Topikgazda: bpmcwap 2006. 01. 03. 13:50

Humet: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Ugrás a cikkhez
Nem mindennapi a Humet mai teljesítménye, az eddigiekben 45 és 61 Ft között, 35%-os sávban forogtak a papírok a kereskedés során. A kötélidegekkel rendelkező spekulánsok igen szép napot élhetnek át, főleg ha jókor adtak-vettek.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=63143
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kissherceg 2008. 08. 20. 11:45
Törölt hozzászólás
#32460
Törölt felhasználó 2008. 08. 20. 11:32
#32459
Jó Mindenki,

Íme a Puritánnak augusztus 14-én írott levelem; Virág keresztnévvel küldte az emailjét, amelyben elutasította a meghívásomat… egy kávéra, mint tudják.

Jó Puritán
Kedves Virág,

Élvezettel válaszolgattam, majd érdeklődéssel olvastam azt a napi többszöri hozzászólásból álló sorozatot, amellyel a HUMET®nél történteket kommentálta a Portfólión.

Érdekes volt látni az elkötelezettségét, miszerint itt néhányan a 6 forintos és 29 forintos áron kibocsátott HUMET® részvényeiket szórják, ahogy Ön írta: az „ócsókat”.

Anélkül, hogy a számtalanszor közölt magyarázataimat leírnám, és a konkrét ügytől mindenképpen elvonatkoztatva, arra kérem, hogy gondolja át, miképpen építhető fel másképpen egy vállalat – itt Magyarországon, úgy, hogy azt előbb csődbe kergette egy ostoba közhivatalnoki magatartás.

A kritikáinak egy része teljesen jogosak. A MSCo nemcsak vett, hanem eladott is, ezt nem láthattam előre – nyilván az is megmaradt Önben, hogy többször leírtam, hogy nincs velük személyes kontaktusom. Valóban tévedtem.
Köszönöm a figyelmeztetését, tudom én is, hogy csökken a befektetők száma és pénze a budapesti Tőzsdén.

Itt érdemes leragadni egy pillanatra: Mi az én teendőm ilyenkor? Az én megbízatásom arra szól, hogy minden HUMET® részvényes egyre növekvő, stabil és rugalmas vállalat résztulajdonosa lehessen. A növekedésről most ne essék szó, a tények magukért beszélnek. Stabilnak kell lennie, ami nem kis feladat, mivel háromféle terméket gyártva (gyógyszer, vegyszer, étrendi kiegészítő) különösen kicsik vagyunk és nem tudunk sokat egymásról (Vancouver és Budapest jó messze van egymástól). Ezek között a körülmények között ez most a legfontosabb, az, hogy az első növekedési fázist kövesse a stabilizáció, amely megalapozza (de semmiképpen sem hátráltatja) a további növekedést. A rugalmasság fenntartása fontos, mert egy lemerevedett rendszer óriási költségtöbbletet generál, azaz nekem és annak az öt fickónak, akik vezényeljük ezt az egész rendszert igen sok időt kell munkára fordítanunk.
A kérdés csak az, hogy ezen közben én mit tehetek azért, hogy az Ön által is írottak szerinti tőkekivonás közepette, egy negatív nemzetközi hangulatban a legnagyobb nyáridőben az árfolyamok tükrözzék a cégcsoport valós értékét?
Végzem a munkámat, de csitítottam mindaddig azokat, amíg Ön engem századszor lecsalózva végül is meg nem győzött ennek feleslegességéről, akik azt sugallják, hogy direkt egyéni haszonszerzés a cél – azaz a 6 forintos papírokat én árulom. Mást én nem tehettem, majd abbahagytam a Portfólión a kommunikációt, abban a tudatban, hogy az eddig kibocsátott és forgalomba került 22 millió papírból 18 millió darabbal vásároltuk meg azokat a cégeket, amelyekről tud. Ezen cégek saját tőkeösszege kb. 2,8 milliárd forintra tehető, azaz több, mint 159 forintért „adtam el” egy darab „ócsó” papírt. Mit tehetek még ezen kívül? Győzködjem a közvéleményt és a befektetők sorát az Ön és az Önéhez hasonló durva és ostoba véleményformálás dacára, hogy vegyenek HUMET® részvényt? Nem fontosabb az, hogy a munkámat végezzem?

Visszatérve az árfolyam ilyetén alakulására, talán jól is jött ez a lecsorgás hiszen, ha valamennyi HUMET® részvényes generális érdekeit nézem az akvizíciók lehetősége most átmenetileg szertefoszlott, 60 forintos alapon nincs miről tárgyalni, mert kiborítom azokat, akiknek 75 forint (saját tőkére értve kb.: 150 forint) fölötti bekerülési árral vettem meg a cégét. Most – ezek között a körülmények között – a stabilizálásra fordíthatunk nagy energiákat, nem tárgyalunk akvizíciókról, ami egyrészt a komolyságunkat növeli (nem vásárolnak össze azonnal minden vackot), másrészt érzékelteti mindenkivel, hogy nem vagyok hajlandó 60 forintos alapon tárgyalni.

Ennyit arról, így képzelem én a munkámat; én: akinek 1500 főnöke van.

Mindazonáltal Önnel nem vagyok kibékülve, mert a defetizmusa és a csalás feltételezése és ismételgetése nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a kiáramló tőke a BÉTről a HUMET®-et is párhuzamosan és arányosan érinti (ugyanis ez a lecsorgás indokolatlan, nem megalapozott, ezen az áron venni kell) és ahhoz is, hogy az MSCo is „megfordult” vételből erős eladásra váltott.

Magát tekintem az egyik „kínai pillangónak”, amelynek szárnylebbentése hurrikánt okozott; a HUMET® jórészt az Önhöz hasonló – száját befogni nem tudó, okoskodó és vádaskodó – egyének miatt hagyta el az extrémnek nem tekinthető árfolyamsávot. Nem várok bocsánatkérést azért, mert számtalanszor lecsalózott; egy biztos minden rosszban van valami jó is – nagyon komolyan előrehaladtunk a stabilizáció frontján, hála az extrém alacsony HUMET® árfolyamoknak, aminek kialakulásában meggyőződésem, hogy Önnek is része van. Talán jobb is így, ezért maradjunk annyiban, hogy érdemes lesz elgondolkodnia Önnek is (én folyamatosan ezen járatom az eszem), hogy ha minden sikersztorit itt és most és mi magunk folyamatosan pocskondiázunk, hogyan lehet ebben az országban élni?

Azt írja, hogy tegyem, tegyük rendbe az árfolyamunkat. Nem világos, hogy ezt hogyan érti, de úgy vélem az semmiképpen sem az én feladatom, hogy tőzsdei vétellel-eladással beavatkozzak a HUMET® árfolyamába. Nekem az a dogom, amit leírtam; a részvények fundamentális alapjának megteremtése. Ezt eddig sikerrel végigvittem, sőt be is fejezhetném, de érezve azt az erőt magamban, amit maga nem érez bennem; folytatom a munkámat és összerakok egy 10.000,000.000,- forint értékű céget, majd távozom. Ezt követően válok meg a saját jövedelmem megszerzésének okán az „ócsóktól”, feltéve, hogy a további akvizíciós sorozatot követően még pár darab megmarad.

Addig is maradok


őszinte híve

Törölt felhasználó 2008. 08. 20. 11:21
Előzmény: #32454  Törölt felhasználó
#32458
Papesz!
hol lehetett a stop a kisbüfiknél?
49?
sly36
sly36 2008. 08. 20. 11:18
Előzmény: #32454  Törölt felhasználó
#32457
Szerintem a Wicca volt, mintha írta is volna itt tegnap.
De majd Ő bevallja. :-))))
Törölt felhasználó 2008. 08. 20. 11:18
#32456
sajnálom.sajnos a tőzsde nem arról szól,hogy állandóan fel.vannak nyertesek és vesztesek.
malév Te sem tudsz semmit,arról az eladásról??
filózgatok magamban.szeretnék tisztábban látni,ha lehet ennél a papírnál.
Törölt felhasználó 2008. 08. 20. 11:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#32455
Valamicskét lehet, hogy felrántják a gyj után, hogy a baráti kezeknek egy kicsik jobb legyen az ár, de akik régen benne vannak, azoknak nem lesz lehetősége csak veszteséges kiszállásra szvsz.
C Úr úgy gondolja, hogy a kisbüfi olyan jószág, hogy a végtelenségig benne ül, ha nem éri el az ár a bekerülési értéket.
Én már jóval 100 alá tettem az eladási ajánlatom, - már nem látok reményt, a bukó nélküli kiszállásra.
MEGHALT A REMÉNY IS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Törölt felhasználó 2008. 08. 20. 11:01
#32454
egy kis segítséget kérnék Tőletek!
mégpedig,tudja -e vmelyikötök,hogy tegnap,amikor a stopok aktivízálódtak,ki volt az a nagy eladó?
ha kis büfi akkor az nem gáz,csak megijedt.ha az alap,aki folyamatosan adja,az nem jelent jót.már olcsóbban is szabadulna.azt hiszem puritán említette,hogy sürgeti az idő,ezért agresszívebb az eladása.
akkor viszont lehet a jelenlegi árnál olcsóbb is a papír.
bár sztem előző verzió,mert miért nem öntötte tovább a nagy alap,amikor 50nél volt majd 100ezer vevő.
vélemény srácok??
Törölt felhasználó 2008. 08. 20. 10:46
Törölt hozzászólás
#32453
Törölt felhasználó 2008. 08. 20. 10:42
#32452
1 éve negyedéves fordulónapokra/ig rángatták fel.

Törölt felhasználó 2008. 08. 20. 10:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#32451
Zsihaha!

Végig vettem az esést, amikor volt pénzem,
persze néha el is adtam- és visszavettem.
Annak örülök, hogy egyszer kellett a pénz másra, és akkor kivontam 2,5 M értéket (persze azon is volt bukó).
Márt lassan egy éve szenvedek ezzel az rv-vel.
De,ahogy a Wicca mondaná: Aki k@rvának megy, ne sírjon ha d@gják.
Törölt felhasználó 2008. 08. 20. 10:27
Előzmény: #32448  Törölt felhasználó
#32450
Puritan!

Gondoltam, hogy nincs benne, csak mese-mese,- jobb is ha nem teszed közzé, mert még tényleg elérné az árfolyam az 5-öt is.

Amúgy szerintem C.Úr nagy befektetőt soha nem talál, csak ha odaadná neki a 6-sokat,
minket nem becsül meg, - a jövőben nem igen sok játékostársa lesz.

Eddig csak nick nevet változtatott a játékostársak egy része, de a jövőben már más befektetési célpontot fognak választani, már az okosabbja most is megtette.
Jól meg kell majd azt is gondolni, hogy egy skalpra be merjen-é ugrani bárki is, mert könnyen benne ragad a C.Úr zavaros szirupjába.
Törölt felhasználó 2008. 08. 20. 10:24
Előzmény: #32434  Törölt felhasználó
#32449
wicca!
sajnálom, hogy itt "szenvedsz" velünk, de ha Te voltál beosztva estére hozzánk, akkor ki kell bírnod ezeket a nehéz napokat!!!!!!

"Szóval C. úr csak erre gondolt, amikor téged és a kisbüfiket "hibáztatott" az árfolyam miatt."

Szeretlek - persze tizstelettel!!!
Törölt felhasználó 2008. 08. 20. 10:07
Előzmény: #32447  Törölt felhasználó
#32448
bocsánat, kiscsacsit szerettem volna írni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(lehet, hogy már az új nick nevemen töröm a fejem)
Törölt felhasználó 2008. 08. 20. 10:06
Előzmény: #32433  Törölt felhasználó
#32447
kiiskacsa!
semmi olyat nem írt, ami bennfentes lenne!!!!
nem a kereskedést kellene felfüggeszteni hanem a mi tevékenységünket - gondolja.

tudom, nagy divat manapság, hogy kiadjuk egymást, még az is lehet, hogy szükség is van rá, bizonyos esetekben, például bűncselekmény, vagy annak előkészülete esetén, de mivel itt szó sincs ilyenről, így talán a neveltetésem nem engedi, hogy magán levelet közzétegyek.

(amúgy semmi különös nincs benne, ezeket a szövegeket már ezerszer hallottátok tőle.)
Törölt felhasználó 2008. 08. 20. 10:04
Törölt hozzászólás
#32446
Törölt felhasználó 2008. 08. 20. 09:34
Előzmény: #32444  Törölt felhasználó
#32445
Én eladom neked, jobb 45-ért, mint 15 vagy 5-ért, ha így haladunk !
Törölt felhasználó 2008. 08. 19. 23:47
Előzmény: #32442  Törölt felhasználó
#32444
Nyugi ...
Jön holnap reggel Buxi és vesz nyitóban ...
:)
Mellesleg, 45 -nél lehet, beszállok - csütörtökön ...
siemens 2008. 08. 19. 23:36
Előzmény: #32442  Törölt felhasználó
#32443
Nem erről van szó, mindig elolvasom írásaidat. Csak egyszerűen más a véleményünk.
Törölt felhasználó 2008. 08. 19. 23:31
Előzmény: #32441  siemens
#32442
Elfáradtam. Ezek után már nem tudok mit írni. Minden, amit eddig írtam, falrahányt borsó...
Felejtsétek el.
Adjátok a papírt, adjátok, nehogy vegyétek már 50Ft-ért...
Jövőre elbeszélgetünk erről... Mármint hogy 50ft-on adtátok és nem vettétek... :(
siemens 2008. 08. 19. 23:24
Előzmény: #32434  Törölt felhasználó
#32441
1,5 év alatt megháromszorozták!!! a részvényszámot, túlnyomórészt 6 Ft-on "baráti kezek segítségével", akkor azt írni, hogy a papír alulértékelt..........

Nem a névérték miatt ér 6 Ft-ot, hanem azért mert a management értékeli a céget 6 Ft-ra!!!!!

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek