Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szivacs
szivacs 2010. 12. 21. 15:55
Előzmény: #27670  Törölt felhasználó
#27680
"ami szar és barom drága egy szegény/szegényedő eladósodott országnak, illetve gazdságtalan azt meg kell szüntetni úgy , hogy egy élhető alternatívát /de jóval gazdaságosabbat/ kell helyette nyújtani .."
- no ezt azért át kéne gondolnod még egyszer!
Gazdaságosak-e vajon
- a nyugdíjasok?
- a rokkantak?
- a betegek?
- a gyerekek?
- a hajléktalanok?
- a munkanélküliek?
- a veszteséges cégnél dolgozók?
- a gyesen lévők?
- a közalkalmazottak?
- a segélyből élők?
- a művészek?
- a katonák, rendőrök?
..............................
Őket mind meg kell szüntetni?
pampa 2010. 12. 21. 15:31
#27679
"BKV-bukta: a bírósági döntés után ismét az Alstomnál az előny
Az Alstom ismét csatát nyert. A francia bíróság megtiltotta a bankoknak a metrókocsikra kifizetett előleg kifizetését. Az Alstom tárgyalna. A kormány is a megegyezés felé tolja a fővárost.link

Valószínűleg ennek sem lesz felelőse..

Esetleg nem lehetett volna kikötni a szerződésbe vita esetén Magyar Bíróság illetékességét ? Miért kellett ekkora előleget átutalni?
sok a kérdés...
Törölt felhasználó 2010. 12. 21. 15:05
Előzmény: #27677  Törölt felhasználó
#27678
Itt le van írva minden probléma forrása:

link

"The truth is that men have been taught by a flawed training manual to go on the wrong mission, to silently endure needless pain, to be led by wrongheaded older men."
Törölt felhasználó 2010. 12. 21. 14:39
Előzmény: #27676  szivacs
#27677
hát sztem már most se mi választunk ... hanem a szavazat csábítás fortélyait alkalmazva és tehetségtől függően ők választanak minket ...egyszer ide egy milkát , egyszer meg oda 2,5 -t.

a politikusoknak minden további nélkül ..

a tisztségviselők alatt a "méltóságot" viselőket értettem ..

angolul már illene tudniuk ..

közbeszerzéseket pl. india vagy indonéziai államapparátus bírálná el ..

minek lenne választás , amikor semmilyen ilyen -olyan érdek nem fűzödik egy volt de jó belga politikusnak ahhoz hogy legyen cserfekvéspusztán postahivatal avagy sem ..

:))
szivacs
szivacs 2010. 12. 21. 14:19
Előzmény: #27668  Törölt felhasználó
#27676
"...én importálnék /közbeszerzés útján/ jobb államokból kipróbált politikusokat és tisztségviselőket ---"

"...és én még ezt az össze-vissza kavaró értelmiségi beszari handa bandázó bagázst is vele együtt lecserélném."

Indoklás és felmondási idő nélkül leváltanád a köztisztviselőket?
És ki bírálná el a közbeszerzést, te?
És ők tanulnának meg magyarul vagy az országlakosoknak kellene megtanulni a "jobb államokból hozott" idegenlégiósok nyelvein?
És demokratikus választás többé már nem is lenne?
Akkor te egy igazi totalitáriánus diktátor vagy??
Törölt felhasználó 2010. 12. 21. 13:58
Törölt hozzászólás
#27675
Törölt felhasználó 2010. 12. 21. 13:47
Előzmény: #27673  Törölt felhasználó
#27674
Azért az tény, hogy Nagy Imre kimondott célja volt az, hogy Magyarország kilépjen a KGST-ből.

Nagy Imre pedig még 56 előtt lett miniszterelnök, pontosan 1953 július 4.-ikén.

Tehát én nem tekinteném 56-ot spontán népfelkelésnek, hanem egy tudatos felülről jövő szervezkedés-nek, amely szervezkedést az oroszok erővel letörték és emiatt fajult népfelkelésbe az egész folyamat. utána már az oroszok és a kommunisták próbálták azt a látszatot kelteni, hogy egy népfelkelés történt és azt akadályozták meg.

link

A tények azonban nem ezt bizonyítják.
Törölt felhasználó 2010. 12. 21. 13:17
Előzmény: #27671  Törölt felhasználó
#27673
természetes hogy nem kell velem egyetérteni , csak a gondolataimat írtam le ebben a témakörben is , ahol másnak lehetséges hogy hemzseg a hibáktól , vagy más perspektíva szerint látja a nagy magyar valóságot és a múltat is . Nem részeleteztem 48 -ra és 56-ra hanem an globál az egész nyafogós , sírós történelmi hozzáállásunkra probáltam célózni .

csak egy közbevetés:
lassan 56 már csak azért volt , hogy itt egy kapitalista szabad állam létesüljön , és lassan lassan hátrább szorul az a valós cucc , hogy alapjába véve a rákosi elnyomás miatt keltek fel az emberek .. nem hinném , hogy a polgári létforma miatt küzdöttek , hanem pusztán a zsarnoki rendszer elleni spontán felkelés volt , és vélhetően /de korántsem körülírt ténylegesen milyen/ egy jobb körülményeket biztosító éra jöjjön el .. mai napig nem derült ki hogy ez a szocializmus volt e , avagy valami más de alapjában véve meg nem fogalmazott .

akkor nem jöhetett szóba az, hogy mekkora a szovjetunió és hozzá képest milyen kicsik vagyunk - illetve esélytelenek . A spontaneitás ezt a mérlegelést nem engedte akkor meg .
Törölt felhasználó 2010. 12. 21. 12:57
Előzmény: #27668  Törölt felhasználó
#27672
Igen. igazad van. Egy csere nem jönne rosszul. Sok tisztségviselőt le kellene cserélni. Még az Akadémiában is régi ittragadt öregek ülnek. Például Kapolyi az Akadémia automatizálási és számítástechnikai részlegének a vezetője. Kap ezért szép kis fizetést havonta.
Törölt felhasználó 2010. 12. 21. 12:55
Előzmény: #27662  Törölt felhasználó
#27671
Nem teljesen értek egyet, mert bár igazad van, hogy az önsiratás nem vezet sehová sem, azért a tények tények maradnak.
1848-ban nem magunknak köszönhettük azt, hogy az Ausztriától való elszakadási harcunkat orosz katonák segítségével leverték.
1956-tal már más a helyzet, mert akkor tényleg reménytelennek látszott egy ilyen kis országnak egyedül szembeszállni a nagy kommunista medvével. Az szerintem is hülyeség volt. Nem kakaskodni kell, hanem okosan harcolni a szabadságért.
Törölt felhasználó 2010. 12. 21. 12:45
Előzmény: #27669  pampa
#27670
na innen megáll a tudományom ....

hát persze hogy én könnyebben és olcsóbban jutok itt húshoz zöldséghez , vili hogy lakás is jóval olcsóbb itt a városban és tülekedve buszon villamoson vagy araszolva kocsival kocsival a városban ugyanúgy 16 órázom mint te, baszok tudni venni a plazzában semmit , ugyanúgy mint te , és ha meló nélkül vagyok akkor nem tudok előrántani a sufniból egy csirkét - netalán a tavalyi disznóvágásból maradt oldalszalonnám sincs ja és persze vagy 10 évvel korábban halok meg a smogtól és bőven többet járkálok az sztk-ba a városi nyavalyáim miatt , az apeh 5x jobban basztat mint téged , és nekem baszik adni az állam kedvezményes hitelt - mert itt csak min. 10 főt foglalkoztatónak ad ..

hidd el ... mindenhol megvan a probléma halmaz amivel oldalakat egymás ellen meg lehet tölteni és küzdeni vele .. A szokásos népi-urbánus cucc amivel egymás torkának heccelnek minket és mindig is ..

ami szar és barom drága egy szegény/szegényedő eladósodott országnak, illetve gazdságtalan azt meg kell szüntetni úgy , hogy egy élhető alternatívát /de jóval gazdaságosabbat/ kell helyette nyújtani ..

amit és ahol megszüntetnek ott tuti egy csomó kárvallott van ---de ez úgy van , hogy hol itt- hol ott
pampa 2010. 12. 21. 12:16
Előzmény: #27667  Törölt felhasználó
#27669
megfosztva.....

Persze meg a Metró-tól és a Operától is...
Nem gondoltad te végig azt az előző beírást. Rendben, van iskola busz, az elsős 4 órát van a 8.-os pedig hatot. Addig vár a "megállóba"? Esetleg mindenkit külön visznek? Ezek csak alap problémák ... szerintem nem menjünk ebbe bele.
Te valószínűleg nem kistelepülésen élsz. Ilyenkor szokott előjönni az, hogy a probléma az amikor a busz nem jár, így egy sarokkal többet kell gyalogolni a villamoshoz. Ez probléma, de az hogy egy településen csak heti 2 alkalommal van orvosi rendelés.....
Törölt felhasználó 2010. 12. 21. 12:08
Előzmény: #27666  pampa
#27668
én hagyom a "nemzet" szót az ilyen összefüggésekből , mert nálam vannak hataloméhes , vannak , számitó nyerészkedésre vágyó , rossz és jó stb,stb politikusok ..

kimondottan és tudatosan egyetlen egy képviselő vagy tisztségviselő nem a "nemzet" ellenében tesz bármit , hanem a saját természeténél fogva tevékenykedik /szarul/..

mivel sztem a túlnyomó részt dilettáns ahhoz amit /kellene/ csinálnia , ezért ugyanennél az oknál fogva én importálnék /közbeszerzés útján/ jobb államokból kipróbált politikusokat és tisztségviselőket ---

...és én még ezt az össze-vissza kavaró értelmiségi beszari handa bandázó bagázst is vele együtt lecserélném .
Törölt felhasználó 2010. 12. 21. 11:57
Előzmény: #27666  pampa
#27667


az usában amikor reggelente összeszedi a nebulókat a sárga iskolabusz és haza is viszi őket - akkor azok mind szar helyen élnek , születtek ?

ilyen erővel kötelezni kéne az államot hogy minden faluba pl. 3d-s mozit telepítsen mert ezen részen is mitől kevesebbek ők a városiaktól ?
és akkor még itt vannak a plazzák amitől szintén meg vannak fosztva ebből az egyenlősdi versenyből ..

más adottsága van egy falunak , és más egy városnak -már az ókortól kezdőden ..

sajna ezt semmilyen forradalmi "keleti szelek" vagy szellők a büdös életben nem tudják megváltoztatni.

... hacsak az ország összes embere le nem megy kutyába..

pampa 2010. 12. 21. 11:34
Előzmény: #27662  Törölt felhasználó
#27666
Tehát aki ebben az országban rossz helyre születik annak nincsen szerencséje...elvenni tőle az iskolát, óvodát, postát, vonatot...stb.
Ellenben aki városba, nagyvárosba vagy a fővárosba annak szerencséje van...fejlesztei az oktatást, EÜ-t közlekedést...stb.

Természetesen az adót mindenki fizesse egyformán mindegy hol lakik .... mert ugye az így igazságos....

szvsz
Törölt felhasználó 2010. 12. 21. 11:23
Előzmény: #27664  Törölt felhasználó
#27665
nem szeretném, ha félreérthető lennék: értelmetlen a választásokhoz kötött cilkikus gazdaságpolitika, de megyó még ennél is jobbat talált ki azzal a rengeteg eszével.

megyónál már csak a matolcsy-orbán páros a kártékonyabb. igazi nemzetárulók.
Törölt felhasználó 2010. 12. 21. 11:21
Előzmény: #27658  Törölt felhasználó
#27664
korrekt összefoglaló.

eszembe jut néha, megyó milyen szépen megúszta az egészet. mert ugye a problémák azért eszkalálódtak elsősorban, mert a választásokhoz kötött ciklikusságot megyó felborította és már a ciklus elején osztogatni kezdett. azaz megfejelte orbán 2000-2002-es tevékenységét.
Törölt felhasználó 2010. 12. 21. 11:02
Előzmény: #27662  Törölt felhasználó
#27663
ezekben tök és nagyon is igaza volt /van gyurcsánynak , csak nem úgy kellett volna elkezdeni és végrehajtania -ahogy tette.

ezeket egyetlen egy kormány sem basztatta , csak ő .. mi ehhez a felismeréshez képest az , hogy elvesszük a mnyp pénzét, és megadóztatunk ezt-azt , és a népet meg hagyjuk tespedni a langymeleg tudatlansági szarban még vagy ezer évig ..

aztán hivatkozunk a balsorsunkra a kárpát medencére az áradások miatt meg a kommunizmusra és a kapitalizmusra - mert így naná ! hogy semmi nem jó és nem is lesz az sohasem ...
Törölt felhasználó 2010. 12. 21. 10:47
Előzmény: #27661  Törölt felhasználó
#27662
nézd .. egy bizonyos fokig mi is tehettünk sok esetben az "elnyomásaink" miatt -és itt hadd ne történészkedjek ..

pl. egy olyan forradalmat amit a franciák vagy az angolok csináltak , no hát ahhoz is min. egy nép kellett .. de hogy váltak függetlenné és jól prosperálóvá olyan "kis" nemzetek mint hollandia , belgium , svájc stb ..

ez utóbbi csak nem a tell vilmosával ?

de nálunk volt szinte az utolsó feudális rendszer is .. na ahhoz is kell valami , és egészen más mint elnyomás .

ez az örökös magunk siratása már régóta az agyamra megy ..
hány évig fogjuk rá a múltra még ma is , hogy némelykor mekkora egy nagy faszok voltunk/vagyunk ?

ja .. és mindent úgy forgatunk, hogy nem mi hanem régen a török , most a liberálkapitalista tesco a hibás .. mi aztán sohase , mert minket mindig a sors basztatott , mint a himnuszban is ..

persze nem látni az összefüggést abban , hogy kimegyünk az utcára mert nem akarunk 300 Ft-t eü-re, és a szar korházakat bezárva összpontosítva egy területit és mindennel felszereltet , ott ahol havi szinten 30 utaznak vonattal meglátogatni a nagymamát , azt a vonalat be kell zárni mint a pinty , ugyanúgy a 20 tanulót foglalkoztatott iskolákat is -ami fenntartási költségét csak svájci frankos hitelből , ahol országnak 2 svédországnyi önkormányzat van ...és még folytathatnám a sort hosszan ..

de persze ezek mind rendben vannak még vagy ezer évig , csak azok a mocskos geci liberálisok szivattyúzák a zsét - a lá bogár zseni és trsai ..

egy homlessnél is ha kikérdeznéd a sorsa alakulása felől , millió helyen lehetne találni benne olyant ami odaáig sajátmagát juttatta ahol most van .. ha említed neki , akkor megvonja a vállát , és a rendszert szídja mint állat ezerrel..
Törölt felhasználó 2010. 12. 21. 10:23
Előzmény: #27653  Törölt felhasználó
#27661
Egyetértek veled abban, hogy a magyarok nem különbek a többi európai népnél. Ezt mutatja az országunk gazdasági, társadalmi és erkölcsi helyzete is. Nincs mivel büszkélkednünk. Le vagyunk maradva.
Csak utánozni próbálunk más országokat és legtöbbször a hülyeségüket vesszük át. A jó dolgok terén késésben vagyunk,néha 150 évvel is el vagyunk késve, gondolok itt a településtervezésre.

Ugyanakkor az is tény, hogy elnyomtak minket, leverték a függetlenségi törekvéseinket évszázadok óta.

Franciaország független országként élte történelmét több száz éven át. Magyarország csak 20 éve független, és ezen 20 év alatt is idegen erők munkálkodása figyelhető meg Magyarországon. Mással nem tudom magyarázni azt, hogy megakadályozták a reprivatizációt. A reprivatizációt csak a FIDESZ támogatta annak idején, pontosabban a FIDESZ ellenezte a privatizáció megvalósult formáját.

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók