Topiknyitó: pampa 2011. 10. 03. 14:30

Meggyanúsították Gyurcsány Ferencet  

"A Keresztes Imre főügyész által jegyzett közlemény szerint "Gyurcsány Ferenc a gyanúsításközléssel szemben panaszt jelentett be, majd rövid, személyeskedéstől sem mentes nyilatkozatot tett, tagadva a terhére rótt bűncselekmény elkövetését".



A volt kormányfő kijelentette, kérdésekre nem hajlandó válaszolni, megtagadva így a további vallomástételt. A gyanúsított észrevételt, indítványt nem tett - tájékoztatott a főügyész."



Ez még nem évült el, az első esetnél megúszta, remélem most végig megy az ügy.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 10. 11. 18:57
Előzmény: #155  Törölt felhasználó
#160
okés .. ezt tudnia kellene minden dedósnak is , de mégis úgy csinálnak , mintha ezek nem is lennének ..

holott ha a hárítás a más útvonalra terelve azonnal megtörtént volna , és a "hívők" minden atrocitástól mentesítették volna .. akkor miféle cucc lenne most terítéken ? milyen terrorral gyanúsítanák meg a volt elnököt ?

tény, hogy előre mindent nem tudhattak, de az tuti hogy valamiért mégsem óvták vagy tették meg az óvintézkedéseket a hallgatóikkal szemben ..

vajon milyen okból ?

ha ez kiderülne , mármint hogy valami számító turpisság miatt nem tették meg az óvintézkedést , tuti hogy nem fut át az agyán annak a sok ezer embernek így útólag hogy felhasználták őket valamire ? a testi épségük árán ?

na ezért nincsen semmilyen telefon cucc a kivizsgálások során , hiszen így felgöngyölödne az egész folyamat , illetve óhatatlanul eljutnának a fidesz rendezvény szervezőihez is

tuti hogy egy telefon legalább lenne onnan / a randalírozóktól/ -ide /fidesz szervezőhőz vagy bennfenteshez/ azaz, a tüntetésen résztvevő vezérek vagy "beosztottak" egyike súgott a szervezők vagy a fidesz vezérek egyikének ..

de az is tuti, hogy az egész hanganyag ki fog szivárogni és a hálóra is fel fog kerülni - előbb vagy utóbb .
szivacs
szivacs 2011. 10. 11. 18:50
Előzmény: #156  commander8
#159
Tudod mit nem értek? Miért gondolod azt, hogy csak és kizárólag a négyévenkénti választások való részvétellel képes vagy létrehozni és jól működtetni egy valós demokráciát???
"ezt csak választásokkor vagyunk képesek megtenni, törvényesen"
Na ez az, ami a realitásérzék hiányára vall! Szerintem te is tudod, hogy ez édeskevés, ettől még nem fog létrejönni és fennmaradni egy olyan demokratikus berendezkedés, amit te jónak tartanál.
Miért hitegeted magad azzal, hogy nem tehetsz ennél többet, hogy nem tehetsz mást is a szavazócédula bedobásán kívül? Miért gondolod, hogy ezzel megtetted a tőled telhető legtöbbet? Miért gondolod, hogy ez elég? Megkérdezted a gyermekeidet, hogy tetszik-e nekik ez a világ, amiben élnek, amit te is átadsz neki? Elégedettek a sorsukkal és azzal, amit te tettél azért, hogy ők egy jobb világban élhessenek, mint amilyent te örököltél? Hiszen ez minden szülő vágya, hogy a gyermekeinek jobb legyen! Elérted ezt a vágyadat és ha nem elégedett vagy azzal, amit megtettél ezért a célodért?
Akit eddig megkérdeztem, még egy sem válaszolt igennel, sőt! 9x% azt mondta, hogy neki jobb sors jutott, mint a szüleinek de az ő gyermekeinek nehezebb életük lesz, mint ami neki volt.
Akkor? Nem lenne min változtatni? Nem kellene cselekedni? Ha magunkért nem, akkor a gyermekeinkért!
commander8 2011. 10. 11. 18:46
Előzmény: #157  commander8
#158
Ugyan nem olvastam végig az összes hsz-t, de azért feltennék egy naiv kérdést:
Mi a baj azzal, hogy egy miniszterelnök befektetőt keres egy olyan beruházásnak, ami a megvalósulása esetén munkahelyet biztosít az ott lakók számára, és adóbevételt a költségvetésnek?
Jelzem ezt nem először teszem fel itt a topikon, de akkor (talán két évvel ezelőtt) azzal kötöttek bele a kérdésbe, hogy mekkora adóbevétel lenne belőle, meg mekkora beruházás, és egyáltalán, ha a Gyurcsány keze benne van, akkor az csak ördögtől való lehet.
Aztán ha belegondolunk abba, hogy kár keletkezett az állam sérelmére(mondjuk 2 milliárd), akkor azon nem kellene elgondolkodnunk, hogy Szíjártó, és Kósa ámokfutása a kormányzásuk első hónapjában hány milliárdos kárt okozott? A mnyp lenyúlásáról nem is beszélve. De még sorolhatnám a kérdéseket.
Manapság olvasom ezt a blogot. Ajánlom mindenkinek:
link
Kicsit hosszadalmas, de megéri.
commander8 2011. 10. 11. 18:37
Előzmény: #153  Törölt felhasználó
#157
Szia, ez igaz, egy kicsit "eltunyultam" a vélemény nyilvánításban, de ez a topik megtetszett.
commander8 2011. 10. 11. 18:35
Előzmény: #147  szivacs
#156
Vitathatatlan, hogy rajtunk választópolgárokon múlik a változás, azonban ezt csak választásokkor vagyunk képesek megtenni, törvényesen. Már ha egyáltalán van véleménye a választópolgárnak. Én ebben szkeptikus vagyok. olyan szintű volt az elmúlt években a néphülyítés, hogy az már fogalom. De a nagyobbik baj az az, hogy ez még tovább folytatódik, aminek a következménye nem az lesz szvsz, hogy néhány randalírozó megunja és hazamegy, hanem ennél sokkal rosszabb. Én a jelenben jövök arra rá, hogy miért volt hatvan-hetven évvel ezelőtt jobboldali a jobboldali, baloldali a baloldali. Azért (és ebben továbbra sem értek veled egyet) mert más-más értékrend talaján állt. Az egyik a szociális oldalon, míg a másik pedig a nagytőke oldalán. Ez ilyen egyszerű. Ma kristályosodik ki a két értékrend közötti különbözőség. Persze mindig akkor válik el a sz... a májtól, amikor nagy a baj.

Törölt felhasználó 2011. 10. 11. 18:30
Előzmény: #154  Törölt felhasználó
#155
Az egy jó vicc, hogy az Astoriánál lévők nem tudták mi megy a Deák téren. Ezzel max a vidékieket lehet megetetni.

Hacsak nem voltak süketek és nem volt bedugva az orruk.

Ráadásul a Deák téren több mint egy órát állt a rendőr sorfal.

Törölt felhasználó 2011. 10. 11. 18:22
Előzmény: #138  szivacs
#154
nem vertek agyon senkit sem , mint ahogy nem lőttek le senkit / a la Heller Á./semmikor ..

a szadizó rendőröket le kell/kellene csukni és kirúgni a rendőrségtől még az elítélésük napján / ezek a palik nem változnak meg , mert emberileg a természetükből adódóan nem képesek megváltozni .

de nem erről van szó ..szinte végig

majd 80 -90%-a egy nagy kamú vircsaft az elejétől kezdve ami a 2006 tüntetésekkel kapcsolatos mindmáig a jobboldal minden ágán ...., illetve amit előadott/előad a fidesz 2006 óta, és belehajszolta ebbe /is/ a lakosság vele szimpatizáló részét ..

az öszödi duma tartalmi részei babapiskóta a fidesz összes 8 éve tartó hazugságaihoz képest ezzel együtt.

semmi nincs úgy még véletlenül sem mint amit ellenzékben mondott igért a kormányra kerülésük esetére ..

****

rendőr nyilatkozott még akkoriban, hogy a rendőrségi szabályzatban az áll , hogy nagyobb tömeg mozgatása , vagy mozdulására kivezénylésük esetén nem tűzhető ki az azonosító ..

évek óta vannak/voltak a fradi meccsek után tömegek akikhez volt hogy rohamrendőröket is kivezényeltek , és bizony használták a gumibotot is rendesen ..a fogdába bevitteket sem éppen teával és süteménnyel kínálták meg ott.

ott sem volt semmilyen azonosító a rohamrendőrökön , és érdekes módon sem a verésekből sem az azonosító hiánya miatt sosem volt politikai meg média ügy ebből ..

én az össz telefonbeszélgetéseket hallgatnám meg .. mind a rendőrökét , hogy a helyszinen milyen intézkedések hangzottak el ,és mi történt ezekre az intézkedésekre és mi nem ... ugyan úgy mint az összes tüntető szervezőit - azoknak a vezéreikét is , kinek is telefonáltak és mit mondtak és mi hangzott el válaszként valójában ..

kivizsgáltatnám azt is , hogy a fidesz rendezvény után volt e és milyen tudomásuk a szervezőknek a randalírozók közeledtéről , ha tudtak róla mit csináltak és mit nem és miért nem , illetve ki tudott még rajtuk kívül még arról hogy közeledik a tömeg ..

vizsgálat tárgyává tenném még azt is , hogy orbán viktornak miért , milyen ok/okok miatt kellett gyorsan sebbel lobbal a helyszínt elhagyni ..

így kapnánk valóban hiteles képet kapni a ténylegesen történtekről.

de nem a hitelesség számít itt és végig , hanem a politikai bosszú

Törölt felhasználó 2011. 10. 11. 18:15
Előzmény: #149  szivacs
#153
Korrekt. Ritka mint a fehér holló :9

commander8 üdv, rég "halottam a hangod"!
Törölt felhasználó 2011. 10. 11. 18:15
Törölt hozzászólás
#152
Törölt felhasználó 2011. 10. 11. 18:15
Törölt hozzászólás
#151
Törölt felhasználó 2011. 10. 11. 18:15
Törölt hozzászólás
#150
szivacs
szivacs 2011. 10. 11. 18:13
Előzmény: #146  Törölt felhasználó
#149
Semmi sem fekete/fehér. Persze, mindkét oldalon voltak törvénysértők és jogkövetők, ártatlanok. Korrekt bíróság előtt a helye a munkáját az előírásoknak megfelelően végző rendőrt kővel fejbedobó randalírozónak és a legális rendezvény helyszínét elhagyni próbáló tinédzsert brutálisan véresre verő "rendőr"nek is.
Törölt felhasználó 2011. 10. 11. 18:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#148
...és nem mered bevállalni - a kitérő válasszal - hogy figyelmetlenül olvastál és/vagy hova húz a szíved :D

Mondjuk korántsem érdekel, de ne vádoljanak meg x melletti elfogúltsággal, ha pont x-et kritizálom. (Persze y-nal sem, mert előző postomban pont egyszerre kritizáltam x-et és y-t is. :DDD)
szivacs
szivacs 2011. 10. 11. 18:03
Előzmény: #140  commander8
#147
Szia, régen beszélgettünk. Remélem jól vagy!

Sok helytálló megállapítás van abban, amit leírtál, valóban kevés a konstruktivitás, a megoldásra való törekvés. Sajnos a politikusok - ellentétben a többséggel - hatalomérdekeltek nem pedig megoldásérdekeltek. A hatalomhoz vezető út pedig sajnos ritkán vezet át a problémák tényleges megoldásának mezején.
Éppen ezért - realitásérzékemről tanubizonyságot téve - nem is tőlük várom a konstruktivitást, a megoldási javaslatokat és a megegyezésre törekvést - ez bizony a mi feladatunk! Tisztában vagyok a pártokrácia érdekrendszerének realitásaival, de nem vagyok hajlandó elfogadni azt a valójában hamis attitűdöt, hogy mi úgysem tehetünk semmit, minden kizárólag a politikusokon múlik. Aki ennyivel beéri, az valójában csak fel akarja ezzel menteni magát a felelőssége alól saját maga és gyermekei előtt - ám ha belenéz a szemükbe, ő is pontosan tudja, hogy ez csak egy kibúvó és ha van benne némi jóérzés, egyszer még bánni fogja, hogy ilyen világot hagyott rájuk.
Törölt felhasználó 2011. 10. 11. 18:02
Előzmény: #138  szivacs
#146
Tévedés ne essék, biztosan voltak túl kapások, de

akkor senki sem volt bűnös és csak ártatlan embereket lőttek meg ugye?

Lehet én vagyok beszari, de ha valahol könnygázzal oszlatják a népet Én nem megyek kávézni a közelben az tuti.

Mielőtt leharapja mindenki a fejemet ezzel nem arra célzok, hogy nem így történt!
Törölt felhasználó 2011. 10. 11. 17:57
Törölt hozzászólás
#145
Törölt felhasználó 2011. 10. 11. 17:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#144
Hát megadtam a lehetséges választási lehetőségeket... más kontextusban a kérdés nem értelmezhető.
Törölt felhasználó 2011. 10. 11. 17:53
Törölt hozzászólás
#143
Törölt felhasználó 2011. 10. 11. 17:51
Törölt hozzászólás
#142
szivacs
szivacs 2011. 10. 11. 17:48
Előzmény: #138  szivacs
#141
Őt személyesen is ismerem. Jó ember.
Átlag feletti képzettségű és műveltségű diplomá. Egyetemen tanított. Azóta ráment az élete, kirúgták, ellehetetlenítették.

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek