Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 03. 18. 19:26

Forex tréderek ide  

Akkro itt beszéljük meg a forexes dolgokat. Kezdem én. Ha külföldi rendszerrel jáccol, akkor adózás pölö hogy megy? Ahol be van jegyezve a ker. cég?

Gondolom lerágott csont, de az újszülöttnek minden vicc új.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 06. 19. 21:42
Előzmény: #9459  Törölt felhasználó
#9460
"A sikeres traderek azokra az információkra koncentrálnak ami elősegíti az eredményeiket, mintsem azokra amik megerősítik a félelmeiket."

Próbáljátok ilyen szemszögből nézni a grafikonokat.
Ne elemezzetok sokat, és főként ne bonyolítsátok el az egyszerű dolgokat.
Kereskedjetek akkor amikor kell, és azt lássátok amit a chart mutat, ne azt amit a jövőben látni szeretnétek!

Meglátásom szerint azok foglalkoznak a jövőben várható eseményekkel, a jóslásokkal, jövőbelátó elemzésekkel, akik nem képesek a MÁBAN felelősségteljes döntéseket hozni.
Az ilyen szemléletmódú embereknek mindig arra van szükségük hogy a jövő kiszámíthatóságára tegyenek erőfeszítéseket.
NE legyetek ilyen emberek.
Vállaljátok a MA döntéseinek felelősségeit a JÖVŐBEN .
Akik nem képesek elfogadni a piac kiszámíthatatlanságát, azok folyamatosan csalódásokkal építik le a saját önbizalmukat.

Jó tradet mindenkinek!

Üdv: Péter
Törölt felhasználó 2011. 06. 19. 21:35
Előzmény: #9458  Törölt felhasználó
#9459
A tudatalatti számára a nem fogalma ismeretlen.
Ha becsukod a szemed és azt mondom ne képzelj el egy elefántot, mi fog történni?
Elképzeled az elefántot.
Ezért ha a gyereknek azt mondod mindig, hogy vigyázz ne ess el a küszöbben... a gyerek el fog esni... újra és újra.
Mégpedig azért mert nem elég nagy a trauma amit elszenvedett miatta.
A gyerek csak akkor fog rá emlékezni, hogy mi volt amikor a múltkor azt csinálta, ha kellőképpen megviselte a történet. És ha nem negálja a szülő a dolgot, hanem arra hívja fel a figyelmét, hogy a múltkor mi is történt.
Nálunk is ugyanígy működik :)

Törölt felhasználó 2011. 06. 19. 21:24
Előzmény: #9457  Törölt felhasználó
#9458
Ennél már csak az a rosszabb, mikor felisnered, hogy az első gondolatra kellett volna kilépned...

De mi is olyanok vagyunk mint a gyerekek. Hiába mondjuk nekik, hogy ne csináld, ő nem hiszi el, csak ha megtapasztalja.
Törölt felhasználó 2011. 06. 19. 21:04
Előzmény: #9455  Törölt felhasználó
#9457
az nagyon hasznos ha tobbszor is vegigulsz ilyen 1000 pipes elmozdulasos vesztesegeket
mert azt nem eleg tudnod hogy felesleges kiulni mert meg ha vissza is jon kozben a hullamokon ketszer annyi tkeresnel ha a lenne szabad penzed es jatszanal mint azzal hogy varsz egy honapot es kozben nem csinalsz semmit
na
meghozza ez azert jo mert igy megtapasztalod hogy ez milyen kurva szar es mekkora nagy hulyeseg es hogy alig varod mar hogy ujra szabad penzed legyen es vegre benne legyel megint a buliban ne csak a palya szalaerol nezd lekotozve

ezert kell
hogy meglegyen ez az elmeny
mert akkor tobbet nem csinalod
nem azert mert tudod esszel
hanem amgadtol nem csinalod
ugy mint szoda

az erzelemmentesseg nem jon magatol csak ugy hogy valami sokkal jobban faj mint a veszteseg es igy inkabb a veszteseget viseled el habozas nelkul mint azt a sokkal nagyobb fajdalmat..

nekem sokkal nagyobb fajdalom a tetlensegre karhoztatas mint a pillanatnyi veszteseg
Törölt felhasználó 2011. 06. 19. 21:00
Előzmény: #9434  Törölt felhasználó
#9456
igazsag szerint semmire nem emlekszem amit tegnap barkinek is mondta csak ugy foltokban tehat ppffff. passz hogy ezt most mire irtad :)

de a lenyeg hogy ecetes ..ize. mi a fene az a priznic vagymi?
na mindegy megjegyzem

bar...hmm nyomokban mintha valami atomtengeralattjaro remlene de hogy arrol miert beszeltunkv agy csak almodtam..?
Törölt felhasználó 2011. 06. 19. 19:08
Előzmény: #9448  Törölt felhasználó
#9455
röviden: a pénzhez való érzelmi viszonyom miatt nem megy a forex.

A realizált veszteséget nem tudom feldolgozni. Biztos a sanyarú gyerekkoromból maradt a heg.

Persze "normális" pozícióméret esetén egy viszonylag nagy mellélövést (akár 1000 pip) is ki lehet "ülni".
Csak ilyenkor az a kérdés, hogy van-e értelme. Pontosabban ez nem is kérdés, mert nem szabad, de van egy olyan (nálam 50€) határ, ami után nem bírom "ép ésszel" tovább kezelni devizában a "-"-t.
Pedig BUXxx12-ben 100k-t (380-400€) is elviseltem, ott, leporoltam magam, aztán felálltam, és visszaugrottam a hullámokba.

Ezt a részét még meg kell "emésztenem", hogy a forexben miért nem.

A centes dologgal igazad van, de az a baj, hogy a fenti ok mellett még egy másik súlyos dolog is van. Az, hogy nem vagyok olyan szinten (100%) konzekvens a pozíciók kezelésével/zárásával, mint tadzso, skit ezért tisztelek is.

Te más kategória vagy, Te már egyszerűen "laza" vagy, mert a tapasztalatod miatt TUDOD, hogy ha belépsz, akkor összességében a pozíciód mindig + lesz.
Nekem ez a nagyon fontos tapasztalás rész nincs meg.
Törölt felhasználó 2011. 06. 19. 18:57
Előzmény: #9450  Törölt felhasználó
#9454
Az 1k az gyorsan ment, 1,5 év sikeres demózás után 1 hónap alatt 3 pozíció görcsös tartása kilikvidált, majd 100 pippel fentebb fordult :(

Az 100€-val aztán megint 1 hónapig küzdöttem, ott fokoztosan ua. hiba.
Törölt felhasználó 2011. 06. 19. 16:52
Előzmény: #9452  Törölt felhasználó
#9453
Hááát, kire így kire úgy hat... mondják az okosok, nekem kb fogalmam sincs róla :)

Ha sikerült elreptetni magam, azt mindig gyógyszerrel sikerült és azt sem szándékosan akartam.

Drogok az a terület, ahova önmagamtól nem igazán tévedtem, nem véletlenül.

Egyszer viszont az aljasok benyomtak úgy, hogy nem tudtam róla. Azt a poklot... amikor eljutsz oda, hogy nem érted mi van veled, de önmagadtól mennél gyomormosásra... minden mindegy csak segítsenek... Pffffff...
Törölt felhasználó 2011. 06. 19. 16:39
Előzmény: #9451  Törölt felhasználó
#9452
1x kipróbáltam a füvet mert azt gondoltam jobban fog menni a póker tőle meg más is , de baromi rosszul lettem tőle ...

úgyhogy úgy pókerezek meg csinálok mást azóta is ahogy tudok..

valakik meg úgy vigyorognak tőle körülöttem mint a bazsarózsa..

Törölt felhasználó 2011. 06. 19. 16:33
Előzmény: #9450  Törölt felhasználó
#9451
Hi hi :))
Nagyon aranyos.
Oké, dobjuk a témát.
Mike meg a fű? Hogy ő szándékosan elveszítse az önkontrollt? Ááááhhhhh.... dobnék egy hátast az tuti.
Törölt felhasználó 2011. 06. 19. 16:19
Előzmény: #9426  Törölt felhasználó
#9450
OK, kicsi Répa! :) link

Azt a vadállatot én is sajnálom, de amikor a szép szóra nem hallgat, a vriasztó tövében túr, akkor csak a kémiai csapdák segítenek. Ezt meg nem szívesen, végülis ez vegyi fegyver. Marad a kapa, a vadászat, és csak egyszer bántottam szegényt. Megsirattam, eltemettem.
Na hagyjuk a vakondot, mert kiszagolják,hogy emlegetem....

lost: sajnálom, hiányzott a neved vége, vagy kis részletekben buktad?
Törölt felhasználó 2011. 06. 19. 16:09
Előzmény: #9430  Törölt felhasználó
#9449
stimt, ez nincs, meg "mensi" sem lehet
asszem fiú vagyok, legalábbis péntekig az voltam, de ma már vannak kétségeim....
Ez nem napszúrás: pia + füvet is gyanítom :))
Törölt felhasználó 2011. 06. 19. 15:52
Előzmény: #9447  Törölt felhasználó
#9448
na ..

írd mán le
Törölt felhasználó 2011. 06. 19. 15:17
Előzmény: #9445  Törölt felhasználó
#9447
Apropó, tegnap jutottam el odáig, hogy magam számára is hangosan ki mertem mondani, hogy alapvetően miért nem megy nekem a forex.
Törölt felhasználó 2011. 06. 19. 14:45
Előzmény: #9445  Törölt felhasználó
#9446
nemá' bassszki, hát nincs szíved? :)
Így is nem merem megmondani, mert 12 év füstbe menne :)
Igaz BÉT-en visszahoztam, de így eddig szumma +0, úgyhogy megérte dó'gozni az évben.
Éppen tegnap keseregtem magamban a telken du.
Egy kicsit emelnem kellene a tétet a BÉT-en, é'ted :)
Törölt felhasználó 2011. 06. 19. 14:19
Előzmény: #9443  Törölt felhasználó
#9445
centtel baaaki!!

centtel..

( be foglak árulni a nejednek )
Törölt felhasználó 2011. 06. 19. 14:01
Előzmény: #9417  Törölt felhasználó
#9444
Most már jól, hogy szétbombáztak forexen, BÉT-en kihevertem.

Majd jövőre folytatom.
Törölt felhasználó 2011. 06. 19. 14:00
Előzmény: #9416  Törölt felhasználó
#9443
Teljes lealázás, totális megsemmisítés.

1100€ kuka, úgyhogy szégyenszemre visszakullogtam a BÉT-re, nyalogatni a sebeimet :(
Törölt felhasználó 2011. 06. 19. 13:52
Előzmény: #9441  Törölt felhasználó
#9442
csinálok egy kicsi pitét ..

csoki meg dió lesz benne és némi vaniliás és saját sárgabraci lekvár habot is készítek hozzá

a vanilin esszenciát hoztam valahonnan, mert az itteniek hót szarok
Törölt felhasználó 2011. 06. 19. 13:41
Előzmény: #9437  Törölt felhasználó
#9441
.

Topik gazda

R2D3
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek