Topiknyitó: lord_of_the_kings 2014. 03. 31. 22:10

Kire szavazol április 6-án?  

Letesztelhetjük, hogy a fórum mennyire fedi majd az országos átlagot. Mindenki írja be, kire fog szavazni, aztán időről időre összesítünk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 04. 03. 17:12
Előzmény: #844  szivacs
#860
"Ezenkívül mindenképp szivesen látnánk l.o.k. sigorszky ,loli , upgrade , bekrepal, goapsy , véleményét , meglátásait ! "

na, ilyen is ritkán van, hogy valaki(k) még további szófo..ásokat látna/látnának szívesen tőlem :)

most nincs kedvem előkeresni H-Kovacs eredetijét (neki válaszoltam most btw.) de már elég sokat leírtam erről a témáról itt is meg az eredményről szóló topikban is
ebben pedig egyetértek veled:

"Ezért tehát aki megtalálja az értékrendjét a jelenlegi parlamenti pártok valamelyikében, az szavazzon rájuk listán.
Aki pedig nem, az keressen az új kis pártok közül neki leginkább megfelelőt. Ha sokan így teszünk, akkor ha a parlamentbe esetleg nem is jutnak be, de elérhetik az 1%-ot, ami lehetőséget ad arra, hogy megmaradjanak, megerősödjenek és mondjuk már az önkormányzati választáson akár be is fussanak. Ezzel a szerintünk helyes értékrendet képviselők megerősödhetnek és szerephez juthatnak, vagyis az akaratunk érvényesülni kezdhet."

Törölt felhasználó 2014. 04. 03. 17:11
Előzmény: #857  Törölt felhasználó
#859
Pl. a rezsicsökkentés sem túlszabályozás, hanem populista politikai célok miatti piacellenes, erőből végrehajtott extrém piaci beavatkozás. A végtörlesztés is ilyen volt, meg még sorolhatnánk.
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2014. 04. 03. 17:10
Előzmény: #855  Törölt felhasználó
#858
Látom te sem követed a fórumot az elejétől,de még a végétől se nagyon.Én Jobbikos vagyok ,hatalmas kételyekkel,hogy nemjobb lenne-e balosnak lenni,a kormány elzavarása végett.Bár a legszűkebb családom elég erősen balos.
Törölt felhasználó 2014. 04. 03. 17:09
Előzmény: #853  Törölt felhasználó
#857
"A Fidesz legnagyobb hibái közé tartozik tehát hogy túlszabályozza a piacot..."

Az még elmenne, ha túlszabályozná. A baj, hogy nem szabályozza, hanem mindenféle ideológiai, meg politikai elvek és célok mentén durván, a 2/3 minden lehetőségét kihasználva, a jogbiztonságot, a bizalmat, a demokratikus kereteket is sokszor lebontva beavatkozik. Ez a baj.
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2014. 04. 03. 17:08
Előzmény: #854  Csakisazigazat
#856
Érzed a különbséget?Tudni és hinni!
Törölt felhasználó 2014. 04. 03. 17:07
Előzmény: #849  Csakisazigazat
#855
Akkor kire voksolnál, mert mszp, fidesz, jobbik kizárva. Amúgy pedig nem párt alapján érdemes voksolni, hanem személy és program alapján, sokan az alapján szavaznak, hogy 20 éve szimpatikus pl a fidesz, ezért rászavazok, hiába kamatokkal együtt 5000 mrd-ot fizetünk az új nukleáris erőművekért, hisz minden egyes évben 3,95% a kamat egy teljesen titkos szerződés keretében. A mi sorsunkról van szó, azonban ők úgy gondolják h nincs közünk a részletekhez. Egyik szabadpiaci országban sincs olyan politikai rendszer mint idehaza.
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2014. 04. 03. 17:05
Előzmény: #851  tokos.
#854
Igazad van neked is ,de én most nagyobb okosságot mondok neked!Csak a párttagok és a haveri és rokonsági kör tudja azt,hogy nagyon sok hülye van ebben az országban,csak a választóik hiszik azt,hogy azért szavaztak ők is a Fideszre ,mert mindenki szerint az a legjobb.
Törölt felhasználó 2014. 04. 03. 17:04
Előzmény: #835  Törölt felhasználó
#853
A Fidesz legnagyobb hibái közé tartozik tehát hogy túlszabályozza a piacot, ennek pedig a fogyasztók isszák meg a levét, hisz ha verseny van az ügyfélért, akkor csökken az ár és javul a szolgáltatások minősége, ehelyett látjuk merre tartanak a folyamatok. Továbbá nem támogatja a tőkepiacokat, egész pontosan hogy a vállalatok a tőzsdén keresztül vonjanak be forrást, amely számos szempontból is előnyösebb a cégeknek, mint a bankhitel.
Törölt felhasználó 2014. 04. 03. 16:59
Törölt hozzászólás
#852
tokos. 2014. 04. 03. 16:58
Előzmény: #842  Csakisazigazat
#851
A Fideszre fogok szavazni, írtam is, de ez alapvetően lényegtelen.

A lényeg, hogy a politika a hatalom megszerzéséről szól. Ha lehetőségük lenne megszerezni, miért ne tennék? Miattad?A szavazók miatt? Addig kellünk nekik, míg az úrnába dobják a cédulát...
expimista
expimista 2014. 04. 03. 16:57
Előzmény: #847  Csakisazigazat
#850
Azért etnikai alapon nem illő minősíteni!Én inkább a tetteik után minősítenék.
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2014. 04. 03. 16:56
Előzmény: #846  Törölt felhasználó
#849
Aki nézi a Parlament tv-t ,vagy nézte ,az tudja ,hogy az LMP nagyon hihetően eladja magát annak a választónak,aki már beleunt a diktátort játszó Orbán mutyivezér egész négyéves kábításába.Viszont annyira részrehajlóak,hogy borzasztó.
Sajnos nem szavazok rájuk épp e miatt,pedig imádom Vágó Gábor Petőfis ábrázatát,a gúnyos nevettető dumája az meg egész napos szórakozás számomra.
exmnbs1 2014. 04. 03. 16:54
Előzmény: #844  szivacs
#848
vannak programok?
én még nem vettem észre
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2014. 04. 03. 16:52
Előzmény: #843  expimista
#847
Attól is félek,hogy most nehéz lenne nyernie ,mert a fél ország roma ,zsidó és lopásból ingyenélésből jólélni akaró emberek tömege ,akiknek egyáltalán nem érdeke a Jobbikot hatalomhoz juttatni.
Törölt felhasználó 2014. 04. 03. 16:49
Előzmény: #841  tokos.
#846
A Jobbikra nem érdemes szavazni, menekülne a tőke ha ők hatalomra kerülnének. A Fidesz meg államosít mindent, ami nem jó, hisz nem kedvező folyamat ha nő az állam mérete, a gazdaság még inkább nőne ha az állam olyan szabályozó lenne, amely tökéletes versenyt akar sok piaci szereplővel, továbbá az állam nem kíván piaci szereplő lenni egy szektorban sem. Az LMP az ideális választás, nem mindenben értek velük egyet, de a gazdaságpolitikájuk megfelelő, jó a szemléletmódjuk. A legjobb az lenne ha Róna Péter lenne a kormányfő, szakértői kormány kellene és ő alkalmas vezetőnek, szakmailag a legalkalmasabb.
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2014. 04. 03. 16:48
Előzmény: #843  expimista
#845
Nálam biztos,de mivel ezt csak a választás után tudom meg ,ezért kicsit idegesít a dolog.
szivacs
szivacs 2014. 04. 03. 16:47
Előzmény: #638  Törölt felhasználó
#844
Szerintem térjünk vissza ehhez a konstruktív javaslathoz!

"Emberek ! Még mielött vad véleménykinyilvánításokba fordulna ez az amúgy nagyon értékes fórum , mit szólnátok egyfajta összegzéshez ? Egy olyasfajtához hogy mindenki pártállasra való tekintet nélkül leírná hogy melyik program vagy gondolat tetszik és elfogadható neki ? Tök mindegy hogy a "saját" pártból vagy másikból vagy esetleg teljesen privát vélekedés ! Ezeket a véleményeket próbálnánk összegezni és kiszűrni hogy mi az ami mindenki számára vállalható vagy valami miatt mindenképp elvetendő ? Természetesen a fórum indítójának jóváhagyásával ! Sarokköves véleményeknek talán tekintsük pénznyelő vs szivacs , firn vs dexter határokat ! Ez csak javaslat , változtatható ! Ezenkívül mindenképp szivesen látnánk l.o.k. sigorszky ,loli , upgrade , bekrepal, goapsy , véleményét , meglátásait ! (mindenkiét , akit esetleg nem említettem attól bocsi)
ez csak egy ötlet ha lehurrogtok legyen úgy !"

Én azt javaslom, hogy kik-ki próbáljon meg elvszerű döntést hozni, hiszen a demokrácia akkor működik jól, ha mindenki a saját véleményének megfelelően szavaz, nem pedig valamiféle koncepció alapján, amit a vélt vagy valós helyzetképe alapján számítgat ki.
Egy demokratikus választás eredmény akkor fogja hűen tükrözni egy társadalom értékrendjét és akaratát, ha nem manipuláljuk saját magunkat, hanem elveinket követve szavazunk.

Ezért tehát aki megtalálja az értékrendjét a jelenlegi parlamenti pártok valamelyikében, az szavazzon rájuk listán.
Aki pedig nem, az keressen az új kis pártok közül neki leginkább megfelelőt. Ha sokan így teszünk, akkor ha a parlamentbe esetleg nem is jutnak be, de elérhetik az 1%-ot, ami lehetőséget ad arra, hogy megmaradjanak, megerősödjenek és mondjuk már az önkormányzati választáson akár be is fussanak. Ezzel a szerintünk helyes értékrendet képviselők megerősödhetnek és szerephez juthatnak, vagyis az akaratunk érvényesülni kezdhet.

Egyéniben pedig szavazzon arra, akiben leginkább megbízik abból a szempontból, hogy a 4 év során figyelembe fogja venni a választói akaratát és érdekeit és őket fogja képviselni a tőlük kapott hatalmával. Lehetőség szerint személyesen kérdezzük is meg őket erről (lesznek még a hétvégén programjaik): kinek az érdekei szerint fog dönteni, ha a választói érdek nem egyezik meg majd valamely más (párt, stb.) érdekkel?
Kérdezzük meg, hogy ha vállalja a választói érdekek képviseletét mindenek felett, erre milyen garanciákat kínál nekünk, mit vállal, milyen biztosítékot ajánl nekünk, ami jogilag ugyan nem kötelező, de ő mégis vállalja?
Ezen kérdésekre adott válaszából látni fogjuk, milyen ember és mire is kéne neki a hatalmunk valójában.
Válasszuk tehát azt, aki leginkább hajlandó olyan irányba vinni a képviseleti rendszert, ami bennünket mint választókat az eddiginél erősebb helyzetbe hoz és a valós demokráciát erősíti.
expimista
expimista 2014. 04. 03. 16:45
Előzmény: #837  Csakisazigazat
#843
Kizárt.Akkor kinyírja saját magát.
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2014. 04. 03. 16:44
Előzmény: #841  tokos.
#842
Mondod ezt te mint ...?Milyen párt támogatója is?Ennélkül az infó nélkül semmit nem ér számomra ez a mondatod.
tokos. 2014. 04. 03. 16:36
Előzmény: #834  Törölt felhasználó
#841
Szerintem a Jobbik azzal kormányozna, akik többet ígérnek nekik...

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek