Topiknyitó: Törölt felhasználó 2004. 05. 26. 11:18

Freesoft részvény  

Érdeklődöm, hogy ki mit hallott erről az új dologról, Vajon érdemes belecuccolni? Lehet hasonló sikersztorit láthatunk majd, mint a Graphi és az Econet esetében? Minden esetre én a cégnek még nem láttam a mérlegét, nagyjábólsemmit nem tudok róla. Az equilibror-nál és a Concorde-nál lehet majd jegyezni, de ott sem tudtak semmit sem mondani róla. Csak annyi valószínű, hogy júliusban indul majd a jegyzés illetve utána a tőzsdei bevezetés.
Üdv,
Hotf ace
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 11. 16. 21:10
Előzmény: #6859  mondoka
#6860
Tisztelt fórumozók (és mindenki aki olvassa)!

Nem vagyok hozzáértő, de pár gondolatot érdemesnek tartok megosztani, hátha más tovább gondolkodik és szintén megosztja a gondolatait.

Először is (személyeskedés bélkül, és nem akarok vele senkit megsérteni), de aki kirobbanóan jó jelentést várt, legyen kedves ossza meg a véleményét, hogy miért. A jelentés ugye a múltat tükrözi és a jövőt vetíti előre. Namármost ami miatt olyan nagy érdeklődés követi a papírt, az a 2010-től esedékes keretmegállapodások. Az pedig akkor se jelenik meg a gyj-ben, ha maga a pápa lenne a tulaj. Ami a jövőt vetíti előre, az pedig elég annyi, hogy a Humansoft kisebb veszteséget termelt. Tehát nem tudom miért ez a nagy negatív hozzáállás. Felhívom a figyelmet, hogy holnap fogják learatni a babérokat azok, akik vételt adnak meg, mert olyan veszély miatt dobják el akik eldobják, ami nincs, ill. amit ők generálnak maguknak. Ne keressen senki mutyit, mert itt meg merem kockáztatni, hogy a saját hülyesége miatt lesz minden dobónak veszesége. Holnap és holnapután lehet piros lesz a papír, de ha majd megnézitek, mindent meg fognak venni, mert ezt bizony nem adni kell, hanem venni.
A legjobb amit a spekik csinálhatnak, hogy holnap orrba szájba veszik a papírt. Nem szabad adni.

Ugyanakkor megjegyeznék még egy dolgot!
Figyelni kell, mert tényleg az a cél, hogy eladjuk. Ugye volt valami cikk, vagy nem tudom már mi ahol azt mondta a tulaj, hogy a távlati tervet is csak a jelentés után teszik közzé. Namármost az valahogy még nem került elő. Miért is? Egyszerű. a Fent ecsetelt dolog, hogy a jelentés a múlt, meg ilyenek dobatni hivatottak, a távlati terv pedig felspékelni. Nagyon rövid iő alatt max nyereség. Nyitott forgatókönyv.

Tényleg dobni akarjátok holnap?

Én garantáltan nem. (de vételre még beállok!!!!)

Véleményeket szívesen olvasok!

Üdv!

mondoka 2009. 11. 16. 20:14
Előzmény: #6858  realmadrid
#6859
Nem tűnik katasztrófának és meglepetésnek ez a jelentés szerintem. Bár kinek a pap kinek a papné.
realmadrid 2009. 11. 16. 19:44
Előzmény: #6857  roland75
#6858
Az árbevétel éves szinten nőni fog, a veszteség tovább csökken.
A féléves jelentés után is zakózott, pár nappal később meg már magasabban állt mint a jelentés előtt. akkor 1600 körül volt az árfolyam.
Most azért jobb a helyzet.
Majd holnap meglátjuk , elején lehet pánik de pár nap múlva újra 2000 ha folytatja a vásárlást az aki ma is vette.
roland75
roland75 2009. 11. 16. 19:22
Előzmény: #6848  realmadrid
#6857
Holnap okosabbak leszünk.A portfolió nem minősíti le szerintem,a belsős tag miatt.A többi meg majd kiderül.
darius8 2009. 11. 16. 19:13
Előzmény: #6854  realmadrid
#6856
Itt a gyj. teljes.
link
Gerg 2009. 11. 16. 19:11
Előzmény: #6845  Magicmaan
#6855
én lesz@rom (mondjuk csak a tőkém 17%-ával vagyok benne, 2250-en vettem). kivárom, max megpróbálok rávenni még az alján. aki nem spekire vette gyj alkalmából, annak is ezt ajánlom.
realmadrid 2009. 11. 16. 19:10
Előzmény: #6843  matgab
#6854
A keretszerződés nagy kérdés, miért ír ki az állam ekkora összegben pályázatot ha utána a nyertesek nem kapnak megrendelést?
Ráadásul a pályázat kiírás is pénzbe kerül, a pályázat a cégek részéről szintén.
A free gondolom azért ír negatívan a pályázatokról hogy ne legyen túlzott elvárás.

A HUMANSOFT-ot sem véletlenül vette meg a cég annak ellenére hogy veszteséges.
Aki most vesz és tud várni 2 évet , a válság elmúltával jó nagy haszonra tesz szert.
A cég saját részvényt még nem vett, azt is elkezdi egyszer gondolom, akvizíció is lesz ( ki lehet a célpont?).
Ennél az évnél már csak jobb jöhet.
motorGP 2009. 11. 16. 19:08
#6853
Mit érdemes venni, ami jó, vagy amiből azt vélem jó lesz?!"

A válasz:

Azt amiről mások azt fogják gondolni, hogy egyre jobb lesz

:()

Márpedig a megrendelések dögivel fognak jönni keretszerződésekből !
Törölt felhasználó 2009. 11. 16. 19:06
Előzmény: #6843  matgab
#6852
A rendőrség elleni pernek semmiféle befolyása nincs a beszerzési szerződésekre!
Üdv
Magicmaan
Magicmaan 2009. 11. 16. 19:05
Előzmény: #6843  matgab
#6851
Sorry srácok, hogy ilyen negatív vagyok, csak nem egészen erre számítottam.

Főleg nem arra, hogy a végén így lehúzzák Q4-re is, nálam ez tette be a kaput :S

Én nem fogom eldobni az tuti! Ha pánik lesz, és lemegy -10 vagy akármeddig még bővíteni fogom a pakkomat.

Vártam volna, hogy a végére valami megnyugtatót tegyenek, de úgy látszik ez nem a terv része.
richiem
richiem 2009. 11. 16. 19:05
Előzmény: #6843  matgab
#6850
Egyetértek matgab-al.

Ha a múlt számítana csak, akkor az orco egy forintot nem érne, mert a 2. csődvédelmi félévét tölti. Igaz hogy produkált egy 2 hetes meredek esést - amit valószínű a free is fog - de utána úgy tünik kezd visszaállni a zuhanás elötti szintre. Sztem is a pánikolók eldobják, és a hét végére 1700en leszünk, de 3 hét múlva megint 2000 fölött- vagy 2000en.

Valószínű, hogy 1-1,5 héten belül meg fognak jelenni elemzői vélemények, hogy mekkora potenciál van benne és megmagyarázzák, hogy nem is olyan szar volt a Q3 mint ahogy elsőre tünt.....akkor pedig elkezdik visszavenni 2000 ft-on

Ha az OTP fél év alatt az 1200 ft ról vissza tudott jönni, akkor bármi......
Törölt felhasználó 2009. 11. 16. 19:03
Előzmény: #6842  Magicmaan
#6849
A " nem számítanak megrendelésre" elég könnyen változhat az " elnyert keretszerződések alapján megrendelt" kifejezésre úgy, hogy senki nem reklamálhat azért mert eldobatták vele a részvényeit!
Erre szokták azt mondani " ügyessssss"!!!
Üdv
realmadrid 2009. 11. 16. 19:01
Előzmény: #6838  roland75
#6848
Felrángatni nem fogják természetesen de ha nagyon esünk akkor a nagyok megveszik és növelik a tulajdonrészüket.
A közkéz 500000 db részvény ebből alig forog a piacon 30-40000 db, a kérdés a többivel mivan, miért nem forog, mennvin vették?
Az olcsó 1650-es pakkból nem sok kisbüfi részesült, aki igen az meg eladta felrántásnál igen jó haszonnal.
A nagyok holnap nem adják, a kicsik meg remélem nem pánikolnak.

A kommentekre leszek kiváncsi, főleg a portfóliósra.
Egy-két normális komment és akkor elkerülhető a pánik.
Törölt felhasználó 2009. 11. 16. 18:58
Előzmény: #6836  Magicmaan
#6847
Bocs.. közben látom.... a pf holnapi irományában tökéletesen igazad van! Már készen is van szerintem csak még időzítenek!
Üdv
roland75
roland75 2009. 11. 16. 18:58
Előzmény: #6840  realmadrid
#6846
Egy ilyen mondatnak azért kifejezetten örültem volna:-A keretszerződésekkel kapcsolatos konkrét megrendelésekről történő egyeztetések a végső fázisban vannak.<---Ez megnyugtatott volna.
Magicmaan
Magicmaan 2009. 11. 16. 18:57
Előzmény: #6837  Törölt felhasználó
#6845
Annyiban a játék része, hogy vissza tudják venni beker áron, amit az utóbbi időben a "nagy hírekre" megetettek velünk...
epa 2009. 11. 16. 18:57
Előzmény: #6843  matgab
#6844
jezusom!!!
mar matgab is belevett:-)
na ennek annyi
matgab 2009. 11. 16. 18:56
Előzmény: #6836  Magicmaan
#6843
Magicman,

Amikor felfele mentünk akkor mindenkit hülyének néztél aki azt mondta, hogy ez nem ilyen egyszerű.
Most meg maga vagy a megtestesült pesszimizmus..

Ezt a részvényt nem azért vettem én pl. mert arra gondoltam, hogy ez év végén már 4000 lesz -bár nem ellenezném, hanem azért mert potenciál van benne. Jelentős.
A tőzsde a jövőt árazza, nem azt, hogy mi volt eddig.
EU-s pénzek jönnek, a pályázaton nyertes, törvényi kötelesség van arra, hogy fejleszteni kell...

A kérdés az idő és a kapcsolatok milyensége. A rendőrség elleni per ennek nem tesz jót, nekem ez a legnegatívabb része a jelentésnek. Mert a rendőrségen sok befolyásos ember dolgozik, bár azok tavasszal le lesznek cserélve...
Viszont nem tudom, hogy kaphat -e az közbeszerzési megrendelést, aki állami szervekkel áll perben...?

Cóval kb. erre számítottam a rendőrséget leszámítva.
Magicmaan
Magicmaan 2009. 11. 16. 18:55
Előzmény: #6839  motorGP
#6842
Csak az a baj, hogy már most felvázolták, hogy nem számítanak megrendelésre a keretszerződésekből..
Törölt felhasználó 2009. 11. 16. 18:54
Előzmény: #6829  Törölt felhasználó
#6841
A "fiúk" is erre számítanak és ha bejön nekik, velük fogok még vásárolni a meglévőhöz! Itt mindenki tudja, 2010-ben realizálódnak a bejelentett keretszerződések és nem 5-10% emelkedés várható, hanem a többszöröse!
Aki holnap akart keresni, az dobja csak el!!!!!!
Üdv

Topik gazda

hotface
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek