezekkel az ultrabal mítoszokkal foglalkozni.
Jaj nektek, ha a "jobboldal" győz, veszíteni fogtok, minden beszakad. Mit kábítjátok itt a jónépet?

Ha meg ennyire rettegsz, shortolj. Kitalálták már.
Törölt felhasználó 2007. 10. 20. 22:12
Előzmény: #6036  Törölt felhasználó
#6039
cetas

A Fidesz akkori győzelme még nem okozhatott sokkot a tőke körében, mivel megelőző nyilatkozataik liberális gazdaságpolitikát vetítettek előre. Sőt az első évek még némileg nem is cáfolták ezt. A voluntarizmus az időszak második felében kezdett a kormányzás sajátja lenni, ami a gazdaságpolitikára is kihatott. A választásokat megelőző esztelen költekezés pedig már előrevetítette a későbbi eladósodás kockázatát.
Persze azt akkor még a nagytőke sem tudta, hogy kétszer 100 napos program is lesz..:))
Törölt felhasználó 2007. 10. 20. 22:07
Előzmény: #6031  Törölt felhasználó
#6038
Yesterday, miért is sértődnék meg rajtad? Te ilyen vagy. Engem meg nem érdekel.
Törölt felhasználó 2007. 10. 20. 22:06
Előzmény: #6032  Törölt felhasználó
#6037
Egy valamire mégis reagálok:
"Pénznyelőtől különösen nem vártam ilyen orbitális ökörséget a tőzsdével kapcsolatban."

Írja DLPH, de nézzük, mit írtam én, ami ökörség:

"2. Egyébként is, milyen alapon állítasz te bármit is a nagytőke nevében, honnan tudod, hogy mit gondolnak? Én elmondom, hogy mit gondol a nagytőke: idén 30K volt a BUX csúcsa nyáron, a választásokkor 25K. 2002-ben meg 9K. Ez persze csúsztatás. Szándékosan. De ez a nagytőke véleménye számokban. Egyébként íme a cseh tőzsde és a BÉT elmúlt 3 éve:
link
(kattins a 3 évesre, de megnézheted az éves, 5 éves, 10 éveset is, és külön figyelmedbe ajánlom a fél évest, ahol a BUX veri a cseheket, és egyébként a lengyelek is, ennyit arról, hogy a nagytőkések mit kezdenek felismerni)
Együtt mozognak. Na igen, mert a nagytőkét baromira nem érdekli egy marginális kuruc.infos csoport."

Akkor elemezzünk.
- Ökörség, hogy "idén 30K volt a BUX csúcsa nyáron, a választásokkor 25K. 2002-ben meg 9K."? Nem. Ezek bizony tények.
- Ökörség, hogy "Egyébként íme a cseh tőzsde és a BÉT elmúlt 3 éve:
link"? Nem. Ezek tények.
- Ökörség, hogy "Együtt mozognak."? Nem. Ez is tény.
- Egyébként még azt is leírtam, hogy "Ez persze csúsztatás. Szándékosan."

Elnézést nem kell kérned...
Törölt felhasználó 2007. 10. 20. 22:00
Előzmény: #6032  Törölt felhasználó
#6036
DLPH, csupa olyat írtál indulatoktól szokás szerint nem mentes hozzászólásodban, amiből egyet sem állítottam. Nincs sem időm, sem kedvem pontonként leírni, ehelyett azt javaslom, amit Yesterday javasolt nekem, olvasd el a hsz-omat mégegyszer. Köszi.
Törölt felhasználó 2007. 10. 20. 21:58
Előzmény: #6033  Törölt felhasználó
#6035
"egy kormánybukás - főként ha az ciklus közepén következne be - a tőzsde mélyrepülését vonná maga után"

Azonban azt se felejtsük el, hogy az Orbán kormány idején is abszolút csúcsra jutott a BUX. Volt akkor is egy hatalmas bull, 1998 második felétől kezdődött, és 2000 elejéig tartott.
Törölt felhasználó 2007. 10. 20. 21:51
Előzmény: #6032  Törölt felhasználó
#6034
ha a külföldi tőke érdekeit képviselik az a baj, ha nem, az is baj.

mintha nem lenne evidens, hogy minden miniszterelnökünk első útja a németekhez vezet

ne ajánlj fogadást vagy veszteség térítést olyannak, aki nem tudja behajtani. mi értelme?

Törölt felhasználó 2007. 10. 20. 21:39
Előzmény: #6032  Törölt felhasználó
#6033
Most fértem megint géphez, közben meg telt a nap...

Nos a kérdésre a válasz:
Amikor 2002-ben a szoci-szdsz duó megnyerte a választás első fordulóját, a tőzsde pár nap alatt több, mint 5%-ot emelkedett. A Fidesz ezt a tényt még a választási kampányában is felhasználta mondván, hogy a jövendő kormány - ha megválasztják - a nagytőke kormánya lesz - lám még a külföldi nagybüfik is örülnek a bal-sikernek. Aztán ezt a negatív image-et próbálták erősíteni a Megyó kormány Bankárkormánnyá aposztrofálásával, akkor is mint mindig a köznép tőke és gazdag-ellenességére játszottak. De ez kitérő.
Amikor a 2006-os választások előtt az Index egy belső közvéleménykutatást végzett (vagy épen a Portfolio?), hogy a tőzsdén jelen lévő külföldi tőke melyik párt választási győzelmének örülne legjobban, akkor is a szoci-szdsz páros győzelmére várták a legnagyobb tőzsdei emelkedést. Anak ellenére, hogy a tőke már akkor látta az ország katasztrofális helyzetét.

Mindennek csak és kizárólag az az oka, hogy a Fideszt a nagytőke populista pártnak tekinti, amely mindig hajlandó a nép érdekeire hivatkozva piacellenes lépéseket tenni. Lásd a MOL mélyrepülését a gázárak befagyasztása miatt 2000 környékén.
Úgyhogy egyértelmű - figyelembe véve a Fidesz jelenlegi politikai irányvonalát, továbbá a jelen kormány eltökéltségét az ÁHT csökkentésére -, hogy egy kormánybukás - főként ha az ciklus közepén következne be - a tőzsde mélyrepülését vonná maga után.
Törölt felhasználó 2007. 10. 20. 18:56
Előzmény: #6031  Törölt felhasználó
#6032
Vártam volna Yesterdey kérdésére Konkitól a választ, erre Pénznyelő megadja. No lám.
Ennyi zöldséget...........

Mi van most? 17 év alatt 4 évig a MAI ellenzéki párt kormyánzott. Megy a sárbatiprása 7-8 éve. 10 év múlva is (ha nem tűnne el örökre a süllesztőben ez a hazaáruló banda), erre a 4 évre lenne kenve minden.
Ezt a dedót. Nevetséges, röhejes.

Beadjátok az országnak, hogy amit műveltek, arról OV tehet. Tiszta Orwell. Ki az az eszement barom, aki ezt megeszi? Az már nagyon hülye szegény.

És.....itt az adu ász. Újabb örökzöld klasszikus.... a bét azért szárnyal, a forint azért erős, mert MI (maszop-szadesz) vagyunk nektek.

Trágya. Hülyítés -hegyek.

Tessék. El lehet nekem magyraázni, hogy 1998-2002 között a forint azért volt annyi amennyi, és a bux azért volt annyi amennyi, mert egy állítólagos jobboldali (nevezzük nemzetinek), párt kormányzott.

Ha ezt bebizonyítja nekem valaki, esküszöm finanszírozom egy évre a veszteségeit a tőzsdén.

Pénznyelőtől különösen nem vártam ilyen orbitális ökörséget a tőzsdével kapcsolatban.

Tehát a tézisek :

1, 1998-2002 között a BUX és a forint a Fidesz miatt volt annyi amennyi.

2, Ok-okozati összefüggés van mutyitőzsdén egy konzervatív vagy maszop-szadesz kormányzás , és a Bét részvényekbe beáramló külföldi tőke között, és a forint árfolyamok között.Oly módon, hogy Goldstein (OV), kormányzása alatt menekülés, brummogás, forint gyenge, utóbbinál gigabull, forint erős. És ez az eltérés figyelemreméltóan magas.

Tessék. Hallgatom.
Törölt felhasználó 2007. 10. 20. 18:36
Előzmény: #6030  Törölt felhasználó
#6031
Pénznyelő, csak néhány etikai problémára nem válaszoltál. Nem lényeges, téged nem érint.

A kérdésedre már válaszoltam, ha nem érted, arról sajnos nem én tehetek. Olvasd el figyelmesen a válaszomat még egyszer, s ha ezután sem érted, akkor törődj bele a megváltoztathatatlanba.

Távol áll tőlem bármiféle (vissza)támadás. Annyira azért nem tekintelek fajsúlyosnak. (Ezt nem sértésnek, csak ténymegállapításnak szántam, ne sértődj meg.)
Törölt felhasználó 2007. 10. 20. 15:48
Előzmény: #6018  Törölt felhasználó
#6030
Yesterday, mi volt pontosan a kérdés, amit szerinted elblicceltem?
De azért nehogy azt hidd, hogy ezzel a gyenge visszatámadási kísérlettel sikerült érdemben reagálnod a lenti hsz-omra.
Törölt felhasználó 2007. 10. 20. 15:32
Előzmény: #6027  saru
#6029
Lakitelek:)
Kik is találkoztak ott? A diktatúra kegyeltjei, irányítói +2-3 kakukktojás.

Mindig hülyére röhögöm magam a lakitelki mítoszon.

Törölt felhasználó 2007. 10. 20. 14:58
Előzmény: #6020  Törölt felhasználó
#6028
sorold lécci. ráérünk
saru 2007. 10. 20. 14:34
Előzmény: #6026  Törölt felhasználó
#6027
"és, hogy a lakitelki gondolatok ma is érvényesek, aktuálisak";

én velük értek egyet... !
Törölt felhasználó 2007. 10. 20. 14:29
Előzmény: #6025  saru
#6026
Nevetségesek vagytok, Bíró meg szánalmas.

A diktatúra legújabb meghatározása az idézet alapján:
-nem az történik amit akarok, tehát diktatúra van.

A sok kicsi sztálin jó dolgában nem tudja már mit mondjon, hej azok a fényes szelek.
saru 2007. 10. 20. 14:00
Előzmény: #6024  Törölt felhasználó
#6025
Bíró Zoltán nemrég, - amikor a vagyontörvény terítéken volt, - nagyon világosan fogalmazott:

" Liberális didtatúra van, demokratikus díszletekkel "
Törölt felhasználó 2007. 10. 20. 13:54
Előzmény: #6023  Törölt felhasználó
#6024
Erre azt szoktam mondani- szabad ország vagyunk gazdasági függőségben.

Nálunk a demokrácia arról szól,hogy véleményed lehet ,de a döntés joga a mi kezünkben van.
Törölt felhasználó 2007. 10. 20. 13:48
Előzmény: #6021  saru
#6023
Már Ők elkezdtek alapozni az UNIÓ-nak is(MDF).
saru 2007. 10. 20. 13:43
Előzmény: #6021  saru
#6022
illetve az ún. rendszerváltást előre mások, külföldön eltervezték, - nem nehéz kitalálni, hogy kik, - és a hazai vazallusokkal végrehajtották, erre most Gy.F. feltaszi a koronát... !
saru 2007. 10. 20. 13:40
Előzmény: #6020  Törölt felhasználó
#6021
én sem értem a mai napig, hogy az a sok levéltárosból álló Antall-kormány, - így mondta anno Horn Gy. is, - honnan tudta, hogy pl. ripsz-ropsz a növényolajipar komlett gépeit, le kell szerelni és kivinni, stb., stb.

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók