Topiknyitó: Portfolio 2018. 04. 19. 13:44

Ezen a hihetetlen munkaerõhiányon már csak a csoda segíthet!  

Ugrás a cikkhez
Az épületüzemeltetés egyik legnagyobb kihívása jelenleg a munkaerõhiány, amit rövid távon a technológiai fejlõdés sem tud megoldani - hangzott el a Portfolio FM & Office 2018 konferenciáján. A hazai munkaerõ nyugatra tart a jóval
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 04. 19. 15:15
Előzmény: #17  Dodo34
#20
akkor te jól belenyúltál a fosba
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 04. 19. 15:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#19
virítson neked a szomszéd mari néni. egyrészt ezek bizalmas adatok, másrészt piaci szinten fizetek, abból meg nem leszel okosabb.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 04. 19. 15:12
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#18
dióhéjban igen
Dodo34
Dodo34 2018. 04. 19. 14:58
#17
én 20 évig voltam állami cégnél, tisztes fizetéssel, minden bejelentve, ksz szerinti munkaidővel....onnan sajna tömeges leépítéssel elküldtek 5 éve.....3 éve voltam egy rövid ideig kkv-nál....2x2,5 felvételi interjú, német nyelven is...felvettek irodavezetőnek, külföldi ügyfelekkel kapcsolattartásra.....papíron heti 5x8 óra....minimálbérrel, amihez nem is adtak már semmit....a valóság: naponta németül és angolul szakcikkeket kellett fordítanom, SAP-zni....ügyfelekkel sajnos egyáltalán nem kerültem kapcsolatba, mivel azokat az ügyvezető lerendezte....akkor minek erre vett fel?  3 hét után közölte, hogy csalódott, mert csak napi 8 órát vagyok ott, és ő úgy gondolta 06.30-18.30-ig leszek.....jah mondom az napi 12 óra....minimálbérért...eközben neki csak saját használatra 5 autója volt...
Törölt felhasználó 2018. 04. 19. 14:46
Törölt hozzászólás
#16
Törölt felhasználó 2018. 04. 19. 14:40
Előzmény: #12  Karvalytokes
#15
Nagyon elméleti szinten nyomjátok, közben fingotok sincs a valós vállalkozási feltételekről a mai Magyarországon.
Lehet, hogy egy szép üzleti tervet össze tudtok állítani, de szerintem a saját bérpapírotokon nem tudtok kiigazodni. :)
Sarpac
Sarpac 2018. 04. 19. 14:38
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#14
BINGÓ! 
Így van ma egy kftnél ami fix költség csak állambácsinak befizetni való és még 1Ft-ot nem vettél ki az nagyjából 100E Ft minimálbérre bejelentve. Erre jön még az alkalmazott kis minimál bére 100E-re+120-160E a kis 30-60E-Ft-os könyvelő. Ez az ami tuti fix kimegy minden hónapban és még csak 2 személyes vállalkozásról beszélünk.  Aztán bérleti díj elektromos áram fűtés telefon üzemanyag iparűzési miegyéb (ezek egy része már leírható).
Jah és itt van a versenyképes 27%-os ÁFA is. A környező országokban 19%-> lefelé van csak tehát alsó hangon az állam elvesz tőled nettó 8%-ot és vállalkozzál versenyezzél bmeg!
Törölt felhasználó 2018. 04. 19. 14:36
Előzmény: #12  Karvalytokes
#13
Na meg ugye eleve rossz a példa, mert az egész függ attól mekkora a konkurencia. Lehet, hogy Magyarorszagon, ha van egy Ferrari szalon (nem tudom van-e), akkor az jobban él, mint egy gazdagabb országban sok közül az egy, de ha nyitna még egy, akkor már rosszabbul menne neki.
Karvalytokes
Karvalytokes 2018. 04. 19. 14:29
Előzmény: #9  _Bekre_Pal_
#12
A kereskedő nem ügyes, mert rosszul mérte fel a terepet.Ha Daciát árulna akkor ő is keresne és az alkalmazott is.
Arra nem lehet üzleti tervet épiteni hogy majd valaki ingyen dolgozik.
Törölt felhasználó 2018. 04. 19. 14:26
Előzmény: #10  _Bekre_Pal_
#11
Ok, csak akkor nem az a helyzet, hogy munkaerőhiany van, hanem az állami sarc sok.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 04. 19. 14:22
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#10
ez igazán baromi egyszerű. ugyanabból a kasszából kell mindet kifizetni. ha jobban pumpolnak a hatóságok, kevesebb marad minden másra. tudod, mint amikor ha többe kerül a napi kajád, kevesebb jut nadrágra. na itthagyom a gazdasági szakértő urakat, nyolc perc múlva van egy konferenciahívásom
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 04. 19. 14:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#9
mondom, teljesen fingtalan vagy, de már ítélkezel felettem is. van három diplomám, abból kettő gazdasági (oxfordi mba meg egy másik szintén angol), de tudod hiába vagyunk a legjobbak abban amit csinálunk és hiába prémium az árazásunk, a vásárlói fizetőképesség behatárolja hogy meddig mehetünk.mondok példát: ha itt kevesebb ferrari fogy per tízezer lakos mint dubaiban, annak nem az az oka, hogy béna a helyi ferrari kereskedő. lehet, hogy a kocsi is elég jó, a kereskedő is ügyes, csak nem a jó országban próbálkozik.
Törölt felhasználó 2018. 04. 19. 14:19
Előzmény: #7  _Bekre_Pal_
#8
De mégis mi köze a többi költségelemnek ahhoz, hogy mennyit kap az alkalmazott? Vagy azt talán a konkurencia nem fizeti, aki megpróbálja elhalászni a munkaerőt?
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 04. 19. 14:15
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#7
meséljen a benedek elek
 
de röviden egy kis betekintés: az elvégzett munkára és eltöltött munkaidőre vetítve az alkalmazottaink (akik piaci bért kapnak, ami persze alacsony) fejenként simán keresnek annyit, mint amennyit mi ki tudunk venni a saját megélhetésünkre. pedig a szakmánkban vezető vállalkozás vagyunk és egészséges profittal dolgozunk, de hadd ne soroljam oldalakon át, mi mindent kell kifizetnünk havi meg éves szinten. csak pár példa: mindenféle nébih meg f@szom regisztrációk, poroltó beviszgálás, államihaver szolgáltatónak kötelező pénztárgép adatforgalmi díj, ja igen pénztárgép, évi bevizsgálás, szuperdrága csakazjóbele sd kártya, mérleg rendszeres hitelesítése, és akkor csak épp példaképp belekezdtem mert ezt így lehetne sorolni a világ végéig.
 
tegnapelőtt beszéltem viberen két éve oroszországba költözött vállalkozó házaspárral, a nő orosz, a faszi magyar. szmolenszkben nyomatják, és mondta a faszi, hogy nem akar hazajönni, ez az ország reménytelen, annyira könnyebben vállalkoznak oroszországban (!! - ki gondolná?), egészségesebb a gazdasági környezet, sokkal támogatóbb a hatósági hozzáállás stbstb. nekünk is ajánlotta, hogy húzzunk el oda, nem fogjuk megbánni. mit mondjak, rohadtul meglepett.
Törölt felhasználó 2018. 04. 19. 14:09
Törölt hozzászólás
#6
Törölt felhasználó 2018. 04. 19. 13:58
Előzmény: #3  _Bekre_Pal_
#5
Akkor mesélj? Ahány vállalkozót láttam panaszkodni, hogy nincs munkása, mind mélyen piaci bér alatt fizet. A munkaerőhiany a legnagyobb kamu, versenyszférában ilyen általanosan nem jöhet létre a piaci kereslet-kínálat rugalmassága miatt, legfeljebb csak nagyon rövid időre egy-egy kisebb szegmensben.
Vazsmegyei 2018. 04. 19. 13:56
#4
A csoda előbb segít, mint a migránsok, akik nem mernek létezni, csak élni a szociális rendszerben! 
A vendégmunkásokat minek nevezzem? Miért nem hoznak a "multik" a saját országukból munkaerőt?
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 04. 19. 13:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#3
nem sok fingod van a vállalkozások magyarországi gazdálkodásáról, úgy vélem. én munkaadó vagyok és a gyakorlattól nem is állhatna messzebb az általad leírt késő kádári maszeknakakurvaannyát típusú proletárromantika
Törölt felhasználó 2018. 04. 19. 13:44
Törölt hozzászólás
#2

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek