Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 02. 28. 20:18
Előzmény: #22579  Törölt felhasználó
#22580
Te vagy vak, gazdaságilag vak vagy,
Törölt felhasználó 2017. 02. 28. 20:18
Előzmény: #22578  R00
#22579
Én látok a szememtől, nem vagyok vak
R00 2017. 02. 28. 20:16
Előzmény: #22577  Törölt felhasználó
#22578
Te nem látsz a szemedtől?
Gyurcsi
Törölt felhasználó 2017. 02. 28. 20:16
Előzmény: #22576  Törölt felhasználó
#22577
Nem kispályás a fickó
Törölt felhasználó 2017. 02. 28. 20:14
Előzmény: #22575  Törölt felhasználó
#22576
lehet, hogy a Echo tv-ben is reklámozza majd a cégeit, az a KONZUMnak és OPMIMUSnak is csak jó
Törölt felhasználó 2017. 02. 28. 20:13
Előzmény: #22574  R00
#22575
nem érdekel a Lőrinc pályafutása, csak az hogy ha belevesz a papírba, akkor az kilő
R00 2017. 02. 28. 20:12
Előzmény: #22572  Törölt felhasználó
#22574
Pályáját a kilencvenes évek elején kezdte el, amikor az állami gázprogram kapcsán egy alcsúti, gépészettel foglalkozó társával - akinek legfőbb ismertetőjegye akkoriban az volt, hogy jól focizott - elkezdték bekötni a faluban élőknek a gázt. A vállalkozás fejlődésnek indult, egyre jelentősebb munkákat kaptak a közeli településeken is, lakóparkokban, nagyobb épületekben dolgoztak. A sikereit annak köszönhette, hogy közvetlen stílusú, társasági ember, ugyanakkor kemény tárgyaló, és e nélkül nem tudott volna érvényesülni. A kétezres évek közepén azonban hullámvölgybe kerültek, a cég ekkoriban egyre kevesebb megrendelést kapott, megjelentek a megyében és a faluban is a konkurens gázosok, Mészárosék majdnem csődbe is mentek: 2007-ben már alig volt bevételük, a cég veszteséges lett, pedig korábban több mint tízmilliós nagyságrendű eredményt is el tudott érni.

Mészáros ekkortájt kezdett hivatásszerűen is foglalkozni a focival. Fiatalon a helyi serdülőcsapatban futballozott, később - ahogy az a kistelepüléseken a helyi vállalkozók körében gyakori - folyamatosan szponzorálta a hazai csapatot, az éppen a megyeegyből felfelé kapaszkodó Felcsútot. Aktívan részt vett a csapat menedzselésében, eközben találkozott a meccsekre kijáró Orbán Viktorral, akivel állítása szerint együtt járt iskolába.[14] Állítólag ekkoriban Mészáros segítséget is kért Orbántól. Nem tudni ebben mi az igazság, de tény, hogy jól jött az ismeretség, Mészáros lett az ellenzéki Orbán Viktor által alapított Felcsúti Utánpótlás Neveléséért Alapítvány elnöke, társadalmi munkában. Ez az alapítvány tartja fenn a 2006-ban indult felcsúti fociakadémiát. Az alapítvány újabb és újabb földterületekkel bővült, felépült a Pancho Aréna, a Felcsút pedig feljutott az NB I-be. A cégek által felajánlható tao-pénzekből több milliárdot kapott az akadémia, a fenntartó alapítvány szakközép- és szakiskolát épített, és a kezelésébe került az Alcsútdobozi Arborétum is, amelynek közelében felújították a lerobbant sportszállót.

Közben Mészáros cégügyei is látványos fejlődésnek indultak: a korábbi gázszerelő vállalkozást építőipari kivitelezővé fejlesztette, 2008-ban százmilliós bevétele volt, ami félmilliárdra, majd kormányváltás után milliárdos nagyságrendűre kúszott fel. Szintén 2010 után a Mészáros és Mészáros Kft. összesen három és fél milliárd forint értékű közbeszerzésben nyert, különböző cégekkel együttműködve. 2008-ban egy másik helyi vállalkozótól, Molnár Csabától vette át a Felcsút FC-t is, amit Molnár alapított és ő volt sokáig az ügyvezető valamint a fő szponzor is, de számos kérdésben más véleményen volt Mészároshoz képest, így például ellenezte az akadémia jelenlétét és a több ezer férőhelyes stadion építését. A korábbi sikeres évek után a 2010-es kormányváltást követően Molnár cégének elmaradtak a megrendelései, a vállalkozását végül szintén Mészáros vette meg tőle, cégvezetőnek pedig a volt felcsúti jegyzőt, Petrin Lászlót tette meg. Vélemények szerint Molnárral szemben Mészáros engedelmesen eleget tett Orbán kéréseinek, ettől függetlenül láthatóan továbbra is fontos maradt számára a foci, erről tanúskodik, hogy a helyi tévében többször is nyilatkozott ez ügyben.

A helyiek szerint Mészárost nem érdekelte a politika, vállalkozását is anélkül futtatta fel a kilencvenes években. 1998-2002 között helyi képviselő, de mint akkor a faluban mindenki, függetlenként. 2010-ben, nyolc év kihagyással a fociakadémia elnöki székéből újra indult a képviselői posztért, immár fideszes jelöltként. Be is jutott a testületbe, testvérével, a mezőgazdasági gépalkatrészekkel és gumiabroncsokkal kereskedő Mészáros Jánossal együtt. A polgármester ismét a független Varga György lett, aki ezzel a harmadik ciklusát kezdhette el. Tíz szavazattal nyert Flier Jánosné, a Fidesz helyi elnöke ellen. Flierné jól menő vállalkozó férjével alapította a helyi polgári köröket a 2002-es kormányváltás után. Felcsúton azt mondták, az ottani Fidesznek rendkívül fontos lett volna, hogy a faluban a párt tagja legyen a polgármester, és hiába volt a hat képviselőből és a polgármesterből álló héttagú testületben elsöprő, öt-kettes Fidesz-fölény, vereségként értékelték, hogy nem szerezték meg a település vezetését. Nem is hagyták annyiban sokáig: 2011-ben egy, a választások után frissen módosított törvény alapján, miszerint köztartozással rendelkező személy nem lehet polgármester leváltották Vargát, és új választást írtak ki. Mészáros még ekkor sem volt magától értetődő favorit, először a helyi általános iskola igazgatóját, a csupán névrokon Flier Évát szemelte ki a Fidesz, aki nem vállalta, így indították el végül Mészárost. Varga szerint direkt hoztak olyan szabályt, hogy leválthassák és a helyére Mészárost ültessék, főleg miután állítása szerint már a törvény életbelépése előtt kiegyenlítette tartozását, ugyanakkor más települések adósságokkal rendelkező vezetőit nem menesztették ilyen indok miatt. Kitért arra is, hogy még évekkel a leváltása után is vagyonosodási vizsgálat folyt ellene, miközben mások milliárdokkal üzérkednek.[15]

Több felcsúti is azt állította, hogy a vállalkozásaiban több mint száz helyinek munkát adó Mészáros felhívta az időközi választás előtt minden dolgozója figyelmét, hogy kire kellene szavazni családostul, ráadásul a faluban a pártnélküliek körében egyre erősebb lett az a vélemény, hogy Felcsútnak jobb, ha Fidesz-kormány idején fideszes a polgármester is. Mészáros a korábbi választásokhoz képest nagy arányban, 571-318-ra nyert. Az előzmény nélküli polgármesterség azonban még mindig kevés volt, hogy az országos politikában is ismert legyen. Ezt egy parlamenti képviselő szerint egyértelműen a földügyekkel érte el. Mészáros egyik cége több mint ezer hektár földet nyert, bár a helyi viszonyokban járatosak szerint soha nem gazdálkodott nagy volumenben, és a céget is csak a pályázatok előtt röviddel alapította. A miniszterelnök frakciótagok szerint velük nem érzékeltette, hogy Mészáros hozzá közeli, vagy különösen fontos személy lenne számára, sőt amikor földügyekről volt szó fideszes körökben, akkor egy történet szerint Orbán nem érezte szükségét, hogy megvédje Mészárost azoktól a kritikáktól, hogy a földek jelentős részét nem a korábban azokon gazdálkodó családok kapták. A kormányfő állítólag egyszerűen annyit mondott, hogy a Fejér megyei ügyeket "megbeszélte a parasztjaival" - amivel a földpályázatok ottani nyerteseire, így Mészárosra is utalt.

Polgármesterként Mészáros megközelíthetetlenné vált a helyiek számára is. Az utcán nem lehet megszólítani, mert autóban ül, vagy telefon van a fülén, ritkán van, vagy nincs lakossági fórum, közmeghallgatás, falugyűlés. Ez különösen azért fáj sok felcsútinak, mert korábban erre mind volt lehetőségük, másrészt mint mondják, legalább a stadionépítést illett volna érdemben megbeszélni a faluval. Nyilvános rendezvényeken is alig jelenik meg sok helyi szerint, csak focimeccseken látni. Igaz, pénzzel és más kézzelfogható dolgokkal segített, volt például, hogy egy egész vaddisznót küldött valamelyik falusi összejövetelre a nagy vadász hírében álló polgármester, akinek a cégirodáját is több saját trófea díszíti.

A testületi ülések megtartásával viszont már hadilábon állt, a helyiek szerint nem szereti a nyilvánosságot. Volt, aki arra panaszkodott, hogy a testületi ülések időpontját néha csak órákkal kezdés előtt függesztik ki a faliújságra, holott a szabályok szerint napokkal előbb kellene, máskor azért gurult be, mert ülés előtt elkezdték kérdezgetni. Elrendelte a zárt ülést, de a jegyző szólt neki, hogy ilyet nem lehet, mert azt előre kell jelezni. Sokáig biztonságiak őrizték a házát, úgy érezte sok felcsúti, ezzel is a megközelíthetetlenséget akarta sugallni. Ezzel együtt is felújították az orvosi rendelőt, épült egy szakközépiskola, meg egy új faluház is, miután a régit a saját költségén bontotta le. Több ismerőse pozitívumként említette, hogy Mészáros csak helyiekkel dolgoztat, környékbeli vállalkozókat próbál helyzetbe hozni, az építkezésein rengeteg falubélinek ad munkát. A polgármesteri tiszteletdíját 12 különböző helyi szervezetnek utalja, kap a polgárőrség, a védőnői szolgálat és a családsegítő is.

Más, kisebb dolgok viszont nem újultak meg: mintegy 20 méterre a Puskás Akadémia kifogásmentes épületétől repedezett, össze-vissza álló járdát látni. Volt, aki azt panaszolta, hogy a főutca szélén megsüllyedt az aszfalt, a víz alámosta az utat, már a kertje előtti villanyoszlop is ferdén áll, mégis hiába kéri az önkormányzatot a javításra. Szintén nem az általános fellendülést jelzi a bírálók szerint, hogy a milliárdos fejlesztésekkel egy időben 120 családnak osztott a Máltai Szeretetszolgálat segélycsomagot az 1800 fős településen. "Minden, ami a faluban történik, az a Puskás Akadémia érdekében történik" - foglalta össze véleményét egy helyi.

Mészáros továbbra is meghatározó szereplője Felcsútnak, 2010 óta pedig még gazdagabb lett, mint valaha: 2013-ban a 88. leggazdagabb magyar volt 6,9 milliárdos vagyonával,[6][16] ez 2016-ra 31. helyre emelkedett 23,8 milliárdos vagyonnal,[17] melyet alapvetően az elnyert kormányzati közbeszerzéseknek köszönhet. Időközben a polgármester valóságos cégbirodalmat épített ki, mely számos különböző profilú céget magába foglal, az építőipartól kezdve a mezőgazdaságon át egészen a helyi iskola büféjéig. Ezen cégek közül néhányat valamelyik gyereke vezeti.[18][19][20][21][22] Mészáros alapítványa többször maga bízta meg a gyerekei által vezetett cégeket több felcsúti építkezés kapcsán is.[23] Az RTL Klub híradójának számítása szerint Mészáros cégei 2016-ban összesen 225 milliárd forint közbeszerzésből származó bevételt könyvelhettek el.[24]

Ferenczi Krisztina, aki 2014-ben könyvet is írt a felcsúti vagyonosodásokról, 2012-ben interjút készített Mészárossal, ahol a polgármester-vállalkozó felháborodottan, olykor trágár szavakat sem mellőzve utasított vissza minden őt ért bírálatot, mondván nála minden szabályosan történik és nem érdeklik mások kritikái.[25][26] A Heti Válasznak adott 2014-es interjújában is visszautasított minden bírálatot, mert szerinte minden üzleti tevékenysége törvényes volt, ezekről többek közt azt nyilatkozta, hogy „Később is sikeresen vállalkoztam, így tehát nem a Fidesz-kormányoknak köszönhetően gazdagodtam meg, és már akkor volt miből adnom a felcsúti futballnak.”, valamint, hogy „Abban, hogy eljutottam idáig, bizonyára szerepet játszik a Jóisten, a szerencse és Orbán Viktor személye, de én soha nem privatizáltam, nem nyúltam le semmit, mindent a munkámmal és az eszemmel szereztem meg.”[14]

2014 októberében Mészáros a felcsúti falunapon az addig általa elkerült RTL Klubnak is nyilatkozott, itt elmondta, hogy a gyors meggazdagodás „relatív dolog, mert a kilencvenes évek óta jól élt”, noha a cége 2011 után növelte tizenegyszeresére az árbevételét három év alatt a kormányzati megbízások révén, majdnem 61 milliárd forint értékben. Hozzátette, hogy „megpróbál példát mutatni, ezért megküzd, megharcol minden egyes munkáért.” A kérdésre, hogy a fideszes kormányzati megbízások nélkül is ilyen sikeres lenne e, azt válaszolta, hogy „ezt nehéz megjósolni, de ez történt, tehát sikeres.”[27]

A 2016 őszén botrányos körülmények között felfüggesztett működésű Népszabadság kiadójának, a Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-át október 25-én a Mészároshoz közeli zavaros hátterű Opimus Press Zrt. szerezte meg. A tranzakció mögött többen politikai leszámolást vélelmeztek, miután a lap korábban a Fidesznek kínos ügyekről számolt be.[28] Mészáros egy Borsnak adott interjúban azonban tagadta, hogy ő vette volna meg a lapot és azt állította, hogy egyetlen egy Opimus részvénye sincs és nem is volt. Tagadta azt a hírt is, miszerint bizalmasa, Csík Zoltán igazgatósági tag lenne ugyanott. Magáról a lap megszüntetésről nem volt véleménye, de elmondta, hogy a média „fura világ”, ahol karaktergyilkosságot igyekeznek elkövetni ellene. Hozzátette még, hogy a már meglévő cégeivel szeretne a jövőben foglalkozni, és hogy ő üzletember, nem politikus.[29] Az viszont köztudomásúvá vált, hogy megvette az Echo TV-t, ezzel kapcsolatban azt nyilatkozta, hogy "jó tévét szeretne", amire a Fidesz majd támaszkodhat a kampányban, de azt tagadta, hogy Orbán Viktor kormányfőnek beleszólása lenne a tévécsatorna működésébe. Itt azt is elmondta, hogy jóban van Simicska Lajossal, aki korábban összeveszett Orbánnal, állítása szerint Simicska korábban segítette is őt az üzleti boldogulásában.[30] Később az is kiderült, hogy Mészáros megvásárolta Gyárfás Tamástól a korábban a Nap TV-nek is otthont adó Angol utcai épületegyüttest, hogy állítása szerint oda költöztesse az Echo TV-t.[31][32]

Gyurcsi
Törölt felhasználó 2017. 02. 28. 20:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#22573
(#22523) Re: Konzumka
Értékelés: -1
előzmény (#22522: Konzumos) | válasz erre | Ma, 15:15
Limites hetek jönnek.
27 millió forinttal állnak felső limiten.
Nincs eladó mert nincs kozkez hiaba erősködik ex.
Ez bizony sok száz forintra megy fel.
trump

Úgy van.
Törölt felhasználó 2017. 02. 28. 20:09
Előzmény: #22571  Törölt felhasználó
#22572
remélem holnap megteszik
Törölt felhasználó 2017. 02. 28. 20:09
Előzmény: #22570  Törölt felhasználó
#22571
tegnap amikor látták, hogy mi van le kellett volna venni a limited, de legkésőbb ma amikor beállt felsőre
Törölt felhasználó 2017. 02. 28. 20:08
Előzmény: #22569  Törölt felhasználó
#22570
ilyen időkben nem lenne helye a bét is léphetett volna, nem látták mi történik?
Törölt felhasználó 2017. 02. 28. 20:07
Előzmény: #22568  Törölt felhasználó
#22569
igen a limit csak korlát most mert nem hagyja a papírt beárazódni
Törölt felhasználó 2017. 02. 28. 19:59
Előzmény: #22567  Törölt felhasználó
#22568
R00, holnap +20% jövő héten 200 lehet, akkor mit mondasz?
Törölt felhasználó 2017. 02. 28. 19:56
Előzmény: #22565  R00
#22567
Te nem látsz a szemedtől?
R00 2017. 02. 28. 19:55
Előzmény: #22564  Konzumos
#22566
(#11977) Re: lassabban, érzéssel
Értékelés: 0
előzmény (#11976: gyurcsi) | válasz erre | 2016. Április 20. - 08:58
Kiváncsian várom milesz!

Komoly befektetési szándékkal mérik fel a Leisztinger Tamás érdekeltségébe tartozó Hunguest Hotels Zrt., tehát a Hunguest szállodákat üzemeltető cég piaci értékét – tudta meg a turizmus.com.

A Népszabadság információi szerint a tőzsdén jegyzett Konzum Nyrt. elnöke, Jászai Gellért üzletember a Hunguest Hotels iránt érdeklődő vevőjelölt. Úgy tudjuk, hogy a megbízásából dolgozó ügyvédi iroda munkatársai végzik az eladósorba került szállodalánc gazdasági átvilágítását.

Az átvilágítás tényét a turizmus.com oldalnak a Hunguestnél megerősítették. A korábban az ingatlanpiacon és turisztikai befektetőként ismert Jászai több évvel ezelőtt tett már ajánlatot a szállodalánc többségi részesedésére. Akkor a gazdasági válság hatására kedvezőtlenül alakuló piaci folyamatok miatt nem jött létre a tranzakció, sőt Jászai az SCD-ben lévő minden érdekeltségétől megszabadult.

Lapunk megkereste az üzletembert, aki nem kívánta kommentálni értesülésünket.
R00

Kíváncsi vagy még?
Megmondom én neked hogy mi lesz!
97 lesz holnap
Konzumos

Teletali
R00 2017. 02. 28. 19:54
Előzmény: #22563  Törölt felhasználó
#22565
Mert látok a szememtől
Gyurcsikozum
Konzumos
Konzumos 2017. 02. 28. 19:53
Előzmény: #22559  R00
#22564
(#11977) Re: lassabban, érzéssel
Értékelés: 0
előzmény (#11976: gyurcsi) | válasz erre | 2016. Április 20. - 08:58
Kiváncsian várom milesz!

Komoly befektetési szándékkal mérik fel a Leisztinger Tamás érdekeltségébe tartozó Hunguest Hotels Zrt., tehát a Hunguest szállodákat üzemeltető cég piaci értékét – tudta meg a turizmus.com.

A Népszabadság információi szerint a tőzsdén jegyzett Konzum Nyrt. elnöke, Jászai Gellért üzletember a Hunguest Hotels iránt érdeklődő vevőjelölt. Úgy tudjuk, hogy a megbízásából dolgozó ügyvédi iroda munkatársai végzik az eladósorba került szállodalánc gazdasági átvilágítását.

Az átvilágítás tényét a turizmus.com oldalnak a Hunguestnél megerősítették. A korábban az ingatlanpiacon és turisztikai befektetőként ismert Jászai több évvel ezelőtt tett már ajánlatot a szállodalánc többségi részesedésére. Akkor a gazdasági válság hatására kedvezőtlenül alakuló piaci folyamatok miatt nem jött létre a tranzakció, sőt Jászai az SCD-ben lévő minden érdekeltségétől megszabadult.

Lapunk megkereste az üzletembert, aki nem kívánta kommentálni értesülésünket.
R00

Kíváncsi vagy még?
Megmondom én neked hogy mi lesz!
97 lesz holnap
Törölt felhasználó 2017. 02. 28. 19:51
Előzmény: #22561  Törölt felhasználó
#22563
ha nem lenne a limit, tegnap 68ért is lehetett volna még venni.
R00 2017. 02. 28. 19:51
Előzmény: #22561  Törölt felhasználó
#22562
én is vettem volna tegnap még 68on, ma még jobb lenne a pozim
Gyurcsi
Törölt felhasználó 2017. 02. 28. 19:50
Előzmény: #22560  Törölt felhasználó
#22561
ha nem lenne a limit már 100 fölött is lehetnénk

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek