Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 17:49

Fától az erdőt - gazdaságról vegyesen  

Bármilyen gazdasági elemzés, gondolat, kereskedési és befektetési ötlet megosztható személyeskedés nélkül. Az alternatív megközelítések is helyet kapnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 03. 05. 20:04
Előzmény: #139  Törölt felhasználó
#140
Ha hiszed ha nem én is a green és environmental vonalat kérdeztem, de azt mondta pomperj h az 10 év
Törölt felhasználó 2022. 03. 05. 19:52
Előzmény: #131  Törölt felhasználó
#139
No és akkor most jön az, hogy hogyan kéne ezt kihasználni.
Európában energiahiány lesz. A gáz és olaj témákra rácuppant már a nép, nem biztos, hogy azzal lehet keresni.
Egy lépéssel előre kell menni.
Európa zöld energiát fogja nyomatni.
Adódik a solar téma, ami technikailag is jónak tűnik. Ezen belül nálam a favorit DQ, ami nem panelt gyárt, hanem annak alapanyagát. Hétfőn tovább veszem.
Ezen kívül a zöldítéshez ritkaföld-fémek kellenek. Adódik a LYC. Drága a cég, de a ritkaföldfémek ára az égbe fog emelkedni a kereslet miatt. Pláne akkor, ha Kína is hadmozdulatokra ragadtatja magát, mivel a világ ritkaföldfém termelésének 80%-át adja. A maradék jelentékeny részét az ausztrál LYC.
Illetve az EV kapcsán én magában az EV-ben nem látok nagy potenciált, mert azt már mindenki orrán-száján gyártja. De a battery témában lehet finesz. Laci, nem akarsz holnap kitúrni valami jó kis battery céget? Neked ezek szoktak menni.
Törölt felhasználó 2022. 03. 05. 19:50
Előzmény: #137  Törölt felhasználó
#138
Leszarha = leszarja ;)
Törölt felhasználó 2022. 03. 05. 19:49
Előzmény: #135  Törölt felhasználó
#137
És USA tudta hogy ehhez az egészhez az kell hogy Ukrajna Nato tag akarjon lenni és Putykó meg beleállt egy háborúba emiatt csak h ne legyen vele a Nato határos? Mi lett volna ha Putykó "leszarha" h Ukrajna mit csinál? Miért nem akarta leszarni?
somebody 2022. 03. 05. 19:44
Előzmény: #131  Törölt felhasználó
#136
Mindjárt megfogod kapni itt a fórumon,  hogy orosz félrevezető vagy :D
Én ma próbáltam Paks II fontosságát felvázolni jöttek a mínuszok :D
Egyébként én is így látom, amellett, hogy a háború a katalizátor mellett szerintem tökéletes fedő történet, bűnbak is lesz. 
De ami a legdurvább, hogy én az ukrán nyilatkozatokból azt látom éppen, hogy Ukránok=USA épp az EU-t próbálja meg beléptetni mindenáron a háborúba, tényleges világháborút robbantani. 
Mai ukrán elnök beszédén én majdnem hánytam , amikor azzal jött, hogy az amerikaiak 78% -a támogatja a hogy no fly zone legyen Ukrajna felett... 
Tényleg? Végülis az ő kontinensük elég messze van.. 
Törölt felhasználó 2022. 03. 05. 19:10
Előzmény: #134  Törölt felhasználó
#135
Nem világválságot akarnak.
A világ gazdasági erőterét triádnak hívják. A triád az USA, DK-Ázsia és Európa.
Az USA gazdasági ereje hanyatlóban. Európa pláne. DK Ázsia erősen feljövőben.
Az USA nem képes DK Ázsiát megakadályozni abban, hogy egy évtized múlva központi erőtér legyen. De azt meg tudja tenni, hogy Európa tortaszeletét legalább részben átvegye.
Ez zajlik most. Az USA tőkés elit menti ami menthető. 
Hosszú távon bipolárissá változik a világ, USA vezette nyugati blokk és Kína vezette keleti blokkra.
Más kérdés, hogy az USA tőkés elit túltolta a biciklit, és tényleg világválság lesz, de az nem az orosz helyzet miatt, hanem amiatt a gigantikus buborék miatt, amit Amerika 1980 óta fújt, és 2008 óta a Quantitative Easing technikákkal pedig eszeveszett tempóba kapcsolt. Az orosz helyzet csak katalizátor.
Törölt felhasználó 2022. 03. 05. 19:01
Előzmény: #133  Placi82
#134
De miert jó az USA-nak egy gazdasági világválság? Hogy az Oroszokra kenhesse?
Placi82 2022. 03. 05. 18:44
Előzmény: #131  Törölt felhasználó
#133
Tökéletes megfogalmazás! Mai napig emlekszem mikor razogattak egy fiolat egy feher porral a szenatusban, hogy vegyifegyvere van Iraknak. Tönkretették Irakot,azota sokkal rosszabbul élnek az ott lévő atlag emberek. Mondjuk az se volt semmi mikor a sìita es szunita Irakot,es Irant ket viragzo orszagot egymasnak ugrasztottak. Kepesek voltak mind a ket orszagnak fegyvereket, es vegyi fegyver gazt szállítani. Mind a ket orszag tönkrement.  De hozhatjuk ide Libiat is, ahol egy atlag csalad most a hadurak elnyomasa alatt szenved, nyomorban. Maffia az egesz orszag. Demokraciat vittek oda százezrek halálával! Khadafi alatt joletben, igaz nem demikraciaban eltek. No meg aranyert akarta adni az olajat! Ez volt a fő bűne.  Arab tavasz kovetkezmenye a kontrolalhatatlan migracio. Hisz nincs mar aki feltartoztasa az embercsempesz migraciot. Ezek mind tények.  Sziriarol, amit usa szét bombazot, civil aldozatok ezreivel,es nyomorba döntött, arról ne is beszéljünk.  De sorolhatnam ahol megcsinaltak az erdekeiknek megfelelo kaoszt,es utana ott hagytak mint kutya a sz...t.  Afganisztanban naponta 100 aval halnak éhen gyerekek, mert nem adja vissza usa a 12 mrd usd deviza es 3 mrd arany tartalekot. Igy annyit se er a pénz amire nyomtatva van. Nyomor es bűn van ott ,meg migracio. Az emberek ha ebben nem latjak a sormintat, akkor vakok. Es vakok! Ez nem.libwralizmus,hogy rakenyszwritem mas kulturakra a sajat akaratom,ha bele doglenek is. Egy melegre se kenyszerithetjuk ra hogy lanyokat szeresse,es nem is szabad. Vannak nepek akik szeretik a megkerdojelezhetetlen vezetok hatalmat. Ilyen a kulturajuk. Fe usa nem szeretetbol teszi ezt hanem onos gazdasagi es geopolitikai stratégiábol. A liberalizmus alcaja alatt! Talan a kivetkezo gazdasagi valsag felnyitja az emberek szemet. De nem hiszem,sokan nem kepesek az osszefugeseket analizalni.
Törölt felhasználó 2022. 03. 05. 18:32
Előzmény: #131  Törölt felhasználó
#132
Olaj miatt?
Törölt felhasználó 2022. 03. 05. 18:17
Előzmény: #129  Törölt felhasználó
#131
RTSI töredékére esik.
Azon kívül semmi érdemi hatása nem lesz semmire sem.
.
Egy szűk gazdasági elit elérte, hogy egy atomhatalom országot leradírozzanak a térképről, úgy, hogy Európa lehetőleg belerokkanjon.
.
Egyébként igen agresszív, hisztérikus és összehangolt módon hergelik az embereket a médiumokban Oroszország ellen -gyakorlatilag agymosással felérő módon. Emellett totálisan összezárt a tőkés elit, mintha csak egy karmester mozgatná őket. Az összes nagy cég bojkottálja Oroszországot, most példát statuál a tőkés elit, hogy mi történik azzal, aki ellen mer szegülni.
Emlékszel, hogy a háború kitört, még meg sem halt senki sem, de azonnal amerika vasölei elkezdték leminősíteni az oroszokat (az amcsi hitelminősítők)?
Az persze fel sem tűnik senkinek, hogy az iraki háború pontosan ennyire volt jogos AMerika részéről, mint az orosz. Milyen érdekes, ott semmi sem történt, Amerika nem szégyenült meg, nem lett pária.
.
Egyébként a tőkés elit összehangolt támadása Oroszország (és Európa) ellen rendkívül veszélyes, mert innentől Putyinnak nincs veszteni valója... És lám, egy visszafogott háború máris eszkalálódott, és nincs kegyelem az ukrán golyófogóknak. Olyanra számítok, mint Sztálingrádban volt... Ez a tőkés érdek, Putyinnak meg úgysem számít már.
Bence 2022. 03. 05. 17:04
Előzmény: #127  Törölt felhasználó
#130
Csak nehogy tönkremenjen az OTP is.
Törölt felhasználó 2022. 03. 05. 16:55
Előzmény: #128  Törölt felhasználó
#129
Ha egyszer megnyitják az orosz tőzsdét az milyen hatással lesz szted?
Törölt felhasználó 2022. 03. 05. 15:56
Előzmény: #127  Törölt felhasználó
#128
Előbb utóbb fel fog pattanni több ezer pontot. Akár a jövő héten is.
De te ugye 2-3 éves időtávot mondtál.
Nagyon nem mindegy a befektetéseknél az időtáv. Végül is buy és sell gombot kell csak nyomni, csak annak az időzítése nem mindegy. :)
Törölt felhasználó 2022. 03. 05. 15:51
Előzmény: #126  Törölt felhasználó
#127
Igen, feleződött is, és Magyarországon nincs háború ;)
De ha hétfőn felpattan és jővő év végéig felkapaszkodik 16e -re, akkor hisztizni fogok hogy kimaradtam :)
Törölt felhasználó 2022. 03. 05. 15:46
Előzmény: #125  Törölt felhasználó
#126
CSányinak érdeke a magas árfolyam, mivel nagyrészvényes.
Nyilván nem fog maga ellen beszélni.
Kb. olyan, mintha szétverem a kocsidat, és azt mondom, hogy de legalább most újrafényeztetheted, úgyis kopott volt. Ez számodra jó hír? 
A háborúnál nagyobb csapás nem érhet egy céget, pláne ha az bank.
Törölt felhasználó 2022. 03. 05. 15:41
Előzmény: #122  Törölt felhasználó
#125
És az hogy az OTP - marad ukrajnában es oroszországban - Csányi nyilatkozat alapján akár növekedhet is az OTP ottan? Azok helyett akiket kitiltottak vagy becsődöltek ottan? Ez nem potitív hír? 
Törölt felhasználó 2022. 03. 05. 15:28
Előzmény: #123  Törölt felhasználó
#124
Egyébként Puzsérnak éles meglátásai vannak.
Szeretem hallgatni, olvasni.
Ez is jó, ha valaki nem olvasta: https://index.hu/velemeny/2022/02/26/puzser-robert-publicisztika-orosz-ukran-haboru/
Törölt felhasználó 2022. 03. 05. 15:24
Előzmény: #119  somebody
#123
Ez a banda meg az EU-ba akar tartozni? Jól írta Puzsér, ha az EU felveszi ezeket, az az EU balfékságának és debilségének a jele.
Törölt felhasználó 2022. 03. 05. 15:22
Előzmény: #120  Törölt felhasználó
#122
Ezt nem tudjuk megmondani.
Nekem nem buli.
Meglehet, hogy 3 év múlva lesz 16.000 az OTP. Az ugye éves 13% hozam. Nominálisan.
Namármost az OTP-nél van egy régiós kockázat (agresszor tőszomszédságában, sőt konkrétan benne is van nem kis operáció, nem beszélve egy háborús övezetről). Aztán van egy országkockázat, mégpedig az, hogy Magyarországon működik, egy finoman szólva igen ingatag gazdasági helyzetű országban. Ahol olyan kormány van, ami 10 percen belül kivet azokra a cégekre adót, amik profitot termelnek (lásd 2011 környéke, amiről élénk emlékeim vannak) Most is ki fog a választások után, ne legyenek kétségeid.
És van egy iparági kockázat. Nem tanácsos bankot venni olyan helyzetben, amikor a világ GDP arányos adóssága soha nem volt szinten van, és 13 év ultralaza monetáris politika volt előtte, és a hozamok emelkedésben vannak. Mert ez adósságválságot jelez előre. Az erősödő USA dollár meg pláne. Az invertált magyar hozamgörbe meg egészen fekete képet fest.
A bankok a legkockázatosabb üzletek, a legnagyobbat tudják esni. ÉS a pánik is azokban tud a legnagyobb lenni.
Ez az OTP lazán lehet 2-3 ezer ponton is 1-2 év múlva. Meg persze lehet 25.000 is, ha beröffentik a pénznyomdát. Igaz akkor lesz 25% éves infláció még az elcsalt metrikákkal is.
 
Törölt felhasználó 2022. 03. 05. 14:47
Előzmény: #120  Törölt felhasználó
#121
Lesz majd, de én ma is dolgozom, úgyhogy majd csak este fele

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek