Topiknyitó: szivacs 2011. 01. 17. 16:33

Mi lesz veled Európa?  

Mi lesz veled Európa?



Mi lesz az ősi gyökereiddel, történelmeddel, hagyományaiddal, sokszínű kultúráddal, egymást maró, mégis "európai" népeiddel, köztük velünk, magyarokkal?

Megtalálják-e, kivívják-e gyermekeid múltadhoz méltó helyedet, szerepedet a világban?



Múltad van, jövőd lesz-e?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szivacs
szivacs 2012. 06. 08. 18:46
#180
"Lejár a határidő, de az állam nem fizet a rettegett vörös csillag miatt

Ma telik le a határidő, de a magyar állam nem fizeti ki azt a kártérítést, amelyet az Emberi Jogok Európai Bírósága ítélt meg a vörös csillag viselése kapcsán indított perben Fratanoló Jánosnak, a Magyarországi Munkáspárt 2006 korábbi vezetőjének. A Magyar Hírlap által megkérdezettek véleménye egyértelmű a kérdésben.

Az ítélet szerint június 8-ig, azaz legkésőbb ma kellene kifizetnie a magyar államnak négyezer euró nem vagyoni kártérítést és 2400 euró költségtérítést Fratanoló Jánosnak, a Magyarországi Munkáspárt 2006 volt elnökének, akit korábban a magyar bíróság önkényuralmi jelkép viselése miatt megrovásban részesített.

Fratanoló a döntés ellen a strasbourgi székhelyű emberi jogi bíróságához fordult, amely neki adott igazat, kimondva, hogy Magyarország megsértette a szabad véleménynyilvánításhoz való jogát. Ennek ellenére az állam nem hajtja végre a nemzetközi bíróság határozatát.

Navracsics Tibor közigazgatási és igazságügyi miniszter az Országgyűlésnek jelentést és határozatot is benyújtott, amelyek lényege, hogy hazánk tartja magát az álláspontjához, nem ért egyet a döntéssel és nem változtat a törvényi rendelkezésen, amely bűncselekménynek nyilvánítja az önkényuralmi jelképek, így a vörös csillag viselését.

Idézi az Alkotmánybíróság határozatát, amely szerint a vörös csillag viselése azonosulást jelent a kommunista diktatúrát jellemző önkényuralmi eszmékkel, illetve ezek propagálásával. A testület azt is megállapította, hogy Magyarország történelmi tapasztalatai alapján a szóban forgó korlátozás megfelelő. Egy nappal a határidő az igazságügyi tárca közölte, álláspontja változatlan.

Ha hazánk nem fizet, akkor szankciók várnak rá. Egyrészt késedelem esetén a fizetendő összeget kamatokkal terhelik meg, másrészt az Európa Tanács miniszteri bizottsága és közgyűlése diplomáciai eszközöket vehet igénybe az ítéletben foglaltak kikényszerítése érdekében. Ezen túl a strasbourgi ítélet alapján a magyar elmarasztaló döntést felül kell vizsgálni.

„Az emberi jogi bíróságnál fogalmuk sincs arról, mit jelent a csengőfrász”

Schmidt Mária, a Terror Háza Múzeum főigazgatója: Történészként egyértelműen azt gondolom, hogy ha a magyar kormány nem tartaná magát az álláspontjához – vagyis ahhoz, hogy hazánkban a vörös csillag ugyanolyan önkényuralmi jelkép, mint például a horogkereszt, amelynek viselését a törvény büntetni rendeli –, akkor lényegében a saját identitását tagadná meg. Megjegyzem, a rendszerváltoztatás óta, vagyis több mint két évtizede szeretnénk leszámolni a kettős mércével. Ha most elfogadjuk a strasbourgi döntést, akkor történelmet hamisítunk: a két totális diktatúrának ugyanis közös a gyökere, összehasonlíthatóságuk nélkül nem értenénk meg sem a természetrajzukat, sem pedig a fogalmi rendszerüket.

Szakály Sándor történész: Minden országnak jogában állna eldönteni, mit tart önkényuralmi jelképnek. Nem értem, hogy ha a magyar jogrend a vörös csillagot annak tartja, akkor a strasbourgi bíróság miért bírálja ezt felül. Mindig olyanok döntenek ilyen kérdésekről, akik soha nem éltek a vörös csillag által fémjelzett diktatúrában. A Nyugat első nagy rádöbbenése a kelet-európai kommunizmusra 1956 majd 1968 volt, amikor kiderült, a náluk élő kommunisták nem olyanok, mint az itteniek. Hol van ilyen esetben a nemzeti szuverenitás? Ez a történet is mutatja, hogy nem kell és nem is lehet mindent összehangolni az unióval vagy a Nyugattal.

Wittner Mária 1956-os halálraítélt, országgyűlési képviselő: A strasbourgi bíróság tagjai nem éltek a véres kommunizmus alatt, fogalmuk nincs arról, mit jelent csengőfrászban vagy az akasztófa árnyékában élni. Ne a maguk, hanem az ország mércéjével mérjenek, és ne avatkozzanak a törvényeinkbe! Felháborító, hogy vannak, akik még mindig a kifosztott áldozatokon akarják megszedni magukat. Egyetértek azzal, hogy az ország egy fillért se fizessen, következetesen tartanunk kell magunkat ehhez az állásponthoz. Áldozatként üzenem az Európai Unió és a strasbourgi bíróság vezetőinek, hogy nem akarunk többé vörös csillagot látni.

Gulyás Gergely, a Fidesz parlamenti képviselője: Az Emberi Jogok Európai Bíróságának döntése felháborító. A nemzetiszocialista, illetve a kommunista diktatúrák által használt önkényuralmi jelképek közötti különbségtétel sérti a kommunizmus áldozatainak emlékét, és elfogadhatatlan minden, a diktatórikus eszmerendszereket egyformán elutasító, demokratikus elkötelezettségű ember számára. Ettől függetlenül tény, hogy a strasbourgi bíróság jog-összehasonlító tevékenységet is végez, így az Európában köztudottan létező kettős mércét tükrözi vissza, mivel a vörös csillag viselése csupán néhány államban minősül szabálysértésnek, míg a nemzetiszocialista jelképekhez több állam jogszabálya is büntetőjogi szankciókat társít. Ugyanakkor tudomásul kell venni, az is tény, hogy Magyarország az Emberi jogok európai egyezményének aláírásával annak idején kötelezettséget vállalt a strasbourgi bíróság döntéseinek végrehajtására.

Boros Bánk Levente politológus: Ez a probléma nem jogi, hanem elsősorban politikai kérdés. Jogi szempontból lehetséges, hogy Strasbourgnak van igaza, de politikai szempontból egyértelműen csorbul a nemzeti szuverenitás. Nyugat-Európa és a volt kommunista blokk országainak társadalomszemlélete, történelmi tapasztalata is más, és mivel nincs egységes joggyakorlat az önkényuralmi jelképek tiltására, minden államnak a saját történelmi tapasztalata alapján kell döntenie. Ennek megfelelően pedig látni kell, hogy Magyarországon a vörös csillag üzenete objektíven kezelhető, vagyis az egy emberi életeket befolyásoló és megnyomorító diktatúra jelképe, így teljesen logikus, hogy a hazai jogszabályok tiltják a viselését."
Magyar Hírlap
szivacs
szivacs 2012. 06. 07. 19:07
Előzmény: #178  szivacs
#179
"A németek támogatják az uniós tranzakciós adót
Az új adófajta egyik ellenzője Nagy-Britannia. David Cameron brit kormányfő Angela Merkel kancellárral folytatott csütörtöki berlini tárgyalásai után is hangsúlyozta, hogy országa - amely egyébként már évtizedek óta adóztatja a pénzügyi tranzakciókat - nem támogatja az uniós különadó bevezetését. Nagy-Britannia a fiskális paktumhoz sem kíván csatlakozni. Cameron ezt is megerősítette Berlinben, ugyanakkor hangsúlyozta, hogy az euróövezet stabilitásának helyreállításához "fontos, de nem elégséges" a paktum. Úgy vélte, az övezetben - amelyhez Nagy-Britannia ugyancsak nem kíván csatlakozni - mindenekelőtt a bajba került bankok feltőkésítésére és a válság terjedését gátló eszközök, a tűzfalaknak is nevezett kríziskezelő alapok megerősítésére van szükség."

Akkor ez eddig már hány sebesség is...?
szivacs
szivacs 2012. 06. 07. 12:29
#178
"Költségvetési és politikai uniót kell létrehozni Európában, és ennek során a kétsebességes integráció elvét kell követni - fejtette ki a német kancellár egy csütörtöki interjúban.

Angela Merkel az ARD német közszolgálati televízióban sugárzott interjúban hangsúlyozta: a schengeni rendszer és az euróövezet is a kétsebességes integráció következménye, ez az elv pedig a következő időszakban még erősebben érvényesül majd.

A nyitottságot ugyan meg kell tartani, "mindig mindenkinek lehetőséget kell biztosítani az együttműködéshez", de nem lehet "egy helyben járni csak azért, mert egyik-másik tagország még nem akar továbbmenni" - mondta.

Kifejtette, a június végi uniós csúcson egy munkatervet tárgyalnak majd meg, amelynek fő gondolata az, hogy "több Európára" van szükség. "Nem csupán valutaunióra, hanem egy úgynevezett fiskális unióra, vagyis több közös költségvetési politikára van szükség, mindenekelőtt pedig egy politikai unióra", ami azt jelenti, hogy lépésről lépésre egyre több kompetenciát és felügyeleti lehetőséget kell átadni Európának - mondta Merkel.

Az Európai Bizottság (EB) már most is értékeli a tagországok költségvetési politikáját és gazdaságpolitikáját, és ajánlásokat fogalmaz meg "az úgynevezett hatos csomag alapján" - utalt Merkel a jórészt a magyar uniós elnökség idején előkészített jogszabálycsomagra, amely szorosabb együttműködést ír elő ezen a két területen.

A német kancellár szerint a gazdasági növekedés ösztönzésére is stratégiát kell készíteni, a költségvetési konszolidáció és a növekedés ugyanannak az éremnek a két oldala. Szilárd államháztartási helyzet nélkül nincsen növekedés, de a pénzügyi stabilitás nem elég, javítani kell egyebek között a versenyképességen is - mondta Merkel.

A napokban német lapok arról írtak, hogy az uniós intézmények az utóbbi hetekben felmerült reformjavaslatokat rendszerbe szervező és új elemekkel kiegészítő tervet készítenek a júniusi uniós csúcsra. A javaslat közös pénzügy-, adó-, kül- és biztonságpolitikát irányoz elő. Tartalmazza továbbá azt, hogy bővíteni kell az EB ellenőrző jogosítványait a tagállami államháztartások felett, egységes bankfelügyeleti és betétbiztosítási rendszert kell kialakítani, és német mintára át kell alakítani a szociális ellátórendszert és a munkaerőpiaci szabályozást. Az EB szerdán terjesztette elő az úgynevezett bankunió megvalósítását elősegítő javaslatait.

A német sajtó beszámolt arról is, hogy a berlini vezetés egy uniós szintű gazdaságösztönző csomagról egyeztet az ellenzékkel, amelynek szavazataira szükség van a fiskális paktum kétharmados parlamenti támogatást igénylő ratifikációjához.

Értesülések szerint a kormány támogatja, hogy emeljék meg az Európai Beruházási Bank (EIB) alaptőkéjét 10 milliárd euróval azért, hogy a bank kiterjeszthesse hitelezési tevékenységét az euróövezeti válságállamokban. Támogatja továbbá a projektkötvények alkalmazását az uniós fejlesztési források felhasználásában, és támogatja az EB javaslatát, amely szerint 7,3 milliárd eurót kellene elkülöníteni az uniós költségvetésben a fiatalkori munkanélküliség csökkentését célzó programokhoz." link

Illetve nem is 2 hanem több-sebességes: eurozóna, schengeni övezet, fikális lepaktáltak, kohézió barátai, centrumországok, perifériálisak, disznók, frankfurtiak klubja, stb., stb.
szivacs
szivacs 2012. 06. 03. 00:27
#177
"Silvio Berlusconi szerint nem jelentené a világ végét, ha Olaszország kilépne az euróövezetből. Az egykori miniszterelnök véleménye finoman szólva sem találkozik a piacokéval.

A tavaly novemberben lemondásra kényszerült korábbi miniszterelnök pénteken újságíróknak nyilatkozva utódát, Mario Montit arra szólította fel, hogy gyakoroljon nyomást az Európai Unióra. A volt miniszterelnök kijelentette: amennyiben nem változik meg az Európai Központi Bank politikája, Olaszországnak elegendő bátorsággal kellene rendelkeznie ahhoz, hogy "ciaót", azaz búcsút mondjon a közös európai valutának. Ezzel kapcsolatban Berlusconi részleteket nem közölt. Hangoztatta: Nagy-Britannia például stabil ország, noha nem lépett be az euróövezetbe. Ha Olaszország kilépne az eurótérségből, az nem jelentené a világ végét - tette hozzá.

Berlusconi - akit az elmúlt időszakban sokan felelőssé tettek Olaszország súlyos eladósodásáért - aggodalmának adott hangot az ország gazdasági helyzete miatt. "Még soha nem éltem meg olyan nehéz időszakot, mint a mostani" - hangoztatta a volt kormányfő. Nézete szerint a Monti-kormánynak meg kellene változtatnia Európa-politikáját.

A korábbi miniszterelnök kijelentette, hogy nem kíván miniszterelnök-jelöltként indulni a jövő évi parlamenti választásokon. Sőt, egy korábbi nyilatkozatával ellentétben ezúttal azt állította: nem érdeklődik az államfői tisztség iránt sem. A jelenlegi államfő, Giorgio Napolitano hivatali mandátuma 2013-ban jár le." pf
szivacs
szivacs 2012. 05. 22. 12:10
#176
"Nemcsak forró, de erőszakos nyárra is számítanak Dél-Európában a hitelválság okozta harag miatt. A hatóságok attól félnek, hogy a tiltakozás a turistaszezonra is rányomja majd bélyegét.

Anarchiától tart Európa eladósodott déli pereme - jegyzi meg a brit Guardian, amely szerint a megszorítások elleni tiltakozás a nyáron túllépheti a korábbi határt.

A sztrájkok, tüntetések és a szolgáltatásokat ellehetetlenítő tiltakozás megszokottá vált Görögországban, Olaszországban és Spanyolországban. A hatóságok azonban komoly, a turizmust fenyegető erőszakra is számítanak.

Olaszországban a rendőrség, a hadsereg és hírszerzés rendkívüli tervet dolgoz ki a lehetséges anarchia elleni fellépésre. Azért érzik úgy, hogy sietniük kell, mert az utóbbi időben már több támadás ért egyes személyeket és intézményeket is.

Az adóbehajtást végző cég, az Equitalia irodáit több támadás érte, Szicíliában elbocsátott Fiat-dolgozók szállták meg az egyik kirendeltséget.

Egy múlt heti fegyveres támadást, melyben megsebesítették egy olasz atomenergiacég vezetőjét, olasz és görög anarchisták vállaltak magukra.

Az olasz hatóságok a héten 400 helyszínen szigorítják a biztonsági intézkedéseket, sok hely és egyes személyek is 24 órás védelmet kapnak. Több mint 4000 katona is segíti a rendvédelmet.

Spanyolországban eddig csak szórványos erőszakos akciók történtek, de a kormány azt mondja: szigorítja az utcai rendbontásra kiszabható büntetéseket. A szakszervezeteknek és pártoknak például kártérítést kellene fizetniük a tagjaik által okozott esetleges anyagi károkért.

Sehol máshol nem olyan feszült a helyzet, mint jelentős részben turizmusból megélő Görögországban, ahol amúgy is nagy hagyománya van az anarchizmusnak. Athén tele van rendőrökkel. A rendőrség az állami szektor egyetlen olyan munkaadója, amely egyre inkább bővül - jegyzi meg a Guardian."
Szvetnik Endre, London link
szivacs
szivacs 2012. 05. 07. 13:06
Előzmény: #174  S52Raptor
#175
Én vagyok a főnököm.
S52Raptor 2012. 05. 07. 13:03
Előzmény: #173  szivacs
#174
"A klasszikus megszorítások, adóemelések, recesszió, munkanélküliségnövelés eddigi útja nem vezet sehová, csak buktak rajta az emberek és már a politikusaik is."

Ezt meséld a főnöködnek is...
szivacs
szivacs 2012. 05. 07. 12:08
#173
* "51,7 százalékkal Francois Hollande nyerte meg a francia elnökválasztások második fordulóját. 17 év után ismét baloldali elnöke lesz a második legnagyobb európai gazdaságnak. Az új elnök nem feltétlenül ért egyet a németek által képviselt erőteljes megszorításokkal, inkább a lassabb deficitcsökkentés híve Hollande."

* "A második helyen végzett a nemzetközi szervezetek mentőcsomagjaiért vállalt megszorításokat visszautasító Radikális Baloldali Szövetség a görög parlamenti választások során. Az általános befektetői aggodalmat ez azért válthat ki, mert nem biztos, hogy így a nyugati elkötelezettségű Új Demokrácia és a PASZOK pártok képesek lesznek koalícióban megszerezni a minimális, 151 parlamenti férőhelyet. 98 százalékos feldolgozottság mellett 149 helyet sikerült megszerezniük. Mindkét párt vezetője az euró megtartásáért küzdő nemzeti egységkormány létrehozatalát sürgette az eredmények publikálását követően."

* "Nem csupán a francia és a görög politikában láthattunk változásokat, hanem a schleswig-holstein-i, német területi választás is kiábrándítóan rossz adatot közölt a kormányzó CDU-FDP koalícióra nézve. A ZDF német televízió előrejelzései szerint az észak-németországi, 1950 óta nem látott gyatra helyközi választási eredmény jól mutatja, azzal, hogy a Szabad Demokrata Párt támogatottsága 8,2 százalékra csökkent, a kormányzó pártok népszerűsége negatív trendbe fordult, sőt a koalíció jövőbeli újraválasztása is kérdéses."

Pénzpiaci reakciók:
"A választásokat kedvezőtlenül fogadva, háromhavi mélypontra esett az euró árfolyama. A tengerentúli piacnyitást követően az euró/dollár árfolyam 1,3 alá is benézett, sőt már pénteken is masszív eurógyengülést tapasztalhattunk a piacokon. A kötvénypiacon hozamemelkedést láthatunk, csupán a 10 éves német állampapírok hozama nem növekszik, a többi nyugat-európai ország kötvényhozamai egyaránt emelkedő irányt mutatnak."

Baloldali, szociális fordulat?
Eszerint az európai népeknek kezd elegük lenni a megszorításokból és azokból, akik megszorították őket.
Európa vezetőinek az eddigieknél kreatívabb gazdasági megoldásokkal kell előállniuk, ha nem akarnak politikai süllyesztőbe kerülni.
A klasszikus megszorítások, adóemelések, recesszió, munkanélküliségnövelés eddigi útja nem vezet sehová, csak buktak rajta az emberek és már a politikusaik is.
szivacs
szivacs 2012. 05. 04. 18:19
#172
"Átvágná a nemzetállami, etnikai és vallási határokat, és a polgárok erejével mentené meg a „működésképtelen és túlságosan technokrata” Európai Uniót a Daniel Cohn-Bendit köré csoportosuló hatvannyolcas, liberális, illetve zöldpolitikusi kör, amelyhez magyar liberálisok, köztük Kertész Imre, Demszky Gábor, Schiff András, Magyar Bálint és Fischer Iván is csatlakoztak.

A hazánkban a Népszabadságban publikált, Európa mi vagyunk! című kiáltvány szerint létre kell hozni a „tevékeny polgárok Európáját”, alulról szerveződő uniót szükséges megalkotni, mondhatni a feje tetejéről a talpára állítani az EU-t.

Az Európai Unió újjáépítésére biztat Daniel Cohn-Bendit európai parlamenti képviselő (képünkön) és Ulrich Beck német szociológus. Az alternatív európai egységet alulról építenék, az állampolgári aktivitásra alapozva, hogy ezzel fékezzék meg az összeomlást. A kiáltvány központi eleme az európai önkéntes év, elképzelésük szerint a polgárok 12 hónapig az unió egy másik államában dolgoznának egy olyan ügyért, ami közösségi és nem nemzetállami megoldást igényel, ilyen probléma például az éghajlatváltozás megfékezése. A kiáltványt kilencven európai értelmiségi írta alá, köztük Helmudt Schmidt volt nyugatnémet kancellár, Javier Solana volt NATO-főtitkár, hazánkból pedig például Kertész Imre, Demszky Gábor és Fischer Iván.  
MH/MTI "

link
szivacs
szivacs 2012. 05. 02. 22:06
#171
"Az elemzők 10,8 százalékos mutatóra számítottak, miközben a tényleges adat 10,9 százalék lett. Németországban a munkanélküliségi ráta 6,8 százalékon maradt, de a munkanélküliek száma 10 ezer fős csökkenés helyett 19 ezer fővel emelkedett."

Európa jelenlegi vezetői ennyire eredményesek.

szivacs
szivacs 2012. 04. 24. 13:04
#170
'Drasztikusan megdrágult a tojás az Európai Unió január 1-jén életbe lépett "tyúkjóléti direktívája" miatt. Az élelmiszeripar vezetői attól tartanak, hogy megugorhat a tésztafélék és a kekszek ára, és cégek mehetnek csődbe.

Nem kevesebb, mint 18 százalékkal csökkent március közepére a tojástermelés, mert a termelők mintegy öt százaléka nem tudott megfelelni az új uniós előírásoknak, és a tojótyúkok számára a korábbinál kényelmesebb környezetet biztosítani.

A tojástermelők szövetsége szerint a helyzetet súlyosbítja, hogy a tyúkok nagyon érzékenyek a változással járó stresszre, így azoknál a termelőknél, akik elkészültek az új ketrecekkel, a szárnyasok egy része azért nem tojik, mert még nem szokta meg az új környezetét. Mindez azt eredményezte, hogy a kekszet, tésztát, majonézt, illetve süteményt előállító cégek immár 66, sőt olykor 100 százalékkal magasabb árat fizetnek a tojásért, mint egy évvel korábban.

Ha a helyzet nem változik, négy-hat hónapon belül számos vállalat csődöt jelenthet, figyelmeztetnek a szakértők. A kekszgyártóknál például a gond az, hogy az általuk előállított termékek 90 százalékát a hipermarketekben értékesítik, és mivel az egy évre szóló beszállítói szerződéseiket még a tojásválság előtt megkötötték, a mostani drágulást már nem tudják az áraikban érvényesíteni.

A tojásárak alakulását természetesen a lakosság közvetlenül is megérzi, márciusban átlagosan 55 százalékkal kellett többet fizetni értük a boltokban, mint egy évvel korábban. Egyes szakértők azt mondják, amint a termelők kicserélték a ketreceket, az árak csökkennek majd, mások azonban úgy vélik, hogy a mostani magas szinten stabilizálódnak.

A lapok egy része most egy újfajta trendről ír: állítólag egyre több, amúgy városban élő érdeklődik az olcsó tojás-előállítási lehetőség, a tyúktartás iránt.'
szivacs
szivacs 2012. 03. 30. 10:30
Előzmény: #168  mondoka
#169
A szabály az szabály és mindenkire vonatkozik - ezt minden európai fiatalnak is meg kell tanulnia!
Nincs kettős mérce, még a magyaroknak sem!
mondoka 2012. 03. 30. 08:13
#168
Az óvás miatt lemarad az Eb-ről a magyar válogatott

Nem indulhat az Európa-bajnokságon a magyar U17-es labdarúgó-válogatott, hiába nyerte meg selejtezőcsoportját.
A belga együttes megóvta az oroszok ellen 1-0-ra megnyert meccsét egy játékos jogtalan szerepeltetése miatt, és ennek az UEFA helyt adott, így 3-0-lal írta jóvá a találkozót. Ennek értelmében a magyarok gólkülönbségük miatt Belgium mögé szorultak.

További részletek: link
szivacs
szivacs 2012. 03. 29. 12:15
#167
"Hosszú szabadságuk miatt bírálják az EU külügyi diplomatáit

2012. március 28., szerda, 13:02
Szerző: HVG/MTI

Egyre nagyobb nyomás nehezedik az Európai Bizottságra az Európai Külügyi Szolgálat (EKSZ) diplomatáinak az átlagosnál jóval hosszabb szabadsága miatt - közölte összeállításában a Telegraph című brit napilap hírportálja.

A beszámoló szerint a szolgálat diplomatái közel 17 hét szabadságra jogosultak. Ezért egyre erőteljesebb az a követelés, hogy a bizottság vizsgálja felül a diplomáciai személyzetre vonatkozó szabályozást.

Az Európai Unió (EU) diplomáciai szolgálatának alkalmazottai számára egy évben 83 nap vagy csaknem 17 hét szabadság jár, ami négyszer több az átlagos brit munkavállalók szabadságánál. A nagyvonalú rendelkezés és a rugalmas munkaidő mellett további két hét "brüsszeli szakmai tréning" is jár, ami azt jelenti, hogy az EU külképviseletének 60 százalékát kitevő tengerentúli diplomaták évente 19 hetet pihenhetnek, s mintegy hét hónapot dolgoznak.

Mindezen felül a további "rendkívüli eltávozás" értelmében az EU távol-keleti, ázsiai és afrikai delegációinak munkatársai akár 21-24 hétig is üresen hagyhatják posztjukat, amely a tisztségviselők számára kiszabott kötelező munkaidő közel felét teszi ki.

Az Európai Parlament (EP) egyik német kereszténydemokrata képviselője, Ingeborg Graessle által benyújtott dokumentum rámutatott: a szóban forgó szabályozás annyira liberális, hogy az EKSZ diplomatái az év nagy részében szabadságon vannak ahelyett, hogy az EU 130 külföldi delegációjában dolgoznának. A jelentés hangsúlyozta, hogy ennek következtében a harmadik országokba kihelyezett posztok gyakorlatilag félidős állások, amelyekért azonban teljes fizetés jár.

Graessle javaslata értelmében az uniós diplomatáknak járó éves szabadság nem haladhatná meg a 49 napot, a különleges eltávozást pedig 25 munkanapról 15-re csökkentenék az olyan országokban, mint például Irak.

A jelenlegi helyzet igencsak zavaró a testületet 2010-es megalakulása óta vezető Catherine Ashton uniós kül-, és biztonságpolitikai főképviselő számára. Ashton ugyanis az EB szigorú szabályozását örökölte meg, amely alapvetően brüsszeli bázisú bürokráciára, nem pedig egy tengerentúli szolgálatra lett kialakítva.

Ashton szóvivője ezzel összefüggésben elmondta, hogy a diplomáciai szolgálat vezetője támogatja a változást, és több egyeztetést is folytatott a bizottsággal a szóban forgó szabályozás felülvizsgálatáról. "
szivacs
szivacs 2012. 03. 29. 10:18
#166
"Forrás: MTI 2012. március 29., csütörtök 09:58

Napóleon-vidámparkot akarnak építeni Franciaországban nem túl messze az ottani Disneylandtől, így minden idők egyik legnagyobb franciájának az amerikai Mickey egérrel kell majd megküzdenie turistacsalogató riválisként.

A park programszerkezete végigköveti a császár életútját Korzikától a győzelmeken, majd Moszkván, Waterloón át, haláláig a Szenti Ilona-szigeti száműzetésben. Rekonstruálnak csatatereket, építenek egyiptomi piramisokat, elkészítik Moszkva kapuinak korabeli mását. A parkból ugyanakkor nem hiányoznak majd az olyan hagyományos szórakoztatási eszközök, mint a hullámvasút, de az is valamiképpen kapcsolódik Napóleonhoz.

„Egy vidámpark fantasztikusan jól taníthatja a fiatalokat a történelemre” – mondja Frederic Lefebvre francia idegenforgalmi miniszter. A létesítmény ugyanis nem egy merész agyú vállalkozó elmeszüleménye, hanem komolyan gondolt projekt, amelyet támogat a francia kormány és a Bonaparte család is a turizmus irányítói mellett. A családfő jelenleg Charles Napoleon – Bonaparte Jerome nevű öccsének leszármazottja –, aki fontosnak tartja a történelmi hűséget.

Európa népei vegyes érzelmekkel gondolnak Napóleonra: a lengyelek megmentőként, az oroszok brutális megszállóként, a spanyolok kegyetlen elnyomóként, az olaszok közül sokan az osztrák iga alóli felszabadítóként, de még Franciaországban is megoszlanak a vélemények. Idegenforgalmi szempontból azonban a legfontosabbak hosszabb távon a kínaiak, akik egyöntetűen katonai géniuszként, hősként tekintenek Napóleonra, olyasvalakire, aki önerőből küzdötte fel magát a lehető legmagasabbra. „Napóleon kiváló árumárka. Ezért kell megépítenünk a parkot. Mert, ha nem tesszük elég hamar, megteszik a kínaiak” – idézte a BBC brit sajtóorgánum Charles Napoleont.

Ha minden jól megy, az alapkő 2014. február 18-án kerül a helyére a Montereau-i csata 200. évfordulóján. Ennek az ütközetnek az emlékét elhomályosítja Napóleon számos híres csatája, és nem is volt nagy jelentősége az osztrákok felett aratott briliáns diadalnak, a francia császár végső vereségét vajmi kevéssé odázta el. A város emlékezetében azonban mindmáig elevenen él, és mivel Bonaparte francia földön alig nyert csatát idegen csapatok ellen, montereau-i diadala annál nagyobb becsben van, a várost pedig kikiáltották a Napóleon-turistaközpont ideális helyének."

A franciák meghódítják Európát!
Eszerint a franciák a nacionalizmust nem leépítendőnek, hanem felépítendőnek tartják.
Törölt felhasználó 2012. 03. 27. 18:55
#165
Magyarország számára az Uniós tagság csak hátrányokkal jár és súlyosan csorbítja nemzeti függetlenségünket és önállóságunkat.
Az Uniós csatlakozás hatalmas károkat okozott és okoz folyamatosan hazánknak.
Szerencsére az Euró, az európai közös fizetőeszköz nem került eddig bevezetésre hazánkban annak ellenére, hogy az idegen érdekeket kiszolgáló kormányzatok MSZP /2002-2010/ és Fidesz /1998-2002/ ill. /2010- / ezt erősen támogatták ill. jelenleg is támogatják.

A háttérből levezényelt vérnélküli "rendszerváltás" nem szólt másról mint a bukott hatalom átmentéséről az újonnan formálódó rendszerbe.

Folytatás:link
szivacs
szivacs 2012. 03. 27. 18:43
#164
"Valaha ábrándoztunk róla. Több száz éve viszonyítjuk magunkat hozzá; ám különösen a vasfüggöny lehullása óta, miután a Lajtán túlra alig-alig tudtunk eljutni a kommunizmus-szocializmus időszakában, a Nyugat szinte szakrálisan tökéletes világként jelent meg lelki szemeink előtt. Megtestesített mindent, a magasabb életszínvonaltól kezdve a technikai fejlettségen keresztül a szabadság eszményképéig.

A Nyugat volt a mentsvár számunkra. Nekünk, akik itt éltünk, elegünk volt a szabadság hiányából, a gazdasági tehetetlenségből, a mindennapi mutyikból, bratyizásból, a fejetlenségből és a továbbélő uram-bátyám viszonyokból, a fejlődésképtelenségből, a szervezetlenségből, a gazdasági irracionalitásokból és így tovább. De vigasztalt és reményt adott számunkra, hogy van a Lajtán túl egy világ, amelyik működőképes, amelyik kiválóan szervezett, amelyik egyszer talán majd befogad bennünket.

Egyetlenegy dolgot nem vettünk észre. Mégpedig azt, hogy az ő jólétüknek, árubőségüknek, hihetetlenül gáláns szociális és nyugdíjrendszerüknek, a magasan fejlett gazdaságnak nagy ára van. Nem más, mint hogy a Nyugat, azaz a centrumországok, a perifériákat folyamatosan a periférián tartják. Ha a periféria, illetve fél-periféria országait valóban engednék felemelkedni maguk közé, vagyis a centrumországok közé, vége lenne centrumpozíciójuknak. A Nyugat tehát nem tesz mást, mint használja és kihasználja a periféria energiáit, piacait, munkaerejét, kiszivattyúzza onnan az erőforrásokat, és ezzel újabb dinamikát ad a centrumszerep megőrzéséhez.

Éppen ezért, amikor ájult bódulattal tekintünk a Nyugatra mint elérendő célra és mintaképre, akkor észre kell vennünk, hogy sajátos csapdahelyzetben vagyunk: nekünk mindig ebben a szerepben kell maradnunk ahhoz, hogy a centrum továbbra is vezetője és meghatározója legyen a világnak. A centrum érdeke az, hogy mi – miközben soha sem érhetjük el az ő színvonalukat – megállás nélkül és kritika nélkül álmodozzunk és ábrándozzunk róluk. Ezzel ugyanis fenntartják a lelki függőség viszonyát, amelyben magunkat mindig kicsinek, őket pedig mindig nagynak, csodálatosnak kell tartanunk. Ez a függő lelki viszony garantálja fensőbbségüket (a franciák fogalmával élve a „grandeur”-t, a nagyságot), amely fölénk, félperifériás közép- és kelet-európaiak fölé tornyosul.

De mi lenne akkor, ha egyszer csak szakítanánk mi, közép- és kelet-európaiak a függőség érzésével, a kisebbrendűségi érzéssel, az alávetettség érzésével? Ha egyszer csak abból indulnánk ki: vagytok ti, a centrum, sajátos vonásokkal, s vagyunk mi, a közép- és kelet-európai félperiféria a magunk sajátos vonásaival, de egyik sem különb a másiknál, pusztán más a történelme és az ebből adódó lehetőségei is mások… Ez a lelki fordulat szerintem már a küszöbön van. Mert immáron jó néhány éve látszik: a király meztelen. S ha a Nyugatot, Nyugat-Európát és Amerikát nem ájultan, hanem tárgyilagosan és semlegesen szemléljük, akkor a jólétük valóságos hátterének felismerése mellett azt is észrevesszük, hogy például a szabadságjogaik, mérhetetlen liberalizmusuk és a kisebbségekkel szembeni toleranciájuk mögött vér, újra vér és elnyomás húzódik meg a történelemben. A franciák elnyomták a bretonokat és az oxitánokat, az angolok többszörösen leigázták a skótokat, walesieket, katolikus íreket, hogy most ne beszéljünk az összes fontos nyugati ország híresen kegyetlen gyarmatpolitikájáról, s ne beszéljünk a „legszabadabb” Egyesült Államokról, amelyik a történelmét a bennszülött indiánok kegyetlen lemészárlásával és a feketék rabszolgamunkára kényszerítésével alapozta meg. Hol is voltak akkor az emberi jogok, a szabadságjogok, uraim?

Ez adott erőt és lehetőséget arra, hogy a huszadik század második felére elképesztő fölényességgel szóljon le bennünket a Nyugat a szabadságjogok és a demokrácia nevében azért, mert – például - az ombudsmani hivatal vezetőjének kinevezése nem feltétlenül tetszik nekik. „Ez hallatlan!” „Ez már autokrácia, kis hitlerizmus! Borzasztó!” – kiáltozzák.

És mindez a bevezetője volt annak, hogy most a szabadság bajnokaként támadjanak minket azért, mert az általuk korábban brutálisan „megoldott” gyarmati és kisebbségi kérdéseket mi – a huszonegyedik század elképesztően életidegen, ultraliberális elvárásai között – nem tudjuk a kényes igényeiknek megfelelően rendezni.

Szóval: van Nyugat-Európa, van Közép-Európa és van Kelet-Európa, eltérő sajátosságokkal, eltérő szépségekkel és csúnyaságokkal. De mindegyik egyformán megérdemli a neki kijáró tiszteletet. Persze, nehéz lesz a köldökzsinórt elvágnunk. De a világon immáron csak versengő felek maradtak, szívós érdekek és harcok és országok, amelyek közül senki sem jóságos nagybácsi többé, és nem „ideál”.

Felnőtté és büszkévé kell válnunk nekünk, közép- és kelet-európaiaknak. És érdemes azokhoz fordulnunk, akikkel az érdekeink egyeztethetők.
Fricz Tamás"
Törölt felhasználó 2012. 03. 27. 15:40
Előzmény: #162  pampa
#163
Pampa, ezt kérdezted:

"Ugyan ezen megállapodás keretein belül kérték e az USA-ban felszálló repülő utasainak adatait?"

Erre ott a válasz.

Ha nem ezt akartad kérdezni, ebben az esetben lehet, hogy nem olvastál rosszul, de akkor meg tanulj meg világosan fogalmazni, mert az nem ment.
pampa 2012. 03. 27. 15:35
Előzmény: #160  Törölt felhasználó
#162
penznyelo

Amennyiben nem értesz meg valamit akkor ne reagáljál rá.
Ezek az európai légitársaságokra vonatkoznak. Arra aki az USA-ba visz utast, vagy az USA-ból visz utast.

Amikor Brazília bevezette az USA állampolgárokkal szemben a beutazáskori ujjlenyomat adást mennyire felháborodtak...
Az lenne a minimum az EU részéről, hogy kérnék az amerikai légitársaságok utasainak az adatait viszont. Azoknak akik az EU-ból utaznak el és azokét akik egy EU tagállamba utaznak amerikai légitársasággal.

szvsz
szivacs
szivacs 2012. 03. 27. 15:20
Előzmény: #159  pampa
#161
Nem értek arra rá, fontosabb dolguk volt:

"Elfogulatlanul Magyarországról?

A kormány elleni kampány újabb fejezete kezdődik az Európai Parlamentben
A politikai pártok szembenállásán felülemelkedő, a közös európai értékeket szem előtt tartó vizsgálatot ígér Rui Tavares európai parlamenti képviselő, akit a Magyarországról szóló jelentés előkészítésével bíztak meg.
Tegnap összeült az Európai Parlament (EP) állampolgári jogokkal foglalkozó szakbizottsága, a LIBE, hogy megvitassa Magyarország helyzetét. Az EP február 16-i határozatában súlyos aggodalmát fejezte ki „a demokrácia gyakorlásával, a jogállamisággal, az emberi és szociális jogok gyakorlásával, a fékekkel és ellensúlyokkal, az egyenlőséggel és a diszkriminációmentességgel összefüggésben”. A parlament utasítása alapján a szakbizottságnak kell figyelemmel kísérnie, hogyan valósítják meg hazánkban az európai intézmények, így az Európai Bizottság, az Európa Tanács, illetve a Velencei Bizottság ajánlásait. Ezzel párhuzamosan felszólították a magyar kormányt, hogy az említett ajánlásoknak megfelelően módosítsa a törvényeinket.

A LIBE kijelölt jelentéstevője, Rui Tavares portugál zöldpárti képviselő elmondta: olyan jelentést szeretne előkészíteni, amely felülemelkedik a jobb- és baloldali pártok ellentétein, együttműködésre törekszik, és szem előtt tartja a közös európai értékeket. Tavares álláspontját mindenki támogatta, hangsúlyozták, hogy nem pécézték ki maguknak Magyarországot, céljuk nem a büntetés. Morvai Krisztina, a Jobbik EP-képviselője Magyarországgal szembeni diszkriminációnak nevezte a terveket, Rui Tavares szerint ugyanakkor nemcsak hazánkkal, hanem szükség esetén más tagországgal szemben is folyhat vizsgálat. Hangsúlyozta, elkerülhetetlen, hogy az egyes képviselők szubjektívan lássák hazánk helyzetét, ugyanakkor az Európai Parlament célja pont az, hogy a sok szubjektív nézet egy objektív véleménnyé álljon össze. Az első eszmecserén nem hoztak konkrét döntéseket, egyelőre a cél a munkamódszer kidolgozása: a meghallgatások folytatását többen ellenezték, és objektív, minden féllel tárgyaló magyarországi látogatást szorgalmaztak."

Topik gazda

szivacs
szivacs
3 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek