Topiknyitó: szivacs 2011. 01. 17. 16:33

Mi lesz veled Európa?  

Mi lesz veled Európa?



Mi lesz az ősi gyökereiddel, történelmeddel, hagyományaiddal, sokszínű kultúráddal, egymást maró, mégis "európai" népeiddel, köztük velünk, magyarokkal?

Megtalálják-e, kivívják-e gyermekeid múltadhoz méltó helyedet, szerepedet a világban?



Múltad van, jövőd lesz-e?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 02. 17. 11:05
Előzmény: #199  szivacs
#200
ugyan már...
az únióban mindenki egyenlő csak vannak egyenlőbbek...
szivacs
szivacs 2013. 02. 16. 23:38
Előzmény: #198  szivacs
#199
"...az ország több időt kaphat költségvetési hiányának lefaragásához. A politikus rámutatott: tavaly ilyen engedményt kapott Spanyolország, Portugália és Görögország is."

Rénes Oli ezt a lehetőséget nem adta meg 2010-ben Magyarországnak, sőt még azt sem, hogy legalább figyelembe vegyék a manyupba felhalmozott pénzeket és azt ne tekintsék hiánynövelő tényezőnek - és ezzel a keménykedéssel be is tett neki.
szivacs
szivacs 2013. 02. 16. 23:33
#198
"2013. február 15. | 15:55
MTI, Portfolio.hu

Az európai gazdasági növekedés csak lassan lendül be az idén, de az olyan országok, ahol váratlanul visszaesik a gazdaság teljesítménye, haladékot kaphatnak a deficitcélok teljesítéséhez - mondta Olli Rehn, az Európai Bizottság alelnöke pénteken.

A gazdasági és pénzügyi biztos Moszkvában úgy fogalmazott: az euróövezet rövid távú kilátásai javulnak, jóllehet az előrejelzések szerint a gazdaság csak lassan, az év egésze során kap új lendületet.

Olli Rehn, aki a legnagyobb gazdaságok G20-as csoportjának pénzügyminiszteri és jegybankelnöki találkozóján vesz részt Moszkvában, elmondta: ha egy országban a növekedés váratlanul eltűnik, akkor az ország több időt kaphat költségvetési hiányának lefaragásához. A politikus rámutatott: tavaly ilyen engedményt kapott Spanyolország, Portugália és Görögország is.

Az európai biztos a G20-as találkozó legfontosabb témájáról elmondta: fontos, hogy a csoport megismételje elkötelezettségét a piaci elvek szerint számított devizaárfolyamok mellett. "Világos, hogy el kell kerülnünk a kompetitív leértékelést" - tette hozzá.

Olli Rehn leszögezte: a G20-as országoknak a költségvetési vagy monetáris ösztönzés helyett strukturális reformok végrehajtására kellene törekedniük."
szivacs
szivacs 2013. 02. 09. 20:00
#197
"a brüsszeli EU-csúcson megállapodás született a következő hét év uniós költségvetési keretének csökkentéséről"
more from less, Europe - more or less Europe
szivacs
szivacs 2013. 01. 23. 15:05
#196
2013.01.23 10:40

"Kilépni vagy bent maradni? - ez áll ma öles betűkkel minden brit napilap címoldalán, arra a beszédre utalva, amit David Cameron miniszterelnök szerda reggel nyolc órakor mondott el a londoni Bloomberg Központ konferenciatermében. Cameron azt ígérte, hogy ha a Konzervatív Párt tovább vezetheti az országot a következő, tehát 2015-ös parlamenti választás után, akkor még 2017 vége előtt népszavazást ír ki arról, hogy Nagy-Britannia bent maradjon vagy kilépjen-e az Európai Unióból.




1975-ben döntöttek úgy népszavazás útján a britek, hogy a szigetország maradjon benn az akkor még Közös Piacnak nevezett, s elsősorban szabadkereskedelmi társulásként működő európai szövetségben. De azóta egyre erősödik az a brit nézet, hogy a brüsszeli központú unió kulcsfontosságú területeken túlzott mértékben veszi át az irányítást tagországai felett.

David Cameron miniszterelnök most arra tett ígéretet, hogy felveti az uniós tagság feltételeinek újratárgyalását, és 2017 végig, ami a konzervatív párti kormány újraválasztása estén mandátumának a felezőpontja lenne, népszavazásra bocsátja a kilépés vagy bennmaradás kérdését.

David Cameron azt mondta beszédében, hogy "Nagy-Britannia rugalmasabb, alkalmazkodóbb és nyitottabb Európai Uniót akar, és addig nem fog nyugodni, amíg ezt a vitát meg nem nyeri".

E kijelentésével igen nagy kockázatot vállalt, ugyanis a Brüsszellel való általános brit elégedetlenség ellenére azt mutatja a felmérés, hogy az ország népe, ha igen kis többséggel is, de az unióban való bennmaradás híve. Amellett nemcsak a jelenleg ellenzékben lévő Munkáspárt, de a mostani kormánykoalíciót alkotó liberális demokraták is elvetik ilyen jellegű népszavazás kiírását.

A liberális demokrata pártot vezető Nick Clegg miniszterelnök-helyettes arra sem lát lehetőséget, hogy az Európai Unió alapszerződését meg lehessen változtatni. Közben kedd este Angela Merkel német kancellár és Francois Holland francia miniszterelnök bejelentette, hogy előrehozva, már májusban terveket terjeszt elő az Unió gazdasági és pénzügyi együttműködésének mélyítéséről.

David Cameron mindazonáltal azt is hangoztatta szerda reggeli beszédében, hogy "pozitív nézeteket vall az Európai Unió jövőjét illetően, olyan jövőt látna szívesen, amelyből az országa elkötelezett és aktív részt vállalhatna." De ha az unió a jelenlegi úton halad tovább, akkor a britek a kilépés felé fognak sodródni - tette hozzá -, mert az emberek úgy érzik, hogy nem ezt akarták amikor az ország aláírta a belépési szerződést, visszautasítják, hogy az unió beleavatkozik az életükbe, általuk feleslegesnek vélt szabályokkal és megkötésekkel. Felvetik a kérdést - mondta Cameron -, hogy mi ezeknek az értelme?

Ezért a brit Konzervatív Párt a 2015-ös választás előtti manifesztumába foglalja, hogy megválasztása esetén a kormány újratárgyalja az ország Európai Uniós tagságának feltételeit, majd ezek megkezdése után népszavazást ír ki a bent maradásról.

David Cameron szerda reggeli beszédét a Konzervatív Párt legtekintélyesebb Európa-barát politikusai, mint például Lord Heseltine volt kormánytag, "fölösleges kockázatként" ítélték meg. A liberális demokraták szerint a tagsági feltételek újratárgyalása bizonytalanságot teremtene, elriasztva a külföldi befektetőket. Ed Miliband, az ellenzék vezetője pedig azt mondta, hogy a beszéd a miniszterelnök gyengeségét tükrözi, mert pártérdekeket vesz figyelembe az ország gazdasági érdekei helyett.

Annyi bizonyos, hogy a beszéd várhatólag nagy hullámokat ver nem csak a brit politikában, hanem Brüsszelben is."
link
szivacs
szivacs 2013. 01. 12. 23:06
#195
2013.01.09 11:52

"Új megosztottságot hozhat létre Európában a munkanélküliség - figyelmeztetett az Európai Bizottság, amikor kiderült, hogy rekordméretűre ugrott az állástalanok száma a valutaunió államaiban.

Közel 12 százalékos a munkanélküliség az euróövezet országaiban - a valutaunió létrejötte óta soha nem volt ilyen magas az arány.

Az Eurostat statisztikai hivatal szerint a teljes, 27-tagú unióban, több mint 26 millióra ugrott az állástalanok száma, ami azt jelenti, hogy a teljes EU-átlag egy százalékkal alacsonyabb, mint az euróövezet átlaga.

A legtöbben azokban a déli államokban veszítik el munkájukat, ahol a kormányok megszorításokra kényszerülnek a magas államadósságok miatt.

Andor László uniós foglalkoztatási biztos arra figyelmeztetett, hogy a trend megosztottsághoz vezethet: Egy új szakadék van kialakulóban azok között az országok között, amelyek úgy tűnik, leszálló pályára kerültek a csökkenő termelés, gyorsan növekvő munkanélküliség és csökkenő fizetőképes kereslet miatt, illetve azok között, amelyek egyelőre ellenállónak tűnnek. Nem valószínű, hogy 2013-ban javulhat a helyzet" - tette hozzá a magyar biztos közleményében.

Kirívóan megugrott a munkanélküliség tavaly Görögországban, ahol a lakosoknak már szeptemberben több mint 26 százaléka volt munka nélkül az egy évvel korábbi 19 százalékhoz képest. A legtöbb állástalan Spanyolországban volt, ahol az arány meghaladta a 26,6 százalékot.

A fiatalok esetében még aggasztóbb a statisztika: a görög és spanyol fiatalok jóval több mint felének nincs állása. Összehasonlításul: Ausztriában mindössze 4,5, Németországban pedig 5,5 százalékos a munkanélküliség.

Az adatok azt követően láttak napvilágot, hogy José Manuel Barroso bizottsági elnök hétfőn azt mondta: Európa túl van a nehezén. A fordulópont szeptemberben jött el, amikor az Európai Központi Bank közölte: korlátozás nélkül felvásárolja az eurozóna-államok adósságát.

A brit Vállalatigazgatók Intézete szerint azonban "továbbra is aggasztó ütemben folytatódik a gazdasági összeomlás több tagállamban, amit csak elmélyít a fiatalok sokkoló szintű munkanélkülisége"." link
szivacs
szivacs 2012. 12. 08. 00:50
#194
"A Nicolas Berggruen Intézet szerzőinek könyve alapján: egy globális világkormány, valamint az Európai Föderatív Állam veszélyei

A könyv szerint a nyugati "egy ember - egy szavazat" modellje nem jobb Kína teljesítményelvű rendszerénél, ugyanis nyugaton a politika a lobbicsoportok és a bankok, nagyvállalatok foglya, a kormányok rövid távú érdekeket képviselnek, a fogyasztói demokrácia miatt mindenki eladósodik, a korrupció lerombolja a bizalmat, és nőnek a társadalmi egyenlőtlenségek.

Kínában ezzel szemben érdemek és nem választás alapján választják a vezetőket, "Konfuciusz alapján kormányoznak", a kormányzati teljesítmény jó, a 78 millió párttag egyre nagyobb része a középosztályhoz tartozik. Emellett ott is erős a korrupció, nagy a környezetszennyezés, és komoly problémát jelentenek a megavárosok.

"Nyugat és Kelet egy új szintézis felé halad: az intelligens, nemzetek feletti világkormány felé" - az idézett könyv alapján, ám az Európai Unióban rossz volt a sorrend, a közös valutát csak a politikai, költségvetési és kulturális integráció után kellett volna bevezetni. Egyesek szerint most egy föderatív Európa lenne a megoldás erős, de korlátozott központi hatalommal, parlamenti ellensúllyal.

Azonban nincs szükség új szintézisre a teljes globális térben, mert a világ nemzetei saját úton járnak, és nincs "egy legjobb állami berendezkedés", nincs egyetlen mindenkire érvényes "intelligens kormányzás".

"Világkormányra sincs szükség, mert ez a nagyok és erősek diktatúráját hozná, ahogy eddig mindig a történelemben". Európai Föderatív Állam sem kell, mert ez is elvenne a szabadságból és egy új diktatúrát hozna. Az euró válsága jól mutatja, hogy közös kultúra, értékrend, identitás nélkül nem működik a közös pénz, és ezért ha a fejlettségi, nyelvi, kulturális, értékrendi jellemzők eltérnek, akkor a közös államot csak diktatúrával lehet fenntartani.

Ezzel elveszne Európa igazi értéke, a sokszínűség, és elvesztené versenyképességét is. Azonban szerencsére a világ sem efelé halad, "a technológiákhoz való hozzáférés, az egyéni fogyasztóra épülő új gazdaság bővülő szabadságot kíván, nem új globális vagy regionális diktatúrákat"."
szivacs
szivacs 2012. 12. 05. 23:52
Előzmény: #192  szivacs
#193
Sőt, úgy tűnik, hogy a kereszténység már globálisan is vesztésre áll:

"Ötpercenként megölnek egy keresztényt

Ma a világon kb. 100 millió keresztényt üldöznek, és naponta 270 embert meg is ölnek. Négy vallási üldözöttből három keresztény.

A mindenre ráerőltetett tolerancia miatt kínos lett nyugaton a kereszténység, ahol a „tolerancia diktatúrája van”.

A Nyugat magát is okolhatja azért, hogy a világon minden ötödik percben megölnek egy keresztényt, ugyanis Európában az elmúlt tíz évben érdekcsoportok miatt bélyegzi iszlamofóbnak a média azt, aki a keresztényüldözésekről beszél, és a sajtó folyamatosan a muzulmán vallás európai korlátozásáról ír elítélően.

Ma nyugaton leginkább a keresztény értékeket, nem a vallást támadják – a vallást annyira magánügynek tekintik, hogy a vallási jelképeket támadják.
A 21. század „vérontás nélküli vértanúi”: a pap, akit azért rúgtak ki, mert nem adott össze homoszexuálisokat, a nővér, akit azért bocsátottak el, mert keresztet hordott a nyakában, és az orvos, aki nem volt hajlandó elvégezni az abortuszt vagy az a nővér, akit azért rúgtak ki, mert felajánlotta egy idős betegnek, hogy imádkozzanak együtt."
szivacs
szivacs 2012. 12. 05. 11:57
Előzmény: #191  szivacs
#192
"a muzulmánok érzékenységét szeretnék tiszteletben tartani"
Jó ötlet!
Ha viszont konzekvensen akarják alkalmazni, akkor lecserélnek mindent, amire a muzulmánok érzékenyek lehetnek, pl. ezt is: link :-)
szivacs
szivacs 2012. 12. 05. 11:27
Előzmény: #187  szivacs
#191
"A karácsonyfaállítás betiltása a liberalizmus megcsúfolása!

Brüsszel idéntől nem állít karácsonyfát főterén, ezzel megszakítva régi hagyományát. A helyette felállított installációval a város lakosságának már majdnem negyedét kitevő muzulmánok érzékenységét szeretnék tiszteletben tartani, más források szerint viszont egyszerűen csak modernitásukat akarják demonstrálni.

Így nézett ki eddig Brüsszel főtere karácsonykor:

brussels-christmas1.jpg

Na de kit sért a karácsonyfa, most komolyan?

- A karácsony egy mára már vallástól teljesen függetlenedett ünnep, mely másodsorban szeretteink megajándékozásáról, a családdal töltött időről és a szeretetről szól. Elsősorban pedig a konzumizmusról.

- Az önkényuralmi jelképekkel ellentétben senki elleni uszítást, gyűlöletet nem sugall egy karácsonyfa, és semmilyen korábbi elnyomó korszakra sem utal.

- Attól, hogy valaki, akinek vallása, vagy akár vallástól független kulturális kötődése miatt - mely ugye nem tudatos, hanem a társadalom által determinált - a karácsony ünneplése mellett dönt, semmilyen ítélettel nem rendelkezik arra nézve, aki ezt nem teszi.

A főtér ma:

brussels img_606X341_s3011-ELECTRONIC-CHRISTMAS-TREE.jpg

A ló másik oldala

Én a döntést nem jobbról kritizálom: ellenkezőleg, a liberális értékek nevében kérem ki magamnak, és az eszmének. Az a fajta gondolkodás, amely ezt a döntést ihlette, tipikusan túlzásba esés. A politikai korrektség, befogadás, és liberalizmus eltúlzása, elkorcsosítása és félreértelmezése, ami másban ellenérzést vált ki, és az eszmét nevetségessé teszi.

Én a kulturális relativizmusban hiszek: azt gondolom, hogy minden kultúra egyenlően értékes, és mivel fönnmaradt, saját környezetéhez a legjobban alkalmazkodik. Egy sivatagban élő beduin például nem tudja kezelni az internetet, mi viszont nem találnánk a sivatagban oázist. Más körülmények között más az érték.

Éppen ezért a más kultúrából jött bevándorlók beilleszkedését, munkavállalását támogatni kell, és segíteni minden eszközzel.

De a karácsony, a szeretet ünnepének eltörlése nem tartozik ezen eszközök közé!" link
Törölt felhasználó 2012. 12. 04. 21:01
Törölt hozzászólás
#190
szivacs
szivacs 2012. 12. 04. 12:17
#189
"Pokolgép robbant a szélsőjobboldali párt irodája előtt Athénban
2012. december 4., kedd 10:45 InfoRádió / MTI

Görögországban pokolgép robbant az Arany Hajnal nevű szélsőjobboldali párt egyik athéni irodája előtt. Senki nem sérült meg, se az anyagi károk jelentősek.

Az Arany Hajnal a harmadik legerősebb párt a legfrissebb közvélemény-kutatási adatok szerint.

Az októberben neonáciként jellemzett párt népszerűsége 14 százalékos volt, míg a júniusi választásokon a voksoknak még csak 7 százalékát gyűjtötte össze."

"Az októberben neonáciként jellemzett párt" lép fel a görög nemzeti érdekekért a "lenácizott" németek ellen, akik "megsegítik" őket, hogy a tartozásukat nekik továbbra is fizessék!

Pokolgépet robbantanak a szélsőjobboldali párt irodája előtt a szélsőségesek ellen fellépő..... kik is?
Nyilván valamiféle terroristák - mivel pokolgépet robbantanak.
Vagy a szélsőségesektől a demokráciát féltő demokraták - vagy kik?

Olyan ez már, mint a windows, amikor kiírja a hibaüzenetet: "A Windows összezavarodott!" :-)
szivacs
szivacs 2012. 11. 13. 00:06
#188
"Nagy-Britanniában a kormányzó brit Konzervatív Pártban egyre inkább erősödnek az EU-ellenes hangok. A torykra nyomást gyakorol a szavazótáborukat fenyegető, az EU-kilépésért kampányoló Egyesült Királyság Függetlenségi Pártja és egyre többet hallani arról: népszavazást kell kiírni az EU-tagság kérdéséről.

Az euroszkeptikusoknak tett gesztusként a brit igazságügyminiszter egy sor EU-rendelkezés végrehajtását függesztette fel - közben német és francia politikusok számára már egyáltalán nem tabutéma az esetleges brit kilépés az unióból, a Nomura Bank egy bizalmas jelentése szerint pedig a "Brexit" lehetőségére készül. Előbb azonban szinte bizonyosan megbukna az Európa-párti liberálisokból és a szkeptikusabb konzervatívokból álló brit kormánykoalíció." link
szivacs
szivacs 2012. 11. 05. 23:20
#187
a kommunizmus 5:3-ra legyőzte a kereszténységet az EU-ban: link
A világ legvéresebb, legpusztítóbb diktatúrájához köthető önkényuralmi jelkép, a sarló-kalapács a Nobel-békedíjas EU plakátján.
Nos, itt tartunk.
szivacs
szivacs 2012. 10. 02. 22:53
#186
"2012. szeptember 28., péntek 20:05 InfoRádió

Egyre erősebb a fehérekkel szemben megnyilvánuló rasszizmus Franciaországban, figyelmeztet egy most megjelent könyvében Jean-Francois Copé, az ellenzékbe került jobboldali Népi Mozgalom Uniójának főtitkára. A pártja elnöki posztjáért Francois Fillon volt miniszterelnökkel versengő politikus komoly politikai vihart kavart megállapításával.

Marketing szempontból kifejezetten sikeresnek mondható a Jean-Francois Copé által jegyzett "Kiáltvány egy komlplexusaitól megszabadult jobboldalért" című könyv, egyes részei ugyanis még megjelenése előtt felkorbácsolták az érzelmeket Franciaországban. A Nicolas Sarkozy volt köztársasági elnök egyik szellemi örökösének tartott politikus nem kevesebbet állít, mint hogy számos francia külvárosban a nem európai származásúak részéről a fehér bőrszínű franciákkal szemben megnyilvánuló gyűlölet immár az elviselhetetlenségig fokozódott.

Jean-Francois Copé hangsúlyozza, hogy a fehérellenes rasszisták sokszor francia állampolgárságúak, ami szerinte egy okkal több arra, hogy az ügyben a hatóságok sűrgős lépéseket tegyenek. A politikus egyébként kijelenti: tisztában van azzal, hogy állításai ellenérzéseket fognak kiváltani, de szerinte erről a sokak által tagadott valóságról mindenképpen beszélni kell.

A heves reakciók valóban nem sokáig várattak magukra, a baloldal egységesen azzal vádolja Copét, hogy a szélsőjobboldali Nemzeti Front által több mint húsz éve kidolgozott érvrendszert vette át. De a Nemzeti Front vezetése is haragszik, Marine le Pen, a párt elnökasszonya "elképesztő cinizmusnak" nevezte az állásfoglalást, hangsúlyozva, hogy amíg a Népi Mozgalom Uniója volt hatalmon, Jean-Francois Copé egyike volt azoknak, akik ezt a valóságot a leginkább tagadták.

A politikai kommentátorok arra emlékeztetnek, hogy a "fehérellenes rasszizmus" kifejezést a szélsőjobboldal dolgozta ki, egyebek mellett a rasszizmus elleni harcra szakosodott egyesületek és szervezetek kritikájaként. Ez utóbbiakat Le Penék ugyanis évtizedek óta azzal vádolják, hogy érzéketlenek a benszülött franciákat ért gyűlöletmegnyilvánulások iránt.

A szélsőjobbnak ez a munkája azonban csaknem tabutémává változtatta ezt a nagyon is létező, sőt a többségében bevándoroltak által lakott negyedekben egyre súlyosabbá váló problémát, és azok az értelmiségiek, akik ez ügyben felemelik a szavukat rendre megbélyegzésre számíthatnak.

Ez történt például a mára a baloldal által reakciósnak minősített Alain Finkielkraut filozófussal vagy a megbélyegzések osztogatásában élen járó Nouvel Observateur című hetilapnál évekig dolgozó Jacques Julliard újságíróval is, akik 2005-ben közleményben tiltakoztak a fehér francia fiatalokat sújtó "büntető hadjáratok", illetve a "franciaellenesség" ellen, amivel szerintük senki sem foglalkozik.

Akkori állásfoglalásuk azonnal kiváltotta a rasszizmusellenes egyesületek haragját, és a könyvére adott mostani reakciók alapján kérdéses, hogy Jean-Francois Copé-nak sikerül-e kihozna ezt a kérdést a politikai karanténból.
S. Ráduly János, Franciaország"
szivacs
szivacs 2012. 07. 16. 22:25
#185
"Az Európai Bizottság nem akar beavatkozni a tejpiaci helyzetbe

Nem találta megalapozottnak a tejpiaci beavatkozásra vonatkozó kérést az Európai Bizottság hétfőn.
A tagállamok mezőgazdasági minisztereinek brüsszeli találkozóján Lengyelország kérésére vitatták meg, hogy be kell-e avatkoznia az uniós szerveknek a tejpiacon kialakult helyzet javításáért, mindenekelőtt az árcsökkenés kompenzálására.

Lengyelország - számos más tagállam, köztük Magyarország támogatásával - azt kérte, hogy az EU vegyen igénybe minden lehetséges eszközt a "válsághelyzet" kezelésére, beleértve a tejtermékek után járó export-visszatérítés visszaállítását is.

Uniós források szerint az Európai Bizottság egyelőre nem tartja megalapozottnak a beavatkozást. A testület szerint az utóbbi hónapok árcsökkenése egy korábbi kedvező áralakulási időszakot követett. Az árak még mindig mintegy 30 százalékkal magasabbak a 2009-es szintnél, az euró dollárral szembeni gyengélkedése pedig kedvez az exportőröknek.

A helyszíni beszámolók szerint több tagállam - köztük Németország is - a bizottsággal egyetértve úgy ítélte meg, hogy rövid távon nincs szükség központi beavatkozásra."
MTI

Hullhatnak a gazdák - főképp ha nem németek! A bizottság a német érdekeknek megfelelően döntött.
szivacs
szivacs 2012. 06. 25. 17:52
Előzmény: #183  pampa
#184
link
...és a szavak értelmet nyernek.
pampa 2012. 06. 25. 14:59
Előzmény: #182  szivacs
#183
Merész elképzelés.

"Uniós kormányt hozna létre a német pénzügyminiszter

2 komment| Megjelent: 2012.06.25. 13:57|Frissült: 2012.06.25. 14:26
Wolfgang Schäuble szerint az erős Európa megteremtéséhez az eddiginél több döntési jogosultságot kell átadni Brüsszelnek.

Mostanáig szinte mindig a tagállamok mondták ki az utolsó szót a közösség ügyeiben, és ez nem maradhat így. Az unió szerkezetét át kell alakítani, hogy a nemzetállamok ne blokkolhassák a döntéseket. Ennek egyik eszköze lehet az, ha kormánnyá alakítanák az Európai Bizottságot - jelentette ki a miniszter a Der Spiegel című német hetilapnak.

Wolfgang Schäuble szerint elsősorban a pénzügyek, valamint a kül- és a biztonságpolitika területén kell csökkenteni a tagállamok jogköreit. A brüsszeli bizottság pénzügyekért felelős tagja például európai pénzügyminiszterként vétójoggal rendelkezne a tagállami költségvetés felett, és csak az ő hozzájárulásával lehetne hitelt felvenni.

Az uniós kormány demokratikus felhatalmazását úgy lehetne megteremteni, hogy a testületet az Európai Parlament (EP) választaná meg, vagy a testületet egy közvetlenül választott elnök irányítaná. A tagállami szakminiszterek testületei, illetve az állam- és kormányfőket tömörítő Európai Tanács helyébe egy új intézmény, az EP második kamarája léphetne. Ezt a tagállamok tölthetnének fel az amerikai szenátus vagy a Bundesrat, a német tartományokat képviselő törvényhozási felsőház mintájára.

A reformokat először várhatóan csak az euróövezetben lehetne bevezetni, a tizenheteknek azonban a többi tagállam számára is "nyitott klubként" kell működnie - tette hozzá a német pénzügyminiszter. Schäuble megjegyezte: azt egyelőre nem tudni, hogy mindennek mikor jön el az ideje, de az biztos, hogy "jóval hamarabb, mint akár csak néhány hónapja is gondoltam".

A csütörtökön kezdődő uniós csúcson négy uniós intézmény vezetője konkrét javaslatokat tesz majd az integráció mélyítésére."
szivacs
szivacs 2012. 06. 11. 15:25
Előzmény: #181  kassziopeia
#182
Albert Pike 3 világháborúról írt.:-(
kassziopeia 2012. 06. 08. 19:34
Előzmény: #178  szivacs
#181
ilyen és ehhez hasonló mély válságból csak egy kiút van ami beindítja a gazdaság minden területét...........
"WAR" - remélem nem így lesz

Topik gazda

szivacs
szivacs
3 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek