Topikgazda: bpmcwap 2006. 01. 03. 13:50

Humet: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Ugrás a cikkhez
Nem mindennapi a Humet mai teljesítménye, az eddigiekben 45 és 61 Ft között, 35%-os sávban forogtak a papírok a kereskedés során. A kötélidegekkel rendelkező spekulánsok igen szép napot élhetnek át, főleg ha jókor adtak-vettek.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=63143
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 08. 25. 14:16
Előzmény: #32817  Törölt felhasználó
#32820
Hajrá HUMI irány 56 !!!!!!
Törölt felhasználó 2008. 08. 25. 14:14
#32819
Még hányan fogtok NULLÁZNI ezzel a papírral?
Van, aki még 148-ról tartja???
:)

Vegyétek gyerekek, hitelre tőkeáttételesen, longoljatok, ha esik még nem kistoppolni, hanem rávenni....
Majd várni a kilikvidálást !

Go to 20 Ft !
roy 2008. 08. 25. 14:13
Előzmény: #32816  Törölt felhasználó
#32818
Felhasznál utólagos engedelmével bemásolom.

Tisztelt Civin úr!

állítólag ma megtisztel jelenlétévél a fórumon, talán választ is kaphatunk.

Érdeklõdnék:
- mi újság Swanson-ék háza táján? rég nem hallani róluk

- Humet Pbc külön álló jelentését szívesen olvasnám valamelyik külföldi gazdasági oldalon, lesz erre a közeljövõben lehetõség vagy csak a Humet Nyrt. részeként a Bét-en jelenítik majd meg? Ugye az a Humet Pbc -t tekintve nem sokat ér.

- mi az oka, hogy a tavalyi eredményt az elõzetes szerint nem igen tudja idén felülmúlni? Reanal / Enerex veszteséges? Remélhetõleg az anyavállalat nem...

Köszönettel
felhasznal
Törölt felhasználó 2008. 08. 25. 14:09
Előzmény: #32816  Törölt felhasználó
#32817
És hétfőn ebéd után.....

Ön Ismét megjelent. Ezek szerint lesz még rosszabb a kisbüfiknek? :o)
Törölt felhasználó 2008. 08. 25. 14:04
#32816
Jó Puritán,

Ön igen nehezen hisz el egyet és mást, de ez nem baj. Csak azért, hogy jól megértse, még egyszer leírom: Csereklei úr IRÁNYÍTOTTA a jogászok és az auditorok munkáját. Dr. Galamb Vilmos egész életében arra volt predesztinálva, hogy egy ilyen vállalatcsoport szakmai vezetője legyen – higgye el én ezt fel tudom mérni. A többiek képességeiről nem írok, mert azt írja, túlzás. Elég legyen zárásképpen annyi, hogy Wayne 23 éve nyomja ezt az ipart és megél belőle, Barrie meg többször volt az iparág „Év Embere”, úgyhogy lehet, hogy hihetetlen, de A HUMET CSAPATNAK EGYENKÉNT IS KIVÁLÓAK A TAGJAI ÉS VAN MENEDZSMENTEREJE.

Mindenképpen lehengerlő az elkötelezettsége, és köszönöm, hogy végre megtudhattam Öntől, hogy mit gondolt a MSCo.
Igen, jelentős része van ebben az extrém árfolyamban az, hogy az MSCo napi rendszerességgel elkövetett eladásaiban (amelyben nyilván behatárolt határidő volt adva) a kisrészvényesek követték és továbbszórták a papírokat. Ha nem ez lett volna a közhangulat, akkor kivárták volna a féléves jelentést, vélem én.
Viszont azt is tudnia kell, hogy az ABCap, amely letétkezelője az MSCo, mint tulajdonos beszállásakor alaposan kikérdeztek minket, többek között arról, hogy miféle tulajdonosi struktúrát vélünk egészségesnek, és akkor mi nem zártuk ki a további részvénykibocsátás lehetőségét – mivel az alapszabályban és a VRAP-ben nyilvánosan lett meghirdetve.
„Becsaptam őket” – írja; na látja ismét egy ostobaság, amit ír… Mentségére legyen, hogy szinte fuldoklani látom Önt az írásai olvastán….

Íme egy példa a fuldoklása kapcsán:

„…csak azt felejtették el a Humi vezetői, hogy a szavahihetőségüket már eljátszották, így már egyre kevesebben hisznek a cégvezető "szép" szavainak.
Tettek kellenek!!!!
Megint a jövőről beszélnek, mint a politikusok.
Látjátok a kollegáink ésszerű felvetéseit továbbra is elengedik a fülük mellett.
vajon miért?
Valószínűleg azért mert nincs tisztességes válaszuk a feltett kérdéseinkre!!!!...”

Utóbb: „…. A cégvezető feladatának tekinti az árfolyam tönkretételét…”

Miért ír ilyet, ha Ön is tudja, hogy
(a) a jelenről beszélek, írok;
(b) komoly tetteket vittünk véghez (450 mFt-ról felvittük a HUMET saját tőkéjét 3,3 milliárdra);
(c) nincs kérdés, amire ne válaszolnék;
(d) tisztességesen és sikeresen gazdálkodunk 1500 ember vagyonával;
(e) én nem egy market maker vagyok, hanem vállalatvezető.

EGYÉBKÉNT EGYSZER LEÍRHATNÁ, HOGY VÉGÜL IS MI A CÉLJA EZZEL A ZSOLOZSMÁZÁSSAL?

Azt írja:

„az a baj, hogy a beírásainkkal (Ön, Önök – beszúrás tőlem CJ) jelentősen sértjük a Humet vezetőinek anyagi érdekeit. Ezért próbálnak küzdeni ellenünk - minden eszközzel. Szerintem már odáig jutottak, hogy bármit megadnának, csak megszabaduljanak tőlünk. Gondolom, mi örömmel el is mennénk, csak legyen az árfolyam számunkra is elfogadható! Ha mi most itt kitartunk, akkor előbb -utóbb a huminál is bekövetkeznek azok a változások, melyekről itt többen is írtatok. (átláthatóság, korrektség, meg ilyenek)”

Hadd kommentáljam:

(1) Mutasson még egy céget, amelynek a transzparenciája, a vezetők következetessége, a növekedés mérete hasonló a HUMET-éhez, kérem.
(2) Nem az én személyes anyagi érdekeimet sérti, még csak a kollégáimét sem, mert mi tudjuk mit ér a vállalat. Az Ön elképzelésével szemben mi nem a tőzsdézésből élünk, hanem végezzük a munkánkat napi 6-16 órában, mikor hogyan adják a feladatok.
(3) Miféle változásokra van szüksége?
(4) Ha engem szid, „Csacsizik”, meg „ócsózik”, annak valóban árfolyamemelő a hatása? Ha egyáltalán felmerülhet a gondolata, hogy beavatkozzunk az árfolyamok alakulásába, nem látszik célszerűbbnek megvárni, amíg Ön és az Önhöz hasonló defetisták befogják végre….?
(5) Hallotta-e a „Hallgatni arany” szólást már?
(6) „Bármit megadnának” – írja. Gondolja, hogy egy FDA regisztráció, egy ilyen akvizíciósorozat sikere és az adóhivatal ellen négy év alatt kiküzdött döntetlen után és a napi munkánk kis sikerei mellett az Ön beírásainak befejezése számunkra stratégiai cél? Jókat mulatunk Önön, aztán komolyra vesszük és nekiveselkedünk a napi feladataink ellátásának (többek között azoknak a károknak az elhárításának, amit a tényleg elismerésre méltó kitartásával Ön is okoz). Nem igazán számolom, de több tucat, talán száz telefonhívást is generált már az Ön ostobasága, ami némi időt vesz el attól a munkától, amit amúgy is ténylegesen el kellene végeznünk. Nem több, ennyi. Az adóhivatali cirkusz idején többször ennyi részvényesi telefont kezeltem, megoldottam azt is. Ott és akkor elég bonyolult helyzetben voltunk, magyarázkodni kellett néha. Az Ön személye egész egyszerűen kezelhető, MÉG CSAK LE SEM KELL LEHÜLYÉZNEM, mert általában a második-harmadik mondatában a hívó fél (részvényes) ezt kéretlenül megteszi. Nehogy félreértse, nem a rokonaim hívnak, idegenek, HUMET részvényesek. Válaszképpen én csak hümmögök, DE BEVALLOM ITT ÉS MOST, MERT TÉNY ÉS VALÓ: NEM MONDOK ELLENT az aggodalmas telefonálónak.

Végül szeretném megköszönni a hozzászólásait, jókor, jókat ír, a hozzászólásainak ritmusából és stílusából jól követhető az általános szellemi színvonal és agresszivitás, ami jellemzi azt a defetizmust, ami a csoda szintjére emeli (nem akadályozta meg) a mezőnyénél klasszisokkal jobb magyar vizipólózók harmadik olimpiai aranyát.

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2008. 08. 25. 14:02
Előzmény: #32813  Törölt felhasználó
#32815

Most vettem egy kis eco-t.
Ha bukok csak a humiból jött nyereséget bukom. Majd meglátjuk.
Törölt felhasználó 2008. 08. 25. 13:59
Előzmény: #32812  Törölt felhasználó
#32814
Ha gondolod, este megírom!!!!

Van egy érzésem!!!!

ELFOGYOTT a Morgan stanley!!!!!!!?
Törölt felhasználó 2008. 08. 25. 13:58
Előzmény: #32809  siemens
#32813
Ez a beszéd. Engem is csak a spekuláció érdekel. A nagy befektetők várjanak a nyereségre ki tudja még meddig.
Törölt felhasználó 2008. 08. 25. 13:43
Előzmény: #32810  Törölt felhasználó
#32812
Kedves puritán

Rendkivül érdekes és tanulságos a munkásságod, amikor olvasom a hozzászólásaid ( néha elbesző költemény formában) mindig az az érzésem ,hogy komoly érdekeid füzödnek ahoz hogy mindenki eldobálja a humit. Szeretnéd megvenni a céget vagy azt szeretnéd ,hogy amikor ennyire rossz a befektetési hangulat máshova fektessenek be.Ideje lenne szint vallani. Megnyilatkozásaid mindeggyike a baráti kezekről, az ocsóról, meg szemét Cvinről szól .De mit tanácsolnál mit vegyek, mi a megfelelő befektetés a mostani hangulatban.Valamit szeretném tudni szerinted melyik papirképes akár megduplázni az értékét rövid időn belül.Kérlek adj tanácsot légyszives.
Csak este tudok megint olvasni ide is küldheted tibor1964@hotmail.com
Törölt felhasználó 2008. 08. 25. 13:36
Előzmény: #32810  Törölt felhasználó
#32811
Már én is megtévedtem!

Ugyanis a cégvezető nem tekinti feladatának - "semmiképpen sem az én feladatom..." - az árfolyam rendbetétele.

Hogy elzárkózott, pedig jó pár céget tudnánk mondani, hogy a cég, a részvényeseinek érdekében beavatkozik az árfolyam alakulásába.
Igaz egyik cég sem nyomtat a baráti kezeinek névértéken részvényt.
Törölt felhasználó 2008. 08. 25. 13:00
Előzmény: #32807  Törölt felhasználó
#32810
Mit is írt a cégvezető nekem, melyet később közzé is tett????

"Azt írja, hogy tegyem, tegyük rendbe az árfolyamunkat. Nem világos, hogy
ezt hogyan érti, de úgy vélem az semmiképpen sem az én feladatom, hogy
tőzsdei vétellel-eladással beavatkozzak a HUMET? árfolyamába."

Milyen igazat írt!!!
Az árfolyam rendbetétele tényleg nem az ő feladata. Az ő feladata - mint eddig tapasztaltuk - az árfolyam tönkretétele!!!!!

Nem avatkozik bele - írja!
Érdekes mentalitású neveztt úr, ugyanis a baráti kezek "ócsóinak" eladását, valamint az újabb 23,7 millió 6 Ft-os papír piacra való bevezetését nem tekinti beavatkozásnak!!!!!!!

Ezek szerint az írásaival is baj van!!!!
Vagy lehet, hogy csak megint tévedett a kárunkra!!!
siemens 2008. 08. 25. 12:54
Előzmény: #32808  Törölt felhasználó
#32809
Nem értem. Nekem teljesen mindegy. Engem csak és kizárólag az árfolyam-nyereség érdekel. A többit meghagyom másnak. Eladtam végül 47-en.
Én papírt veszek nem céget........
Törölt felhasználó 2008. 08. 25. 12:49
Előzmény: #32807  Törölt felhasználó
#32808
Siemens,
gondolom te sem az emelkedésben vagy érdekelt.
Törölt felhasználó 2008. 08. 25. 12:28
Előzmény: #32806  Törölt felhasználó
#32807
egyébként csak halkan jegyzem meg , ha 48 vagy felette zár kilép az esőtrndből ha már tech elemzsről van szó.Bár akkor még 2 nap megrősités is illennék.No meg a humi az humi, nem nagyon szokott a gyors idején a tech elemzés bejönni,
Törölt felhasználó 2008. 08. 25. 12:22
Előzmény: #32804  siemens
#32806
Ez az a cég, aki genesist előbb vételre majd 2 nap mulva eladásra javasolta. Hát.., szerintem miattuk kár eldobálni
Törölt felhasználó 2008. 08. 25. 12:03
Előzmény: #32804  siemens
#32805
A Humet elemzések nem sokat érnek, ez tömény speki.
siemens 2008. 08. 25. 11:24
Előzmény: #32803  martin36
#32804
Az 50-es erős heti támasz letörése megnyitotta az utat az esőtrendben lévőpapír számára a
30-as sőt akár a 17-es erős heti támaszokig. Ajánlásunk eladás minden időtávon amíg az
esőtrend él és amíg az 50-es támasz alatt van az árfolyam. A holnaptól tőzsdei bevezetésre
kerülőa Humet által a nyár elején zárt körben, a törvényi minimumnak számító 6 forintos
névértéken kibocsátott 23,712,125 darab részvény is erős negatív hatással van az árfolyamra.

Támasz: 30, Ellenállás: 50

Ajánlás Hosszútáv: eladás Középtáv: eladás Rövidtáv: eladás
martin36
martin36 2008. 08. 25. 11:11
Előzmény: #32801  Törölt felhasználó
#32803
Akkor ok,ez melletted szól...:-)
Törölt felhasználó 2008. 08. 25. 11:10
Előzmény: #32799  Törölt felhasználó
#32802
Alen .

PEACE :-)
Törölt felhasználó 2008. 08. 25. 11:05
Előzmény: #32800  martin36
#32801
Eddig még mákom volt ezzel a papírral.
Nem tudom meddig tart. Azért ne utáljatok az AAA-val keményen megszívtam.:))

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek