Topiknyitó: totoro 2021. 10. 18. 08:18

Márki-Zayt Miniszterelnöknek!  

Legyen már egy saját topikja :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Heisenberg
Heisenberg 2021. 12. 19. 09:46
Előzmény: #556  Heisenberg
#560
Politikai eredményesség szempontjáól nem az a lényeg, hogy MZP mit mond, hanem az, hogy el tudja- e vinni a változást akaró szavazókat április elején. Ez nem a Molnár Zsolt, meg néhány senkit nem érdeklő politikus sértődöttségén fog múlni, mert sz emberek döntő többsége már rég nem pártszimpátiák meg programok alapján szavaz, hanem alapvetően emocionális okból. Program sem kell, lsd Fidesz. A választások előtti kb 2 hét számít, de leginkább az azt megelőző 2-3 nap.
sanka 2021. 12. 19. 09:43
Előzmény: #558  badsector1
#559
A 3. bukta is a csaláson fog eldölni.
badsector1
badsector1 2021. 12. 19. 09:42
Előzmény: #552  euler
#558
Most már nagyon jól látszik, hogy az ellenzék jó része azon dolgozik, hogy a fidesz győzzön, nem véletlen zsinórban a 3 bukta, az ilyen gyurcsány, molnár zsolt, mesterházy félékkel a 4. bukta is garantált.
2026-ban az mszp, dk, lmp megint fogadkozni fog, hogy most már isten bizony elkalapálják o1g-t.:))
sanka 2021. 12. 19. 09:41
Előzmény: #555  badsector1
#557
Mit pofázik? Biztos lehetsz benne nem gyúrcsi a fidesz embere.
Heisenberg
Heisenberg 2021. 12. 19. 09:39
#556
2002-es választások előtt Medgyessy P. - t senki nem tartotta esélyesnek Orbán ellen, sőt, sokan hatalmas hibának tartották a gyenge és ellentmondásos kommunikációja és beszédhibái miatt. ( Németh Miklóst akarták sokan).
Ehhez képest, bár a választások előtti kutatások, pl. a Gallup is, kétharmadot vizionáltak a Fidesznek, az első fordulóban már döntésre tudta vinni a választást az mszp- szdsz koala javára. Persze tudom, sok minden változott, de én azt gondolom, hogy nem elsőrendű kérdés, hogy MZP mit mond, vagy tesz a koaliciós társakkal kapcsolatban. Ha valaki nem rá illetve az összefogásra szavaz, akkor Orbán párti. Ilyen egyszerű, tényleg ki az a hülye, aki azt gondolja, hogy majd minden másképp lesz, ha MZP -t belülről megbuktatják és OV nyer megint....
badsector1
badsector1 2021. 12. 19. 09:36
Előzmény: #553  sanka
#555
Gyurcsány miért pofázik annyi hülyeséget? Azért, hogy o1g-t hatalomba tartsa?
badsector1
badsector1 2021. 12. 19. 09:35
Előzmény: #552  euler
#554
Egyre viccesebbeket mondasz.
Ezt igazolni majd a végeredmény fogja.
Egyébként nem szabad ilyen "aprócska" molnár zsolt féle problémákon túllendülni, mert a sok beépített fidesz ügynök már most látszik, hogy milyen hatékonyan tud bomlasztani.
o1g már most mosolyog a fotelben, hogy felmerült mzp lecserélése, egy romkocsmákban merengő bölcsészre, aki majd jól megmutatja, hogy kell a fideszes negatív kampánnyal felvenni a harcot, értelmiségi pofázással.
sanka 2021. 12. 19. 09:07
Előzmény: #552  euler
#553
Túl sokat pofázik hülyeséget, igazábol ő bomlasztja az öszefogást, nagyon meggondolatlan.
euler 2021. 12. 19. 08:35
Előzmény: #551  badsector1
#552

Mivel tudnád ezt igazolni tényszerűen?
.Engem jobban érdekelne, hogy MZP elvárásainak ki felel meg az ellenzéki oldalon, kibe nem szállt még bele? Talán Tóth Bertalan, az alig látható, de simulékony mszp élén a kivétel.
És egyáltalán, miért kell mindenkinek MZP elvárásainak megfelelni?
Ne egy újabb Vezérben gondolkodjunk már!
badsector1
badsector1 2021. 12. 19. 08:14
Előzmény: #549  euler
#551
Donáth Anna teljesen megfelelne a fidesz elvárásnak, garantáltan hozná az ellenzéki buktát
badsector1
badsector1 2021. 12. 19. 08:12
Előzmény: #549  euler
#550
"Az ellenzék miniszterelnökjelöltje szerint Molnár Zsolt erős fideszes kapcsolatokkal rendelkezik, a Jobbik nem száll be megfelelő mértékben a kampányba. Minderről Márki-Zay Péter a szabadeuropa.hu-nak beszélt"
   
Sajnos ez nem meredek állítás.
Belföld - Molnár Zsolt útja a Fidesztől a bukásig - Index

"Molnár Zsolt háromszor, három különböző méretben is ugyanazt próbálta megcsinálni. Először a versengő II. kerületi helyi politikát alakította át Láng Zsolttal karöltve egy szépen kimunkált háttér-nagykoalícióvá. Ezután a nemzetbiztonsági bizottságban Kocsis Mátéval sikerült nagy egyetértésre jutnia, végül Budapesten próbálta a politikai versengést kissé megzabolázni – itt azonban a tét és a küzdelemre irányuló figyelem már túl nagy volt. Molnár üstökösszerű karrierjében végig ugyanaz a minta ismétlődik, a gyors emelkedést azonban még gyorsabb zuhanás követte."
euler 2021. 12. 19. 00:11
Előzmény: #538  Törölt felhasználó
#549
Itt kiemelték a lényegi kijelentéseit.
Így igazán megdöbbentő ..., hogy milyen meredek állításokat tesz, lazán és meggondolatlanul.
http://www.atv.hu/belfold/20211218-megkerdeztek-marki-zayt-januarban-megbuktathatjak-es-donath-anna-lehet-a-miniszterelnok-jelolt
Dehogynincs
Dehogynincs 2021. 12. 18. 20:53
Előzmény: #547  euler
#548
A jelen a múlt jövője.
Ha zsarnok lennék, akkor én is szörnyülködnék azon, hogy a demokrácia a választók akaratán alapul és nem az én akaratomon vagy a pártomén.
euler 2021. 12. 18. 20:40
Előzmény: #546  Dehogynincs
#547
Azt már megszoktam, hogy ritkán tudsz gyurcsány (mszmp, szdsz, kerekasztal stb) nélkül a jelenről beszélni, de most a sajátos demokráciafelfogásod komolyan mellbevágott. (Több szót nem vesztegetek rá.)
Dehogynincs
Dehogynincs 2021. 12. 18. 20:35
Előzmény: #545  euler
#546
"Tudom, hogy milyen Gyurcsány megítélése, főleg a magyar politika jobboldalán, de a magyar nép úgy döntött, hogy a DK a legnagyobb ellenzéki párt, és annak a tudatában döntöttek így, hogy tudták, hogy ki Gyurcsány Ferenc, és ő vezeti a pártot. Tudjuk, hogy ez a 10 millió politológus országa, de hagyjuk a vulgárpolitológuskodást. Gyurcsány Ferencre szükség van. Személyileg is."
https://www.klubradio.hu/hirek/ungar-peter-szerint-szukseg-van-gyurcsanyra-122996
Nem a magyar nép döntött úgy, hogy Gyurcsány legyen a kis ellenzéki medencében a legnagyobb hal, hanem csak a dk szavazói.
A magyarok többsége elutasítja Gyurcsányt és a dk-t.
Azt nem vonom kétségbe, hogy ennek ellenére Ungárnak szüksége lehet Gyurcsányra, akár személyileg is.
euler 2021. 12. 18. 20:20
Előzmény: #542  euler
#545
- Az LMP nem mond le egy közös listás befutó helyéről se MZP frakciója javára
- Nem támogatja a feles alkotmányozást
- Hohn Krisztina az LMP frakciójába fog beülni nem MZP-ébe, ha bejut
- Karácsony Gergely egyeztetés nélkül lépett vissza, az hogy ez fog történni a DK-tól tudták meg
- Ungár Péter a DK-ról: 
"van egy ellenzéki együttműködés, a DK-val ezen belül korrekt viszonyunk van, egy rendkívül fegyelmezett, szavatartó és tisztességes partnernek ismertük meg. ... Tudom, hogy milyen Gyurcsány megítélése, főleg a magyar politika jobboldalán, de a magyar nép úgy döntött, hogy a DK a legnagyobb ellenzéki párt, és annak a tudatában döntöttek így, hogy tudták, hogy ki Gyurcsány Ferenc, és ő vezeti a pártot. Tudjuk, hogy ez a 10 millió politológus országa, de hagyjuk a vulgárpolitológuskodást, Gyurcsány Ferencre szükség van. Személyileg is."
Érett szavak, remélem MZP-től is hallhatjuk majd.
#53806
Dehogynincs
Dehogynincs 2021. 12. 18. 20:19
Előzmény: #542  euler
#544

Ungár interjút hol lelem?
Kínomban jobb híján az lmp-re szavaztam addig, amíg össze nem állt az óbaloldallal. A párt a neve ellenére a mégsem lehet más a politika útjára lépett. Van az úgy, hogy egy párt elstratégiázza a magát. A momentum is megtette.
Dehogynincs
Dehogynincs 2021. 12. 18. 20:14
Előzmény: #542  euler
#543

Nem hiszem, hogy Ruff Bálint gyurcsányfóbiás lenne vagy ebbe a fórumba írogatna.
Épp arról van szó, hogy a pártok nem borítottak föl semmit, de a választók igen. Ha demokrata lennék, akkor fontosabbnak tartanám a választók (választóim) akaratát a pártok akaratánál vagy az én akaratomnál.
euler 2021. 12. 18. 20:05
Előzmény: #540  Dehogynincs
#542

(Sejtettem, hogy a fórum gyurcsányfóbiásai ezt nem hagyják szó nélkül. :)Az eredeti forgatókönyvbe nem volt senki beírva, oda az előválasztás írta be a min.elnök jelöltet. A pártok nem borítottak fel semmit, MZP viszont próbálkozik vele...
Az a kérdés, hogy át lehet-e írni a forgatókönyvet, és az átírás veszélyezteti-e az ellenzéki győzelmet.
Tehát úgy látom, hogy a forgatókönyvet MZP kívánja átírni, viszont meggyőző indokai erre nincsenek. Az nem indok, hogy Orbánt csak ő tudja legyőzni a kiábrándult fideszesek segítségével, (meg a saját párttal és frakcióval), mert ez eddig még nyomokban se igazolódott. Az kevés, hogy naponta kinyilatkoztatja. Ez nem házi szépségverseny, a jövőnk a tét. Mondtam már, hogy lehet, hogy ő nem is '22-re gyúr.
(Az LMP-s interjút - Ungár Péter - ajánlom mindenki figyelmébe, gyurcsányfóbia ügyben.) 
Dehogynincs
Dehogynincs 2021. 12. 18. 19:55
Előzmény: #479  Peterbond
#541

Topik gazda

totoro
totoro
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek