Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 07. 17. 12:42
Előzmény: #16959  Nemmondodhogy
#16960
Hagyjad már ezt a hulyeséget, lejáratod magadat, illetve értelmetlenné teszed a topicot.

Már igy is teljesen gáz
Nemmondodhogy 2007. 07. 17. 12:25
#16959
A spanyolok tervei az álomgyárról nem jönnek be, nemsokára beöntik a papírt és elhúznak a bahamákra!
Egon 1000 Ft-os célára elérhetőnek látszik nemsokára!
meneküljetek!
Törölt felhasználó 2007. 07. 17. 12:20
Előzmény: #16957  Törölt felhasználó
#16958
Annó az állásinterjú után azért nem értesítettek, és azért csúszott a felvételem heteket, mert szabin voltak az illetékesek, én meg már paráztam...
Lehet itt is valami pitiáner dolog van a háttérben :)
poén akar lenni :)
Törölt felhasználó 2007. 07. 17. 12:18
Előzmény: #16955  Törölt felhasználó
#16957
köszi srácok, jókat írtok

Meg van írva rendesen a forgatókönyv, túl sok pénz és érdek van benne ahhoz, hogy úszni hagyják.

Elvileg most kivárás van, és 2800 köré tapad az árfolyam.
Törölt felhasználó 2007. 07. 17. 12:17
Előzmény: #16955  Törölt felhasználó
#16956
Behalt a fórum mint a kereskedés!!!
Senki nem ad el de nem is vesz!!!!!
Real jó ideje 2722
Törölt felhasználó 2007. 07. 17. 11:41
Előzmény: #16952  Törölt felhasználó
#16955
En sem ugy ertettem, hogy a spanyolok direkt csinaltak volna. Egyszeruen csak elsziesztazgattak a dolgot, es ennek a Geni itta meg a levet ;-)
Törölt felhasználó 2007. 07. 17. 11:39
Előzmény: #16949  Törölt felhasználó
#16954
mik34,

így van!! :-) jegyezzék le és kész!!
Törölt felhasználó 2007. 07. 17. 11:39
Előzmény: #16952  Törölt felhasználó
#16953
Nézzetek rá a Phylaxiára. Forgalom...
Törölt felhasználó 2007. 07. 17. 11:38
Előzmény: #16947  Törölt felhasználó
#16952
mik34,

egy nagybefektető nem 10K-nként vásárolja össze. a pakkját. Persze van ilyen is, de ilyen kicsi közkéznél tényleg nem érdekli az a fél milla, ami Téged is, engem is bizony érdekelne. :)

Nem hiszem, hogy a spanyolok keresztbe tettek volna (legalább is nem direkt). A spanyol szál az egyik legerősebb. Ott baromi nagy támogatása van.

S számomra egyáltalán nem világos, hogy eddig nem sokan jegyeztek. Jobban mondva elképzelésem sincs. Ezon sem lepődnék meg, ha senki sem jegyzett volna, s azon sem, ha már többszörös túljegyzés lenne. Ne feledjük, hogy túljegyzésre is van lehetőség a "kiírásban".

Törölt felhasználó 2007. 07. 17. 11:38
Előzmény: #16950  Törölt felhasználó
#16951
aztán lesz ujabb jegyzés megint.... spanyol gyárra.. utána meg szingapurira.. ha minden jol megy..
Törölt felhasználó 2007. 07. 17. 11:34
Előzmény: #16944  Törölt felhasználó
#16950
hm... látom sokmindent irtok itt
Leirom akkor hogy smint van a dolog..
a project 3 részvböl fog össze jönni kb..
30 % hitel 30 % önrész( erre kell a zsozso önrész nélkül kapufa..) 30 % állami támogatás.. Kb ez a terv...
A nagy tulaj 1,2 m db részvényre vállalt garanciát hogy lejegyez.. ezen felül is persze "lehet " hogy jegyez... ez a pénz 14 millio euro ... ha tuljegyzés lesz és 3,2 millio részvényt lejegyeznek akkor lesz 35 millio euro... (30 millio euro saját erö kell egy gyár felhuzásához kb.) ezért akarja és kell hogy más is beletoljon pénzt ne csak a nagytulaj.. de lehet maguk is végsö esetbe megcsinálják.. vagy.. na ez a riziko...
(100 millio euroba kerül majd a magyar gyár kb..)
Na de én megkérdeztem én jegyezhetek részvény hála ég :) ha jol alakulnának a dolgok.. és jo volna ha jol alakulnának mert jol fogok megint csak keresni vele :P
( az én tudásom szerint igy áll most a dolog...)
viszont ha már összejön a pénz sima utja lesz a genikének és irány a csillagos ég! :)
utána már gondolom a többi gyárra is simán összejön a lové ha egyre össze tudták hozni..
Törölt felhasználó 2007. 07. 17. 11:31
Előzmény: #16946  Törölt felhasználó
#16949
Bok, eppen ezt mondom ;-) A mi szempontunkbol mindegy, hogy ki jegyzi le az egeszet, de a nagybufik szempotjabol egyaltalan nem (hogy 1 jegyez 4 milla rv-t, vagy 10...). Magyarul a nagybufiket igenis erdekli, hogy hogy all a jegyzes. De mindegy, egy a lenyeg: jegyezzek le, oszt induljon a projekt!
Törölt felhasználó 2007. 07. 17. 11:31
Előzmény: #16943  Törölt felhasználó
#16948
rszabi84,

de bizony sokat tudunk!! Az egyik gyár (a spanyol) úgy tudom 100milla EUR, a magyar meg 150milla.

A magyar nagyobb lesz, mert itt lesz egy fejlesztőbázis is.

S persze, hogy sok még az elvarratlan szál, sok a bizonytalanság. De hát senki sem mondta, hogy nincs itt kockázat. Igen is van. De ettől függetlenül a terv kiválló, benne van a lehetőség, hogy iskerüljön. S igaz, hogy bármikor közbejöhet egy előre nem látható buktató, de hát ezt mindenki döntse el maga, hogy számol-e vele, ha beleteszi a pénzét.

Én úgy látom, hogy egyre kevesebb buktató kerülhet felszínre. Persze Rényiéknek még sok álmatlan éjszakájuk lesz. :)
Törölt felhasználó 2007. 07. 17. 11:28
Előzmény: #16944  Törölt felhasználó
#16947
Ez igaz, de ha vehet 10k-t 50Ft-al olcsobban, mi oka lenne ra kihagyni? Az egesz csak 1 klikk... Sok kicsi meg sokra megy, es ha a nagybufiket nem erdekli fel milla, en szivesen atveszem toluk ;-)

Amugy a jegyzes szerintem a spanyol hir csuszasa miatt csuszik. Ugy volt megkomponalva a dolog, hogy a spanyol hir meg a jegyzes vege elott kijojjon (az azert sokat jelentett volna a nagybufik meggyozesehez), ehhez kepest meg mindig nincs meg. A spanyolok tettek itt keresztbe szegeny Genikenek. Az pedig vilagos, hogy EDDIG nem sokan jegyeztek...
Törölt felhasználó 2007. 07. 17. 11:26
Előzmény: #16942  Törölt felhasználó
#16946
milk34,

igen, elképzelhető, hogy több nagybefektető összeáll, hogy megosszák a kockázataikat. Ez simán lehetséges, de a mi szempontunkból közömbös.

Egyébként a mostani jegyzés valóban nem elég egy gyárra, de majdnem elég. Nyilván ez lenne az önrész, amire már a bankok is megadják a hiányzó zsozsót, hitelként. (végülis a ankokis befektetnek, csak ők a kamatokra pályáznak, nem az osztalékra)

Persze továbbra is csak SZVSZ, szigorúan.
Törölt felhasználó 2007. 07. 17. 11:23
#16945
Gondoljatok már bele!Ha itt nagy befektető van és le akarja jegyezni az egész pakkot akkor minek kell neki arra egy hónap??És ha az alapmennyiségre garanciát vállalt a főtulaj akkor miért nem jegyezte azt le az eredeti határideig?Azért,mert ha nem muszály akkor nem teszi bele a pénzét hogyha azt megteszi helyette más.De maga a story már ismert mindenki előtt,úgyhogy ha lenne nagy befektető akkor az a napokban le is jegyezné,nem kellene neki egy hónap.Szerintem még megy a győzködés és a tárgyalás és nem volt elég az elmúlt 1 hónap,hogy a menedzsment meggyőzze a lehetséges befektetőit.De ha az alapmennyiséget a főtulaj lejegyezte volna akkor már sokkal nyugodtabb lenne a helyzet és lehet,hogy már rég átléptük volna a 2800-at.
Törölt felhasználó 2007. 07. 17. 11:22
Előzmény: #16940  Törölt felhasználó
#16944
milk34,

egy nagybüfi nem tud annyit venni a piacon, amennyit szeretne (s most ne 100K-ban gondolkozz, az még nem nagybüfi). Ha elkezdene vásárolni, pillanatok alatt az egekben lenne az árfolyam... (lsd MOL)

Nem, a nagybüfi nem a pár száz Ft-os emelkedésre pályázik.

De persze okoskodhatunk itt akármennyit, majd pár hét múlva kiderül minden. Legalább is a jegyzésről. :)
Törölt felhasználó 2007. 07. 17. 11:21
Előzmény: #16938  Törölt felhasználó
#16943
Igen Bokaly igazad lehet de én akkor is hiányolom, a tájékoztatást Rényi úr részéről.
Semmit sem tudunk az egészről, sem azt hogy mennyi pénz szükséges a befektetéshez, sem a munkálatok kezdetés, csak ilyeneket hogy ekkorra várható, ennyi várható, ez a határidő, az a határidő itt hosszbbítunk ott hosszabbítunk.

Ismerd be sok itt az elvarratlan szál még és több a jó kérdés mint a jó válasz.

Most ezt ne értsd félre, nem a genesis ellen vagyok, de nemek ezek akkor is furcsák.
Törölt felhasználó 2007. 07. 17. 11:21
Előzmény: #16939  Törölt felhasználó
#16942
Bokaly, ez vilagos, hogy ha lejegyez valaki 1 millat, akkor azt soha nem fogja tudni a tozsden eladni, magyarul nem arra hajt. Viszont itt mar paran kiszamitottak, hogy a nagytulaj jegyzesi garanciaja meg egy gyarra sem eleg (mindent figyelembe veve), nemhogy haromra... Ez az, ami aggasztja itt a nepet.

Gondolom, ezt a nagyok is tudjak, ezert ok is megosztanak a kockazatot egymast kozott. Egyik sem meri egymaga finanszirozni a dolgot...
Törölt felhasználó 2007. 07. 17. 11:18
Előzmény: #16937  Törölt felhasználó
#16941
molk34,

igen, egy üzleti terv pénz nélkül keveset ér...

Vagyis megvan az ötlet, megvan az idea, hogy miből lehet pénzt termelni... s ehhez pénz kell.

No, pont ezt a pénzt várják a befektetőktől, s azt ígéri az üzleti terv, hogy jó lesz idepakolni a zsozsót, hisz pénzt fog termelni.

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek