Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 07. 20. 00:33
Előzmény: #32893  pitcairn2
#32900
Teljesen igazad van, - ezért is írtam, hogy nem vitatja senki a részvény mivoltát, de az alakulásából bárki hasznot húzhat, ahogy ez sokaknak sikerült már eddig is.A kisember is próbálkozik, miért ne kockáztatna - eddig nem a napi 20+ majd napi 20- változás volt az átlagos korábbi trend, ez is tény, és mindenki láthatja......és továbbra is igazat adok abban neked, hogy mindenki a saját pénzét viszi vásárra, itt tanácsokat és tapasztalatokat lehet olvasni/megosztani. Nem vitatkozom én senkivel sem.A fórumban egyébként azért vagyunk jelen, mert nyilván érintettek vagyunk mindannyian, ki így ki úgy... ezért nem köveznék meg senkit sem, hogy fejest ugrott itt bármibe is, mert akkor magunkra is mutogathatnánk.Változatlanul továbbra is jónak tartom a Konzumot, még ha nem is értek egyet a hátterével, akkor is jó!
sly36
sly36 2017. 07. 20. 00:30
Előzmény: #32898  Törölt felhasználó
#32899
Rendben, én itt leszek 25.-én, ahogy az elmúlt 10 évben minden nap. ...és Te??? Gyanítom, hogy sajnos nem... Így ez nem érdemel több szót.
Törölt felhasználó 2017. 07. 20. 00:22
Előzmény: #32896  sly36
#32898
Ahogyan te is megszülettél valahol, valamikor, így minden nap születnek újabb fórumozók. Amit leírtam - nem neked, mint ős-tőzsdézőnek szólt, hanem azoknak, akik kicsiben mernek itt lépkedni és újak ezen a platformon, kockáztatják azt, amit talán te nem nehéz munkával kerestél meg. Nem vitatja senki az itt szerzett előnyöd, és tapasztalataid másokkal szemben, de első hozzászólásomra hátba támadsz, ez több, mint érdekes. Nem tiltás, hanem tanács, amit írtam, mindenki azt csinál a pénzével, amit akar.Kedd, azaz Juli 25-ig.
andaxin 2017. 07. 20. 00:11
Előzmény: #32894  pitcairn2
#32897
Ez is egy jobb verzió a számukra. Ha viszont ez a helyzet, akkor azt tippelem, hogy az államfő elsőként nem őket kérné fel kisebbségi kormányzásra. Ez azonban csak jövőre esedékes. Viszont, ha a jelenlegi vezetés ezt egy valódi veszélyforrásnak látja, akkor az még jobban felgyorsíthatja a Konzum szempontjából pozitív híreket. Ekkor ugyanis ők is úgy gondolhatják, hogy szorít az idő.
sly36
sly36 2017. 07. 20. 00:08
Előzmény: #32890  Törölt felhasználó
#32896
Újabb 5 perce született nick tanácsait lehet olvasni!Mindenki feltétlenül hallgasson rá!! :D "3400-3500-at tartom reálisnak legkésőbb keddre" Melyik keddre? Majd szólj, ha eljött ez a kedd. Ja... és senki el ne merjen adni addig, mert egy 5 perce született nick ezt ajánlotta.
pitcairn2 2017. 07. 20. 00:07
Előzmény: #32890  Törölt felhasználó
#32895
"Nem kell milliárdokat keresni egy hét alatt, de a gyerek taníttatásába, vagy lakásába könnyedén be lehet segíteni." ezt remélem csak abszurd humornak szántad...
pitcairn2 2017. 07. 20. 00:05
Előzmény: #32891  andaxin
#32894
én koalíciós kényszerről beszéltem, ha ilyen előáll, akkor nem nagyon tehetnek mást esetleg a kisebbségi kormányzást próbálhatják ki
pitcairn2 2017. 07. 20. 00:04
Előzmény: #32890  Törölt felhasználó
#32893
már bocs, de a "kisembernek" sok minden kell csak egy olyan részvény nem ami egyik nap 20%-ot emelkedik a másik nap 20%-ot bukik... semmi bajom egyébként azzal, hogy pl evazeller fejest ugrott a legvadabb spekuláció világába az ő döntése és az ő pénze remélem sikeres lesz! én inkább a folyamatos hype-on döbbenek meg miért nem lehet kimondani nyíltan, hogy ez egy übergáz részvény amikre felettébb veszélyes spekulálni különösen ebben a stádiumban?! ez így korrekt
andaxin 2017. 07. 20. 00:01
Előzmény: #32870  pitcairn2
#32892
Azzal Vona politikai öngyilkosságot követne el. Tanult az SZDSZ, FGKP, MDF példákból. Bár lehet, hogy türelmetlen...
andaxin 2017. 07. 19. 23:58
Előzmény: #32868  pitcairn2
#32891
Sokkal elővigyázatosabb a jelenlegi politikai vezetés. Simicska az egyetlen reális kockázat számukra. Más alternatíva a baloldalon idő hiányában nincs (bázist kéne építeni), a már meglévők balra alkalmatlanok és polarizáltak, jobbra pedig még túl friss a "felvonulós" múlt ahhoz, hogy nyerési esélyeik legyenek. Ám még ha így is van, Simicska akkor sem most fogja kijátszani a kártyáit, hanem február-március tájékán, mert most még korrigálható, terelhető, stb. A választások előtt 4-6 héttel már nem... mindez Konzum szempontjából azt jelenti, hogy a következő 6-8 hónap izgalmas lehet.
Törölt felhasználó 2017. 07. 19. 23:57
#32890
Jó ideje figyelem a hozzászólásokat, és tarthatatlan, ami itt megy.Okos ember szűr a sok információból. Kezdőként, és mindentől függetlenül EVAZELLER tanácsaira, megjegyzéseire hagyatkoznék. Nem akar rosszat a kisembernek.Teljesen normálisan és a hétköznapi ember számára is érthetően fogalmaz, Segít! Ami ma már igen ritka. Értékeljétek ezt!.., ha már ez a fórum azért él, hogy megosszuk tapasztalatainkat egymással! Mindannyian tudjuk, hogy ez a Konzum miből és hogyan született...! hát legyen siker belőle a kicsiknek is, ha már így hozta a sors, hogy ilyen egyáltalán létezhet...Létezik és kész, engedjük el, és profitáljunk belőle. Nem kell milliárdokat keresni egy hét alatt, de a gyerek taníttatásába, vagy lakásába könnyedén be lehet segíteni. Nem szabad engedni a tévhiteknek, és álhíreknek! Itt nagyon komoly politikai hátszél és támogatottság van a Konzumban és Opiban!Bárki bármit beírhat, hogy az értékét lenyomja a nullára, mind-mind átmeneti próbálkozás és spekuláció, hogy kihasználják a kisember hiszékenységét, és a megtakargatott pénzét is elszedjék! Ma már a piac mindenkié! Használjuk az eszünket! A Konzum bár kétes hátterű, létező és sikert sikerre halmozó céggé vált a semmiből. (A körülményekről mi-miből ered, külön fórumon lehetne vitatkozi úgy 100 évig, de felesleges, mert mindenkit a "most és holnap" érdekel...) A Konzum egy értékes és jövőbe mutató stabil befektetés. 2018-ig biztosan!!! Ezt ne feledjétek!...és ahogy a nulláról, mostani állapotáról is sokszorosára futhat hetek alatt!A kicsik a rossz hírekre és kamu felhasználók hozzászólása nyomán elriadnak és mentik a menthetőt.Miközben a másik oldalon a károgó, Konzumot lehúzók habzsolva kapkodják fel a kisbefektetők maradék megtakarított pénzét, mert egyszer az életben ezek a kisemberek mertek valami könnyebbe belevágni, mint kétkezi munkába. Én azt tanácsolom, SENKI NE ADJON EL !!!, megjelennek itt még *érdekes* befektetők is, ahogy történt már korábban is... és akkor eldöntheti mindenki mikor milyen haszonnal száll ki. Haszonnal és nem veszteséggel!Ez nem az ETORO vagy FX xxx...Láttunk itt már 3100-as felső limitet is, mindez illúzió lenne? A háttért ami mögötte van, lehet, hogy illúzió, de az sem lufit fúj! Ez egy megtervezett folyamat, türelem és kitartás! NE MENEKÜLJETEK! 3400-3500-at tartom reálisnak legkésőbb keddre, ha ennél többre sikerül, akkor nagyon jó napja lesz itt sok sok ezer nem átlagos tőzsdézőnek. Nem rossz ez, ne dobjátok el ilyen könnyen a lehetőséget, a saját pénzeteket magatoktól!
andaxin 2017. 07. 19. 23:45
Előzmény: #32852  Donqatto
#32889
Egyetértek.
lizabell
lizabell 2017. 07. 19. 23:34
Előzmény: #32886  evazeller
#32888
Nekem eddig Otp es mol volt inkabb, ott en nem tapasztaltam irigyseget, nekem ez új. Lehet hogy igazad van Éva, és meg kell szokni, de ma sokat olvastam forumot és ez elborzaszto. Miota van a konzum opi paros, nem vettem bluet es nem is olvasom az otp s topikot, mert most az nem erdekel. Ők viszont szinte mindenhol ott vannak, csepelben is es ott is ez a cinikus hangnem. Eddig azt hittem csak a nők irigyek, de nem, tevedtem, a pasik sokkal irigyebbek.
evazeller
evazeller 2017. 07. 19. 23:20
Előzmény: #32885  sly36
#32887
röhögjél ez megfelelő beüzenet tőled röhögjél
evazeller
evazeller 2017. 07. 19. 23:19
Előzmény: #32881  lizabell
#32886
tudod, lizabell, minden sikeres papírban meg kell szokni a rohadt irigyeket, akik kimaradtak chartjuk nagy, venni nem mernek:)
sly36
sly36 2017. 07. 19. 23:16
Előzmény: #32882  evazeller
#32885
Még 10 hsz.-t nyomjál gyorsan légyszi, hogy mit látsz még bele egyetlen hozzászólásomba. Holnap legyen min röhögnöm, nyomd a műsort egész éjjel. De nehogy elaludj, figyelj rá!
pitcairn2 2017. 07. 19. 23:16
Előzmény: #32881  lizabell
#32884
pedig még csak 40%-ot zuhant
evazeller
evazeller 2017. 07. 19. 23:13
Előzmény: #32881  lizabell
#32883
látszik, ma is őrjöngött a sütis-banda itt:) okádni tudnék ezektől, mert szándékosan szállják meg a topikot, összerővel próbálják ledumálni a papírt és persze áztatni mindenkit, aki még mindig jó papírnak tartja a konzumot ez náluk így megy mindegyik bejön a kiszemelt topikba és egymásnak irogatnak szarokat , hogy de szar lesz, meg jaj, a chart, meg atyaég, mi lesz itt aztán ha megint felfelé megy a papír, megint kikussolnak, mint szerencsére két napig nem őrjöngtek itt de már megint kezdik
evazeller
evazeller 2017. 07. 19. 23:08
Előzmény: #32863  sly36
#32882
egyébként mások tájékoztatására beírok egy régi topik-varázslatodat: hybridbox papír, 50 forintnál: kajabáltad, hogy innen fordul felfelé tényleg onnan fordult, csak nem a mondott irányodba:) 1 forint 70 fillérig esett azóta sok viszontagság után tényleg lett 50 forint "ott 1" névváltoztatással sokat kereshettél rajta:) tudod, mi a bajod? hogy nem ismered fel, ha egy papír tényleg sztár lesz szerintem végignézted a konzum 200-as 3000-ig tartó repülését és most persze kezdenéd osztani az észt , főleg, hogy lehet kezdőket ijesztgetni a vacak chartoddal:)
lizabell
lizabell 2017. 07. 19. 23:02
Előzmény: #32880  evazeller
#32881
Varangyok megérdemlik:-) remelem holnap nem esik tovább, mert akkor egesz nap itt fognak hápogni. Valaki irta, hogy a topik más mint egy hete volt. Igen, én is ezt erzem, a 3000 től megvadultak, nem tudják kezelni.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek