Topiknyitó: motorGP 2010. 11. 15. 10:28

GSPARK  

Ma piaczárás után fog jelenteni a GSPARK.

MA hozza nyílvánosságra Q3 számokat.



Lehet hogy érdemes itt 800-on belevenni mert holnap 850-en nyit.

Vélemény?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Sunriver 2020. 03. 22. 21:41
Előzmény: #3540  Törölt felhasználó
#3541
Jelenleg a NAV 6 600 Ft. 4 400 Ft esetén a P/B 0,66.
Igaz, ennyiért nem fogják eladni a részesedésüket (Hold, Bojár).
A reális az 0,8-0,9 lenne, abban egyet értek veled, hogy nem a mostani piaci körülmények között.
Invest8 2020. 03. 23. 06:26
Előzmény: #3541  Sunriver
#3542
Ilyen magas lenne a nettó eszközérték, tehát BVPS, saját tőke részvényenként?
A magas osztalék helyett inkább saját részvényeket kéne venni, így túl sok pénzt kiszednek a cégből, ebből igaz nem lesz gond, kell 1-2€ osztalék a többi legyen saját részvény visszavétel amely későbbi akvizíciókhoz ideális, ezen saját részvényeket évekig is lehet tartani, nem kerget a tatár várni kell egy jó célpontra, elvégre mindennek megvan a maga ideje, elfér az a mérlegben, a közkéz csökkenjen így nő a részvény piaci ára, minél kevesebb eladó részvény legyen a tőzsdei kereskedés során.
Ami lényeges, hogy úgy kéne visszavenni a saját részvényeket mint ahogy 2017-ben a Plotinus tette, előre meghirdetette az akciót aztán beálltak a könyvbe és megvették azoktól akik eladták, aztán a 4500-on vett papírokat később 7000 felett jó lenne beszámítani ingatlanok, cégek vételéhez, építési területet is érdemes lenne venni, sok mindenért lehet fizetni részvényekkel.
Invest8 2020. 03. 23. 06:31
Előzmény: #3528  Törölt felhasználó
#3543
Hozzászólásodra reagálva, tehát ha véget ér a járványhelyzet akkor emelkedés várható, tartósan meghaladhatja az 5000-t?
Arra gondoltam h érdemes lenne Enefiben fektetni, egész kiváló vagyonkezelő lesz a cégből, már most több vagyonelem van benne, ez már nem energetikai cég. A GSPARK mellett a Reit jellege szól, nem fizet társasági adót.
Törölt felhasználó 2020. 03. 23. 08:25
Előzmény: #3543  Invest8
#3544

A tartósan szót semmi esetre sem használnám. Pozitív forgatókönyvként ha gyorsan és jól zárul a víruspara, akkor osztalékot beszámolva szerintem visszamehet 5k felé. De ha/amint egy nagy eladó láthatóan belead, azonnal szétrebbennek a madarak, és alacsonyabb ágon fogják figyelni meddig hajlandó lejönni az eladó. És eközben árazódhat az EURHUF hatása, ha a jegybank továbbra is a mostani receptet követi majd. Sávkereskedés mérsékelt hullámokkal. Az értékelési szintekre az elmúlt 2-3 év diszkontja szerintem továbbra is irányadó marad.
Enefit nem szeretném ezzel hasonlítani. Semmi köze egymáshoz a két cégbe történő befektetés logikájának.
BokrosLaci 2020. 03. 23. 09:43
#3545
Szép dolog az egyszeri osztalék, de azt vissza is kell fizetnie a cégnek, ami majd meglátszik a jövőbeli eredményekben, így az osztalékokban is. Járványtól függetlenül. Balul sült el ez most a cégnek.
Sunriver 2020. 03. 23. 09:56
Előzmény: #3542  Invest8
#3546
Az éves beszámoló szerint 18,9 EUR.
Az osztalék kifizetés jó lépés volt, jobb mint a srv. Majd mindenki eldönti, hogy mire fordítja (vesz belőle GSPARK részvényt, más részvénybe fekteti).
Pánikban az alapkezelő kénytelen eladni a részvényeket. Tömegesen váltják vissza az ügyfelek az alapokat és ki kell őket fizetni. Ez egy öngerjesztő folyamat, minél nagyobb a pánik annál többen ijednek meg és váltják vissza, ez is az egyik oka az eladói nyomásnak.
Invest8 2020. 03. 23. 10:01
#3547
Az Akko is kiváló vétel jelenleg. A Reit törvény csak tőzsdén lévő cégekre érvényes, tehát tőzsdén kívüli cégekre nem vonatkozik, a társasági adó mentesség miatt kérdem?
BokrosLaci 2020. 03. 23. 10:09
Előzmény: #3546  Sunriver
#3548
A 18,9 EUR számításában benne van, hogy mennyiért lehet bérbe adni az ingatlanokat. Lehetett.
Sunriver 2020. 03. 23. 10:20
Előzmény: #3548  BokrosLaci
#3549
Abban nincs benne, a részvény mostani árában van benne.
A NAV a valós piaci értékét mutatja az ingatlanoknak 2019.12.31-én, amit egy független értékbecslő állapít meg.
BokrosLaci 2020. 03. 23. 10:42
Előzmény: #3549  Sunriver
#3550
Az éves beszámoló szerint 19,4 EUR volt dec. 31-én az egy részvényre jutó valós nettó eszközérték, amiben benne van az ingatlanok becsült értéke. Levezetve megtalálható a kiegészítő mellékletben.
Sunriver 2020. 03. 23. 11:18
Előzmény: #3550  BokrosLaci
#3551
Igen, elnéztem egy oszloppal.
matyas79 2020. 03. 24. 17:00
#3552
Engedjetek meg egy félig outsider kérdést:
Ha most a Park 30 M EUR-t osztalékban kifizet az lehet, hogy jó lesz a részvényeseknek rövid távon, de vajon a Parknak miért lehet ez jó megoldás? Azt értem én, hogy a közgyűlési határozat köti, de biztosan nincs ennél jobb elköltési módja ennek a nem kevés pénznek? A jobb alatt azt értem, hogy a Park számára stratégiailag jobb befektetés, mint a részvényesek zsebének tömése. Rövid távon örülünk, de ha tulajdonosi fejjel gondolkodunk, biztosan megéri? 
Ki mit gondol?   
BokrosLaci 2020. 03. 24. 17:20
Előzmény: #3552  matyas79
#3553
Most már megígérték, nincs visszaút. Nő az adósságállomány, így az elkövetkező évek eredményeinek terhére fizeti vissza a cég a hitelt. Az osztalékokat pedig az eredményekből fizetik. 
mage 2020. 03. 24. 18:37
Előzmény: #3552  matyas79
#3554
kb fix 1% kamat mellett tudtak felvenni 10 évre hitel €-Ban. Mivel addig nem építenek új épületet amíg nincs rá bérleti szerződés és amúgy is korlátozottak a növekedési lehetőségek amíg a déli területet nem kármentesítik. Hagynak azért pénzt, ha még is lesz bérlői érdeklődés ami jelen helyzetben elég valószínűtlen. Felfoghatod úgy is, hogy te mint tulajdonos kaptál 10 évre 1%-os kamat mellett € hitelt amivel azt csinálsz amit akarsz úgy, hogy a cégedben van egy viszonylag biztos készpénzáram amivel tudja törleszteni a hitelt. Azon én is gondolkodtam, hogy mért nem vettek a város másik részén iroda épületeket, hogy ezzel diverzifikálják a céget, de ha nem éreznek erre szándékot akkor lehet jobb nem erőltetni.
Nekem inkább az nem tetszik, hogy csak úgy visszavonták az egész részvény visszavásárlást. Alapból sokkal egyszerűbb és költséghatékonyabb lett volna osztalékot fizetni és senkit nem ért volna hátrány. Sőt a kialakult helyzetben pont nagyobb értelme lenne sajátrészvényt venni, mert alacsonyabb értéken vásárolt sajátrészvények későbbiekben nagyobb értéket teremtenek. Gondolom a Hold-nál nem tudják most olyan könnyen meghatározni a fair értéket és ha eltűnik az előnyük a kisrészvényesekkel szemben odaszólnak Bojárnak aki úgy táncol ahogy fütyülnek neki. Megint bebizonyosodott, hogy bármennyit is szidja a fideszt Bojár, pont ugyan olyan ő is, 20Ft-ért az anyját is eladná. 
Törölt felhasználó 2020. 03. 24. 20:09
Előzmény: #3554  mage
#3555

Ne viccelj már, hogy rögtön a fidesz kategóriába taszítod Bojárt, amiért megpróbált optimalizálni egy erős nagybefektetői nyomás hatására. Mind láttuk, hogy mit csinált az árfolyam jó ideig, és ott még alig volt kézzelfogható eladás. Ha a hold beindult volna a szabadpiacon, hogy rövid időn belül kiszálljon, akkor porrá zúzza a cég árfolyamát. Ez a kisbefektetőknek sem lehetett volna jó, mindenképpen kellett valami fék erre. Nem az anyját adta el 20 forintért, hanem mentette a menthetőt egy felelős gondolkodású kibocsátótól elvárható módon és eszközökkel.. Ha megnézed a konstrukciót, akkor igen okosan ki volt egyensúlyozva. Ha a részvényesek tudatosak, akkor jelentősen visszaszoríthatták volna a hold által kihasított arányt, mindenki megkapja, ami kb. osztalékként is jár majd most, aztán mindenki csinál amit akar. Aki meg hülye/hanyag/tesz rá, annak a rovására a hold kapott volna egy vastagabb mentőkötelet, de őszintén ez kinek kellene erkölcsi aggályt okozzon a tőzsdén. Az egyedüli necces lépés a Concorde-os könyvépítés volt benne. Egyébkén Bojár még azt is bemondta jóelőre, hogy ő mit fog csinálni. Ennél korrektebb súgás nincs a földön, pedig pár embernek biztos nem tetszett.
lifetrai 2020. 03. 24. 21:27
Előzmény: #3555  Törölt felhasználó
#3556

Totál egyetértek veled!
Egyébként pont a tudatos befektetők járnak végül rosszabbul az extra osztalékfizetéssel a visszavásárlási aukció helyett. Némileg csodálkozom is a visszalépésen, másrészt pedig megértem, hogy ezen az árszinten veszélyes lehetett volna a nagyok kiszállója az árfolyam tekintetében.
Mivel ne felejtsük el, hogy így mindenki kap osztalékot a tulajdonrésze arányában, szemben azzal, amikor csak azok kaptak volna, akik aktivizálták volna magukat és foglalkoztak volna az aukciós részvétellel. (Én ezért nyitottam külön számlát a ConCorde-nál, amit most zárhatok be...)
Ami a legfontosabb különbség még - ugyan ez csak kisbefektetői szempontból -, hogy 100 Ft közvetlen osztalék után (TBSZ-en kívül) 15% forrásadót kell fizetni. A részvény-visszavásárlás keretében megkapott 100 Ft esetében pedig "csak" az árfolyamnyereség után kellett volna a 15% adót megfizetni, azaz így most vélhetően az állam tudatlanul örül a legjobban.
Továbbá attól tartok, hogy az az alapprobléma nem oldódik meg, hogy az alapok ugyan pénzhez jutnak most, de a pozícióikat nem sikerült zárniuk. Ergo továbbra is eladói nyomást jelenthetnek az árfolyamra.
lifetrai 2020. 03. 24. 21:40
Előzmény: #3554  mage
#3557

Neked is igazad van.:-)
Azt a tévedést/elírást viszont helyesbítem, hogy az északi területen zajlik majd kármentesítés.
Ami a visszavásárláshoz kapcsolódó kritikádat illeti, nos egy normális, valóban szórt tulajdonosi struktúrával és ezért likvid piaccal rendelkező részvény esetében az lenne az értékteremtő, ha ebben a piaci helyzetben vásárolná a cég a saját részvényeit, egyrészt mert olcsón tudná megtenni, másrészt mert ezzel segítene az árfolyamot is védeni. (Nagyon nem jó példa, de lásd a másik SZIT-et a BIF-et aminek az árfolyama semmit nem érzett meg a vírusból eddig. Nyilván mesterségesen tartják, mert kevés pénzzel  megtehetik azt. Azonban a BIF tulajdonosi koncentráció szempontjából (hogy másról ne is beszéljünk) sokkal rosszabb a GSPARK-hoz képest! Viszont a BIF nem válogat a város különböző pontjain és az ingatlanpiac irodapiacon kívüli szegmenseiben adódó lehetőségek tekintetében, hanem diverzifikál.)
Szóval a nyílt piaci beavatkozás nyilván azért nem jöhetett szóba mert az Alapok lettek volna érdemben az eladói oldalon és abban például pont a legnagyobb tulajdonosnak nem lett volna sok közvetlen haszna. Az meg elég furán nézett volna ki, ha Ő is eladott volna a "saját" cégének a nyílt piacon...még ha esetleg a tulajdonhányada nem is változott volna meg a végén. Nehezen kommunikálható lett volna egy ilyen lépés.
lifetrai 2020. 03. 24. 21:53
Előzmény: #3554  mage
#3558

Egyébként pedig szerintem Bojár Gábor egy tisztességes üzletember!
Ugyanakkor egykori főnökömet idézném aki gyakran mondogatta egy-egy nehezebb üzleti döntési folyamat során, hogy "Sem barátaink, sem ellenségeink, csak érdekeink vannak!"
matyas79 2020. 03. 25. 08:07
#3559
Ha a Hold szeretne kiszállni, akkor az a gyanúm, hogy ki is fog. Maximum a vastag osztalék felvétele után fog jelentkezni egy szép eladói pakkal. Ami ekkor majd lelki fogódzó lehet a kisbüfiknek, az az egy részvényre jutó nettó eszközérték, kérdés mennyit fog ez majd jelenteni. 
Ami nagy kérdőjel nekem, hogy ki lesz a Holddal szemben a vevői oldalon, mert a park zsebéből az osztalék kifizetésével elég sok cash kifolyik. Nem biztos, hogy a maradék 3 M EUR elég lesz bármire is. 
Szóval a vezetés tisztasága felől nincs kérdésem, csak önmagban még mindig nem látom, hogy stratégiailag miért jó a Parknak a 30 M EUR kifizetés....  
sylard 2020. 03. 25. 08:26
Előzmény: #3557  lifetrai
#3560
Én nem hasonlítanám a GSPARK-ot a BIF-hez. A BIF árfolyama sztem az elmúlt 1-2 évben kb 5-10x-re nőtt, jórészt spekulációknak köszönhetően. A GSPARK-é a folyamatos építő munka miatt emelkedett egy állandó ütemben. A PARK már túlélt egy válságot különösebb kár nélkül a BIF sztem kevésbé stabil.
A BIF bérlői között több állami cég is ott van, emiatt a politikai helyzetnek sokkal jobban kitett. A GSPARK bérlői piaci alapon vannak ott, hosszabb távon ez számomra megnyugtatóbb...
Nekem TBSZ-en vannak a rv-eim így az osztalék amit kapni fogok majdnem meg fog felelni 5 év prémium állampapír hozamának, annyi idő alatt az árfolyam is összeszedi magát. Nyilván ha tudtak volna előre a Covid járványról átgondolták volna a hitelfelvételt, de utólag már könnyű okosnak lenni.
BokrosLaci 2020. 03. 25. 08:49
Előzmény: #3554  mage
#3561
A HVG-ben nemrég adott egy interjút, ahol azzal dicsekedett, hogy a vírus elől jó messzire menekült, mert ő megteheti.
BokrosLaci 2020. 03. 25. 08:54
#3562
Szinte nincs is rosszabb üzenet egy részvényről, mint mikor a legbennfentesebb elad. 
Moles_tal 2020. 03. 25. 09:50
Előzmény: #3562  BokrosLaci
#3563
Azért ezzel vitatkoznék (lsd. OTP ig. tagok), ráadásul emlékeim szerint ő úgy adott volna el, hogy az általa birtokolt részvénycsomag aránya nem változott volna.
BokrosLaci 2020. 03. 25. 09:58
Előzmény: #3563  Moles_tal
#3564
1, Csányi vette, veszi. 2, Ha hitt volna a cégében, akkor a srv során nem akart volna eladni, hogy növelje a részesedését. Jelen helyzetben, mikor esett az árfolyam, ha hisz a cégében, akkor a kapott osztalékot részvény vásárlásra használja fel, hiszen olcsón tud venni. Ha hisz a cégében...
Moles_tal 2020. 03. 25. 10:04
Előzmény: #3564  BokrosLaci
#3565
És miből gondolod, hogy nem így fog tenni az egyelőre még ki sem fizetett, sőt, amúgy még el sem fogadott osztalékkal?
BokrosLaci 2020. 03. 25. 10:12
Előzmény: #3565  Moles_tal
#3566
Olvasd el, hogy mit írtam. 
Moles_tal 2020. 03. 25. 10:40
Előzmény: #3566  BokrosLaci
#3567
Nyilván megtrötént, hisszen ezért reagáltam. Tele van feltételezéssel és fikcióval.
BrokerJozsi
BrokerJozsi 2020. 03. 25. 10:41
Előzmény: #3566  BokrosLaci
#3568
Nem tudok olvasni.
BokrosLaci 2020. 03. 25. 10:57
Előzmény: #3567  Moles_tal
#3569
"Jelen helyzetben, mikor esett az árfolyam, ha hisz a cégében, akkor a kapott osztalékot részvény vásárlásra használja fel, hiszen olcsón tud venni. Ha hisz a cégében..."
Ha hisz a cégében, venni fog. Hanem, akkor meg nem fog. 
BokrosLaci 2020. 03. 25. 10:58
Előzmény: #3569  BokrosLaci
#3570
"Ha nem" véletlenül egybe lett írva, elnézést.
lifetrai 2020. 03. 25. 17:18
Előzmény: #3562  BokrosLaci
#3571
"insiders might sell their shares for any number of reasons, but they buy them for only one: they think the price will rise." Peter Lynch
sylard 2020. 03. 25. 21:15
Előzmény: #3561  BokrosLaci
#3572
Megtennéd, hogy belinkeled, vagy befotózod a cikket? Sztem a holnap hvg-ben lesz vele interjú. Köszi szépen előre is:)
mage 2020. 03. 25. 22:14
Előzmény: #3555  Törölt felhasználó
#3573
Tegyünk pár dolgot akkor tisztába, mert elsőre nem ment át úgy látom:
1. Hold soha az életben nem szállt volna ki rövid idő alatt piaci áron, mivel ők bukták volna rajta a legtöbbet, a kisbefektető meg iszonyat jól járt volna, mert olcsón vehetett volna gsp-t. Amúgy a hold alapjai előszeretettel változtatták már régen is a birtokolt mennyiséget, hol vevőként hol eladóként jelentek meg az elmúlt 2-3 évben. Volt olyan negyedév, hogy csökkent a részvény ára neki meg nőt tulajdon hányaduk. Elterjedt itt a fórumon, hogy a hold miatt nem emelkedik az ár, mert kiszállnak. Hagyjuk meg az ilyen elméleteket a többi topiknak, ha nem emelkedik minden hónapban egy részvénynek az ára, az nem azt jelenti, hogy valamelyik nagy szereplő kiszáll.
2. Nem igaz, hogy mentette a menthetőt. Mivel nem lesz részvény visszavásárlás, ezért nem tudd kiszállni a hold. Akkor végül is mit is mentett meg?
3. Ha minden részvényes tudatos, akkor a hold is csak annyi részvény tudd eladni amennyivel nem csökken a tulajdoni hányada, tehát fizethettek volna akár osztalékot is, ugyan az a vége, csak nem kell a concorde-nak is adni egy csomó pénzt, meg kevesebb a kisrészvényes dolga.
4. Bojár bemondta mit fog csinálni, még se az fog történni, mert kihátrált. A cégnek nem az lenne az érdeke, hogy inkább 4000-5000Ft-ért vegyen saját részvényt 5000-6000Ft-os ár helyet? Nyilván megbeszélték a hold-osokkal, hogy nem fog rosszul járni (talán konkrét ár is elhangzott), csak a vírus para miatt lefújták az akciót, nehogy a kisrészvényes járjon jól. Sokkal inkább elfogadtam volna, ha azt mondja Bojár, hogy a megváltozott helyzet miatt ő még se add el egy darab részvényt se.
5. Az is elgondolkodtató, hogy a közgyűlés elfogadott valamit ők pedig mégse hajtják végre. Ez így törvényes egyébként? Erősen hasonlít a fidesz mostani javaslatához, hogy majd Viktor önhatalmúlag dönt mindenről a vészhelyzet miatt...
6. Ne feledkezünk meg arról se, hogy valahogy minden pozitív hír előtt 1-2 héttel emelkedik 10-30% a papír, aztán kijön a hír kitömnek egy csomó kisbefektetőt és szépen stagnál, csordogál lefele a papír. Ez mi, ha nem bennfentes kereskedés?   
lifetrai-nál a pont: "Sem barátaink, sem ellenségeink, csak érdekeink vannak!" Pont mint egyes politikai pártoknál.
mage 2020. 03. 25. 22:18
Előzmény: #3557  lifetrai
#3574
Nem írtam, hogy nem fog zajlani a kármentesítés, azt írtam addig nem tudd bővülni túl sokat a gsp. Sajnos a bíróságok leállásával tovább tolódik az egész. Csak abban reménykedek, hogy 5 év alatt sikerül ezt elintézni, nem 25 év lesz :(
lifetrai 2020. 03. 26. 09:57
Előzmény: #3574  mage
#3576
Én sem mondtam mást a kármentesítéssel kapcsolatban, csak az nem a déli (ahogyan Te írtad korábban), hanem az északi (csupán ezt a tényt javítottam) területen fog egyszer valamikor, hosszú évek múlva megtörténni.
BokrosLaci 2020. 03. 26. 10:07
Előzmény: #3575  lifetrai
#3577
Makroökonómus és gazdaságtörténész is.
lifetrai 2020. 03. 26. 10:24
Előzmény: #3573  mage
#3578

Reagálásaim az egyes pontokhoz.
1. GRAPHISOFT PARK SE ANYAVÁLLALATI ÉVES JELENTÉS 2019 https://bet.hu/newkibdata/128379810/GSPARK_SE_IFRS_Anyavallalati_eves_jelentes_2019_20200319.pdf 5. oldala Hold 2019-ben a cég-ben tulajdonolt 14,15%-a 9,15%-ra csökkent év végére, azaz a cég 5%-át, a tulajdonának több mint 1/3-át piacra dobta 2019-ben.
Nem tartom lehetetlennek, hogy a 2019.11.19-i rendkívüli osztalékos hírt követően.
Láss világ csodát https://bet.hu/newkibdata/128336305/GSPARK_Szavazati_jogok_atruhazasa_20191213.pdf
Hiszen még 2019.09.30-án is 14,15%-os tulajdona volt a cégben a HOLD-nak a GRAPHISOFT PARK SE Időközi vezetőségi beszámoló – 2019. harmadik negyedév 2019. november 6. alapján https://bet.hu/newkibdata/128320103/GSPARK_IFRS_Negyedeves_jelentes_2019_Q3_1106.pdfTehát a HOLD a pozitív híreket követően tavaly november végén és december elején a kedvező tőkepiaci hangulatot és a remek osztalékos hírt meglovagolva 5.000,- Ft körüli kvázi csúcsárfolyamon (mert abban az időszakban jellemzően ezen a szinten forgott a papír), hirtelen és szinte észrevétlenül eladta 5%-át a GSPARK-nak a cég egyéb részvényes tulajdonosi kategóriába tartozó tulajdonosainak - praktikusan a kisrészvényeseknek! 2019.11.20-21-én és 2019.12.13-án volt jelentős forgalom a papírban. Valószínűleg ezeken a napokon likvidált a HOLD, de úgy, hogy csak 2019.12.13-án lépte át a jelentési kötelezettséget jelentő 10%-os tulajdoni küszöbértéket.
Hogy mondta az öreg Kohn...??"Az öreg Kohn a reptéren kólát akar venni az automatából, bedob egy dollárt és megnyomja a gombot. Semmi nem jön ki.
Bedob még egy dollárt, megnyomja a gombot, megint semmi.
- Ügyes, nagyon ügyes! - jegyzi meg az öreg."
lifetrai 2020. 03. 26. 10:27
Előzmény: #3578  lifetrai
#3579
Reagálásaim az egyes pontokhoz.
1. GRAPHISOFT PARK SE ANYAVÁLLALATI ÉVES JELENTÉS 2019 https://bet.hu/newkibdata/128379810/GSPARK_SE_IFRS_Anyavallalati_eves_jelentes_2019_20200319.pdf 5. oldala Hold 2019-ben a cég-ben tulajdonolt 14,15%-a 9,15%-ra csökkent év végére, azaz a cég 5%-át, a tulajdonának több mint 1/3-át piacra dobta 2019-ben.
Nem tartom lehetetlennek, hogy a 2019.11.19-i rendkívüli osztalékos hírt követően.
Láss világ csodát https://bet.hu/newkibdata/128336305/GSPARK_Szavazati_jogok_atruhazasa_20191213.pdf
Hiszen még 2019.09.30-án is 14,15%-os tulajdona volt a cégben a HOLD-nak a GRAPHISOFT PARK SE Időközi vezetőségi beszámoló – 2019. harmadik negyedév 2019. november 6. alapján https://bet.hu/newkibdata/128320103/GSPARK_IFRS_Negyedeves_jelentes_2019_Q3_1106.pdf Tehát a HOLD a pozitív híreket követően tavaly november végén és december elején a kedvező tőkepiaci hangulatot és a remek osztalékos hírt meglovagolva 5.000,- Ft körüli kvázi csúcsárfolyamon (mert abban az időszakban jellemzően ezen a szinten forgott a papír), hirtelen és szinte észrevétlenül eladta 5%-át a GSPARK-nak a cég egyéb részvényes tulajdonosi kategóriába tartozó tulajdonosainak - praktikusan a kisrészvényeseknek! 2019.11.20-21-én és 2019.12.13-án volt jelentős forgalom a papírban. Valószínűleg ezeken a napokon likvidált a HOLD, de úgy, hogy csak 2019.12.13-án lépte át a jelentési kötelezettséget jelentő 10%-os tulajdoni küszöbértéket.
Hogy mondta az öreg Kohn...??"Az öreg Kohn a reptéren kólát akar venni az automatából, bedob egy dollárt és megnyomja a gombot. Semmi nem jön ki.
Bedob még egy dollárt, megnyomja a gombot, megint semmi.
- Ügyes, nagyon ügyes! - jegyzi meg az öreg."
lifetrai 2020. 03. 26. 11:12
Előzmény: #3573  mage
#3580
2. A Hold már az extra osztalék hírére kiszállt jelentős részesedéssel 5.000,- Ft-on. Lásd előző írásomat.
3. Ez igaz, de kb. 30% tulajdonos nem tudatos (a közgyűlésen 66% tulajdoni hányada volt jelen a részvényeseknek kb. 20 jelenlévő személyében), azaz egy aukció esetében az Ő "kárukra/javukra" (nézőpont kérdése) biztosan tudott volna a HOLD likvidálni, pláne tudva a 30%-os (vagy közvetlenül valójában "csak" 15%-os legnagyobb tulajdonos részarányos értékesítésben való részvételi szándékát. Arról nem is beszélve, hogy a HOLD lett volna az ármeghatározó (értsd az aukció átlagára a részarányos vételi ár)!
4. Lásd előző pontomat.
5. Érdekes felvetés, azonban úgy gondolom, hogy a menedzsmentnek felhatalmazást kellet kérnie egy rendkívüli, a cég helyzetét jelentősen befolyásoló programhoz. Ahogyan egyébként az osztalékfizetéshez is így kell tennie. De nem kötelez(het)te a közgyűlés a menedzsmentet semmire, csupán felhatalmazta azt!
6. Ez már sokkal izgalmasabb kérdés. Például ha valaki megnézi a 2019.08.01 és 2019.08.07. a féléves jelentés publikálása közötti időszakot akkor elgondolkodik, hogy vajon kik és miért vettek olyan lázasan GSPARK részvényeket a nyári uborkaszezon közepén...
Jó hír, hogy a hazai tőkepiaci felügyeletnek ezek szerint még van fejlődési lehetősége!;-)
mage 2020. 03. 26. 13:28
Előzmény: #3580  lifetrai
#3581
Jogos, tényleg az éjszaki területen kell kármentesítés.
2. Nem én találtam ki, hogy a hold ki akar szállni. 1702 riogatott megint azzal, hogy a hold miatt kellett a saját részvény program és már évek óta ez megy a topikban, hogy azért nem nő az ár, mert a hold kiszáll. Én is pont azon a véleményem vagyok, hogy a hold-nak nem érdeke kiszállni alacsony áron, meg "ledugózni az árfolyamot". Az általad leírtak szerint pont, hogy mikor emelkedik az ár akkor szépen adogatnak. De például 2018-ban mikor egész évben egy helyben állt az árfolyam és mindenki a hold-at hibáztatta, pont, hogy nőt a tulajdoni hányaduk(17.oldal): 
https://bet.hu/newkibdata/128210773/GSPARK_IFRS_Eves_jelentes_2018_2019.04.29.pdf 
 Régebben le is írtam ide szerintem, hogy senki ne reménykedjen mészáros részvények, kamu papírok, bif-hez hasonló hirtelen többszörözésekre, mert van bőven intézményi befektető akik ki fognak szállni szépen lassan felfele.
3. Megint csak 1702 vetette fel, hogy Bojár megsúgta mit kell tenni, arra reagáltam.
4. Jelen környezetben olcsóbban tudd saját részvényt venni a vállalat, mint 1 hónappal ezelőtt. Tehát, ha akkor saját részvényt akartak venni osztalék helyet akkor most nem még jobban értékteremtő lenne saját részvényt venni?
5. Megnéztem, tényleg csak felruházta a közgyűlés a vezetés, de egyébként a közgyűlés kötelezheti is a vezetőséget, sőt szinte bármit megtehet a közgyűlés ami nem ütközik törvénybe, vagy rendeletbe. Bármikor kiugorhatja a teljes vezetést és bármekkora saját részvény visszavásárlásra kötelezheti a céget.
 
sylard 2020. 03. 26. 19:50
Előzmény: #3575  lifetrai
#3582
Köszönöm, de ezzel egy gondom van csak. Bokros formtárs azt írta, hogy az interjúban az olvasható Bojár G arról nyilatkozott, elmenekül a járvány elől. Ilyet én nem olvastam a hvg cikkben.  Ma megjött a hvg holnap elolvasom:)
lifetrai 2020. 03. 26. 20:37
Előzmény: #3582  sylard
#3583
A nyomtatott HVG-ben én sem találkoztam ilyen megjegyzéssel, utalással.
Törölt felhasználó 2020. 03. 26. 21:45
Előzmény: #3573  mage
#3584
Sajnos ez másodszorra sem jött át. Csúszkálsz az idősíkok között, problémáid vannak az ok-okozat jellegű következtetésekkel, és időnként olyat is belelátsz, amit nem írtam.
1) Nem állítottam, hogy a Hold valaha is szét akarta verni, vagy le akarná dugózni az árfolyamot a jövőben. Ezek nem célok, hanem következmények, ha arra kényszerül, hogy eladjon. Gyorsan, vagy lassan, de folyamatosan. Márpedig egy alapkezelő válságban általában kényszerből ad el, és ha konszenzus van a nagytulajdonosok és a menedzsmnet között, hogy válság jön, akkor bizony ebből indulnak ki a döntéseik során. Aki okos, az megpróbál előtte lépni. Szerintem a Hold és mások ezt akarták tenni, csak nem jött össze. Ebben semmire nem érv se pro se kontra, hogy előtte 1-2 évig mikor növeltek, vagy csökkentettek, és hányszor pörgették át egyik zsebükből a másikba. És az meg pláne furcsa, hogy arra alapozod hogy téved, aki azt feltételezi, hogy el akartak adni, hogyha kiderül, hogy tényleg  eladtak egy jelentős részt. Most akkor eladtak, vagy nem szerinted? Ha meg eladtak, akkor miért riogatással vádolod azt, aki ezt leírta?
2) De igen menteni próbálta menthetőt a fentiek miatt, mert akkor még Bojár sem tudhatta, hogy február márciusban kitör a vírusfrász és szétverik a tőzsdéket, és előtte értelmét veszíti az egész, mint hogy le tudták volna futtatni a szükséges folyamatot. Az hogy ezt követően mit és hogyan tesz az nem minősítheti a korábbi, más (kevesebb) tudás alapján hozott döntést.
3) Lifetrai már leírta a cáfolatát az állításodnak, erre megint rám mutogatsz. Szeretném felhívni a figyelmed, hogy nem én akadályozom a logikus gondolkodásod.
De mondok olyat is, amiben szerintem részben igazad van: az srv vásárlás. Ezt valóban gazdasági szempontból indokoltan csinálhatnák. Ha olyan felhatalmazásuk lenne. Valószínűleg viszont nem az van. Én fejből nem tudom, és annyit pillanatnyilag nem is ér nekem ez a vita, hogy ezt keresgéljem, de azt gondolom, hogy Te tévedsz, ha azt hiszed, hogy Bojár jogilag támadható módon jár el. (Tehát nem állítom, csak feltételezem! Ha kiderül, hogy igazad van, mert feljelented és megáll a vád, akkor el fogom ismerni a tévedésem.)
BokrosLaci 2020. 03. 27. 09:15
Előzmény: #3583  lifetrai
#3585
BrokerJozsi
BrokerJozsi 2020. 03. 27. 09:38
Előzmény: #3584  Törölt felhasználó
#3586
Te aztán nagyon nárcisztikus vagy itt a fórumon, rögtön személyeskedéssel vádolsz mindenkit, és kb. lehülyézed, aki nincs veled egy hullámhosszon. Vannak a magyar tőzsdén olyan "hiteles" részvények, mint a gázszerelő papírok, enefi, nutex stb., javaslom ott kamatoztasd szaktudásod! 
Törölt felhasználó 2020. 03. 27. 11:58
Előzmény: #3586  BrokerJozsi
#3587
Köszönöm az ismét hasznos tanácsod.
maveryck 2020. 03. 27. 12:26
#3588
1, A március 2-án megtartott közgyűlés jóváhagyta a február 7-én közzétett előterjesztést, ennek az előterjesztésnek a VIII. (Meghiúsulás) pontja szerint: „A Társaság fenntartja magának a jogot arra, hogy az Ügyletkötést megelőzően a Tranzakciótól elálljon, illetve annak végrehajtását bármikor leállítsa, beleértve az Aukció során történő leállítást is. Amennyiben a Tranzakció bármilyen okból nem kerülne végrehajtásra, úgy a Társaság Igazgatótanácsa javasolni fogja a 2020. április 30. napjára tervezett éves rendes közgyűlése részére, hogy döntsön a Teljes Keretösszeg további osztalék formájában történő kifizetéséről.” https://bet.hu/newkibdata/128353783/GSPARK_kozgyulesi_eloterjesztes_melleklet_2020.02.06.pdf 
Tehát még jóval a március 2-i közgyűlés előtt lehetett tudni, hogy a társaságnak lehetősége van az elállásra. 
2, TBSZ vagy NYESZ számla estén a kapott osztalék adó- és járulékmentes, az szabadon felhasználható akár újabb részvények vásárlására, ami az eredetileg meghirdetett aukcióval ellentétben nincs időhöz kötve. A járvány miatt kialakult válság miatt pedig valószínűleg marad a nyomott árfolyam, így olcsón lehet az osztalékból részvényt venni (aki akar), így növelni a társaságon belüli részesedést. 
3, Az aukcióval ellentétben már most mindenki tudja, hogy, hogy mennyi összeget fog kapni, legyen az  alapkezelő vagy magánszemély, így összeesküvés-elméletek gyártásába sem kell majd kezdeni, amit az aukció esetén biztosra vennékJ. A GSParkot már csak a korábbi osztalékok miatt is célszerű volt TBSZ vagy NYESZ számlákon megvenni és tartani, amit csak magánszemély, azaz kisbefektető tehet meg, hiszen a magánszemély, mint írtam, TBSZ vagy NYESZ számla esetén tisztán megkapja az osztalékot.  
4, A fentiek miatt pont mi, magánszemélyek jártunk jól az osztalékkal.
Invest8 2020. 03. 27. 13:38
#3589
Az osztalékot mikor fizetik ki, szerintetek már be van árazva?
Moles_tal 2020. 03. 27. 17:59
Előzmény: #3589  Invest8
#3590
Ha jól emlékszem 4000 Ft körül jött ki a 3 eurós osztalék híre, azaz a mai záróértékkel számolva 250 Ft már beárazódott. Kifizetésre a tőzsdei társaságok között elsőként szokott sor kerülni május első felében.
mage 2020. 03. 28. 20:14
Előzmény: #3584  Törölt felhasználó
#3591
1. Leírom újra: évek óta az megy itt a fórumon, hogy a hold kiszáll és ezért nem növekszik az árfolyam, az hogy te miért gondolod így és mióta hangoztatod részlet kérdés. Te most komolyan azt állítod, hogy a menedzsment és hold tudta, hogy válság jön és ezért akarták a saját részvény vásárlást? Tehát válság előtt még a hold-tól magas áron átveszik a cég a részvényeit? Azt hittem a menedzsmentnek az a feladata, hogy minden tulajdonos ugyan olyan jól járjon... 
Eladott a hold, csak éppen ment közben 40% tavaly a GSP árfolyama. Remélem minden évben elad a hold, mert akkor a többi részvényes igen jól fog járni :). Tehát nettó hülyeség azzal riogatni, hogy a hold kiszállása nyílt piacon milyen rossz a részvényeseknek. 
2. Továbbra se értem, hogy mért nem éri meg jobban szétvert tőzsdén venni saját részvényt, mint mindenkori csúcson. Hold szakmai fórumán ok cikk van arról, hogy mikor kell saját részvényt venni...
3. Ezt nem is értem, személyeskedsz közben se füle se farka a hozzászólásodnak. Nincs felhatalmazása a cégnek jelen környezetben a  saját részvény vásárlásra? Volt olyan pont a megszavazott határozatban, hogyha a hold már kiszállt, vagy nem akar kiszállni, vagy túl olcsón tudna saját részvényt venni a cég akkor nem teheti ? :)    
mage 2020. 03. 28. 20:23
Előzmény: #3588  maveryck
#3592
Ha kell megkérdem tizedjére, ha 5000Ft felett jó ötlet volt a saját részvény vásárlás osztalék fizetés helyet, akkor nem jobb ötlet 20-25%-kal lejjebb saját részvényt venni osztalék helyet?
Lehet itt csűrni-csavarni, de ez így nincs rendben. Én alapból osztalék párti vagyok, de ha már kitaláltuk az egyiket és kedvezőbb feltételek állnak elő akkor tartsunk már ki!
Végül nem lesz kifizetve a teljes összeg osztalék formájában, de ez részlet kérdés, mert ezt tényleg befolyásolhatja negatívan a bekövetkezett események.
Sajnos a nyesz-en tartott részvény osztaléka szja köteles és mindenkinek magának kell bevallani és szerintem befizetni is :( 
Törölt felhasználó 2020. 03. 29. 08:42
Előzmény: #3591  mage
#3593
Kösz, hogy leírtad újra, és ilyen egyértelműen, mivel így biztos lehetek abban, hogy érted, csak valami okod van szándékosan eltorzítani, és félremagyarázni a másik álláspontját. Sajnálatos, de tudomásul vehető.
"Te most komolyan azt állítod, hogy a menedzsment és hold tudta, hogy válság jön és ezért akarták a saját részvény vásárlást? "
Nem. Azt állítom, hogy erre számított, csak később. Ha azt állítanám hogy "tudta", akkor azt állítanám, hogy a jövőbe látnak.
"Tehát válság előtt még a hold-tól magas áron átveszik a cég a részvényeit?"
És mindenki mástól. És nem magas áron, hanem, amit a piac kialakít egy részletesen szabályozott könyvépítéssel. Kicsit más, nem gondolod?
"Eladott a hold, csak éppen ment közben 40% tavaly a GSP árfolyama. "
Tehát eladott. Az, hogy közben, vagy előtte, vagy mikor és mennyit ment fel az árfolyam az nem megítélhető pontosan, a 40%-os állításod nem megalapozott. Itt ismét felmerülne, hogy milyen alapon állítod ebből, hogy nem akart eladni, és nem fog ismét, és miért ne lehetne feltételezni, hogy ismét el fog adni, ha oda felmenne újra az árfolyam? Én utóbbit írtam. Felhívom figyelmed arra is, hogy én feltételezéseket szoktam írni. Te pedig tényeket közölsz a jövőre.
"Remélem minden évben elad a hold, mert akkor a többi részvényes igen jól fog járni :). "
Ez az implikáció újra tévedés, az ok-okozati viszonyok ismételt félremagyarázása. De eddig akár viccnek is tekinthető lenne a mosolygásodtól.
"Tehát nettó hülyeség azzal riogatni, hogy a hold kiszállása nyílt piacon milyen rossz a részvényeseknek. "
Itt már viszont az előző mondatodról is látszik, hogy szándékosan torzítottál, hogy ezt a nyilvánvaló hazugságot alátámaszd vele. Nem sikerült nálam, de ha sokat fogod ismételgetni, akkor legalább magadat meg tudod győzni róla.
És így tovább.. A 2 pont pláne húzós, mert olyan dologgal támadsz, amiben a korábbi kommentemben kifejezetten igazat adtam neked. Látom az kevés volt az egódnak, de többet nem tudsz kicsikarni. Szerintem ennyi az álláspontod igazságtartalma.
Egyébként nagyon szürreális a vitánk, mert én kiszálltam ebből, Te meg benne ülsz nyakig, és arról győzködsz itt mindenkit, hogy Bojár eladná az anyját is 20 forintért (ha helyes idézlek fejből, de nyugodtan pontosítsd..), szemrebbenés nélkül megkárosítja a befektetőket, de ezzel együtt a hold sosem fog eladni, akkor se, ha Bojár nem működik együtt a nagy tulajdonosokkal az általuk helyesnek gondolt hitelszerkezet kialakításában. Túl azon, hogy összefüggéstelen az álláspontod, de aki azt gondolja Bojárról, amit Te, az általában nem szokott részvényesként beülni a cégébe.
maveryck 2020. 03. 29. 10:12
Előzmény: #3592  mage
#3594
Pont arról írtam, hogy az osztalékkal azt csinálsz, amit akarsz, és TBSZ-en adó-és járulékmentes (NYESZ-en valóban nem, nekem nincs ilyenem, de vétel előtt egy osztalékfizető papírnál erről illik erről tájékozódni, egyébként a NYESZ TBSZ-é alakítható, volt rá idő). Ha marad a nyomott árfolyam, akkor azok jártak volna jól a srv-vel, akik nem adjál el a részvényeiket, de most ugyanúgy jársz, ha az osztalékból veszel részvényt.  Mindkét esetben nő a részesedésed. Ha nem adsz el, a srv egy automatikus részvény vásárlás, osztaléknál meg te veszed meg (ha akarod), de mivel nincs időhöz kötve, így lehet, hogy osztalékfizetés után még olcsóban tudsz venni részvényt, ha tovább esik az árfolyam. SRV esetén nincs adó és járulék, de TBSZ-nél sincs.
maveryck 2020. 03. 29. 10:36
Előzmény: #3594  maveryck
#3595
SRV-vel akkor járnál jobban, ha nincs válság, mert akkor elméletileg akár a cég által megszabott felső értékhatárig (jóval 6000 ft felett) is vettek volna vissza, ami egyáltalán nem lett volna biztos akkor sem, hiszen előre nem lehet tudni, hogy ki mennyiért és mennyit adott volna el. 1000%, hogy akkor pont a kisbefektetők sírtak volna, hogy miért csak annyiért vettek vissza.
Ezzel szemben az osztalékkal azt csinálsz, amit akarsz, és már most tudod, hogy mennyi lesz.
maveryck 2020. 03. 29. 10:41
Előzmény: #3595  maveryck
#3596
#3595 ha el akartad adni
#3594 ha nem akartad eladni
maveryck 2020. 03. 29. 11:08
#3597
Zárásként, ha a srv során nem használták volna ki a keretösszeget, akkor a megmaradt részt osztalékként fizették volna ki. "VI. MARADVÁNYÖSSZEG A Társaság Igazgatótanácsa javasolni fogja a Társaság 2020. április 30. napjára tervezett éves rendes közgyűlésének, hogy a Teljes Keretösszeg esetlegesen fel nem használt részével növelje meg a 2019. évi javasolt osztalék összegét."https://bet.hu/newkibdata/128353783/GSPARK_kozgyulesi_eloterjesztes_melleklet_2020.02.06.pdf
mage 2020. 03. 29. 21:18
Előzmény: #3593  Törölt felhasználó
#3598
"A 2 pont pláne húzós, mert olyan dologgal támadsz, amiben a korábbi kommentemben kifejezetten igazat adtam neked. Látom az kevés volt az egódnak, de többet nem tudsz kicsikarni. Szerintem ennyi az álláspontod igazságtartalma."
Én úgy emlékszem ezt írtad: "De mondok olyat is, amiben szerintem részben igazad van: az srv vásárlás." Na ezért ütöttem tovább ezt a vasat, mert nem részben van igazam :).
Milyen tényt közöltem én a jövőre nézve, én múltra közöltem tényeket mivel azokat tényként kezelem amíg meg nem cáfolja valaki. Igen a hold eladott tavaly (nem én kerestem ki a beszámolóból), ment tavaly 40% az árfolyam, 2018 nyitó kb 3500Ft, záró kb 5140Ft, osztalékkal együtt inkább 50% nyerő. Szerinted ezek körül melyik nem igaz? 
"Remélem minden évben elad a hold, mert akkor a többi részvényes igen jól fog járni :)."  Ez nyilvánvaló irónia volt, majdnem átment :)
""Tehát nettó hülyeség azzal riogatni, hogy a hold kiszállása nyílt piacon milyen rossz a részvényeseknek. "Itt már viszont az előző mondatodról is látszik, hogy szándékosan torzítottál, hogy ezt a nyilvánvaló hazugságot alátámaszd vele. Nem sikerült nálam, de ha sokat fogod ismételgetni, akkor legalább magadat meg tudod győzni róla." 
Erre adott válaszod sajnos értelmetlen, mert nem ment át az előző mondat iróniája. Továbbra is az a véleményem, hogy a hold kiszállásától értelmetlen félni, mert ha lefele megy az ár inkább bővítenek, ha meg felfele akkor eladnak, az elmúlt évek tapasztalatai alapján. Ha meg végül likvidálni kényszerülnek, akkor lehet majd olcsón vásárolni. A cégnek meg nem az a dolga, hogy az aktuális részvényárral foglalkozzon, hanem, hogy értéket teremtsen például azzal, hogy minél olcsóbban vesz saját részvényt.
Abban egyébként nincs igazam, hogy nagyobb pozitív bejelentések előtt 1-2 héttel jelentősen szokott emelkedni az árfolyam, aztán hírre meg tömés visszacsorgás van? Ez tipikusan a mészáros, egyéb fidesz közeli és értéktelen cégek papírjainál jellemző. Na ezért és a saját részvényt nem veszünk olcsóbban miatt bátorkodtam Bojárt a fideszesekhez hasonlítani. Ezzel lehet egyetérteni, nem egyet érteni, de várom, hogy bármelyik általam leírt tényt megcáfold. Egyikkel most már teljesen egyetértettél. :) 
mage 2020. 03. 29. 21:29
Előzmény: #3594  maveryck
#3599
Elbeszélünk egymás mellett. ÉN OSZTALÉKPÁRTI VOLTAM AZ ELEJÉTŐL FOGVA! Tehát nekem nem az osztalék fizetéssel van bajom, hanem azzal, hogy kitalálták a saját részvény vásárlást, meg lett magyarázva, hogy ez jobb mindenkinek (Ráadásul elég rendhagyó módon tervezték végrehajtani). Aztán mikor javulnak a körülmények (olcsóbban tudnak valószínűleg saját részvényt venni) akkor kihátrálnak.
Nem volt fogalmam róla, hogy nincs NYESZ számlád, ezért gondoltam figyelmeztetlek, hogy nehogy rossz adóbeválást nyújts be, vagy másokat nehogy félrevezess.
Arra nem spekulálok, hogy osztalék után olcsóbban tudok venni részvényt. Ha lesz számomra jó áron akkor veszek, ha nem akkor majd mást veszek. Most úgy is inkább osztrák ingatlan cégeket figyelek. Ilyen időkben jól jöhet a dizerfikáció :) .
Törölt felhasználó 2020. 03. 30. 08:42
Előzmény: #3598  mage
#3600
Akkor csak utalásokban, mert többre nincs időm, és nem is igazán ér többetnekem egy értelmetlen vita.
"Részben igaz": Azért részben, mert közgazdaságilag van csak igazad, de jogilag valószínűleg nincs. Az SRV-t nem csak úgy a levegőbe kapva szokás vásárolni, hanem konkrét peremfeltételeket tartalmazó kgy felhatalmazásal. Ilyenje szerintem Bojárnak nincs, de mint írtam nem néztem utána. Olyan volt, ami a könyvépítéses esetre szólt, vagy az attól történő elállásra. Ennyit tehet legálisan, bármit is írogatsz okosan a fórumra. Előbb csinálj új kgy-t, terjeszd elő a szabadpiaci vásárlást, és aztán szavaztasd meg. Utána ha nem teljesíti, na akkor lesz teljesen igazad.
Tények közlése a múltra:  Itt az időzítésben és az abból levont következtetésben csúsztatsz immár másodszor.
Azt én nem tudom, és szerintem Te sem, hogy az árfolyam változáshoz képest mikor adott/vett a hold. minden olyan állítás, ami erre vonatkozik megalapozatlan szerintem. Ezt is írtam.
Iróniával érvelés: Ez nem érvelés. Ez még ugratásnak is gyenge, mert utána azzal folytatod, hogy lehülyézed azt, aki nem fogadja el ténynek a kacsintgatós mellébeszélésed. Aztán második körben közlöd, hogy az az értelmetlen aki ezt szóvá teszi. Attól tartok ez kulturális különbség, aligha fogjuk megoldani.
Bennfentes kereskedés:
Ez nekem itt nem tűnt fel általánosan, így fejből nem tudtam sem erősíteni, sem cáfolni. Utána nézni meg nem érte meg, és ezért nem írtam rá semmit közvetlenül. De erre is igaz, amit az SRV kapcsán írtam, hogy szerintem ha feljelented Bojár Gábort, és megáll a vádad, akkor igazad van, de addig nem tudok neked igazat adni. a Fideszes MNB az örömben tocsogva fogja Bojárt vegzálni, úgyhogy ha a legkisebb igazságod is van, akkor itt a legnagyobb az esélyed a sikerre. És nekem eszem ágában nincs cáfolni előre természetesen, de ez nem jelenti azt, hogy szerintem igazad lenne.

Topik gazda

motorGP
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek