Topiknyitó: Portfolio 2016. 02. 22. 22:26

Fideszesek fakadtak ki: halálgyárakká válhatnak a kórházaink  

Ugrás a cikkhez
Az oktatásról kérdezett kormánypárti képviselőket a 24.hu riportere az Országgyűlésben, azonban két fideszes honatya név nélkül az egészségügyről fogalmazott meg durva kritikát. A portálnak név nélkül két fideszes politikus is nyilatkozott a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=227591
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
elemes
elemes 2016. 10. 22. 14:04
Előzmény: #356  totoro
#360
Amit leírsz, az teljesen természetes.

"Roy F. Baumeister explained it in the title of a now classic 2001 paper he co-authored in the journal Review of General Psychology, “Bad Is Stronger Than Good.” Reviewing a wide range of evidence across many domains of life, the authors found that “bad emotions, bad parents, and bad feedback have more impact than good ones, and bad information is processed more thoroughly than good. Bad impressions and bad stereotypes are quicker to form and more resistant to disconfirmation than good ones.”

Szóval bármi, ami személyes sztorikon alapul, szükségképpen negatívabb, mint a valóság.
Stiv
Stiv 2016. 10. 22. 13:24
Előzmény: #357  watson
#359
Állandóan újratermelődik a kórházak adóssága,ezzel nem tudnak mit kezdeni.
Stiv
Stiv 2016. 10. 22. 13:16
Előzmény: #355  Törölt felhasználó
#358
Addig örülj amíg nem kell járnod a kórházakat.Kísérő vagyok,Apám a páciens.
watson
watson 2016. 10. 21. 21:33
Előzmény: #354  Stiv
#357
2016 június végén 51,8 mrd volt a kórházak adóssága a beszállítók felé, ami havonta 3-4 mrd-al növekszik
link

halottnak a csók...
totoro
totoro 2016. 10. 21. 21:33
Előzmény: #350  elemes
#356
"3. Rengeteg sztorim van nekem is, személyes is meg rokonomtól származó is. ezért vigyázok, hogy ne egy sztoriból általánosítsak. "

Lehet, hogy nem fogalmaztam jól. Én nem egy sztoriból általánosítottam. Amit leírtam ha összeszámolom 7 személyes sztorit, az mind az állami egészségügy csődjét mutatta. Hétből, hét elégtelen, és nehogy azt hidd, hogy mellette még volt 7 ami viszont siker. Nem, ez volt az összes alkalom, amikor találkoztam az állami egészségüggyel. Egyszer se tudta ellátni a feladatát! 4 szer maszek orvos, egyszer másik kórház másik orvosa, kétszer teljes kudarc lett a kezelés vége. Ez több mint véletlen, egy ilyen sorozatból következtetni már nem általánosítás, hanem igencsak megalapozott.
Törölt felhasználó 2016. 10. 21. 21:20
Előzmény: #354  Stiv
#355
Csak nehogy te maradjál gyógyíthatatlan!
Stiv
Stiv 2016. 10. 21. 21:17
Előzmény: #353  Stiv
#354
Több tízmilliárdnyi EU-pénz zúdul a magyar egészségügybe

A szeptemberben meghirdetett 8 uniós pályázat keretében összesen 56 milliárd forintnyi forrás érkezik majd a magyar egészségügybe - jelezte egy mai tájékoztatón az egészségügyért felelős államtitkár.

Legalább lesz mindenhol PET/CT./MRI
Stiv
Stiv 2016. 10. 21. 20:40
Előzmény: #352  elemes
#353
Nem bonyolult amit írok.Aki naponta járja a kórházakat azt tudja,hogy szemétdomb az egész.Hiába szépítjük.

Az egészségügy alapjában hibás,rosszul szervezett,felépített.

-Indokolatlan vizsgálatok elavult gépekkel.

És csodálkoznak,hogy veszteséges az oep.

-Az az orvos amelyik 30-40 éves gépet akar a betegre rákötni,az mit akar.

-crt monitor egy kórházban,nyomtató éppen bedöglött,ez a VALÓ VILÁG.

Az orvosokat kellene megfegyelmezni,
nem alkalmazunk elavult eszközöket.

Információ hiánya,a beteg nem megfelelő tájékoztatása.
elemes
elemes 2016. 10. 21. 18:25
Előzmény: #351  Stiv
#352
ezt a hozzászólást nem nagyon tudom értelmezni
Stiv
Stiv 2016. 10. 21. 18:12
Előzmény: #350  elemes
#351
Ilyen felállásban sose lesz nyereséges az egészségügy.Fejetlen az egész rendszer.

Sajnálatos dolognak tartom,hogy a beteg emberek össze vissza járják a hazai kórházakat.Ráadásul az orvosok többsége színvonal alatti tudással rendelkezik...

A kórházak nincsenek felkészülve a rákos betegek komplex ellátására.

Egyre több a beteg,de balkáni a gyógyítás.
elemes
elemes 2016. 10. 21. 16:24
Előzmény: #348  totoro
#350
1. Rokonom.

2. Jártam, soxor.

3. Rengeteg sztorim van nekem is, személyes is meg rokonomtól származó is. ezért vigyázok, hogy ne egy sztoriból általánosítsak.

4. Az egészségügynél a mérce az, hogy beteg vagyok, meg akarok gyógyulni minél kevesebb szenvedés árán, tehát a MINIMUM a tökéletesség.

5. A páciens kiszolgáltatott -- az életét teszi az orvos kezébe (nem önként), ennek van egy pszichológiai mechanizmusa, azt a képzetet kelti magában, hogy az orvos tökéletes és mindenható. Valójában meg se nem tökéletes, se nem mindenható.

6. Utólag egyértelmű dolgok előre nem egyértelműek.

7. A magyar néplélek alapvető vonása a hibáztatás.

Kegyetlen dolgok ezek. 3 millióan fizetnek TB-t, de 10 millióan akarnak ellátást, miközben panaszkodnak az alulfinanszírozottságra. A beteg nem fogadja el sem azt a tényt, hogy egyszer mindenki meghal (vagyis elvben igen, de pont ő vagy rokona, pont most, az lehetetlen, mentsék meg), nem fogadja el a diagnosztika és az orvoslás korlátait, nem fogadja el, hogy az orvos is lehet fáradt, hibázhat és nem mindentudó. Mondom, kegyetlen dolgok ezek.

A hegyi doktor két náthás nyugdíjas között egy köhögésből diagnosztizál ritka betegségeket, sőt, maga is beáll operálni, de ezekből a sorozatokból a betegségekre vonatkozó részeket nagy ívben tessék átugrani, ez egy szappanopera, szerelemről és ármányról, nincs köze a valósághoz semmise.
Törölt felhasználó 2016. 10. 21. 14:49
Előzmény: #348  totoro
#349
+
sajnos vannak hasonló történeteim
de ezeknek mindegy
totoro
totoro 2016. 10. 21. 14:26
Előzmény: #335  elemes
#348
Elemes, gondolom orvos vagy, vagy valamelyik rokonod az.

A magyar ellátás átlag feletti szerinted?????? Jártál már kórházban????
Nem átlag feletti, hanem nulla az ellátás, és én példákat is mondok neked, sajátokat:

Én pont érintett vagyok az amputációs témában is, apám egyik lábát levágták - teljesen feleslegesen pár éve. Egyszerűen nem is gondoltuk, hogy amikor érszűkülettel, de normális keringéssel, nem elkékült, elhaló lábbal bekerült a kórházba, amputáció lehet a vége. Az lett, meg sem próbálták megmenteni. A másik lába is tönkrement rá egy évre, na az sokkal rosszabb állapotban volt, azt is le akarták vágni, de én akkor már észnél voltam elvittem saját felelősségre másik kórházba, ahol megfogadtam előtte egy fiatal orvost, és aki simán rendbe rakta.

Egyszerűen nincsenek orvosok. Ahányszor kórházba került valakim mostanában mindig félrekezelték. Csak a közvetlen élményeim az elmúlt pár évből:

Feleségem lábfejében eltört egy kis csont, hetekig injekciózták "inhüvelygyulladással", röntgent nem csináltak, mert felesleges. Elvittem maszekhez, az először kiröhögte az orvost, hogy a lábfejben nincs is inhüvely, aztán kért egy röntgent és kiderült a törés.

Szintén feleségem, kéztörés, műtét, az öreg prof műt. Ott várunk beöltözve a műtétre, feleségem fekszik a folyósón kitolt ágyon, amikor kijön egy fiatal orvos, és sutyiban odasúgja, hogy ne hagyjuk magunkat megműteni, higgyünk neki, nézte a röntgent és teljesen felesleges, nincs elmozdulva a csont. Nem hagytuk, teljesen rendbe jött.

Feleségem csuklója nagyon fájt hetekig, injekciók, röntgen stb, nulla eredménnyel, orvostól orvosig küldözgetve. Elvittem maszekehez (miért nem ezzel kezd az ember - ugye) és baszus két ujjal megfogta a csuklóját, megmozgatta, és már bökte is, hogy valami tok amiben lett egy göb, és az ín nem tud mozogni, ambuláns műtét és rendbejön. Megműtötte, rendbejött.

Apám erős fejfájással, szédüléssel vittem kórházba. 3 hétig benn volt, vizsgálgatták és semmi eredmény, közben vért köhögött, arra azt mondták biztosan a köhögéstől felszakadt a torkában egy ér, napról napra épült le, alig tudott felkelni az ágyból, és nem is volt teljesen tiszta. A főorvos haza akarta engedni, én erősködtem, hogy nézze már meg, teljesen legyengült, belassult, valami komoly baj van. Na 3 hét után sikerült csinálniuk egy mellkasröntgent, amin egyértelműen látszott, hogy tüdőrákos, méghozzá olyan előrehaladott, hogy ez volt csütörtökön, és a következő hét hétfőn meghalt! És előtte egy rakat vizsgálata volt, egy rakat labor, amit utólag én megnéztem, és olyan káliumszintje, meg eredményei voltak amik egyértelműen rákra kellett volna, hogy utaljanak.

Folytassam? Mert van még, feleségem szívproblémáját is csak a maszek orvos tudta diagnosztizálni stb. Sokkal jobban járna mindenki, ha megszűnne az állami egészségügy, mert a jelenlegi formában csak pénznyelő, és max ott teljesít jól, ahol csak fektetni meg etetni kell a betegeket, nem gyógyítani.
Törölt felhasználó 2016. 10. 21. 14:03
Előzmény: #345  Törölt felhasználó
#347
Nocsak kiadtátok a parancsot a "borrrzok"-ra?

Nagy hiba lesz az, nem ajánlatos összetéveszteni a "helikopterhazudóstónit" a "borrrzokkal"! Más lesz a végeredmény!
Törölt felhasználó 2016. 10. 21. 13:57
Előzmény: #344  Törölt felhasználó
#346
Hát az egysíkúról megvan a véleményed, ha magadból indulsz ki! Attól még az intelligencia továbbra is benned van (szorulva)!

Különben tényleg jobb lenne, ha nem érteném!
Törölt felhasználó 2016. 10. 21. 13:48
Előzmény: #342  Törölt felhasználó
#345
Ne keseredj el borrrz! Az a lényeg, hogy helikopter hazudós Tónira kiadták a kilövési parancsot! De van egy számodra rossz hír is! Ezután már a borrrzok következnek.
Törölt felhasználó 2016. 10. 21. 13:47
Előzmény: #342  Törölt felhasználó
#344
látod,látod
ezt mondom,hogy magas a léc
még csak nem is érted miről van szó
csak szajkózni tudod a butaságaidat
ezért hívlak pöcsömnek,mert olyan vagy mint a pöcsöm
egysíkúan gondolkodsz
ezt legalább érted?
vagy ti csak nyaltok,és nem érted még ezt sem
Törölt felhasználó 2016. 10. 21. 13:45
Előzmény: #340  Törölt felhasználó
#343
Ami óta a mekit zabáltatják, van ez így!

Törölt felhasználó 2016. 10. 21. 13:41
Előzmény: #341  Törölt felhasználó
#342
Bárcsak tűnnének el a kenyéradó gazdáim, hogy neked se lehessen betekintésed továbbra sem a valóságról!

Itt marad a 4 millió szegény, egy szar tőzsde, a roma kérdés, az antiszemitistázó kisebbség és szaporodunk egymillió migránssal, akik majd eltartanak benneteket!
Törölt felhasználó 2016. 10. 21. 13:19
Előzmény: #337  Törölt felhasználó
#341
megen össze-vissza beszélsz
azok a kerékkötői akik a Mi pénzünkön a legjobb ingyenes ellátást kapják,és fogalmuk sincsen a valóságról
ezek pedig a kenyéradó gazdáid,akiknek itt dolgozol
így van ez kicsi pöcsöm

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók