Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 17:49

Fától az erdőt - gazdaságról vegyesen  

Bármilyen gazdasági elemzés, gondolat, kereskedési és befektetési ötlet megosztható személyeskedés nélkül. Az alternatív megközelítések is helyet kapnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 03. 07. 09:02
Előzmény: #219  szieszta
#220
Ugyanezt látom.
S a világ más pontjain is.
szieszta 2022. 03. 07. 08:57
#219

Én már régóta mondogatom, hogy túlságosan jól élünk. Én is, de magamról azt gondolom, hogy lehetőségeimhez képest nagyon szerényen élek. Nem úgy, mint a többség, akik meg még semmit nem tettek le az asztalra és úgy dorbézolnak, mint a dzsentrik. Persze hitelből és támogatásokból.
Nekem volt kemény 10 évem, mikor 3 helyen dolgoztam, a pénzt meg tömtem a "betétkönyvbe", 15-20%-os kamatra. Alapoztam az életem, egy szinte üres családi házban, ami a szüleim elköltözése után az én birodalmammá vált.
Most a huszonéves 30 évre vesz fel hitelt, de szeretne jól is élni. Ebből lesz a gond, mert igaz, a hitel szinte kamatmentes, de törleszteni kell. A törlesztő részlet viszont nagyon hiányozni fog a jóléthez. Főleg, ha még jönnek a gyerekek is. Ráadásul nagyon sokan a teljes hitelkeretüket kimerítik, így bármi történik, nincs több ingyenpénz.
Hétvégén voltunk sízni (4 személy) , 2 éjszaka, 3 csillagos szállodában, félpanzióval 650 euró. Egy nap ingyen sízéssel. Ez sok, vagy kevés??? Ez egyhavi átlagos fizetés!!!  Sebaj, az a fontos, hogy jól éreztük magunkat. :-)
Törölt felhasználó 2022. 03. 07. 08:47
#218
Alakul a bulika. "390 az Euro máma, előre megyünk, nem hátra."
Törölt felhasználó 2022. 03. 07. 06:29
Előzmény: #216  Donqatto
#217
Ha így haladnak a commodity árak, hamarosan a Biden-báb maga rajzolja meg Oroszország határait az egykori KGST határai mintájára. :(
Donqatto
Donqatto 2022. 03. 07. 03:08
Előzmény: #215  Törölt felhasználó
#216
A végén még megtámadja ukrajna európát :) 
Törölt felhasználó 2022. 03. 07. 02:58
#215
A fiú egy kicsit elkapatta magát. Elhiszi, hogy róla szól az egész.
https://www.portfolio.hu/global/20220307/nekiment-a-nyugati-orszagok-vezetoinek-az-ukran-elnok-531415
56 reloaded.
Fagylaltárus 2022. 03. 06. 21:43
Előzmény: #207  Törölt felhasználó
#214
Én akkor szoktalak froclizni amikor dőzsölő prolikról írsz. Egy másik valóságban élsz sajnos ilyen téren. Nem veszed észre vagy nem akarod észre venni az átlagembert, aki marhára nem dőzsöl és sehová se ment a fogyasztása, nem hogy a végtelenbe nem.
Amúgy én inkább a tőkéseket szoktam okolni a rendszer vadhajtásaiért. Ők csinálják, ők építették ilyenre.
Placi82 2022. 03. 06. 21:30
Előzmény: #212  Törölt felhasználó
#213
Számomra felfoghatatlan ami itt megy a gazdaságban. Hiány lesz alumíniumból, rézből, ritkafoldfembol,stb és ha bevezetnek további szankciót, amit nem hiszek, mert felfoghatatlan lenne akkor gázból és olajból is. Infláció és még nagyobb negatív realkamatok. Teljes gazdasági összeomlás lesz. Miért nem látják at ezt a politikusok. Putyin szerintem nem hülye, hogy bármilyen NATO országot megtamadjon, hisz az III világháború lenne. Nukleáris sivatagga válna a föld. Covid után, ez a gazdasági totális háború, és a  normál háború en már csak attól félek, hogy a közeljövőben be ne jelentsenek egy meteort, mint a Ne nézz fel című filmben. Mert kb azt is úgy reagaljuk le :)). Én tényleg csak azon húztam fel az utóbbi kb 2 hétben, hogy miért nem engedték el Donbasszt, és a NATO tagságot. És tényleg féltem a III VH kirobbanasatol. Én a családomat semmilyen eszme érdekében nem veszélyeztetném. Senki és semmi érdekében. Ezért volt bennem harag. De már látom, ebből nem eszkalálódik tovább a háborús konfliktus. Pont pár perce olvastam valamit ami lehiggasztott. 
Törölt felhasználó 2022. 03. 06. 21:10
Előzmény: #209  Placi82
#212
Ez is, meg az itteni gazdasági szereplők kezdenek riadót fújni. Nem csak a kábelkötegek, hanem minden miatt. 
Finomul a retorika is és konkrét elutasításokat kap az ukrán bugris. Izgalmas év előtt állunk.
Placi82 2022. 03. 06. 21:05
Előzmény: #209  Placi82
#211
És remélem sikerrel jár a béke küldetése. Én odaitélném neki a béke Nobel díjat., ha sikerülne, rendezni ezt az egészet. Sok embert mentene meg. 
Törölt felhasználó 2022. 03. 06. 20:54
Előzmény: #209  Placi82
#210
Sell oil vagy oil service? ;)
Placi82 2022. 03. 06. 20:45
Előzmény: #206  Törölt felhasználó
#209
Tudod az Izraeli elnök, se ok nélkül szállt le Moszkvában. És nem ok nélkül kísérte el valaki, bizonyos lakasugyi minisztere, ki már régóta ismeri Putyint! Tudod akkor mikor, Putyin elnök teljesen páriáva vált, ő nem felhivtam, ahh dehogy nem!! Hanem személyesen oda utazik! Neoliberális nagytőke megbízásából, és megbízott feladattal ment ő oda! Uraim! Ez evidens. Csak nem tudhatjuk,hogy mi volt azon a megbeszélésen. Putyin nem enged a NATO tagságbol, és a miszki egyezmeny betartasabol az tuti. Nekem ezért van az ujjam a sell oil gombon! 🤣
Nézem a jeleket, figyelek! 
Törölt felhasználó 2022. 03. 06. 20:20
Előzmény: #206  Törölt felhasználó
#208
Mintha LAcit hallanám. :)
Törölt felhasználó 2022. 03. 06. 20:18
Előzmény: #205  Fagylaltárus
#207
Látod, mindig frocliztál.
PEdig előre megmondtam.
A buborék ami kiépült, mindennél nagyobb. Amikor azt írtam hetekkel ezelőtt, hogy ez nem buborékgazdaság, hanem buboréktársadalom, senki sem értette, mire írtam.
Egyszerűen az igények a végtelenbe mentek, a fogyasztás a végtelenbe ment, de a termelési realitások megmaradtak. Emiatt hujjogok két éve.
Ennek egyenes ági következménye, hogy az erőforrásokért harc tör ki.
Eddig is volt harc, csak nem nyílt háború formájában. A nagytőke már toporzékol egy ideje, hiszterizálja a társadalmat, és rabol le egyes rétegeit. A monetáris politika meg kiszolgálta a nagytőkéseket, miközben elképesztő feszültségek forrongtak a mélyben. (Capitolium ostroma, BLM mozgalom, covid-tüntetések valójában a brutális egyenlőtlenségek, és a nagytőkés elnyomás miatt voltak+ a hiszterizált fogyasztási téboly miatt; mert mi az, hogy nem lehet midnenkinek új autója, új háza, új bmw-je, stb...).
Törölt felhasználó 2022. 03. 06. 20:12
Előzmény: #202  Fagylaltárus
#206
Nekem inkább az jön le, hogy a színfalak mögött már megy a helyezkedés és nem biztos, hogy nagyon sokáig tart még.
Fagylaltárus 2022. 03. 06. 20:02
Előzmény: #203  Törölt felhasználó
#205
Én alapvetően optimista vagyok, de jelenleg brutális folyamatok zajlanak. Én biztos voltam benne hogy a szomszédban pl. nem lesz kiterjedt háború.
Törölt felhasználó 2022. 03. 06. 19:53
Előzmény: #203  Törölt felhasználó
#204
Egy egy jó tippért pozitív hullámokkal bombázunk ;)
Törölt felhasználó 2022. 03. 06. 19:47
Előzmény: #202  Fagylaltárus
#203
Fagyis, ne hoz a k*va negatív hullámaidat. Épp elég vagyok magamban. Mint a fekete lyuk.
Fagylaltárus 2022. 03. 06. 19:45
#202
https://444.hu/2022/03/06/az-oroszok-katonai-valasszal-fenyegettek-meg-romaniat-es-tobb-meg-nem-nevezett-hatarmenti-orszagot
Csak alakul a világháború.... lehet itt pár héten belül nem az lesz a legfőbb baja sokaknak mennyibe kerül ez meg az a részvény...
Törölt felhasználó 2022. 03. 06. 19:39
Előzmény: #200  Törölt felhasználó
#201
Nyau :)

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek