Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 17:49

Fától az erdőt - gazdaságról vegyesen  

Bármilyen gazdasági elemzés, gondolat, kereskedési és befektetési ötlet megosztható személyeskedés nélkül. Az alternatív megközelítések is helyet kapnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
KrisztinaI 2022. 10. 10. 19:48
Előzmény: #14518  Törölt felhasználó
#14520
Az apokalpiszis akkor fog eljönni, amikor a boltban nem fogod tudni megvenni az ennivalót, mert nagyjából erre tartunk.
Törölt felhasználó 2022. 10. 10. 19:46
Előzmény: #14517  KrisztinaI
#14519
De már nincs ingyen a hitel! Csekkoljátok már a kamatokat itthon! Ezt a világot akartátok, tessék! Humánnak viszont a szar is íztelen úgy látszk. Csak lehessen zsidó háttérhatalmazni.
Ez a topik nekem így túl alja. Ha erre vagyok kíváncsi lemegyek a krimcsibe és hallgatom a zsidózást ott.
Törölt felhasználó 2022. 10. 10. 19:45
Előzmény: #14513  Törölt felhasználó
#14518
A hitelezés az maga a piacgazdaság. Ha neked ez se tetszik, akkor te tényleg a kőkorszakot óhajtod. Szerintem semmiféle morális gond nincs azzal hogy pénzt teremt a bank hitelezéskor.Ha alacsony az alapkamat olcsóbb a tőke, ha magas, drágább, ennyi.
S mi van akkor ha nőtt a pénzmennyiség a gazdaságban? Úgy beszélsz erről mintha ez maga lenne az apokalipszis. Ha megnézed az USÁban ezt a grafikont az elmúlt 100 évből, ugyanezt láthatod.. 
Hitelpénzrendszer van, amiben kódolva van az infláció IS. Ha majd nagyon szar, lesz más.
Ti meg szidtok mindent, ennyi a művetek. Szar zsidó bankárok, köcsög jegybankok, hülye tőkések, stb. Putyin szent háborúja (bár ez inkább Placi agymenése..) meg a többi.
Örülök ha felhúzlak, szerencsére engem nem tudtok ezekkel a baromságokkal. Engem az élet érdekel, tudod? A csajok, a szex. Nem az hogy a jegybankárokkal mi van.
KrisztinaI 2022. 10. 10. 19:43
Előzmény: #14512  Törölt felhasználó
#14517
A CSOK nem az? Nézd meg, hogy mit csinál: nyomja az árakat az égig.
Amiről Humanoid beszél, az ugyanez, csak az egész gazdaságra kiterjesztve.
Ha ingyen van a hitel, akkor mindenki megy és vásárol, ezt az eladók is tudják, és nyomják fel az árakat, mert úgyis jön a pénz.
Ha úgyis jön a pénz, akkor értéktelen lesz: 100Ft-ot fizetsz érte, holnap 200-at, teljesen mindegy, hogy mennyit írnak ki, akkor is kifizeted.
A lényeg az, hogy a gazdaságban lévő pénz mennyisége nem tükrözi a mögöttes reáljavak értékét... már nem ér semmit, ha túl sok van belőle.
Példa:a budapesti lakások: irreálisan magas áruk van a semmire, a tőzsde ugyanez: életképtelen cégek sokasága (Nasdaq tech cégek), akik csak hitelekből élnek, mert adták a pénzt...de semmilyen pozitív cash flow-t nem tudnak előállítani.
Ez az egész ad egy pozitív hullámot mindenkinek: az az ügyes, aki lefölözi, és otthagyja, amikor összeesik, sajnos a legtöbb embernek fogalma sincs, hogy össze fog esni. (jó példa a BTC chart-ja, $46.000-nál vegyünk, mert $100.000 lesz)
Clint
Clint 2022. 10. 10. 19:42
Előzmény: #14514  Törölt felhasználó
#14516
Ez nagy volt, macsek! :D
Törölt felhasználó 2022. 10. 10. 19:41
Előzmény: #14514  Törölt felhasználó
#14515
Nem, én a f@sz vagyok, aki leáll az agymosott tudatlanokat oktatni, ahelyett, hogy elszedné a vagyonukat szépen csendben...
:)
Törölt felhasználó 2022. 10. 10. 19:39
#14514
Mi vagy te, kondom? 🤣🤣
Törölt felhasználó 2022. 10. 10. 19:28
Előzmény: #14512  Törölt felhasználó
#14513
Most már nemcsak lacit, de engem is felhúzol.
Te tisztában vagy vele mi az a pénznyomtatás? A kamatok leszorítása azonos a pénznyomtatással. Közgazdaságilag egy és ugyanaz. Ugyanis az alacsony kamat ösztönzi a hitelfelvételt, magyarán a bankok pénzt teremtenek a hitelezéssel.
Ha megnézed mondjuk az állampapírok hozamát, akkor láthatod, hogy de volt, nem is akármilyen...
http://keptarhely.eu/view.php?file=20221010v01x1yhni.png
De ha nekem hiszem, hogy tisztában vagyok ennek folyamatával, akkor nézd meg a következő ábrát, ami a pénzmennyiséget mutatja a gazdaságban.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20221010v01xjgb8i.png
Megkérlek, hogy hagyd abba a félrevezetést, a szalmabáb-érvelést, és a nemtelenebbnél nemtelenebb kommunikációs trükkök használatát. 
Legalább berlininek van egy pöttyel több tárgyi tudása, mint neked, bár az is igaz, hogy hasonló stratégiákat használ mások lejáratására mint te.
Törölt felhasználó 2022. 10. 10. 19:15
Előzmény: #14511  Törölt felhasználó
#14512

Amúgy ha a human meg Placi féle semmit se kell csinálni a piac majd elintéz mindent módszert követik már a 2008 as válságból is 1929 féle lerohadás lett volna, talán rosszabb is.
Nyilván neked ez tetszett volna.
Én értem hogy te minden rosszért a jegybankokat okozod, de a világ szerintem ennél kicsit talán bonyolultabb.
Magyarországon pl. nem is volt pénznyomtatás a covidig. Nálunk csak akkor lett szabad ilyesmit csinálni. 
Törölt felhasználó 2022. 10. 10. 19:11
Előzmény: #14508  Törölt felhasználó
#14511
Ha valaki kicsit is fogalommal rendelkezik a gazdaságról, az tisztában volt vele, hogy az ősbűn a pénznyomtatás volt. soha, de soha nem szabadott volna megtenni, mint ahogy az előtte levő 4 QE-t is TILOS lett volna elkövetni... 
Elmondtuk, hogy mit kellett volna csinálni: COVID megjött, tőzsde, becsuk. Emberek 2 hónapot otthon maradnak...
Nem. Nem ezt csinálták. Néhány jegybankár bűnöző ellenben a kötvényeit az intézkedések előtt részvényre váltotatta, és megfújták a történelem legnagyobb lufiját.
A következményeket meg most Te fizeted meg.
Arról sem kéne elfeledkezni az orbángyűlölőknek, hogy orbán 12 évéből 8-at legalább a jegybankárok QE-jének köszönhetnek... Mert ezek teremtettek táptalajt orbán intézkedéseinek...
new1 2022. 10. 10. 19:10
#14510
várom a holnapi infla statot lenyomják pik pak az elitet . ördogány vérvonalát nem ismerem tanulmányozza aki akarja
Törölt felhasználó 2022. 10. 10. 19:09
Előzmény: #14507  Törölt felhasználó
#14509
"Szerinted ekkora zseni vagyok, hogy egyedül én láttam előre?"
Placi is látta... 
Törölt felhasználó 2022. 10. 10. 19:03
Előzmény: #14507  Törölt felhasználó
#14508
Pénzt nyomtatnak a gazdasági sokk miatt= > fuj, undorító jegybankárok.
Visszaszívják a nyomtatott pénzt, kamatot emelnek hogy fékezzék az inflációt amit nem kis részben a nyomda gejresztett = > fúj, zsidó jegybankárok.
Egy biztos : ti mindig zsidózni, háttérhatalmazni fogtok, ez már biztos.
Törölt felhasználó 2022. 10. 10. 18:56
Előzmény: #14505  Törölt felhasználó
#14507
Én ezt explicit nem mondtam. Ellenben volt olyan amerikai elnök aki nálam kifejezőbben írta le a tényeket.
.
„Aki bármely ország pénzmennyiségét irányítja, az minden iparág és kereskedelem abszolút ura. És amikor rájössz, hogy a rendszert így vagy úgy nagyon egyszerűen irányítja néhány nagyhatalmú ember felülről, neked már nem kell magyarázni többet, honnan erednek az inflációs- és válságperiódusok."
Szerinted ez az inflációs periódus mitől van? Nem tudták az agyonképzett fedes közgazdászok, hogy a pénznyomtatás inflációt gerjeszt? Vagy azok a pénztőkések, akik 2020 márciusában megmachinálták a pént és tőkepiacokat?
És mitől jön most az összeomlási periódus? Szerinted ekkora zseni vagyok, hogy egyedül én láttam előre?
Ezek mind- mind évtizedek óta leírt folyamatok, amik a pénzügyekben járatosak számára elég jól ismertek.
Csak hát ugye az érdek és a hatalom mindent is felülír...
Törölt felhasználó 2022. 10. 10. 18:49
#14506
Humi nem jar kocsmába a rosszlanyokat is hazhoz rendeli... 🤣🤣🤣
Törölt felhasználó 2022. 10. 10. 18:48
Előzmény: #14490  Törölt felhasználó
#14505
De legalább már végre megtudtuk mi a probléma. Túl sok a zsidó a pénzügyi rendszerben...a száját nyalogatná a NSDAP tőled a 30 as években.
Persze mi libsi agymosottak nem tudjuk az igazságot...
new1 2022. 10. 10. 18:45
Előzmény: #14503  Törölt felhasználó
#14504
bemész ózdi kocsmácsmába vered az asztalt miért ilyen szines a társaság . tényleg miért nem dolgozol ott ? megszavazzuk prezentáld az arányos többséget 
Törölt felhasználó 2022. 10. 10. 18:14
Előzmény: #14502  Törölt felhasználó
#14503
Mondjuk az megint más dolog, hogy mitől kiabálnak hangosan antiszemitizmust, amikor az ember néhány tényt felemleget.
Törölt felhasználó 2022. 10. 10. 18:13
Előzmény: #14498  berlini
#14502
Fel kéne tenni a kérdést, hogy miért él túl mindent.
A tények "macska" dolgok, ahogy cicoriusz mondotta volt.
Clint
Clint 2022. 10. 10. 18:07
Előzmény: #14461  frossnag
#14501
Na, pont az ilyen gyíkemberek miatt tudtak bevonulni a románok Budapestre 1920-ban.
Ha rajtad múlt volna, akkor most románul osztanád itt az észt.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek