Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 03. 10. 09:01
Előzmény: #43099  pampa
#43100
Ha megválaszolhatom helyetűk a sertés- Áfa dolgot.
Ez egy Fidesz megoldás volt hogy lehessen azt mondani hogy le vitték az Áfát de az 5% áfa csak a vágóhídi termékre lehet számolni a csomagolt és egyéb "hentes" termékre ugyan úgy 27 %-os Áfát kell be fizetni a forgalmazónak.
Jól ki találták mert adtak is meg nem is és van egy újabb ok amiért a multikat lehet szidni.

A Metro és az Auchan ezért vezette be hogy fél sertést is árulnak és ott valóban van árcsökkenés.
pampa 2014. 03. 10. 08:16
Előzmény: #43096  dexter
#43099
Szerintem abba a "sötét-világos" kérdésbe ne menjünk bele mert már így is nagyon eltévedtél az "erdőben"......

"jelentősen csökkentjük az alapvető élelmiszerek árát"

Attól, hogy valaminek csökkentik az ÁFA-ját még nem biztos, hogy olcsóbb lesz.
Ahogyan annak biztosan nem aki nettó árral számol.

És van itt egy más által megfogalmazott vélemény erre bizonyítékként, hiszen én nagyon "sötét" vagyok talán mástól elfogadod válaszként....

"Szerényen kérdezném itt ezen a pénzügyi gazdasági fórumon a felvilágosultaktól, hogyan is van ez, mert nem értem : Az élő- és a félsertés általános forgalmi adója 5 százalékra csökkent 2014. január 1-jén a 27 százalékról. Na mármost én nem vettem észre, hogy a karaj, vagy a comb ára csökkent volna... miért is nem???, ja, biztosan nem a félsertésből vágják le, hanem a negyedsertésből...
De majd a kenyér, az majd fog,mitől is???
ÁFA csökkentéstől,...ja, ja...attól ám, majd a Zatillánál...
na szóval, csak várni kell a 100 Ft-os kenyeret a Zatillánál, mert annyi lesz ám az, / "... csak várj reám majd eljövök, hogyha vársz nagyon..." /
Lesz majd itt 100 Ft-os kenyér, majd a tesco-ban a jó kis kemencés...( az + most is akörül van, de azt egye + a Zattila + akinek nem mosták ki a zagyát )"
marcus
Törölt felhasználó 2014. 03. 09. 18:05
#43098
Mondjuk várható volt, hogy ez lesz: link
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 03. 09. 16:58
Előzmény: #43092  _pampa
#43097
nem kell ám úgy elkámpicsorodni :)
valójában az ilyen típusú állításokat igyekeztem cáfolni: "Te nagyon sötét vagy."

nem várok sem dicséretet, sem köszönetet azért, mert úgymond megvédtelek (azért tettem, mert sztem úgy van, ahogy leírtam, tehát csupán a véleményemet írtam le), de ha a dolgok mögé nézel, akkor valójában ez történt...

mert leírtam, hogy a szakmai tudás hiánya még nem ostobaság, pláne, hogy az átlag polgár jellemzően ennél kevesebb tudással bír...

sőt, voltaképp még egyféle bátorságnak is vehetjük a részedről, hogy kellő felkészültség hiányában nekikezdesz egy témáról fórumozni, aminek következtében talán ragad rád valami tudásféle :)

Dexter amúgy levezette, hogy ebbe az ÁFA-visszaigényléses dologba kár volt belekötni, hiszen a lakosság döntő többségét nem érinti az ÁFA visszaigénylése (nota bene: a legtöbben azt sem tudják, hogyan működik, csak befizetik, és kész)

szóval fel a fejjel, tanulj (többet), hátha kevesebben fognak lesötétezni

amúgy a félig-meddig (ál)naiv hozzászólásaiddal sok vicces pillanatot szerzel a fórumozóknak, ezért sem értem az irányodba küldött gyűlölet-csomagokat :) de az is lehet, hogy te vagy itt az orbán-pótló, és orbánnak meg a többi féregnek szól ez, csak ők nem szoktak itt fórumozgatni :)

szóval tömören: tanulni, tanulni, tanulni! :)
akármennyire is idős vagy, soha nem késő (elkezdeni) :)
dexter 2014. 03. 09. 16:14
Előzmény: #43095  _pampa
#43096
Te nagyon sötét vagy.

Nem. A vita tárgya az volt, hogy szerinted az áfa csökkentés az a piaci folyamatokba való beavatkozás. Amire írtam, hogy hülyeség.

A kész élelmiszerek 9x%-t azok a választók veszik (köztük te is), akik nem tudják az áfát visszaigényelni, mint végfelhasználók.
A "Jelentősen csökkentjük az alapvető élelmiszerek árát" meg nyilván nem annak a néhány %-nak szól, akik esetleg ezt valamilyen oknál fogva megtehetik (akik ráadásul nem is magénszemélyek, tehát mint olyan, szavazati joguk seincs).

Te meg ezen rugózol. Ha jól emlékszem, te hoztad fel, hogy azoknak, akik visszaigénylik, azoknak nem lesz kevesebb az áfa. Erre írtam, hogy nekik mindegy.
_pampa 2014. 03. 09. 13:04
Előzmény: #43094  dexter
#43095
"""4. Jelentősen csökkentjük az alapvető élelmiszerek árát."

Ez volt a vita tárgya.

"Aki az élelmiszer után áfát igényel vissza annak tök mindegy, hogy mennyi az áfa.

Szerintem ne nagyon erőltesd ezt a gazdasági vonalat, mert láthatóan nem nagyon megy.

dexter

Annak lesz csökkenés? Mert ezzel kampányolnak.
Látom, te nagyon értesz hozzá akkor szerinted?
dexter 2014. 03. 09. 12:38
Előzmény: #43092  _pampa
#43094
Aki az élelmiszer után áfát igényel vissza annak tök mindegy, hogy mennyi az áfa.

Szerintem ne nagyon erőltesd ezt a gazdasági vonalat, mert láthatóan nem nagyon megy.
_pampa 2014. 03. 09. 12:28
Előzmény: #43092  _pampa
#43093
Az alapvető kimaradt.
eln.
_pampa 2014. 03. 09. 12:28
Előzmény: #43089  upgrayeddAKS
#43092
Gondolom a te képesítéseddel az a megfogalmazás teljesen jónak minősíthető.

Jelentősen csökkentjük az élelmiszerek árát.
Valami ilyen megfogalmazás rémlik.

Szerinted annak csökken aki ÁFA visszaigénylő?
_pampa 2014. 03. 09. 12:24
Előzmény: #43088  dexter
#43091
Lehet, hogy én buta vagyok de aki ezt megfogalmazta és közzétette a neten....

""4. Jelentősen csökkentjük az alapvető élelmiszerek árát."

Ebben nesz szerepel az ÁFA hivatkozás.

Annyira pedig tényleg nem tartom magamat "okosnak" hogy tudjam milyen megoldásra gondolt aki leírta.

"Jelentősen csökkentjük az alapvető élelmiszerek ÁFA-ját.

Így érthető mindenki számára és még egy "buta" fórumozó is képes volt megfogalmazni.....
marcus 2014. 03. 09. 12:19
Előzmény: #43088  dexter
#43090
Szerényen kérdezném itt ezen a pénzügyi gazdasági fórumon a felvilágosultaktól, hogyan is van ez, mert nem értem : Az élő- és a félsertés általános forgalmi adója 5 százalékra csökkent 2014. január 1-jén a 27 százalékról. Na mármost én nem vettem észre, hogy a karaj, vagy a comb ára csökkent volna... miért is nem???, ja, biztosan nem a félsertésből vágják le, hanem a negyedsertésből...
De majd a kenyér, az majd fog,mitől is???
ÁFA csökkentéstől,...ja, ja...attól ám, majd a Zatillánál...
na szóval, csak várni kell a 100 Ft-os kenyeret a Zatillánál, mert annyi lesz ám az, / "... csak várj reám majd eljövök, hogyha vársz nagyon..." /
Lesz majd itt 100 Ft-os kenyér, majd a tesco-ban a jó kis kemencés...( az + most is akörül van, de azt egye + a Zattila + akinek nem mosták ki a zagyát )
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 03. 09. 12:13
Előzmény: #43088  dexter
#43089
pampa kb. úgy működik, mint egy heurisztikus anti-vírus sw: a mintákat keresi, a hasonlóan működő / hasonlónak tűnő dolgokat
nincs megfelelő (gazdasági) tudása a dolgok összetettebb értelmezéséhez, ezért sem veszi számításba az ilyen "nüansznyi" ÁFA-s lehetőségeket... ezzel is még szvsz átlag körüli / átlag feletti a tájékozottsága, ami persze nem dícséret volt :)
dexter 2014. 03. 09. 11:52
Előzmény: #43075  pampa
#43088
Ez egy hózzászólásod bőven elég arra, hogy tudni lehesen, hogy buta vagy, mint egy szög:

"4. Jelentősen csökkentjük az alapvető élelmiszerek árát."

Folyamatosan bírálták a kormányt, hogy beleavatkozik a piaci viszonyokba a "rezsiharcal".

Te szerencsétlen. Ha az áfát csökkentik, az nem a piaci viszonyokba avatkozik be.
Annyira sötét vagy, hogy az már fáj. Ha azt írták volna, hogy 1 kg kenyér nem lehet több 100Ft-nál, akkor beszélhetnénk a piaci viszonyok beavatkozásába.

Itt vagy pénzügyi portálon és ilyen alapvető dolgokkal nem vagy tisztába. Az a baj, hogy annyira kimosták már a különböző médiákon keresztül a fideszesek az agyatokat, hogy önnállóan gondolkozni nem tudtok, csak mantrázzátok azt sok hülyeséget, amit a fidesztől hallotok.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 03. 09. 11:22
Előzmény: #43075  pampa
#43087
"6. 100 000 forintos nyugdíjig minden 65 év feletti 24 000 forint pluszpénzt kap, hogy meg tudja fizetni a gyógyszereit."

ősi komcsi fogás (a fityisz is alkalmazza), hogy egyik keze ad, a másik elvesz

itt pl. azt lehet megjátszani, hogy (feltéve, hogy betartanák az ígéretet) hasonló szumma forintösszegben csökkentik a gyógyszereken meglevő támogatást (akár úgy is, hogy specifikusan bizonyos gyógyszerekt "céloznak meg"), mint amivel összességében többe kerül a megemelt nyugdíj-típusú ellátás

megj.: amúgy ez inkább lenne jó, mint rossz, mert akkor csökkennének a gyógyszereken levő, irreálisan magas támogatások, miközben több jövedelem kerül ahhoz a réteghez, akik potenciális "gyógyszer-nagyfogyasztók", vagyis az egészségesebbek ill. kevesebb gyógyszert fogyasztók alapvetően jobban járnának, mint pl. azok, akik kórosan elhíztak, és amiatt lettek cukorbetegek (csak 1 példa volt, nyilván nem csak erre vezethető vissza a cukorbetegség, stb.)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 03. 09. 11:09
Előzmény: #43081  Törölt felhasználó
#43086
a legnagyobb baj az, hogy a pampa-színvonal valószínűleg még így is átlag körüli, talán még a fölötti is (ha abból indulok ki, hogy az átlag valahol ott lehet, hogy maúnikásáú, győzike, való világ, stb.)
szóval pampa (jó okkal feltételezhetően) még az okosabbak és/vagy tájékozottabbak közé tartozik a nagy átlagot tekintve... és ez az, ami valójában nagyon nem szívderítő...
Oszo 2014. 03. 08. 19:30
Előzmény: #43082  pampa
#43085
Az ugye nem kérdés, te szerencsétlen, hogy a fidesznek miért kellett három év, hogy észrevegyék, hogy magas a rezsi?
Amúgy most tényleg, volt 2010-ben a maival összemérhető gyermekéhezés?
bigyula 2014. 03. 08. 18:24
Előzmény: #43082  pampa
#43084
"Volt 8 évük arra, hogy megszüntessék a gyermekéhezést...Nem tették."

Ugyanezt a véleményt szeretném látni egy hozzászólásodban a fityeszre/orbánra vonatkoztatva. Ugyanis már nekik is volt 8 évük, és ők sem tették...
saru 2014. 03. 08. 17:21
Előzmény: #43082  pampa
#43083
Századvég: A Jobbik hasít, az LMP visszaesett
Kormányváltás, pártok, közvélemény-kutatás, politika, Századvég, választás, belföld, LMP, Jobbik, Fidesz.
2014. március 7. 15:56

A Tárki és a Medián által már kimutatott tendenciákhoz hasonlóan a Századvég is a Jobbik erősödését mérte. A Fidesz a biztos pártválasztók körében 51 százalékon stagnál, a Kormányváltásra átkeresztelt összefogás kis gyengüléssel 27 százalékon áll. Az LMP gyengült, de még mindig megugraná a küszöböt.

A Századvég ezer fő megkérdezésével készült felmérése szerint már csak 29 százalék a pártpreferenciájukban bizonytalanok aránya, és az aktivizálódó szavazók többségét a Jobbiknak sikerült megszereznie.

A teljes népesség körében a januárival azonos eredményt ért el a Fidesz 32 százalékkal, és a baloldali közös lista is a januárival megegyező 20 százalékon áll. A Jobbik viszont két százalékot erősített és a teljes lakosság 13 százalékát tudhatja maga mögött, míg az LMP egy százalékos gyengüléssel 4 százalékon áll.

A biztos pártválasztók között a Fidesz továbbra is 51 százalékra számíthat, míg a Kormányváltásra átkeresztelt baloldali összefogás 28-ról 27 százalékra rontott. A Jobbik két százalékkal több, 16 százaléknyi szavazatra számíthat a februári felmérés szerint. Az LMP a biztos szavazók körében is gyengült, a januári 6-ról 5 százalékra esett vissza a támogatottsága, de még így is bekerülne a parlamentbe – foglalja össze a kutatást az Index.
pampa 2014. 03. 08. 17:09
Előzmény: #43081  Törölt felhasználó
#43082
Az sem állt kétszer sorba az észosztásnál aki ezt a 8 pontot megfogalmazta....

Volt 8 évük arra, hogy megszüntessék a gyermekéhezést...Nem tették. Most akarják.

Pedig emlékszem elvették az egygyermekesektől az adókedvezményt és oda adták dupla CSP.-ként. Mégsem szűnt meg a gyermekéhezés.
Most mit vesznek el? Bevezetik a második kulcsot és azt osztják szét a HHH rétegnek?

Már a paraszt is megmondta, azt a lovat kell ütni amelyik húz a másikat inkább etetni kell.....
Törölt felhasználó 2014. 03. 08. 16:21
Előzmény: #43078  _pampa
#43081
Te nagyon buta vagy.

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek