Topiknyitó: Portfolio 2009. 11. 21. 15:10

Ez Bajnai szerint is bűncselekmény! - Durván kitálalt a Sláger vezére  

Ugrás a cikkhez
Nyíltan korrupcióval vádolja a Sláger Rádió tulajdonosának vezérigazgatója a magyar politikusokat, miután hivatalossá vált, hogy a Sláger Rádió beszünteti műsorszolgáltatását, mert egyetlen regionális adóval sem sikerült megállapodni a frekvencia...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=124667
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
jumbo2 2009. 11. 25. 13:43
Előzmény: #310  Törölt felhasználó
#312
286-ban nem először írtam le a véleményemet.
Törölt felhasználó 2009. 11. 25. 13:05
Előzmény: #305  Törölt felhasználó
#311
Az új arcok amit mondasz magában hordja,hogy új karrierista Zuschlagok is többen fognak ott megjelenni.
Törölt felhasználó 2009. 11. 25. 12:23
Előzmény: #303  jumbo2
#310
mondd a megjegyzéseidet, drop.
Törölt felhasználó 2009. 11. 25. 10:50
Előzmény: #308  tokos.
#309
orbán putyin
10:23
Orbán: az oroszok segíteni fognak az energia-függetlenség elérésben (Ma.hu)

ügyi ügyi mondtam én

:)
tokos. 2009. 11. 25. 10:46
Előzmény: #305  Törölt felhasználó
#308
Szerintem aszitték gyufa megold mindent aztá nem jött bé
Törölt felhasználó 2009. 11. 25. 10:38
Előzmény: #306  Törölt felhasználó
#307
sok gügyeség volt a ker-i rádiókban. talán nem ártott egy kis figyelmeztetés, hogy felnőttként kezeljék a hallgatókat. néha meg kell rázni a fát, peregjen le a túlérett.
Törölt felhasználó 2009. 11. 25. 10:32
Előzmény: #305  Törölt felhasználó
#306
már az is jó lenne, ha a ker. médiában ÚJ MŰSORPOLITIKA váltaná fel a langyos p*s*t

DE A BUTÍTOTT NÉPNEK EZ KELL?!
Tényleg az kell, amit hall és lát?
Törölt felhasználó 2009. 11. 25. 10:30
Előzmény: #304  Törölt felhasználó
#305
Ez jó kérdés. Jelenlegi formájában szvsz biztosan vége. Teljes megújulás szükséges új arcokkal, fiatalokkal és szerintem új névvel. És azért kurva hülyék, mert ezt a folyamatot el kellett volna kezdjék már jóval korábban is, de 2006 után mindenképpen. Lett volna idejük rá és akkor most nem itt tartanának, ahol. Akkor is vereséget szenvedtek volna várhatóan, de nem ilyen arányban, mint ami most kinéz, mert ez megsemmisítőbb lesz, mint a '94-es a jobboldal számára. És hát ugye MDF azóta sincs.
Törölt felhasználó 2009. 11. 25. 09:57
Előzmény: #289  Törölt felhasználó
#304
Szerinted jövőre,amikor nagy vereséget szenved az mszp-utána fel lehet újra építeni?
jumbo2 2009. 11. 25. 09:53
Előzmény: #286  Törölt felhasználó
#303
Érdekes módon a médiatörvénnyel kapcsolatos megjegyzéseimre sohasem kapok értékelést pénznyelőtől és fretetektől.

Vajon miért?
jumbo2 2009. 11. 25. 09:49
Előzmény: #296  commander8
#302
Kit érdekel a magyar tőzsde?

Elsősorban a bankrendszerről beszéltem, gondoltam világos egy gazdasági fórumon, de úgy látszik nem.

Mi történne az osztrák bankokkal, ha a magyar leányok bedőlnének?
Mi történne a többi régiós valutával, ha a forint összeomlana?

Törölt felhasználó 2009. 11. 25. 09:38
Előzmény: #300  commander8
#301
sokakkal úgy vagyok hogy félszavakból
is megértenek

egy szó például saveltörlés
s tudják hogy miről is beszélek
hiszen ott voltak átélték

a kérdésre a válaszom
itt minden a kereslet kínálatról szól
amikor egy piac "telítődik" akkor
mindegy hogy ki kinek az elkötelezettje
vagy egyáltalán az -e?
üzletben nincs barátság se jobbító szándék

hofi montda régebben
a kapitalizmus haldoklik
erre ő :azért mi is nagy francok vagyunk
egy haldoklótól kölcsön kérni

commander8 2009. 11. 25. 09:31
Előzmény: #297  Törölt felhasználó
#300
Igyekszem értelmezni a hozzászólásodat, és nem minősíteni.
A véleményed szerint, ha egy gazdagabb ország hitelt, befektetést, munkalehetőséget, stb. (közgazdasági értelemben beruházást eszközöl ami a bővülést fogja eredményezni) teremt, akkor azáltal függőségi viszonyba kerül a szegényebbel szemben?

Ezen kívül pedig a szegényebbnek ezzel vissza kell élnie, hátha végleg el fogja ijeszteni a jobbító szándékot.
Hát szerintem nem így kellene csinálni.
Törölt felhasználó 2009. 11. 25. 09:27
Előzmény: #268  prfecó
#299
prfeco,

tokos kérdését pontosítottam, mert ugye valójában most nem az otp részvényről van szó, hanem a puch illetve sinmicska kezébe kerülő rádiókról. több absztrakciós készséget várok tőled.
user24 2009. 11. 25. 08:51
Előzmény: #296  commander8
#298
frappáns ;)
amúgy részemről lezártam a problémát. nem állítottam be egyik csatornát se. jobban mondva elprogramoztam.
ugyanis nem vagyok hajlandó se fideszes se mszp-s rádiót hallgatni. elegem van abból a politizálásnak nevezett hisztizésből, amiről a gyerekemet 3 évesen "szoktattam" le.
éljen a rádió 1!
Törölt felhasználó 2009. 11. 25. 08:38
Előzmény: #296  commander8
#297
ne a részvényforgalmat nézd

OTP UKRAJNA például

ausztria függ tőlünk,nem kicsit( raiffeisen )

adták a nyugati autókat meg hozzá kaptál
"nyugati" hitelt is
commander8 2009. 11. 25. 08:20
Előzmény: #272  Törölt felhasználó
#296
"Ha Mo. becsődöl, akkor egész Kelet-Európa valutái megrogynak, aztán Ausztria bankrendszere kifingik, ezután Olaszország, Németországé, a gazdaság elkezd zuhanni az EU-ban, majd az USA-ban.
A láncreakció fogalma azért gondolom ismert neked is."

Na valami ilyesmiről beszélek, beszéltem.
A realitás érzékétől teljesn megfosztott agymosott "közösség" azt hiszi, hogy a magyar gazdaság iányítja a világgazdaságot. Kínát kifelejtetted a sorból.
De én is feltennék neked egy kérdést, stílszerűen egy tőzsdei topikon. Mennyi részvény forog Németországban, Franciaországban, Japánban, és az USA-ban, és mennyi a magyar BÉT-en.
Ha megismerted a válaszokat, akkor rájössz arra, hogy mekkora részt képvisel a magyar gazdaság a világgazdaságában.
Ha pedig komolyan azt gondoltad, hogy az amerkai, német és mondjuk a japán befektetők, jegybankárok, körmülket rágva lesik a magyar tőzsde folymatait, akkor azt hiszem - finoman szólva - nem a való világban élsz.
tokos. 2009. 11. 25. 08:15
Előzmény: #275  Törölt felhasználó
#295
"Mert itt ez a helyzet: van kvázi biztos 500 milliód és van egy kevésbé biztos 200 milliód (az egyik a 5 milliárdos bevétel 10%-a, a másik a 400 milliós bevétel 50%-a). És e kettő közül az állami szerv baromi nagy és borzalmasan ritka pártegyetértésben rávágta, hogy legyen az utóbbi. "

Nem teljesen értelek pénznyelő. Te abból indulsz ki, hogy egy kis sz.r helyi rádiónak mennyi volt a reklámbevétele, és ezt számolod alapnak egy országos kereskedelmi rádiónál???

Törölt felhasználó 2009. 11. 25. 00:22
Előzmény: #288  Törölt felhasználó
#294
Ebben akár ki is egyezhetün . Hisz,hogy "jó eséllyel kevesebbet kap az állam" vagy többet,ma még senki nem tudja a választ. De,ha jogsértés nem történt akko Majtényi mit akar a legfőbb ügyésztől. Miért nem tud belenyugodni,hogy az álltala vezetett testület által kiírt pályázaton ,az álltala vezetett testület nem a számára kedves mellett döntött. Politikai delegáltakból álló testület döntött, (álltalunk megszavazott pártok emberei) min eddig mindig. Talán a nagyköveteknek kellene vagy a tiltakozó amerikai kongresszusnak? Rengetegszer tett már a kedvükre az ORTT. Most nem.
Törölt felhasználó 2009. 11. 24. 23:58
Előzmény: #292  tomalex
#293
okoska menj vissza rábába

tomalex 2009. 11. 24. 23:57
Előzmény: #291  Törölt felhasználó
#292
A stílusodból erősen sejthető, hogy milyen beállítottságú vagy.
Törölt felhasználó 2009. 11. 24. 23:56
Előzmény: #289  Törölt felhasználó
#291
az igazság mellett soha nem is fogsz kiállni

öszöd2
Törölt felhasználó 2009. 11. 24. 23:54
Előzmény: #289  Törölt felhasználó
#290
az szdsz ugyanaz

:D

medvesajt

Törölt felhasználó 2009. 11. 24. 23:50
Előzmény: #285  Törölt felhasználó
#289
Kedves porti:
1. nem vagyok medvesajt
2. nem szavaztam az mszp-re
3. veled nem állok szóba (most kívételt tettem) és ezután sem kívánok.
Törölt felhasználó 2009. 11. 24. 23:48
Előzmény: #283  Törölt felhasználó
#288
Puffer, sose mondtam, hogy a pályázati kiírás ezt a lehetőséget nem tartalmazta. Nyilván tartalmazta, különben egyértelműen jogszerűtlen lenne a döntés. De felhívom a figyelmed, hogy az állam részéről nem kell, hogy jogszerűtlen legyen a döntés ahhoz, hogy elmondhassuk, hogy rosszul döntöttek, a feltételezhető vagy a jelenben becsülhető számok alapján ugyanis jó eséllyel kevesebbet kap az állam, ez pedig már önmagában elég annak megállapításához, hogy rossz döntés született.
Törölt felhasználó 2009. 11. 24. 23:44
Előzmény: #284  Törölt felhasználó
#287
"E tekintetben az ORTT és a médiatörvény körül bizonyosan voltak problémák és hiányosságok, de valahogy mégis valamennyire konszenzusosan működött a dolog, ráadásul a piaci szereplők sem voltak elégedetlenek néhány kisebb vitás helyzetet leszámítva."

1. A piaci szereplők az MSZP-SZDSZ szoros szövetségben voltak mindig. Nyilván nem voltak elégedetlenek. Az elégedetlen a média és politika többi része volt, akiket erőböl nyomtak le, a "médiaegyensúly" jegyében. Ez az SZDSZ liberalizmusa. És a tiéd.

2. Soha nem működött konszenzusosan. Hazugság.
Törölt felhasználó 2009. 11. 24. 23:39
Előzmény: #284  Törölt felhasználó
#286
Nem kedves pénznyelő, a médiatörvény egy percig sem működött jól.

A médiatörvényt az MSZP-SZDSZ alkotta meg '96-ban úgy, hogy uralják az országos lefedettségű médiát és a törvény csak 2/3-dal megváltoztatható. Így mosták a választók agyát az RTL, TV2-n keresztül 13-14 éven keresztül. Mindig, minden freki pályázatot az ő érdekeltségük nyert. Itt nem pénzről volt szó soha, hanem politikai hatalomról, ugyanis a legfőbb véleményalkotó ebben az országban a két nagy kereskedelmi TV adó, azt nézik az emberek.

Először nem fér az SZDSZ a bödönhöz és már vinnyogtok, felvonultok, sírtok, mint a fürdős kurva.

Soha nem láttalak még média kuratóriumi döntés ellen lázadozni, pedig minden döntés politikai volt.
Soha nem láttalak még a médiatörvény ellen felszólalni, pedig rossz az egész.

Olyan elvakult vagy az SZDSZ irányába, hogy a jobbikosok hozzád képest szerény kezdők.
Törölt felhasználó 2009. 11. 24. 23:32
Előzmény: #284  Törölt felhasználó
#285
mégis az mszpre szavaztál medvesajt
Törölt felhasználó 2009. 11. 24. 23:28
Előzmény: #282  Törölt felhasználó
#284
A másik pontodra meg: a témabeli első hozzászólásomban hangsúlyosan kiemeltem, hogy eleve rossznak tartok minden olyan piacot, ami a mutyizás melegágya, mert az állam tollvonással biztosít vagy éppen vehet el olyan jogokat, amik vállalkozások sokéves működésének, milliárdos tevékenységének jelentik az alapját. Vagy ha bármilyen piaci, technológiai, természeti stb. oka van annak, hogy egy piac ilyen, akkor a szabályoknak, feltételrendszernek stabilnak, világosnak, egyértelműnek, átláthatónak, ellenőrizhetőnek és az ezek felett őrködő államnak, állami intézménynek mindezeken túl elszámoltathatónak kell lennie. E tekintetben az ORTT és a médiatörvény körül bizonyosan voltak problémák és hiányosságok, de valahogy mégis valamennyire konszenzusosan működött a dolog, ráadásul a piaci szereplők sem voltak elégedetlenek néhány kisebb vitás helyzetet leszámítva. Most nem egészen ez a szitu és valóban ez a döntés egyértelművé tette, hogy a rendszerben hiba van.

Törölt felhasználó 2009. 11. 24. 23:28
Előzmény: #280  Törölt felhasználó
#283
Ezt az üzleti megoldást a pályázat lehetővé teszi. Azt pedig előre kijelenteni ,hogy az 50% kevesebb lesz a 10-től csak egy rosszindulatú feltételezés. Az Emis volt az aki rendre kevesebbet fizetett be mint amit igért. Őket már ismerjük. Köszi , tovább nem kérjük!
Törölt felhasználó 2009. 11. 24. 23:18
Előzmény: #278  Törölt felhasználó
#282
Drop, hagyjál már ezzel a ki lopott többet kocsmai szintű pártpolitizálással. Igen, a szocik baromi sokat loptak. Sose mondtam, hogy nem. De ettől még nincs feljogosítva senki, hogy azért mert más lopott, most lophat ő is.

Egyébként a rádiós mutyi ráadásul közös MSZP, FIDESZ mutyi. Engem a rádiók nem is érdekelnek, a megkárosított állam jobban, de ennek az ügynek inkább az üzenete volt rettenetesen gázos és káros. És egyébként az egész témáról annak kapcsán írtam először, hogy milyen érdekes hozzáállás látható többek között a részedről is, hogy ha egy mutyiban már nem is teljesen de legalább félig a FIDESZ is érintett, akkor mindjárt nincs tolvaj bandázás pl. itt a topicokban. Pedig a tett ugyanaz ha leveszed a szemüveget...
Törölt felhasználó 2009. 11. 24. 23:17
Előzmény: #280  Törölt felhasználó
#281
Válasz a kérdésemre?
Törölt felhasználó 2009. 11. 24. 23:11
Előzmény: #279  Törölt felhasználó
#280
Nem érted a sztorit? Pont ez a lényeg: Slágeréknél náluk keletkezett minden reklámbevétel és minden költség, az összes bevételük arányos részét ajánlották fel. Az újak felajánlották a bevételük 50, ill. 55%-t, de azt maguk sem titkolták, hogy ezt úgy tudták felajánlani, hogy a reklámtevékenységet kiszervezték, külső cég fogja végezni, tehát a bevételek nagy része ennél a cégnél keletkezik, a nyertes cégnél a maradék kis bevételi rész képződik és ennek a sokkal kisebb résznek a nagyobb %-át adják az államnak.

Persze, hogy nem tudja még senki, mennyi lesz ez, de figyelembevéve, hogy egy ker. rádiónál a bevételek igen magas aránya a reklámbevétel, ha a teljes tevékenységet kiszervezik, akkor a maradék bevétel 50%-a minden bizonnyal kevesebb lesz, mint a vesztes rádiók teljes, reklámbevételeket is tartalmazó bevételének 10-15%-a.
Törölt felhasználó 2009. 11. 24. 23:02
Előzmény: #275  Törölt felhasználó
#279
Szerinted az reális ,hogy a Sláger 5milliárd bevételt produkált a NEO pedig 400 milliót fog?De ha így is lenne akkor nyugodtan tegyen el 4,5 milliárdot abból amit itt Magyarországon keresett .
Törölt felhasználó 2009. 11. 24. 22:57
Előzmény: #275  Törölt felhasználó
#278
Még pár kérdés.

Tegyük fel, hogy nem volt korrekt a döntés.

1. Az itt elúszó pénz hány százaléka csak a kormányzati negyeden eltapsolt pénznek? 4 év alatt 3%-a? Akkor miért kell ezzel ennyit foglalkozni? Pénzügyi hatása az országra 0. Morális szintén 0, mert a jelenlegi kormány alá morálisan már nem lehet csúszni, itt már a börtönben ülő képviselőjük is kapja a fizetését :)

2. Ki alkotta meg azt a médiatörvényt, ami az ilyen döntéseket lehetővé teszi?
Csak nem azért lett ilyen a törvény, hogy a törvényalkotók egészen addig, amíg más valaki nem kap 2/3-ot tulajdonolhassák az országos lefedettségű médiát?
Törölt felhasználó 2009. 11. 24. 22:52
Előzmény: #276  Törölt felhasználó
#277
Nézd, nem ismerem a pontos részleteket, ahogyan egyikünk se. De az elhangzott nyilatkozatok alapján az elég vaslószínűnek tűnik, hogy a nyertesek a kevesebbnek ígérték a nagyobb %-át. Ezt ők maguk sem tagadták, tehát ezt elfogadhatjuk tényként. Azt, hogy ez összegszerűen mennyi lesz, azt persze nem tudni most pontosan. Természetesen biztosat akkor fogunk tudni mondani, amikor megtörtént az első éves befizetés. Kíváncsian várom. Térjünk majd rá vissza.

Törölt felhasználó 2009. 11. 24. 22:47
Előzmény: #275  Törölt felhasználó
#276
Linkeld be lécci a pontos pályázati leírást és a pályázatokat, hogy tényleg el tudjuk dönteni, igazad van-e.

Köszi.
Törölt felhasználó 2009. 11. 24. 22:38
Előzmény: #264  tokos.
#275
Tokos:

"Van biztos 10%-os hozamod állampapírban, illetve bizonytalan 50%-os hozamod OTP részvényben.

Te melyiket választod?"

Egyrész baromi rossz a példát, látszik, hogy nem értetted meg a probléma lényegét. (másrészt a fenti kérdés egy állami szerv esetében, ahol ugye nem kockáztatjuk az állampolgárok pénzét, elég egyértelmű választ eredményez). De hogy miért rossz a példa?

Mert itt ez a helyzet: van kvázi biztos 500 milliód és van egy kevésbé biztos 200 milliód (az egyik a 5 milliárdos bevétel 10%-a, a másik a 400 milliós bevétel 50%-a). És e kettő közül az állami szerv baromi nagy és borzalmasan ritka pártegyetértésben rávágta, hogy legyen az utóbbi.
Törölt felhasználó 2009. 11. 24. 22:11
Előzmény: #266  Törölt felhasználó
#274
"Te melyiket választod? "
Nem az SZDSZ-es Sláger rádiót, az tuti.
Törölt felhasználó 2009. 11. 24. 22:10
Előzmény: #266  Törölt felhasználó
#273
Az SZDSZ-es demokraták kimutatták foga fehérjüket ismét.
A fidesz még hatalomra sem került, de már elkezdték a rágalomhadjáratot.
Pont ugyanúgy, ahogy minden választás előtt öntötték a médiából.

Az eredmény megvan: Kóka, Gyurcsány, morálisan és gazdaságilag lezüllött ország.

De még mindig a fidesz a hibás. :)
Törölt felhasználó 2009. 11. 24. 22:03
Előzmény: #271  commander8
#272
"Az ember azt gondolná, hogy itt egy tőzsdei topikon megszólaló személyeknek van némi közgazdasági, politikai alapismerete. "
"A külföld nélkülünk meg vígan élné a világát, azt sem tudná, hogy merre keresse kicsiny hazánkat, ha itt valami történne. Egy félmondatos hír, kb. 2-3 centes mozgás az árfolyamban."
Te aztán fene nagy közgazdász lehetsz.
Ha Mo. becsődöl, akkor egész Kelet-Európa valutái megrogynak, aztán Ausztria bankrendszere kifingik, ezután Olaszország, Németországé, a gazdaság elkezd zuhanni az EU-ban, majd az USA-ban.
A láncreakció fogalma azért gondolom ismert neked is.
commander8 2009. 11. 24. 21:10
Előzmény: #270  commander8
#271
A topik (naiv) megítélésem szerint azért lett létrehozva, mert az ORTT elvette a frekvenciákat a rádióktól.
Az ember azt gondolná, hogy itt egy tőzsdei topikon megszólaló személyeknek van némi közgazdasági, politikai alapismerete. Bár ebben tévedtem.
Szvsz, politikai döntés született, melyről látható, hogy folyik a médiáknak a felosztása is, a jövő nagy agymosóinak a beszerzése a választások utáni időre. Előjönnek itt néhányan azzal, hogy takarodjanak innen a külföldiek. Hát persze, vesszenek. Ugyanakkor ez a nemzetivé, radikális nemzetivé válás egyre veszélyesebb.
Valljuk be őszintén: Magyarország egy napig sem volna képes meglenni a külföld nélkül. A külföld nélkülünk meg vígan élné a világát, azt sem tudná, hogy merre keresse kicsiny hazánkat, ha itt valami történne. Egy félmondatos hír, kb. 2-3 centes mozgás az árfolyamban.
Akkor szoktam hangosan felnyeríteni, amikor mi magyarok meg akarjuk mondani a világnak, hogy hogyan kell ezt csinálni. Pedig ezt abba kellene hagyni de gyorsan. Örülni, ha valaki velünk akar üzletelni, itt munkahelyeket létesíteni, egyáltalán foglalkozni velünk.
No ennyi.Uff.
commander8 2009. 11. 24. 20:51
Előzmény: #269  commander8
#270
Nem szívesen írok ide, mert az EP választások kampányában is születtek ilyen -egyébként nem sokáig tartó- topikok.
Ennyi hülyeséget már régen olvastam. Visszafelé kezdtem az elejéről, és eljutottam talán a nyolcadik oldalig.
Pénznyelő, moneyworld, igazán csodálom a türelmeteket. Ugyanakkor azt is tudni kell, hogy egy agymosott gyűlölködő, hatalomvágyában a valóságtól elrugaszkodott "közösséggel" nem érdemes vitatkozni.
A magam részéről csak annyit, ehhez a témához, hogy a jövő és a tények majd meg fogják mutatni, ennek az egésznek a végkimenetelét. Az igazság pillanata jövő ilyenkor elérkezik. Nevezetesen akkor, amikor a már hatalmon lévő Fidesz kormányról is kiderül, hogy nem képes a csodákra. No akkor mi lesz?
Akkor majd azért veri a nyálát ez a „közösség”, mert nekik 8 éven keresztül OV hazudott? Akkor majd ki fog derülni, hogy nem jött el Kánaán.
Akkor majd találnak valaki más bűnbakot, akit lehet ócsárolni, mert nem az ő szájuk íze szerint történnek a dolgok?
Hát persze. Hiszen itt Magyarországon a politikai köpönyegforgatás nemzeti sport. Az az igazi „hős”, aki azt mondja, amit én „VÁLASZTÓPOLGÁR” hallani akarok. Azt kell a pajzsra emelni, majd 4 év múlva vesszen, mert még mindig nem sikerült elérni, hogy aranyból legyen a kerítés.
Szóval ezekkel nem érdemes vitatkozni.
commander8 2009. 11. 24. 20:34
Előzmény: #183  jumbo2
#269
Hát akkor tényleg olcsó volt, mert le lettek állítva az autópálya építések.
prfecó 2009. 11. 24. 20:14
Előzmény: #266  Törölt felhasználó
#268
feketevipera, te kigyó!!

Simicska Lajosnak mi köze van az otp hozamához.?

Otp Nyrt egy bank ahol, a management és első sorban Csányí az Ur. Én , mint Otp részvényes is maximum írhatok , 10 % feletti részvényes akaratát veszik fel a közgyűlésen.

Szerinted Simicska 10 % felett van.

Egy bíztos az állam bedöntheti a részvénypiacokat , hülye politikával , de attól még a világ megy. Fidesz első tőzsde napján 1200 pontot fogtam a shorton.

A nyugati világ nem oszlott fel , Magyarország se ment tönkre.
tokos. 2009. 11. 24. 19:17
Előzmény: #266  Törölt felhasználó
#267
Hát ez prekoncepció. Az ártatlanság vélelme merre van drága demokratáim?

Amúgy egyik sem szeret fizetni. Majd elválik, hogy mi lesz. Lehet, hogy változatlan lesz minden, és nem jön e egy kanyi vas sem a kasszába, lehet, hogy változik valami, és pénz is látszik majd.
Törölt felhasználó 2009. 11. 24. 19:08
Előzmény: #264  tokos.
#266
a kérdés helyesen:

"Van biztos 10%-os hozamod állampapírban, illetve bizonytalan 50%-os hozamod OTP részvényben úgy, hogy utóbbi hozamát simicska lajos vagy kifizeti vagy nem és tudod, hogy nagyon nem szeretné kifizetni és elég ereje van ahhoz, hogy ne fizesse ki.

Te melyiket választod?

tokos. 2009. 11. 24. 18:42
Előzmény: #260  Törölt felhasználó
#265
8 év bolsi kormányzás után már csak foszladozó maradványa van a réginek.

Sajnos tényleg. Szarul érzem magam ebben az országban, és ez nagyon sok szempontból a bolsiknak köszönhető. Ha azt mondom, hogy utálom őket, mint a görényt, akkor szépen fogalmaztam. És nem azért mert lopnak, nem azért, mert takonyból van a gerincük, hanem azért, mert sárba tiporják azt, aki becsületes úton akar előrébb lépni.
tokos. 2009. 11. 24. 18:38
Előzmény: #262  Törölt felhasználó
#264
Mivel nem láttam a pályázatokat, sem az elbírálás során készült számításokat, nem tudok egyértelműen állást foglalni.

Egy kérdésem azért lenne hozzád, mint nagy tőzsdéshez.

Van biztos 10%-os hozamod állampapírban, illetve bizonytalan 50%-os hozamod OTP részvényben.

Te melyiket választod?
Törölt felhasználó 2009. 11. 24. 18:25
Előzmény: #262  Törölt felhasználó
#263
szimpla hűtlen kezelés, mert módot ad a bevétel eltüntetésére. ez a tény
Törölt felhasználó 2009. 11. 24. 18:23
Előzmény: #245  Törölt felhasználó
#262
Tokos, akkor nem olvastad el, amit írtam. (katt előzmény). A döntés a feltételezett mutyi nélkül is rossz, mert lecseréli a biztos és bavált többet egy valószínűleg és bizonytalan (újdonsága miatt) kevesebbre. Ez objektíve rossz döntés.

Megkérdezhetem úgy is: ha a te tulajdonodról lenne szó, tiéd az összes freki és értékesíteni akarod a koncessziót, te hogyan döntöttél volna (adók, műsoroktól, pártoktól, mindentől függetlenül)? (figyelem: az anyagi szempontok a legfontosabbak, pláne két új esetében másról nem is nagyon lehet szó)
tokos. 2009. 11. 24. 18:18
Előzmény: #257  Törölt felhasználó
#261
Hát épp ez nem látszik, olyan döntést kritizáltok, ami az általatok reálisnak nevezett rosszindulattal rossz döntés volt, másképp nézve meg lehetett akár jó is.

Feltételezéseitek vannak tények nélkül. A feltételezéseitek alapvetően nem az ártatlanság vélelméről szólnak, hanem kimondottan tudni vélitek, hogy minden bevételt el fognak tüntetni.

Ebben természetesen lehet, hogy igazatok van, lehet, hogy nincs, érdemes lenne megvárni a végét, mert most a hitetekre cseréltétek a tényeket.

Nem hiszek egyikben sem, de történetesen addig érdemes lenne várni, amíg ki nem derül, hogy mennyit csengetnek a kasszába, mielőtt a bitóra külditek őket.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók