Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 17:49

Fától az erdőt - gazdaságról vegyesen  

Bármilyen gazdasági elemzés, gondolat, kereskedési és befektetési ötlet megosztható személyeskedés nélkül. Az alternatív megközelítések is helyet kapnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 10. 10. 21:24
Előzmény: #14538  drexler76
#14540
Döntstsd el.
https://www.investing.com/news/stock-market-news/why-is-credit-suisse-in-trouble-all-you-need-to-know-2904999
Az árfolyamgörbe nem sok jót mutat. Te soha sem leszel olyan jól informáltak, mint a a korábban általam idézett "bennfentesek", és azok szerint vannak gondok.
Mindenesere, ha nem a CS dől be, akkor valami más. Európa óriási bajban van. Valami meg fogja magát adni a pénzrendszerben, mert a monetáris expanziónak ilyen foak után ez szinte 100%.
Törölt felhasználó 2022. 10. 10. 21:08
#14539
Nem szabad hosszutavra bevasarolni, hamarosan jon a defláció
drexler76
drexler76 2022. 10. 10. 21:03
Előzmény: #14524  Törölt felhasználó
#14538
CS-vel tenyleg ekkora a baj? :( 
KrisztinaI 2022. 10. 10. 21:00
#14537
:-)
Törölt felhasználó 2022. 10. 10. 20:40
Előzmény: #14533  KrisztinaI
#14536
Én veszek is, vannak tyúkjaim és bővítem is majd a farmot. Kecske is jön = > tej, sajt, bio fűnyíró.
emerald 2022. 10. 10. 20:28
Előzmény: #14533  KrisztinaI
#14535
Jó gondolat :) 
A cicáimnak egy évre való száraz tápot vettem 😉
KrisztinaI 2022. 10. 10. 20:26
Előzmény: #14533  KrisztinaI
#14534
Így te már ügyes leszel, mert nem leszel Bill Gates-re szorulva, mert lesz saját ennivalód, amikor ő 2x áron fogja adni.
KrisztinaI 2022. 10. 10. 20:21
Előzmény: #14531  Törölt felhasználó
#14533
Annyit tehetsz, hogy érted, hogy mit történik, és velük mégy  a hullámokon. 
Ha Bill Gates termőföldet vesz, akkor te is vehetsz az állataidnak ennivalót, amíg meg tudod engedni magadnak.
Törölt felhasználó 2022. 10. 10. 20:16
Előzmény: #14531  Törölt felhasználó
#14532
Már azzal teszek a zérónál többet, hogy felhívom emberek figyelmét.
Ha hallgatok, és tudatlanságban tartom magam, valamint másokat, akkor még ennyit sem tettem.
Törölt felhasználó 2022. 10. 10. 20:10
Előzmény: #14530  Törölt felhasználó
#14531
Na ez az amivel nem tudsz mit kezdeni. A legnagyobb tőkések ellen max. úgy lázadhatsz ha kivonulsz a gazdaságból valami tanyára. Ez van.
Törölt felhasználó 2022. 10. 10. 19:59
Előzmény: #14525  Törölt felhasználó
#14530
Na ezzel már lehet mit kezdeni... Alkakulsz.
Sajnos egy tőről fakad. A neoliberális rendszer, hogy mindent a tőke szabályoz, a tőkés réteg, akiknek jó része zsidó származású, és az ő érdekükben cselekvő jegybankárok. Ez utóbbi tényleg csak a jéghegy csúcsa, de a legnagyobb aljasságot az elmúlt 15 évben ők követték el.
Nagyon erős összefonódások vannak a fent nevezett csoprotok között.
Törölt felhasználó 2022. 10. 10. 19:58
Előzmény: #14524  Törölt felhasználó
#14529
Nem is állítottam hogy az lennék.. én mindig is proletárnak tartottam magam, sőt, inkább lumpenproletárnak, mert deklasszálódva is vagyok.
Hogy kinek utazok a bőrére? Nem tudom.. tanítok, pókerezek, dolgozom...próbálok érvényesülni. Igen, helyette szidhatnám egész nap a jegybankárokat húsz fórumon is és még ennyi pénzem se lenne...
kukker 2022. 10. 10. 19:54
Előzmény: #14421  berlini
#14528
"Mint ahogy a szankcióknál is igy van.
Ezeket jogellensen hozták egy jog ellenes háború inditásra válaszul."
Nem.
Ezeket a demokrácia és jogállam működésével ellentétesen hozták, és akik ezt hozták, azok a törvényeink szerint nagyon valószín, hogy bűncselekményt követtek el.
Nem cselekedhet egyetlen egy politikus sem a büntető törvénykönyv és a polgári törvénykönyvvel szemben, mert az törvénysértés.
Vagy most akkor a politikus azt tehet, amit akar?
A nagy "nyugati demokrácia" politikusa is?
Szubjektíven élethelyzetekre és önhatalmúlag?
Mint diktatúrában a diktátorok?
Vagy mi van?
KrisztinaI 2022. 10. 10. 19:54
Előzmény: #14523  Törölt felhasználó
#14527
Igen, tulajdonképpen a következő lépés, amit Amerikára szoktak jósolni, a polgárháború.
Egyelőre nem ezzel kell törődni, hanem azzal, hogy pénzt keress, minél többet, fektesd be, vegyél az állatoknak ennivalót, hogy ne később 2x áron vedd meg, legyél egészséges.
Nagyjából ennyit tudsz most tenni, a többivel nem érdemes foglalkozni. :-)
Törölt felhasználó 2022. 10. 10. 19:54
Előzmény: #14517  KrisztinaI
#14525
Én azzal egyetértek hogy beteg a kapitalizmus mai formája, csak szerintem nem a jegybank a ludas benne, hanem a neoliberális gazdaságmodell. Azt nem a jegybank találta ki hanem a legnagyobb tőkések. A jegybank itt csak egy szereplő.
A túl sok spekuláció a baj nyilván. A 29 utáni világ volt okés, amikor a pénzügyi piacok nagyon szabályozottak voltak.
Törölt felhasználó 2022. 10. 10. 19:53
Előzmény: #14518  Törölt felhasználó
#14524
Két netes cikk elolvasása nem tesz közgazdásszá.
Nem. A hitelezés nem maga a piacgazdaság. Megmondtam, hogy nézd meg kiszámoló akadémiát.
A hitelnek van szerepe, de nem úgy, ahogy 50 éve használják.
Mi van, ha nő a pénzmennyiség? Semmi, amíg a növekedéssel összhangban nő. Fölötte infláció lesz belőle, oszt sírsz, hogy nem telik sajtra...
Nincs kódolva az infláció a hitelpénzrendszerbe, csak néhány ember hiteti el ezt veled. Hazugság, és tévedés. Olvasd el a Bitcoin standard című könyvet (ami nem a bitcoinról szól, hanem a pénznyomtatás kárairól)
De a féktelen pénznyomtatásnak nem az infláció a legnagyobb baja, hanem a pénzpiaci lufi és azt követő teljes gazdasági kollapszus, amit épp most tapasztalsz meg. Először hazánkban, mert az a leggyengébb láncszem. Aztán majd bedől a CS, meg a komplett európai pénzrendszer, és majd 5 év múlva, amikor a por felszáll, rájössz, hogy miért nem szakbad pénzt nyomtatni korlátlanul.
Néhány nagyhatalmú ember meg még 10x gazdagabb lesz, mint előtte volt. Te meg a barátnőd 10x szegényebb, mert kifosztanak.
Legalább azt vedd észre, ha a te bőrödre utaznak. Bár ahogy elnézem, lehet lacinak van igaza, és te utazol mások bőrére...
Törölt felhasználó 2022. 10. 10. 19:50
Előzmény: #14520  KrisztinaI
#14523
Akkor majd jön egy bolsevik forradalom. Én az élére is fogok állni. De egyelőre nem kell elővenni a fegyvereket, humán akar csak akasztani bankárokat.
KrisztinaI 2022. 10. 10. 19:50
Előzmény: #14519  Törölt felhasználó
#14522
Így van, már nincs, ezért lesznek jó eséllyel az emberek munkanélküliek is (a vállalatok nem készpénzből vásárolnak termelő berendezéseket, stb) , vagy ha az állam visszfordítja a folyamatot, akkor megint sok pénz jön a gazdaságba, és megint indulnak az árak fölfelé.
kukker 2022. 10. 10. 19:49
Előzmény: #14427  emerald
#14521
"Aki dolgozik, az nem ér rá pénzt keresni. Tartja a mondás. Igen a barátnőm h meglegyenek az évei, dolgozik egy Coopban pénztárosként, két műszakban. Nem szabad leülniük, mert az a főnök szerint nem munka. Ha hiánya van, azt saját zsebből fizeti. A borravalót nem tarthatja meg :)
Mindezt havi 210 nettóért.
------
Ez a két szélsőség jellemzi a magyar társadalmat."
Igen, lehet.
Csak itt az egyik szélsőség a "megalkuszik".
A barátnőd nem azért keres ennyit, mert ennyit kap.
Hanem mert ennyiért alkuszik meg.
Mert nem szól semmiért, mert nem emeli fel a seggét és megy át mondjuk az Aldiba vagy a Lidl-be vagy bárhova, mert: "hogy meglegyenek az évei".
Azért, mert egy sz@r munkahely van, azért, mert megalkuvás miatt "kussol" - már bocsánat - a barátnőd, az kizárólag őt jellemzi, mint "helyzetet generálót" azzal, hogy hagyja magát.
Szerintem. 
Ő ezt választotta és kész.
Így gondolom, itt ez a helyzet.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek