Topikgazda: bpmcwap 2006. 01. 03. 13:50

Humet: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Ugrás a cikkhez
Nem mindennapi a Humet mai teljesítménye, az eddigiekben 45 és 61 Ft között, 35%-os sávban forogtak a papírok a kereskedés során. A kötélidegekkel rendelkező spekulánsok igen szép napot élhetnek át, főleg ha jókor adtak-vettek.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=63143
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
siemens 2008. 08. 19. 23:14
Előzmény: #32439  siemens
#32440
Talán néha érdemes lehet a chartra is nézni teóriák helyett........
siemens 2008. 08. 19. 23:12
Előzmény: #32438  Törölt felhasználó
#32439
Ha egy részvény 14 kereskedési nap alatt 30%-ot esik, (esik? szakad!) akkor azt írni, hogy veszik, kicsit erős.............
Ne áltassuk magunkat, a kutya sem veszi...... Nagybefektető megjelenése álom kategória.
Türelemmel ki kell várni, amíg az alap megszabadul a papírjaitól. Semmiről nem késünk le.
Törölt felhasználó 2008. 08. 19. 22:55
Előzmény: #32437  Törölt felhasználó
#32438
ma humetet igazából 50-51-ig adták
a többi stop kiütés
szvsz véletlenül és semmi tudatosság,
mert ahogy én láttam nemálltak alá
és nem rántották utána fel
kb. még egy hónap van az első részcélig
de ebben a nemzetközi környezetben nem lesz hosszúéletű a felrántás
nagyon sok részvény alulértékeltebb most mint a Humet
és még nincs vége
Törölt felhasználó 2008. 08. 19. 22:49
Előzmény: #32436  Törölt felhasználó
#32437
ma mindent adtak........
jó civin úr ilyenkor szokta mondani
pánik eladások.........
Törölt felhasználó 2008. 08. 19. 22:46
Előzmény: #32434  Törölt felhasználó
#32436
wicca neeee
"A nagyok ezt a fair értéknél megteszik. "
Akkor ez még nem fair érték?
Mert Most éppen adják

"A kicsik nem, mivel ők nem számolnak, nekik 6Ft-ot ér a papír, mert ennyi a névértéke és kész."

Teljesen elvesztél
a kicsik is számolnak
a névérték érdektelen
hihetetlen amiket írsz, hiszen
a papír névértékét nem mi, hanem a bennfentesek nézegetik, azért emelnek ott tőkét
vagy valami mágia, hogy pont a névértéken emelnek????
Az OTP talán újabb 100 forintos papírokat gyártott +60%-kal növelve a részvényszámot?

Törölt felhasználó 2008. 08. 19. 22:26
Előzmény: #32434  Törölt felhasználó
#32435
Mackónak abban nagyon igaza van, hogy ma elég fekete nap volt. Ahhoz képest még "olcsón" megúsztuk, hisz az 50-es támasz nem esett el. Ellentétben több más papírral, ahol fontos támaszoknak lehet búcsút mondani.
Én úgy láttam ma jópáran odaálltak Humit venni azért. Vannak úgy tűnik páran, akik ezek szerint érzik, látják, mi folyik itt, és tudják, hol és mikor kell/érdemes venni.
Törölt felhasználó 2008. 08. 19. 22:14
Előzmény: #32431  Törölt felhasználó
#32434
Puritan!

Hát igen, a kisbüfik sorra dobálják, meg szerencsétlen módon egy alap is szabadul tőle (ha igaz).
Ezért nem jó csupán a kisbüfikre alapozni egy céget.
Egy nagy ki tud várni 1-2 szűkösebb esztendőt, a kicsik két óra lejtmenet után már eladáson gondolkodnak...
Törvényszerű, hogy lefelé megy az árfolyam. Persze nem menne lefelé, ha mindenki azt mondaná, nem, nem adom el.
A nagyok ezt a fair értéknél megteszik.
A kicsik nem, mivel ők nem számolnak, nekik 6Ft-ot ér a papír, mert ennyi a névértéke és kész.
(Találós kérdés: mennyi az OTP névértéke? Ki tudja? Ki hallotta, hogy bárki azt mondta volna, hogy ennyit ér?)
Szóval C. úr csak erre gondolt, amikor téged és a kisbüfiket "hibáztatott" az árfolyam miatt.
Pedig ő is hibás igencsak. Nagyobb befektetőket kellett volna meggyőznie, hogy biztosabb alapot teremtsen. Akkor nem menne ilyen "extrém" szintekre az árfolyam.
Nekem van egy érzésem, hogy erre már ő is rájött. :)
Ha jól gondolom, épp ez lesz az elkövetkezendő időszak két fő feladata: a céget gatyába rázni és stabil, nagy befektetőket szerezni.
Már maga a tény, hogy egy erősebb bef. a papír mögé áll, a folyamatos vételi megbízások miatt azonnal gatyába rázná az árfolyamot.
A nagyok pedig jönni fognak. Előbb, ha C. úrnak sikerül felhajtania valakit. Később, ha az eredmények felkeltik az érdeklődést a papír után.
De előbb-utóbb jönni fognak.
Törölt felhasználó 2008. 08. 19. 22:00
Előzmény: #32430  Törölt felhasználó
#32433
Puritán!

Tedd csak fel azt az emailt, csak nem írt benne C úr olyan titkokat, hogy be kéne szüntetni a kereskedést.
Törölt felhasználó 2008. 08. 19. 22:00
Előzmény: #32430  Törölt felhasználó
#32432
Ti még 1 év múlva is ezen fogtok vitatkozni..
már kezdetek belekavarodni
még az a szerencsére, hogy az 1 évvel ezelőttiek már nincsenek itt
ekkora bux zuhénál mit vártatok?
Törölt felhasználó 2008. 08. 19. 21:59
Előzmény: #32427  Törölt felhasználó
#32431
Nyugalom, Puritan, idővel a piac mindent kiigazít. Ha most nyomott áron is van a Humet (-szerintem, tudom, ezen is tudnánk még vitatkozni) ,
az eredmények láttán egyre többen fognak majd jönni.
Most (sajnos) tele van a padlás (beragadt) kisbüfikkel, akik nem a legjobb tulajdonosok, ugye.
A nagyok viszont ígéretre nem jönnek. Főhet is C. úr feje, hogy mit tegyen. Hát semmi különöset: rendet kell rakni, meg kell szakadni a munkában, azon kell gondolkodni, hogyan lehet profitábilisabban üzemelni, stb...
Ez az év már a "kutyáké", ahogy mondta. Viszont most ragyogóan meg lehet alapozni a következő néhány évet. A piac "megállította" az irreális növekedési terveket. Pár év, és C. úr rá fog jönni, hogy jó is volt ez így. Most a lépcsőnek egy vízszintes szakasza jön. Egy ideig nem növekedik, csak stabilizálódik. Az adja majd a következő növekedési szakasz stabilitását.
Törölt felhasználó 2008. 08. 19. 21:55
Előzmény: #32424  Törölt felhasználó
#32430
Még hogyan baráti kezek tették be, - nem aazt a pénzt mi adtuk,-a baráti kezek csak eladták az előző 6-ost 80 körül, és befizették az őj 6-osra.
Ennyi, nekik egy fillérjük nincs benne, csak a
mi pénzunk.
Amikor Spade azt mondta, hogy menjünk perre,- C úr jött a dumával, hogy nincs gond
mert "genyesre fogjuk magunkat keresni".
Mi örültünk, reméltük, hogy legalább a bekerülési értéken ki tudunk szállni.
De nem.
Innen mi már csak veszteséggel tudunk kiszállni szvsz.
Törölt felhasználó 2008. 08. 19. 21:53
Előzmény: #32428  Törölt felhasználó
#32429
garancia = ráutaló magatartás
Törölt felhasználó 2008. 08. 19. 21:48
Előzmény: #32427  Törölt felhasználó
#32428
wicca!
szerintem meg pontosan itt lehetne valamiylen módon megvalósítani, hiszen az ócsókkal az árfolyamot lehetne szabályozni.
Törölt felhasználó 2008. 08. 19. 21:45
Előzmény: #32425  Törölt felhasználó
#32427
Puritan, ezt már feltalálták:
- tőke, ill. hozamgarantált befektetési alapnak hívják.

Ne állj már hozzá ennyire naívan a dolgokhoz kérlek.
Ha a Humet (vagy egyáltalán bárki) ilyen garanciát tudna adni, a fél világ itt tolongana.
Na és persze az árfolyam rögtön az egekbe szökne, tönkretéve a garanciát.
Szabad piacon nem lehet ilyent mondani, mert a piac szabályoz és nem a cégvezetés...

Régi komcsi rendszerben, na ott lehetett "terveket" csinálni, amiket aztán túl kellett teljesíteni. :)
Törölt felhasználó 2008. 08. 19. 21:43
Előzmény: #32424  Törölt felhasználó
#32426
Kevdes wicca !

Kaptam én egy e-mailt a cégvezetőtől -melyet az Ő engedélye nélkül nem illdomos idéznem, de hiddel, az én képzeletemmel nincs baj!

Törölt felhasználó 2008. 08. 19. 21:37
Előzmény: #32421  Törölt felhasználó
#32425
buxer!
ez így igaz ahogy mondod, meg az is igaz, hogy ...
de én más aspektusból nézem (lehet, hogy naívan).
befektetés szempontjából.

szerintem mivel a "pénzes ügyfél" egyre kevesebb a BÉT-en (és nem jön újabb, mert egyre rosszabbul él a többség) ezért a cégvezető egy új, tőzsdéhez nem éppen passzoló stratégiát kellene kidolgoznia a humetnél.
a "pénzes tömegek" megnyerése érdekében "garantálnia" kellene, hogy aki mondjuk január 2-án berakja a pénzét 1-2, stb évre és nem nyúl hozzá, az is megtalálja a számítását, vagyis mondjuk a mindenkori banki kamat kétszeresével gazdagodna.
tehát kiszámíthatóbbá kellene tenni, hogy a kevésbé dörzsöltek is megéljenek - és a következő eladáskor ne fordítsanak végleg hátat a tőzsdének.
ezen az ötleten azért még dolgozni kellene.
Törölt felhasználó 2008. 08. 19. 21:31
Előzmény: #32423  Törölt felhasználó
#32424
Drága jó Puritán!

Azt hiszem jót fog neked tenni a holnapi szünnap.
Pihend ki magad, igazán fáradt lehetsz.
Nem kent itt rád senki semmit, csak a képzeleted játszik veled.

Volt pár kérdésem, (bár kimerítő választ senki nem adott rá) itt van még kettő:
1) Miért jó az a Humetnek, hogy "A" kategóriás lett? A "B" kategóriában talán nem lehet kifosztani, kizsigerelni a "kisbüfiket"?
Miért foglalkozott egyáltalán ezzel a cégvezetés?

2) Ha nem nőtt a cég értéke, hogy a fészkes fenébe került az "A" kategóriába? Tudtommal ott a nagyobb kapitalizációjú cégek vannak. Hogyan nőhet csalással egy cég kapitalizációja?
Amiatt a 27m x 6Ft=162millió forint miatt került fel a "nagyok" közé, amit betettek a baráti kezek a cégbe?
Törölt felhasználó 2008. 08. 19. 21:13
Előzmény: #32419  Törölt felhasználó
#32423
kedves wicca !
soha ne arról beszéljünk, hogy mi lesz "holnap".
mindig az a fontos, hogy mi van ma, mennyi ma az árfolyam.
én tudom szivesebben beszéltek a jövőről,de ez minden esetben csak szemfényvesztés, mert a jelen bajairól próbáljátok elterelni a figyelmet.
figyeljétek meg, hogy a politikusok is mindig a jövőbeni tervekről, dolgokról beszélnek, mert addig sem kell a jelennel szenbesülniük, és milyen jól is hangzik a sok optimista szöveg.
azután meg ki tudja mi lesz addig?
lehet, hogy megvalósul a terv, lehet, hogy nem. majd akkor újra kitatálnak egy pót tervet, amivel újabb időt lehet nyerni.

ez van itt is. nézzétek meg, hogy hol is álltunk 1 éve 17én és 21én!!! (93 és 100 Fton)

és azóta mi örtént?
a cégvezető tönkretette az árfolyamot, nem törődött a pénzes bányájával, teljesen kizsigerelte, elapasztotta, s ezek láttán aki tudott elmenekült.
és ekkor jön az újabb próbálkozásotok minket, engem kezdtek szidni az árfolyam hanyatlása miatt - hát ez a legjobb az egészben!!!
mindig a felelősséget másra tólni - ez is a taktikátok része.

remélem csőstűl fogjátok visszakapni, amikor új cégekkel próbálkoztok a tőzsdén.

mert addig mindenki tudni fogja, hogy az is egy "Civin cég" és jobb lesz tőle a befektetőknek távolmaradni.
csak a dörzsölt spkik próbálnak majd "szerencsét" és ha majd ők is összeszednek kisebb nagyobb veszteséget, akkor ők is elmennek.
a tőzsde felejt - azt szokták mondani!?
kiványcsi lennék én arra, hogy ezen időszak alatt összeszedett 20-30-40-50 % veszteséget ki az abefektető aki oly könnyen elfelejt.
pl. sokunkban már szinte beleégett, hogy phylát soha. nézd meg, hogy hogyan vergődnek ők is lassan 1 éve.

és ez a sors vár a humira is, ha sürgősen nem változtattok.
voltak itt déluán javaslatok a kollegáimtól - meg kellen fogadnotok!!!!
Törölt felhasználó 2008. 08. 19. 20:45
Előzmény: #32420  Törölt felhasználó
#32422
És ha tele van a cég pénzzel, akkor miért nem vette át az MS packjá?

Mi van a 23.7M x 6 ft al ?

Hol az a pénz?

Miért nem volt kéznél, hogy az MS packot meg lehetett volna venni belóle.

Törölt felhasználó 2008. 08. 19. 20:41
Előzmény: #32416  Törölt felhasználó
#32421
Puritán Te nem vagy valami komoly tőzsdés... Hiába esett a mol %-an kevesebbet, ha azt a népek komoly tőkeáttétellel szokták tradelni. (úgy van értelme). A humettel meg skalpolnak. Ki b.szott rá jobban? Üdv buxer (papír nélkül)

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek