Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 03. 18. 19:26

Forex tréderek ide  

Akkro itt beszéljük meg a forexes dolgokat. Kezdem én. Ha külföldi rendszerrel jáccol, akkor adózás pölö hogy megy? Ahol be van jegyezve a ker. cég?

Gondolom lerágott csont, de az újszülöttnek minden vicc új.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 09:51
Előzmény: #9299  Törölt felhasználó
#9300
birger sem abból nyer hogy jól menedzseli a vesztőit hanem abból, hogy a pozi helyét a legtöbbször jól határozza meg .

/nem is lehet másképpen nyerni /

nem azért tradelünk, hogy minél kevesebb legyen a veszteségünk .

a "kezdő" tradelők 80%-a viszont erre koncentrál /a félelem mindig nagyobb/.

de ez szemléletbeli nagy tévedés.
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 09:38
Előzmény: #9298  Törölt felhasználó
#9299
na ja... a másik ügy az / az sl-nél sokkal fontosabb /, hogy nagyon jól meg kell állapítani hogy hova és mikor raksz fel pozit ..

nyilván nagyobb esélye van a pozi akármilyen menedzselése akkor , hogy a kiszemelt pozi felrakásának pontját jól határozd meg . ha a pozi 10 esetből 6 esetben kétes, elhamarkodott, nem pontos, elkésett , főleg ha trend elleninél/korri/ akkor nyilvánvaló lesz az is , hogy akkor túl sokat kell foglalkozni az sl-l és annak állandó szabályozásával finomításával ..

ha nincs akaratod, vagy türelmed megvárni a pozi helyes felrakásának időpontját, módját , annak az adódott lehetőségbeli nagyságát - akkor sokat fogsz az mm csak az egyik részével foglalkozni .
ez nem igazi "rálátást" okoz a poziból származhatóból , ambivalens érzésekből kifyoló hibákat követsz el az egész levezénylésekor /egy pozit TUTIRA! kell rakni , vagyis ezt kell érezned /de persze hogy semmi nem tuti

ezek "egyensúlyi" kérdések .

ha sokat agyalsz és nem raksz pozit - az a baj ..

ha meg a pozi rakásra kényszereid vannak, akkor meg az ..

aztán ehhez a tévedésekhez ott vannak még az idősíkok is .. minél kisebb az idősík, annál veszélyesebb .
viszont minél nagyobb, akkor meg annál nagyobb kockázatúak .

nem az sl vezérli a nyereségedet/ az csak a veszteségeidet minimalizálhatja/ , hanem az hogy hol és mikor mire hogyan rakod a pozijaidat.

mikor érdemes diverzifikálni , mikor érdemes több pozit is tutira venni /agresszív profit növelés/, illetve azokat milyen irányokba rakni/milyen % arányban ellentétesen -
hogy a jó irányúakat meghagyd, és a rosszakat szüntesd /kockázat kerüléses, mivel jó helyen nagy mozgású de kétes irányú .

mikor nem szabad pozit rakni , mikor kell ráülni a kezedre ..

az sl menedzselése nem létezhet önmagában. bármilyen jól menedzselt sl akkor is gáz, ha abból sok összegyűlik / jelzi, hogy a pozikat rosszul építed fel .

bármilyen legjobb sl az ,ha a pozi helyzete általad kiérlelten az jó helyre került .

nincs 20 -50 stb sl .. a helyzetből adódik az sleknek a nagysága .

volt/van hogy - 200 pötty sl-re se zártam a pozit/ mert "tudtam" hogy jó a pozi , de korainak bizonyult, így 150 minusz pöttynél még rávettem ! , és volt hogy már akkor mikor lefele mozdult 0,0001 pöttyöt - zártam, mert ugyanúgy én voltam a hülye

a tervezeted összetevőit egészében kell nézni , és nem a részeiben ..

nem a kevés vesztő , hanem a profitod nagysága ad irányt arra , milyen úton jársz. ha tudsz nyerni 5 - 10K-t és ezt többször is , ki a faszt érdekel, hogy becsúszik néha 2,5 - 3K de akár 5K is néha ?

és ez még csak kisebb része csak az összefogott tradelésnek ..

mert ugye a lot-l is lehet/kell variálni .

a legtöbben ezzel nem is foglalkoznak , állandóan egyfélével nyomulnak ..aztán az idősíkok - mikor ,miért és hogyan , mekkora kockázattal tőkenagysággal kell/lehet stb,stb
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 08:24
Előzmény: #9292  Törölt felhasználó
#9298
Így már értem..
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 08:23
Előzmény: #9292  Törölt felhasználó
#9297
Így már értem..
Törölt felhasználó 2011. 06. 16. 22:32
Előzmény: #9293  Törölt felhasználó
#9296
még az jutott eszembe hogyha befagy a bankok között a hitelezés ebből kifolyólag
akkor olyan még nem volt
görög csőd ide vagy oda
mert ügyi bár ez odavezet csak ilyenről
nem szabad beszélni
Törölt felhasználó 2011. 06. 16. 22:30
Előzmény: #9293  Törölt felhasználó
#9295
usatól félnek görögök csak eszközök
Törölt felhasználó 2011. 06. 16. 22:29
Előzmény: #9293  Törölt felhasználó
#9294
link

köszi jól

ha arra járok majd beugrok
Törölt felhasználó 2011. 06. 16. 22:22
Előzmény: #9291  Törölt felhasználó
#9293
igen de fundamentalisan a gorog csod kesz teny
az mar mas kerdes hogy majd milyen nevet adnak neki
hat atvaltjak hosszabb lejaratu kotvenyekre az de facto csod ezt mar a hitelminositok kijelentettek hogy ok ennek fogjak gondolni

szoval erted
nincs semmi amit a piac mar ne arazott volna be
ha vasarnap eu megszavazza a mentocsomagot akkor megint nagyobb a fustje mint...

de ahh... en se tudom
ez fent dol el, hogy az usa soktrillios adossagatol vagy a pici gorog adossagtol felnek e jobban

megint mint regen
a grafikon megmondja masra nem is kell figyelni :)

hogy vagy oreg harcos amugy mondjad mar :)
Törölt felhasználó 2011. 06. 16. 22:06
Előzmény: #9287  Törölt felhasználó
#9292
Félre értettél egy kicsit. Nem azt mondtam, hogy egy nyerő 15 vesztőt kivált, vannak olyan nyerők (havi 1-2), ami kiválthat akár 15 bukót is, de ehhez az is szükséges, hogy alacsonyan tartsd a bukóidat. Az nem elég, hogy bekötsz egy pozit 40-50p SL-el, és várod, hogy csináljon 100-at. Vannak esetek, amikor azonnal kiüt a piac egy ilyen stopot, de azért többségében bőven van idő, hogy menedzselj egy ilyen pozit. Én nagyon agresszíven kezelem a trade-t, amíg veszteségben van. Ha 2 gyertya ellenem zár vesztőben, máris elkezdem leépíteni a pozit (scale out), azaz kicsukom a felét, a harmadát, attól függ milyen mérettel indulok, ha 4-5 gyertya után is vesztőben vagyok, folytatom a leépítést, vagy lezárom az egészet (időstop). Így igazából elég ritkán jut el a vesztő pozim a stopig, előtte már lezárom, és keresem az újabb lehetőségeket. Ha nyerőbe kerül egy pozim, passzívan kezelem, amíg meg nem közelíti az 1:1 arányt, akkor nullába húzom a SL-t, mert innentől már nem akarok veszíteni a trade-n. Ezek egy része nullás trade lesz. 1:1 után ha van lendülete a mozgásnak (pl. tegnap), akkor megpróbálok ráépíteni a pozira a visszahúzódásokban, az újabb kitörésekben, úgy hogy a kezdeti kockázatom ne lépjem túl. Tehát addig szóba sem jöhet a ráépítés, amíg nincs nullában a stop. Ha elfogy a lendület (pl. ma), akkor megint agresszíven kezelem a pozit, 1-2 idősíkkal lejjebb megyek, és ott keresem a kiszállási lehetőséget, vagy egyszerűen lezárom a pozit. Tehát vesztőben agresszíven leépítem ha kell, nyerőben passzívan hagyom futni, és célár közelében megint agresszív kiszállás. Birger-től olvastam ezekről a módszerekről, és nálam egyelőre működik. Minden vesztes trade után egyre kisebb kockázatot vállalok, tehát azonos SL-nél kisebb méretű lesz a pozi mindaddig, amíg nem jön egy nyerő, az után megint teljes kockázattal megyek. Ezzel is próbálom védeni a tőkét, a vesztő sorozatok ellen. Ahhoz hogy jó kereskedő váljék valakiből, több éves munka, és tapasztalat szükséges. Valahogy túl kell élni ezt az időszakot. :)
Törölt felhasználó 2011. 06. 16. 22:03
Előzmény: #9290  Törölt felhasználó
#9291
ez már nem hiszti
Törölt felhasználó 2011. 06. 16. 22:00
Előzmény: #9241  Törölt felhasználó
#9290
hat nem tudom, nehez kerdes
a tozsdet azert szeretem mert azt barhonnan lehet csinalni igy aztan elvielg tokmindegy hol vagyok
szoval sokat utazgattam mar mindenfele
de csak itt europaban mert mostanaig feltem a repulestol de mar nem igy lehet hogy tengerentulra is nezek
attol meg ova intenek az ismerosok akik mar voltak mert azt mondjak na onnan aztan tuti hogy az eletbe nem akarok majd nemhogy hazajonni de meg csak europaba sem visszajonni
jo a fizetes, szeretik az informatikusokat es ha okos is vagy lehet boldogulni, jo az angolom mi kell meg

de... aztan erted... szoval... csak hazamentem meg eddig en is mindig
de most maradni van kedvem
tetszik ez a spanyol mentalitas
bar meg kell mondjam eleinte nagyon nem tetszett

molnta ki is jelentette nekem sokkal inkabb valo anglia mert azok olyan merev sznobok mint en hahahaha :)

hat most szolj hozza...

eur usd hogy all?
a gorog hisztit mar egyszer eljatszottak ket napig tartott

ezuttal is dollar repul vissza fel? mert en nem akarom elhinni ezt a gorog csod dumat
Törölt felhasználó 2011. 06. 16. 21:57
Előzmény: #9288  Sipi9
#9289
OK, de ehhez nagyon szigorúnak kell lenni magaddal, és semmi megingás...
Valamint én nem tudom állanóan a chartot bámulnni, és SL nélkül otthagyni életveszélyes...
Sipi9
Sipi9 2011. 06. 16. 21:46
Előzmény: #9287  Törölt felhasználó
#9288
Tapasztalatom szerint a SL a rákfenéje az egésznek. Ha előre beteszed egy megbízással, szinte biztos hogy kiütődsz. Én nem teszem be, viszont, ha ellenem fordul a pozi, akkor szigorúan betartom piaci áras azonnali zárással. Itt persze nagyon sokat számít, hogy felismered e mit látsz charton (stop vadászatot, vagy tényleges irányt.
Törölt felhasználó 2011. 06. 16. 20:28
Előzmény: #9278  Törölt felhasználó
#9287
Amit ezzel kapcsolatban én még nehezen találok az az arány..
Jó! A vesztőt elvágom, de a nyerőt megtartom. Te azt mondod, hogy egy nyerő 15 vesztőt kivált. Akkor most Te 15:1 arányú TP/SP indítasz?
Nekem ha pl az E/U-ban 40-50 pip-es stop-ot használok, akkor 80-100 TP-t kéne minimum tenni, és akkor is csak 2 rossz pozit tudok kiütni egy nyerővel, ha 0-s akarok lenni. De én nem nullás akarok lenni, tehát ideális a 50%-os nyerő/vesztő (ami nekem még nem megy), és ehhez a 2:1 TP/SP arány..
csak hát pl E/U-ban sem mindig lehet kifogni 100 pip nyerőt de az 50-es Stop ot hamar kiütheti.
Tudom IDEÁLIS belépést kell találni, de a tőzsde már csak olyan, hogy mindig meglep.. És engem még soxor...:(

Törölt felhasználó 2011. 06. 16. 19:11
Előzmény: #9268  Törölt felhasználó
#9286
totem!

Hagyd már ezt a dax-ot, komolyan mondom, az agyadra megy. Úgy, mint nekem az eurusd. :(

eurusd-ben, meg oil-ban xarrá kerested volna már magad.
Én anno ezért hanyagoltam az snp-t, dow-ot, dax-ot.
Törölt felhasználó 2011. 06. 16. 19:08
Előzmény: #9263  Törölt felhasználó
#9285
örülök, hogy ezt mondod, mert én is ezt mondtam, de mindenki lehurrogott az O.P topicban. Korrekció lehet, de ez még long, sőt eurusd még jobban.
Törölt felhasználó 2011. 06. 16. 18:33
Előzmény: #9282  Törölt felhasználó
#9284
a funda nekem nem elég egzakt.
Törölt felhasználó 2011. 06. 16. 18:25
Előzmény: #9281  Törölt felhasználó
#9283
Most éppen akkora punnyadás van mintha a buxot nézném.
Törölt felhasználó 2011. 06. 16. 18:24
Előzmény: #9281  Törölt felhasználó
#9282
ez azért van mert TA zol
s a fundát nem követed
Törölt felhasználó 2011. 06. 16. 18:23
Előzmény: #9280  Törölt felhasználó
#9281
El akarom kapni a trendet,de kb. két hete nincsen. Ezért buktam olyan sokat...

Fől-le fől-le

Most szerintem felfelé áll a zászló, az utóbbi napok után.

Topik gazda

R2D3
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek