Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 14:55
Előzmény: #27239  szivacs
#27240
A fülkeforradalmárok majd levadásszák.
Elindult a narancs-úthenger.
szivacs
szivacs 2010. 11. 25. 14:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#27239
Á, nem hiszem, hogy moderátor lenne, ahhoz túl sokat van jelen...
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 14:37
Előzmény: #27234  Törölt felhasználó
#27238
Én nem hiszem, hogy az egész kérdéskör egyetlen lényegi pontja az általad említett (de ez is lehet egy szempont). Talán ezért is néztük szerteágazóbban.

Azt sem szeretném, ha a "nemzeti összetartozás növelése" egyetlen vagy elsődleges prioritásként jelenne meg. Az alkotmánynak ugyanis szerintem nem ez aszerepe (ahogy már írtam).

Valószínű a 3 gyerek, 4 kerék, ... típusú óhajok körül például könnyű lenne "nemzeti konszenzusra" jutni, csak értelmetlen, ha nem biztosítható.
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 14:00
Törölt hozzászólás
#27237
szivacs
szivacs 2010. 11. 25. 13:49
Előzmény: #27206  Törölt felhasználó
#27236
Lám-lám, ilyen az, amikor valaki a saját gondolatvilágába korlátozottsága folytán hibás következtetésre jut.
Bár te nem tudod elképzelni, de van olyan, hogy két különböző ember több dologban is egyet tud érteni és nem legyőzni akarják egymást, hanem segíteni.
Olyan ez, mint az n dimenziós mátrix, nem tudod elképzelni, de attól még létezik és működik!
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 09:06
Előzmény: #27234  Törölt felhasználó
#27235
Kun Béla híres jelmondata " fingani ! nem visszatartani! " esetében bizonyosan itt a fing összetételéről, illetve a bélcsavaródás káros hatásairól lenne szó. tuti , hogy kétfele szakadna ebben a témában is az ország .
az astoria beachen tüntetnének a fingósok , a nem fingósok meg pfujolnák őket síppal dobbal...

bármikor, bármire rávehető egy az összefüggéseket nem kereső tömeg ...
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 08:53
Előzmény: #27232  Törölt felhasználó
#27234
mindig mindenbe belevesztek a részletekbe ..
így volt ez az árpádsávossal , horthyval, stb.. most meg a szt.k.tannal ...

holott nem maga ezek a történelmi események , jelképek vagy bármi más a lényeg , hanem az az érdekes , hogy ma kinek ,miért van ezekre a támasztékokra/mankókra szükségük ?

ha önmagában valaki nem elég erős ahhoz , hogy az eszméit elfogadtassa többekkel , akkor mindig valamilyen mankót vesz elő ehhez, aminek semmi köze ahhoz amit ma hirdet , így biztosítva egy elméleti vagy hit vagy bármi összekapcsolásával egy másik oldalról a felvázoltjai propagálására/alátámasztására . Ebben az esetben már nem igazán a mnyp vagy az alkotmány bohoctréfává tétele a döntő beszéd a folyamány , hanem maga a szt.k.tan tartalmának értelmezéseinak megvédése , vagy éppen nem elfogadásának a taglalása.
Ezáltal ezzel/ezekkel pl. nem hogy nőne a "nemzeti összetartozás" , hanem éppen a fordítottja történik .

de pont itt az a pont ahol lelepleződik az egyoldalú szándék is a köztudatba dobó által : igazából sohasem a tartalom lényege a jelkép magyarázatának maga számított neki, hanem maga pusztán és szimplán az eszköz ért célt arra amire kitalálta .

mivel nem vagyunk történészek , igazából jól nem tudjuk megmagyarázni ezeknek a megelőző történelmi esetek értelmező tételeit , illetve amit olvastunk róla itt-ott , azt felmondva az nem egészen tudományos , így mindig az olvasatnak az objektív voltát mondjuk itt vissza . Igazából nem mi vagy a történet író , hanem félig hiányosan , félig saját kútfőből merítve hozzáadva -elvéve belóle egy egyveleg jön létre , így annyiféle előadás olvasható erről is itt , hogy igazi végkövetkeztetés mindig lehetetlen lesz/volt/van .

de mondom , semmi köze mindezeknek /mint általában/ ahhoz ami a lényeg lenne , hogy mi szüksége van a köztudatba tevőnek erre a történelmi esemény mai korba való beépítésére ? tisztességesek e , avagy sem a számunkra a szándákai ? mennyiben és miben segíti a mai életünk jóbbátételét , a meglévő hibáink feltárását és azok javítását .



erről meg semmit nem lehet itt sem olvasni ... de tényleg semmit .
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 00:24
Előzmény: #27232  Törölt felhasználó
#27233
Oké ez a te véleményed, semmi gond.
Jó éjt Bandi!
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 00:22
Előzmény: #27231  Törölt felhasználó
#27232
Számomra a magyar korona egy történelmi emlék, mint őseink megannyi más emléke. Nekem István intelmei, az Aranybulla, a tihanyi apátság alapítólevele, a víg és balsorsban telt idők és még rengeteg dolog elválaszthatatlanul EGYÜTTESEN jelképezi amit az ezredéves államiságunk jelent.
A tan, melyet ennek egy kiragadott elemére próbálnak építeni csak múltunk egy életképtelen és értelmetlen egyoldalú átértékelése, mely ezért irreális és butaság. Én így látom, hiszem és vallom. Ha erősnek véled, persze írhatok védhetetlen, bizonyítathatatlan csacskaságot is, de a lényegen ez sem változtat.
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 23:56
Előzmény: #27230  Törölt felhasználó
#27231
"De addig felejtsük el, mint irreális butaságot."
Ez elég erős volt nem gondolod, butaságnak nevezni a Szentkoronát mint jelképet és a tant, melynek általam való értelmezését leírtam neked is. A többi pedig amit írtál csak a szavak kiforgatása, saját szájadize szerint. Az újrahasznosítás nem azt jelenti, hogy visszadugdosod a vasat a földbe. (habár nem rossz ötlet miért is hogy is ne:)
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 23:43
Előzmény: #27219  Törölt felhasználó
#27230
Akkor el kéne tenni e tant azutánra, ha ezek az "egyszerű" kérdések (és a többi) már megoldódtak.
(Egyébként nem az érc, hanem a belőle kivont fém egy része lehet idővel újrahasznosítható. De nem szeretném a meddőt némi rozsdás vassal visszadugni a földbe utódaink hagyatékaként.)

Azért a kérdésről talán meg kellene kérdezni a többi érintettet is, nem?
Térjünk vissza a tanra majd azután, ha minden érintett egyetértően így gondolja.

De addig felejtsük el, mint irreális butaságot.
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 23:33
Előzmény: #27226  Törölt felhasználó
#27229
Nem hiszem el.
Jó éjt!
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 23:28
Előzmény: #27227  Törölt felhasználó
#27228
Lehet a tiéd is, de nekem is eszembe juthat:)
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 23:26
Előzmény: #27220  Törölt felhasználó
#27227
"Be kell vezetni a telefonos regisztrációt és már is nevesítve van mindenki, legalább is az akinek a nevén a telefon van ennyi."

Ez az én ötletem. Régen többször leírtam ide, meg a gépháznak is. Ha nem is 100%-os, de nagyon egyszerűen megoldható és 95%-ban véd. Aki meg olyan hülye, hogy vesz egy új kártyát, hogy újra fröcsöghessen, meg is érdemli... (de az se fogja megtenni 20-adjára).
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 23:23
Előzmény: #27221  Törölt felhasználó
#27226
Terjed? Mert porti a 100. nickjével azt írta? Neked is volt vagy 20 nicked, de azért többet néztem ki belőled, minthogy portinak elhiszel bármit is. De ha elhiszed sem érdekel.
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 22:23
#27225
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 22:03
Előzmény: #27222  mondoka
#27224
A székelyek Attila hunjainak leszármazottai, kb. 1500 éve élnek Erdély délkeleti részén.
mondoka 2010. 11. 24. 21:22
Előzmény: #27222  mondoka
#27223
:-))))) ez jó... "kárdés"
mondoka 2010. 11. 24. 21:21
#27222
Lepadlóznánk?
Erdély plusz a Partium és a Bánáti részek vannak akkora mint a mai Magyarország. És egy kárdés? Mi van ha ők annektálnának minket? Kolozsvár fővárossal? Akkor mi van? Illetve lenne?
Erdély kulúrájával, vallásszabadságával,még tán méltó is lenne erre. És kevésbé lenne megosztó és bizalmatlanságotkeltő a helyi románsággal. Nos nem? Vagy ez egy túlzott fantazmagória?
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 21:13
Előzmény: #27218  Törölt felhasználó
#27221
"Baromira nem érdekel. "

Pedig nagyon ütős nevek voltak hidd el:))))
Rólad az terjed, hogy csendeske is te vagy.

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek