Topikgazda: bpmcwap 2006. 01. 03. 13:50

Humet: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Ugrás a cikkhez
Nem mindennapi a Humet mai teljesítménye, az eddigiekben 45 és 61 Ft között, 35%-os sávban forogtak a papírok a kereskedés során. A kötélidegekkel rendelkező spekulánsok igen szép napot élhetnek át, főleg ha jókor adtak-vettek.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=63143
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
martin36
martin36 2008. 08. 25. 16:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#32840
Kisherceg,ha neked ellopják egy vagyontárgyadat,bemégy a rendörségre bejelenteni ,és esetleg csak annyit szolnának hozzád együttérzően,h csak rinyálsz itt,nem tudod elviselni a saját hülyeségeidet,akkkor arra vajon mit reagálnál?
Törölt felhasználó 2008. 08. 25. 16:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#32839
mivel mással terheljük?
azzal, hogy jó áron vettél, és még jobb áron adtál el?
ez lehet igaz, de lehet az ellenkezője is.

képzeld el, mi lenne, ha mindenki úgy venne és úgy adna el, ahogy Te teszed.
mindenkinél csak 1-2 napig lenne a papír!!
hol tartana az árfolyam?
kissherceg 2008. 08. 25. 15:59
Törölt hozzászólás
#32838
watson
watson 2008. 08. 25. 15:59
Előzmény: #32836  martin36
#32837
Látjuk: „… A CÉGVEZETŐ…NÖVELI NAP, MINT NAP A CÉG …VAGYONÁT”., de persze nem a mezei részvényesekét, hiszen 6Ft-os tőkeemelésekkel LOPJÁK ki a tőkét a többi részvényes részesedése mögül és ajándékozzák meg magukat sikeres tevékenységük jutalmául. hurrá, hurrá... és fel vannak háborodva ha nem váltja ki a kisrészvényesek egyöntetű örömét.

Ismert a recept, be kell bolondítani embereket a projektbe, aztán had fussanak a pénzük után! És ezért majd rendesen dolgoznak. Valószínüleg így égette meg magát előszőr Civin úr is, (az általa korábban leírtakból gondolom) és ezt most alkalmazza a széles közönség felé :)) :(
martin36
martin36 2008. 08. 25. 15:51
Előzmény: #32835  exmnbs1
#32836
Civin Úr!
El lehet magyarázni a cégértéket,lehet számadatokat is citálni rá ami papíron még igazat is adhat Önöknek,de egész egyszerűen el kell fogadni,észre kellene venni már Önöknek is,hogy igenis,a 6 ft-on (zártkörben!)kibocsátott részvények olyan hitelvesztéssel járt Önök felé,ami a közlemény óta folyamatos áreséseket indukáltak.A cég iránti bizalmat egy pillanat alatt el lehet veszíteni(az elmúlt hónapok áralakulása tökéletesen mutatja),de visszaszerezni ezt a bizalmat beláthatalanul hosszú időbe fog kerülni.
exmnbs1 2008. 08. 25. 15:25
Előzmény: #32833  Jovi
#32835
Jovi, azok eladásából fizethették ki a 6 ft-osokat?
Törölt felhasználó 2008. 08. 25. 15:06
Előzmény: #32822  Törölt felhasználó
#32834
Civin úr!

Nem lenne-e célravezetö, kicsit megállni, összeszervezni a cégeket, még mielött egyböl 10 MRD-os cégcsoportá fejlesztené a HUMET Rt-t?? Sok cég ment már így tönkre, gyorsabban nöttek, semmint azt a menedzment kontrolálni tudta volna.
Nézzük a tényeket, a jelenlegi árfolyam mellett a saját részvényeket nem tudják akviziciós célra felhasználni, mert nincs nagy befektetö aki tolerálná a 6 ft-os kibocsájtásokat. A piacon lévö egyre több részvényt pedig a hazai kisbefektetök képtelenek felszívni. Ergo a részvény ára az idö múlásával lemorzsolodásra ítéltetett... SZERINTEM
Míért nem mondanak le erröl a lehetöségröl (6Ft)? Most hogy böven van még saját részvény.... Miért gondolja, hogy ez a "6 ft-on tökét emelek a cégben" egy a befektetök számára elfogadható forma???
Azért mert müködött egy csödben lévö cégnél??? Csakhogy a mostani Humet már nincs csödben, más a helyzete.....
Amíg ezt a lehetöséget nem zárják ki, az árfolyam sem fog feljebb kuszni, mert hogyha bármikor egy tolvonással le lehet felezni valakinek a részesedését egy cégben, akkor az nemigen fog befektetni hosszútávon a cégbe. SZERINTEM
Jovi 2008. 08. 25. 15:01
Előzmény: #32831  Jovi
#32833
Én örülnék legjobban, ha megcáfolna, hiszen érintett vagyok a Humet-ben.
Törölt felhasználó 2008. 08. 25. 15:01
Előzmény: #32831  Jovi
#32832
mit szerencsétlenkedtek itten ...

vegyetek , oszt ha felmegy , maj adjátok el ...
Jovi 2008. 08. 25. 14:58
Előzmény: #32822  Törölt felhasználó
#32831
Civin úr,
ha nem haragszik, én továbbra is a számokban hiszek:
Senergie 2007.12.07-én 1.883.747 részvényt birtokolt .2007.07.30-ig nem adott ki közleményt eladásról,tehát 12.132.125-1.883747 = 10.248.378 +7.383.954 ( Credington) + 4.300.000 (Dr.Nagy ,Reanal) =
21.932.332 -23.712.125 = -1.779.793 ( ennyi hiányzik)

Törölt felhasználó 2008. 08. 25. 14:55
#32830
Jó Puritán,

fröcsögjön csak. Azt írja: „És ennek a "Szűklátókörű, oktalanul döntést hozó, iskolázatlannak tűnő tömeg" (ahogy minősít minket a CÉGVEZETŐ) pénzére bazírozva NÖVELI NAP, MINT NAP A CÉG és a baráti kezeinek VAGYONÁT!!!
Mert valójában, csak minket képes a "szép szavaival" megtéveszteni!!”

Halad, haladgat, lassacskán, de látja…. fog ez menni…No lám csak, azt írja:

„… A CÉGVEZETŐ…NÖVELI NAP, MINT NAP A CÉG …VAGYONÁT”.

Én azt hiszem, Ön nem reménytelen. Hallgatni (ami arany, mint tudjuk) azt nem, de írni, (szelektíven, de mégis) olvasni már megtanult, ÉS ÉN BÍZOM ÖNBEN - nem reménytelen a helyzete: a józan esze majd csak megjön magától….(mégis csak érdemes ide írnom?)

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2008. 08. 25. 14:52
Előzmény: #32828  Törölt felhasználó
#32829
csa-csi = Csereklei

nevezett úr hívott (csőcselék) így minket!!!
Törölt felhasználó 2008. 08. 25. 14:51
Előzmény: #32827  Törölt felhasználó
#32828
csa-csi = Csereklei

nevezett úr nevezett (csőcselék) így minket!!!
Törölt felhasználó 2008. 08. 25. 14:44
Előzmény: #32824  Törölt felhasználó
#32827
Bocsi de ezt hol olvastad??
exmnbs1 2008. 08. 25. 14:40
Előzmény: #32824  Törölt felhasználó
#32826
Csőcselékezés után ezt is megértük.
Törölt felhasználó 2008. 08. 25. 14:40
#32825
Jó Felhasznál, Jó Roy

#1 Swnasonékról sokat nem hallunk. Jó vevőink, nem több.

#2 Magam is szívesen látnék külföldi gazdasági oldalakon elemzést a HUMET® vállalatokról. Eddig még nem nagyon jelent meg semmi, de írásban már adtunk egy-két interjút.

#3 A megvásárolt vállalatok egyike sem ab ovo nyereséges. A PBC Canada-t 2007-ben vettük meg, 2006-ig szolid, stabil veszteséggel gazdálkodott. Az Enerex és a Reanal enyhén nyereségesnek tűnik, nem több. Egy nyereségprognózis (de egy kereskedő, vagy üzletember) bánjon szolidan a nyereség-előrejelzésekkel… mondom én. A 2007-es év eredményének egyébként nincs igazán nagy jelentősége, mert óriási tartalék van egy ilyen cégcsoportban. Ezeknek a tartalékoknak a feltárásán és felszínre hozatalán fáradozunk.

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2008. 08. 25. 14:38
Előzmény: #32823  Törölt felhasználó
#32824
És ennek a "Szűklátókörű, oktalanul döntést hozó, iskolázatlannak tűnő tömeg" (ahogy minősít minket a cégvezető) pénzére bazírozva növeli nap, mint nap a cég és a baráti kezeinek vagyonát!!!
Mert valójában, csak minket képes a "szép szavaival" megtéveszteni!!
Törölt felhasználó 2008. 08. 25. 14:27
Előzmény: #32822  Törölt felhasználó
#32823
Továbbra is jó a humora Civin Úr!
Tetszenek a hozzászólásai.
Csak így tovább és az a lényeg, hogy spekizhező maradjon a papír!
Törölt felhasználó 2008. 08. 25. 14:22
#32822
Jó Jovi

#1 „őszre beharangozott dolgokról” ír, mit ért ezen?

#2 Nekem nem érdekem az árfolyam extrém értéke se’ fel, se’ le. Ha alacsony szidnak, ha magas, biztos buknak, és megint engem szidnak. Nekem az az érdekem (értsd= a HUMET Csoport érdeke), hogy a kereskedés a nem extrém árfolyamhatárok határok között magas forgalommal menjen, akkor tudom a részvényeket megfelelően felhasználni.

#3 Mikor és hol szeretne látni? Állok rendelkezésére.

#4 A számításához (mi hiányzik):
23 millió darab kibocsátás mínusz 18,7 millió (Credington + Senergie) = 4,3 millió darab = Reanal vételár 2. részlet. A dolog ilyen végtelenül egyszerű. Nem zavar ez senkit, csak azokat, akik számára minden matematikai alapműveletet el kell magyarázni. Ezeket a műveleteket számomra Kovách Amália néni tanítónőm (Isten nyugtassa) már a múlt század közepén, 1959-ben már megtanította.
Szóval nem találgatni kell, elemezni, számolni, olvasni (Portfólió.hu, www.humet.hu), megérteni és aztán venni, vagy eladni. Közben – úgy tűnik – igen célszerű a folyamatosság fenntartása érdekében engem szidni, de talán jobb kérdezni……… ahogyan ezt itt szokás írni: SZVSZ.

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2008. 08. 25. 14:17
#32821
Jó Stock33,

#1 A HUMET® Nyrt nem fizetett osztalékot eddig és úgy vélem ilyen döntés nem valószínű.

#2 Azt írja, hogy a HUMET® Nyrt vásárolja vissza a részvényeket 6 forinton. Úgy vélem ez a gondolat nem megalapozott, ugyanis ebben a kérdésben igen sok vélemény (kívülálló jogász és értékpapír szakértők véleménye) ellentmond az Önének. Ez a módszer egyrészt jogilag stabil, másrészt sikeres, harmadrészt tisztességes, amint a vagyonnövekedésből is látható.
Ide illik, ezért leírom, senki sem okolhat engem azért, mert nem közöltem jóelőre, hogy vállalatok vásárlásával fogunk növekedni, és ezeket a vállalatokat HUMET részvényekért vásároljuk meg. Leírtam ezt több tucatszor, hivatalos formában és a Portfólión is. Mutasson még valakit, aki ezt ilyen átlátható formában végzi… Olvassák el mit adunk ki közleményként, mit prognosztizálunk és mire van jogunk, de, ha lehet ne utólag, mielőtt bármit tesznek, vesznek, vagy eladnak, vagy szidnak, vagy dicsérnek. Egy többszázezer, vagy millió forintos döntés előtt, ha bármit venne (pl.: autó, ház, egyebek) hónapokig konzultál, olvas mindenki, ha nem a tőzsdéről van szó. Ennek az árunak (HUMET-részvény) megvan a maga értéke és ez az érték az előzményekből kiolvasható, részletesen elmagyarázott és ráadásul, ha valaki valamit nem ért, itt megkérdezheti és én magam válaszolok a feltett kérdésekre. Mit vár még tőlem?

#3 A befektetőnek nincsen bizalma. A befektető számol, átvilágít és dönt; ezt követően vagy olcsónak tekint egy részvény(csomago)t, vagy drágának. Ha olcsó, akkor megveszi, ha drága, akkor nem – illetve ha van neki, eladja. Ennyi.

#4 Átláthatóbb politika – kéri rajtam számon. Ennél átláthatóbb üzletvezetési stílus, mint az enyém nincs, párját ritkítja a BÉTen.

#5 47 millió kibocsátott részvény van, ebből – a Portfólió elemzései szerint, - 27 millió azoknál van, akiknek kibocsátották. 18 millió darabbal közel 2,8 milliárd saját tőkeértéket vásároltunk, ez egy részvényre vetítve 159 forint. Ami nyomtalanul eltűnt, az micsoda?

#6 „…tisztességesnek is kell látszani”…-írja Ön. Felteszem a kérdést: kik szemében? Szűklátókörű, oktalanul döntést hozó, iskolázatlannak tűnő tömeg szemében?

#7 Én nem ijesztettem el senkit attól, hogy HUMETbe fektessen be, sőt megfelelő árfolyam előrejelzéseket adunk és minden üzleti tranzakció nyilvánosan, részletekbe menő tájékoztatás mellett zajlik. Érdemes lenne újraolvasni a www.humet.hu-n olvasható közleményeinket.

Őszinte híve

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek